Προς το περιεχόμενο

Οι σημαντικότερες ανακοινώσεις και τα καλύτερα trailer του PlayStation Showcase 2021


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραία παιχνίδια, αν και τα περισσότερα είναι βελτιωμένες επαναλήψεις. Για το μέλλον, γιατί εγώ τώρα σκέφτομαι να (ξανα)πάρω το 4 αφού όταν το είχα δεν το χάρηκα καθόλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Chocobo είπε

Με λίγα λόγια σχεδόν όλα(απο τα οποία τα μισά remaster) θα κυκλοφορήσουν σε ps4 και pc.

Άρα περιμένουμε την επόμενη έκδοση της κονσόλας.

οχι..κρατα το Xbox. Θα βγουν παιχνιδια και εκει..καινουργια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Nos20VT είπε

οχι..κρατα το Xbox. Θα βγουν παιχνιδια και εκει..καινουργια..

Αυτά τα συμπεράσματα πως τα βγάζετε μερικοί ; Μήπως να βγάλεις τις παρωπίδες της sony ? 
Αντικειμενικά δηλαδή εντυπωσιάστηκες απο αυτό ; ΌΛΑ θα βγούν σε ps4 και pc.Άρα κανένας λόγος ακόμα για την κονσόλα.

Δεν μπορεί κάποιος να είναι αντικειμενικός θα τον πούμε xboxakia.

Έτσι για να ξεφτιλιστείς και άλλο.PS4 έχω , PC , είχα και switch και πριν λίγες μέρες πούλησα ένα PS5 νέο καθώς δεν βλέπω ακόμα λόγο να το κρατήσω.Μπες στο προφίλ στις αγγελίες.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Chocobo είπε

Αυτά τα συμπεράσματα πως τα βγάζετε μερικοί ; Μήπως να βγάλεις τις παρωπίδες της sony ? 
Αντικειμενικά δηλαδή εντυπωσιάστηκες απο αυτό ; ΌΛΑ θα βγούν σε ps4 και pc.Άρα κανένας λόγος ακόμα για την κονσόλα.

Δεν μπορεί κάποιος να είναι αντικειμενικός θα τον πούμε xboxakia.

Έτσι για να ξεφτιλιστείς και άλλο.PS4 έχω , PC , είχα και switch και πριν λίγες μέρες πούλησα ένα PS5 νέο καθώς δεν βλέπω ακόμα λόγο να το κρατήσω.Μπες στο προφίλ στις αγγελίες.

Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα βέβαια αλλά δεν είναι μόνο οι αποκλειστικότητες που κάνουν μια πλατφόρμα άξια αγοράς. Για μένα π.χ. το dualsense support, τα 60fps και οι ταχύτατοι χρόνοι φόρτωσης λόγω χρήσης nvme ssd ήταν αρκετά ώστε να κάνω την μετάβαση από την στιγμή μάλιστα που υπάρχει και το backwards compability mode μέσω του οποίου κρατάω όλη την προηγούμενη βιβλιοθήκη μου και μάλιστα σε αρκετές περιπτώσεις με καλύτερη απόδοση. Στην θέση σου λοιπόν θα πουλούσα το ps4 και όχι το ps5 αλλά είπαμε, όπως το βλέπει ο καθένας..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, music_lover είπε

Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα βέβαια αλλά δεν είναι μόνο οι αποκλειστικότητες που κάνουν μια πλατφόρμα άξια αγοράς. Για μένα π.χ. το dualsense support, τα 60fps και οι ταχύτατοι χρόνοι φόρτωσης λόγω χρήσης nvme ssd ήταν αρκετά ώστε να κάνω την μετάβαση από την στιγμή μάλιστα που υπάρχει και το backwards compability mode μέσω του οποίου κρατάω όλη την προηγούμενη βιβλιοθήκη μου και μάλιστα σε αρκετές περιπτώσεις με καλύτερη απόδοση. Στην θέση σου λοιπόν θα πουλούσα το ps4 και όχι το ps5 αλλά είπαμε, όπως το βλέπει ο καθένας..

Απολύτως κατανοητό.Σίγουρα είναι τρομερή βελτίωση να παίζεις τα πιο παλιά παιχνίδια σε 60fps (χωρίς να θέλω να φανώ κακός , επιτέλους οι console gamers αρχίζουν να βλέπουν/ευχαριστηθούν τη διαφορά τον περισσότερων καρέ) Στη δική μου περίπτωση έχω το pc να τραβάει κουπί στα δύσκολα.

Για μένα δεν έχει έρθει η ώρα για νέα γενιά.Το ps5 δεν αγοράστηκε με χρήματα αλλά με πόντους aplha bank.Οπότε ήταν επιλογή καθαρά επειδή είναι κάτι που μπορεί να πουληθεί εύκολα(δεν προλάβαινα τα μηνύματα)

Spoiler

unnamed-1.pngunnamed.png

 

 

 

Επεξ/σία από Chocobo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γουστάρω Μαρβελ φουλ αλλά από ότι έδειξαν θα περιμένουμε χρονια ακόμα. CGIs και μόνο ανακοινώσεις απλά ήταν. Αν το spiderman ειναι ίδιο στυλ με wolverine λιγο μαλακια.
Μακάρι να βγεί καλό.

Τώρα για racing, φαίνεται ότι το GT δύσκολα χτυπάει φορζα. Το GOW άκουσα ότι περίμεναν περισσότερα αλλα δεν καταλαβαίνω τι περίμεναν.

Το μόνο που παραδέχομαι στον ανταγωνισμό, στο καλο κατεμε σοου της σονι είναι ότι για 2 χρόνια το PS5 θα είναι κυρίως third parties. Σε αντίθεση με την MS που έχει ξυπνήσει από το 2018 και ετοιμάζει πράγμα.
Και να πω την αλήθεια περιμένω Starfield σαν τρελός. Έλειψε ενα ΑΑΑ western RPG.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 x PS4 Pro πούλημα στα 500€ Νοέμβριος 2020

Αγορά 2 x PS5 (1 Digital + 1 DVD) 900€ , 1η μέρα 

Με 400€ «2 κονσόλες με Nvme , νέοι επεξεργαστές σε σχέση με την FX Jaguar σειρά, άλλες κάρτες γραφικών, καινούργια εγγύηση και αθόρυβα 101%» 

τωρα τι γράφετε για 8ετιας κονσόλες, αν αξίζει η όχι είναι ψιλά γράμματα «κάποιος μπορεί να γράψει δεν αξίζει και το 4 γιατί το 3 ήταν πρωτοποριακό»

οταν βγει Pro έκδοση «σε κανα 3αρι χρόνια» που κάποιοι δεν αγοράζουν 5 τώρα, no problem….. πούλημα τα 2 5αρια και αγορά τα αλλά. 
 

next gen games τι πως και γιατί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Chocobo είπε

Αυτά τα συμπεράσματα πως τα βγάζετε μερικοί ; Μήπως να βγάλεις τις παρωπίδες της sony ? 
Αντικειμενικά δηλαδή εντυπωσιάστηκες απο αυτό ; ΌΛΑ θα βγούν σε ps4 και pc.Άρα κανένας λόγος ακόμα για την κονσόλα.

Δεν μπορεί κάποιος να είναι αντικειμενικός θα τον πούμε xboxakia.

Έτσι για να ξεφτιλιστείς και άλλο.PS4 έχω , PC , είχα και switch και πριν λίγες μέρες πούλησα ένα PS5 νέο καθώς δεν βλέπω ακόμα λόγο να το κρατήσω.Μπες στο προφίλ στις αγγελίες.

Αρχικά κάνε ότι θες. Σιγά μη κάτσω να ασχοληθώ κιολας-σε βαρεθηκα φιλε

Έπειτα δεν είσαι αντικειμενικός είσαι Xboxakias γιατί για όλα όσα κράζεις το PS5 το Xbox είναι το ίδιο και χειρότερο. Ταυτόχρονα δεν λες κανένα θετικό που υπάρχουν και στο ps5 αλλά και στο xbox.

Σου απάντησε και το άλλο παιδί  στα υπολοιπα.

Επεξ/σία από Nos20VT
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Nos20VT είπε

Αρχικά κάνε ότι θες. Σιγά μη κάτσω να ασχοληθώ κιολας

Έπειτα δεν είσαι αντικειμενικός είσαι Xboxakias γιατί για όλα όσα κράζεις το PS5 το Xbox είναι το ίδιο και χειρότερο. Ταυτόχρονα δεν λες κανένα θετικό που υπάρχουν και στο ps5 αλλά και στο xbox.

Σου απάντησε και το άλλο παιδί  στα υπολοιπα.

Argument 8χρονου.Του αποδεικνύεις το αντίθετο και συνεχίζει να το παίζει υπεράνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...