Προς το περιεχόμενο

Η Huawei προγραμματίζει event τον Οκτώβριο πιθανότατα για την παγκόσμια διάθεση της P50 σειράς


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η διεξαγωγή θα γίνει στη Βιένη το οποίο αφήνει να εννοηθεί πως ότι παρουσιαστεί δε θα κυκλοφορήσει μόνο στην αγορά της Κίνας

Παρά τις δυσκολίες που έχει αντιμετωπίσει στον χώρο των smartphones, η Huawei συνεχίζει να λανσάρει νέες συσκευές, αν και όχι στα επίπεδα και στο εύρος επιλογής άλλων εταιρειών.

Παράδειγμα για την περιορισμένη γκάμα που προσφέρει είναι οι προσκλήσεις που στάλθηκαν στα μέσα του χώρου για το επερχόμενο event της, οι οποίες αν και δεν περιέχουν πολλές πληροφορίες, αφήνουν να εννοηθεί πως αφορά την παγκόσμια διάθεση της P50 σειράς συσκευών της.

Huawei-P50-Gloabl-Launch-Invite.jpg

Σύμφωνα με πηγές, η Huawei δεν ετοιμάζεται για κάποια μεγάλη κυκλοφορία νέας συσκευής. Θεωρητικά και βάση των κινήσεων της εταιρείας, θα έπρεπε να δούμε ένα νέο Mate smartphone, αλλά το όνομα αυτό έχει να χρησιμοποιηθεί αρκετό καιρό. Επίσης, η σειρά P50 δεν έχει κυκλοφορήσει σε παγκόσμια κλίμακα, οπότε η κίνηση αυτή είναι η πιο λογική.

Η Huawei διέθεσε το P50 πριν περίπου δύο μήνες στην αγορά της Κίνας. Όπως είναι αναμενόμενο, οι συσκευές έχουν αξιόλογο hardware και ακόμη καλύτερη κάμερα. Όμως μετά τον αποκλεισμό της εταιρείας από πρόσβαση στις εφαρμογές της Google, τα κινητά θα διαθέτουν με το Harmony OS και όχι με τυπικά Android.

Πλέον η Huawei μπορεί να μην βρίσκεται στους πέντε κορυφαίους κατασκευαστές, αλλά συνεχίζει να έχει μεγάλη απήχηση στην αγορά της Κίνας και με την επικείμενη διάθεση στις υπόλοιπες αγορές, θα μάθουμε αν η έλλειψη υπηρεσιών Google επηρεάσει την ζήτηση των συσκευών της.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Netflix εξακολουθει να μην παιζει στις συσκευες αυτες? Λογω ελλειψης gapps θυμαμαι πως δεν ανοιγε καν και υπηρχαν κατι μπακαλιστικες λυσεις με παλαιοτερες εκδοσεις.

Μπορουμε να ζησουμε χωρις gapps (υπαρχουν οντως λυσεις) αλλα αυτα τα γυρω γυρω ειναι λιγο βασικα. Απορω γιατι δεν ξαναγραφονται οι εφαρμογες αυτες για το "νεο" τους λειτουργικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, stiflerakos είπε

To Netflix εξακολουθει να μην παιζει στις συσκευες αυτες? Λογω ελλειψης gapps θυμαμαι πως δεν ανοιγε καν και υπηρχαν κατι μπακαλιστικες λυσεις με παλαιοτερες εκδοσεις.

Μπορουμε να ζησουμε χωρις gapps (υπαρχουν οντως λυσεις) αλλα αυτα τα γυρω γυρω ειναι λιγο βασικα. Απορω γιατι δεν ξαναγραφονται οι εφαρμογες αυτες για το "νεο" τους λειτουργικο...

Γιατί πρέπει κάποιος από το Netflix να κάτσει και να ασχοληθεί και να ξαναφτιαξει  την εφαρμογή μόνο για Huawei!

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, stiflerakos είπε

To Netflix εξακολουθει να μην παιζει στις συσκευες αυτες? Λογω ελλειψης gapps θυμαμαι πως δεν ανοιγε καν και υπηρχαν κατι μπακαλιστικες λυσεις με παλαιοτερες εκδοσεις.

Μπορουμε να ζησουμε χωρις gapps (υπαρχουν οντως λυσεις) αλλα αυτα τα γυρω γυρω ειναι λιγο βασικα. Απορω γιατι δεν ξαναγραφονται οι εφαρμογες αυτες για το "νεο" τους λειτουργικο...

Καλησπέρα. Ανοίγει μια χαρά το Netflix στο P40 pro plus μου . Δεν υπάρχει κανένα προβλημααν θες να το βάλεις

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, koutsis είπε

Γιατί πρέπει κάποιος από το Netflix να κάτσει και να ασχοληθεί και να ξαναφτιαξει  την εφαρμογή μόνο για Huawei!

Έχω custom rom, ΧΩΡΙΣ Gapps στο κινητό μου. Δουλεύει άψογα. Δεν είναι τα gapps το πρόβλημα. Νομίζω ότι έχει ήδη λύσει το πρόβλημα.

Αυτό που προσπαθεί να κάνει η Huawei είναι αξιέπαινο και θα έπρεπε να στηρίζεται, όχι να κατακρίνεται. Το να σπάσει το μονοπώλιο της Google δεν είναι κακό για κανένα... Εκτός της Google. Τα κινητά της παραμένουν κορυφαία. Δεν έχω κινητό της, αλλά δε θα με πείραζε να πάρω.

Το καταλαβαίνω ότι πολλοί άνθρωποι έχουν συνηθίσει τις υπηρεσίες της google. Υπάρχουν όμως και πολλοί που ζουν και χωρίς αυτές.

Επεξ/σία από Tlykog
  • Like 7
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Tlykog είπε

Έχω custom rom, ΧΩΡΙΣ Gapps στο κινητό μου. Δουλεύει άψογα. Δεν είναι τα gapps το πρόβλημα. Νομίζω ότι έχει ήδη λύσει το πρόβλημα.

Αυτό που προσπαθεί να κάνει η Huawei είναι αξιέπαινο και θα έπρεπε να στηρίζεται, όχι να κατακρίνεται. Το να σπάσει το μονοπώλιο της Google δεν είναι κακό για κανένα... Εκτός της Google. Τα κινητά της παραμένουν κορυφαία. Δεν έχω κινητό της, αλλά δε θα με πείραζε να πάρω.

Το καταλαβαίνω ότι πολλοί άνθρωποι έχουν συνηθίσει τις υπηρεσίες της. Υπάρχουν όμως και πολλοί που ζουν και χωρίς αυτές.

Καλημέρα.Το netflix παίζει όντως κανονικά & το έχει κ το Merket της.Α ναι,εγω έχω το P40 Lite E(108€ το είχα πάρει,αλλά τον προηγούμενο Σεπτέμβρη.....).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stiflerakos είπε

To Netflix εξακολουθει να μην παιζει στις συσκευες αυτες? Λογω ελλειψης gapps θυμαμαι πως δεν ανοιγε καν και υπηρχαν κατι μπακαλιστικες λυσεις με παλαιοτερες εκδοσεις.

Μπορουμε να ζησουμε χωρις gapps (υπαρχουν οντως λυσεις) αλλα αυτα τα γυρω γυρω ειναι λιγο βασικα. Απορω γιατι δεν ξαναγραφονται οι εφαρμογες αυτες για το "νεο" τους λειτουργικο...

δεν ειναι οτι δεν παιζει απλά όταν βλεπει οτι η συσκευών δεν ειναι certified δεν ανοίγει και δεν προκειτε καθώς δεν υπάρχει εμπιστοσύνη στην huawei και netflix ειναι αμερικάνικη ετσι δεν θα δώσει ποτέ το οκ

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, koutsis είπε

Γιατί πρέπει κάποιος από το Netflix να κάτσει και να ασχοληθεί και να ξαναφτιαξει  την εφαρμογή μόνο για Huawei!

Τι εννοείς να ξαναφτιάξει? Εχω περάσει το aurora store και τρέχουν ολες οι εφαρμογές χωρίς πρόβλημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, Black Demis said:

δεν ειναι οτι δεν παιζει απλά όταν βλεπει οτι η συσκευών δεν ειναι certified δεν ανοίγει και δεν προκειτε καθώς δεν υπάρχει εμπιστοσύνη στην huawei και netflix ειναι αμερικάνικη ετσι δεν θα δώσει ποτέ το οκ

Όπως αναφέρθηκε και παραπάνω σε P40 Pro δουλεύει κανονικά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pekou είπε

Καλημέρα.Το netflix παίζει όντως κανονικά & το έχει κ το Merket της.Α ναι,εγω έχω το P40 Lite E(108€ το είχα πάρει,αλλά τον προηγούμενο Σεπτέμβρη.....).

Λογικό μου φαίνεται. Αν θέλεις και καλύτερα market από το δικό της μπορείς να καταβάσεις το Aurora store. Έχει όλες τις εφαρμογές του playstore και είναι το ίδιο ασφαλές, γιατί είναι ανοικτού κώδικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, george.botonakis είπε

Καλησπέρα. Ανοίγει μια χαρά το Netflix στο P40 pro plus μου . Δεν υπάρχει κανένα προβλημααν θες να το βάλεις

Και σε εμενα λειτουργει το νετφλιξ αλλα επειδη δεν ειναι certified δεν υπαρχει καλη αναλυση. Εχεις βρει καποιο τροπο ωστε και παιζει με φουλ αναλυση;

Επεξ/σία από TeenSpirit
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...