Προς το περιεχόμενο

Η Xiaomi απενεργοποιεί συσκευές σε χώρες που δεν επιτρέπεται η εισαγωγή και η πώλησή τους


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, agiannesg59 είπε

Οσο μια χαρα ειναι και για την απλε

Άρα εσύ θεωρούσες από πάντα  μια χαρά και τις τιμές της Apple, αφού είναι μια χαρά και της xiaomi σωστά ;;  Εντάξει έχει καταντήσει αστείο το θέμα. Παραδεξου ότι έκανες κωλοτουμπα και ενώ παλιότερα εκραζες την Apple για τα χιλιάρικα, τώρα επειδή η xiaomi πουλάει στα ίδια, αντί να την κραξεις κι αυτή λες ότι όλα καλά...

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, agiannesg59 είπε

 

Και γιατι να μη το κανει.Στο πηγαδι κατουρησε. Τηλεφοναρες πουλαει

Μπορείς να αποφασίσεις αν κάνει ή όχι αυξήσεις??? Ρωτάω γιατί στην πρώτη αύξηση της όταν αναφέραμε ότι κάποια στιγμή θα πουλάει στις τιμές της Apple, μας λέγανε φαντασιόπληκτους…

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι την απλε την θεωρω υπερτιμημένη σε αντιθεση με την ξιαομι

2 λεπτά πριν, koutsis είπε

Άρα εσύ θεωρούσες από πάντα  μια χαρά και τις τιμές της Apple, αφού είναι μια χαρά και της xiaomi σωστά ;; 

 

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Μπορείς να αποφασίσεις αν κάνει ή όχι αυξήσεις??? Ρωτάω γιατί στην πρώτη αύξηση της όταν αναφέραμε ότι κάποια στιγμή θα πουλάει στις τιμές της Apple, μας λέγανε φαντασιόπληκτους…

Πουλαει πολυ καλυτερα χαρακτηριστικα η ξιαομη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, agiannesg59 είπε

Οχι την απλε την θεωρω υπερτιμημένη σε αντιθεση με την ξιαομι

 

Πουλαει πολυ καλυτερα χαρακτηριστικα η ξιαομη

Για να μην τα ξαναγράφω, διάβασε τι έγραψα στην προηγούμενη σελίδα στον xotz.

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, koutsis είπε

Άρα εσύ θεωρούσες από πάντα  μια χαρά και τις τιμές της Apple, αφού είναι μια χαρά και της xiaomi σωστά ;;  Εντάξει έχει καταντήσει αστείο το θέμα. Παραδεξου ότι έκανες κωλοτουμπα και ενώ παλιότερα εκραζες την Apple για τα χιλιάρικα, τώρα επειδή η xiaomi πουλάει στα ίδια, αντί να την κραξεις κι αυτή λες ότι όλα καλά...

Ποτε δεν εδωσα παραπανω απο 300 για τηλ και ουτε προκειτε.Αλλα δεν γινεται ρε φιλε οταν η απλε ζηταει νεφρο για τηλ να το θεωρουμε λογικο και οταν το κανει η ξιομη να το κραζουμε.Τα γουστα πληρωνωνται

3 λεπτά πριν, koutsis είπε

Για να μην τα ξαναγράφω, διάβασε τι έγραψα στην προηγούμενη σελίδα στον xotz.

καντα παραθεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, agiannesg59 είπε

Ποτε δεν εδωσα παραπανω απο 300 για τηλ και ουτε προκειτε.Αλλα δεν γινεται ρε φιλε οταν η απλε ζηταει νεφρο για τηλ να το θεωρουμε λογικο και οταν το κανει η ξιομη να το κραζουμε.Τα γουστα πληρωνωνται

καντα παραθεση

Αν λες αυτο (δες φωτο)  και εγω το ζαχαρωσα να σου πω την αληθεια τωρα που κοιτουσα για την γυναικα το mi 11 lite 5g

 

 

xiaomi.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, agiannesg59 είπε

Ποτε δεν εδωσα παραπανω απο 300 για τηλ και ουτε προκειτε.Αλλα δεν γινεται ρε φιλε οταν η απλε ζηταει νεφρο για τηλ να το θεωρουμε λογικο και οταν το κανει η ξιομη να το κραζουμε.Τα γουστα πληρωνωνται

καντα παραθεση

Ξεχνάς βέβαια ότι στην Apple αγοράζεις πιο πολύ το software πάρα το hardware. Android με ένα extra skin από πάνω έχουν όλοι οι κατασκευαστες ενώ ios έχει μόνο η Apple και το αναπτύσσει μόνη της, δεν το παίρνει έτοιμο από τη Google! και ειδικά η xiaomi με την υποστήριξη και τα bugs που έχει στο δικό της skin είναι για γέλια όταν ζητάει 1300€!

Η τιμή στο software έχει διαφορά γιατί η Apple έχει ολόκληρη ομάδα από προγραμματιστές στην Αμερική που το αναπτησουν, λύνουν αμέσως τα bugs ( κι όχι ποτέ ή μετά από 6 μήνες) και προσφέρουν υποστήριξη για 6 χρόνια στις συσκευές τους! Η xiaomi από την άλλη παίρνει το Android έτοιμο από τη Google, έχει καμία δεκαριά (που λέει ο λόγος) Κινέζους που απλά φτιάχνουν το miui από πάνω και μετά προσπαθούν να λύσουν τα οποία bugs (και συνήθως τα κάνουν χειρότερα) με υποστήριξη μόνο 2 χρόνια σε συσκευές των 1300€! Ελπίζω να καταλαβαίνεις τη διαφορά 😉

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, agiannesg59 είπε

Πουλαει πολυ καλυτερα χαρακτηριστικα η ξιαομη

Φαντάζομαι αναφέρεσαι στην ανανέωση οθόνης, τα περισσότερα mp στην κάμερα, στην μη ανάγκη χρήσης της gcam, στην μεγαλύτερη μπαταρία, στην τραγική για το μέγεθος της όμως διάρκεια, την αποστολή μέσω bluetooth, την αλλαγή εικονιδίων, στο ανέκδοτο της stable έκδοσης λειτουργικού, στο πεντάωρο για να στήσεις σωστά την λειτουργία της συσκευής, την σχεδόν ταυτόχρονη κυκλοφορία έκδοσης Android με την Google και τα άπειρα slide stores για δωρεάν εφαρμογές…?

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το καταλαβαινω.Περι ορεξεως κολοκυθοπητα.Προφανώς κάποιος άλλος γελαει με τα χαλια της απλε.Εγω δεν γελαω και δεν κοροιδευω  καμια απο τισ δυο και τις θεωρω εξισου σοβαρες και ανταγωνιστικές εταιριες.Ψωνιζω μεχρι εκει που φτανει η τσεπη μου και τα πιστεύω μου.Δεν εχω μετοχες σε καμια απο τις δυο.Αν μου εδινε ιφονε με 300-350 κατοσταρικα που να μην καίει καρβουνο μια χαρα θα το τσιμπαγα

23 λεπτά πριν, koutsis είπε

Ξεχνάς βέβαια ότι στην Apple αγοράζεις πιο πολύ το software πάρα το hardware. Android με ένα extra skin από πάνω έχουν όλοι οι κατασκευαστες ενώ ios έχει μόνο η Apple και το αναπτύσσει μόνη της, δεν το παίρνει έτοιμο από τη Google! και ειδικά η xiaomi με την υποστήριξη και τα bugs που έχει στο δικό της skin είναι για γέλια όταν ζητάει 1300€!

 

23 λεπτά πριν, koutsis είπε

Η τιμή στο software έχει διαφορά γιατί η Apple έχει ολόκληρη ομάδα από προγραμματιστές στην Αμερική που το αναπτησουν, λύνουν αμέσως τα bugs ( κι όχι ποτέ ή μετά από 6 μήνες) και προσφέρουν υποστήριξη για 6 χρόνια στις συσκευές τους! Η xiaomi από την άλλη παίρνει το Android έτοιμο από τη Google, έχει καμία δεκαριά (που λέει ο λόγος) Κινέζους που απλά φτιάχνουν το miui από πάνω και μετά προσπαθούν να λύσουν τα οποία bugs (και συνήθως τα κάνουν χειρότερα) με υποστήριξη μόνο 2 χρόνια σε συσκευές των 1300€! Ελπίζω να καταλαβαίνεις τη διαφορά

Αρα το προβλημα ειναι οτι η απλε μπορει να πουλαει 1300 ενω η ξιαομι οχι.Εγω το βλεπω αλλιως.Για να πουλαει η ξιαομι 1300 κάποιος αγοράζει ξιαομι και οχι ιφονε  αλλιώς δεν θα πουλαγε

Επεξ/σία από agiannesg59
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Apple και πάλι Apple. Αν είστε πρεζάκια ενός smartphone (γιατί ως πρεζάκια σας συμπεριφέρεται η Xiaomi), τουλάχιστον να το κάνετε σωστά.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, gokuthelegend είπε

Με ποια κριτήρια όμως τα μπλοκάρει; Ας πούμε ότι εγώ είμαι Κινέζος ή τέλος πάντων νόμιμος κάτοικος της Κίνας, και έχω αγοράζει ένα κινητό εκεί. Αποφασίζω να πάω διακοπές για μερικές μέρες Αμερική ή Ευρώπη, ή κάπου αλλού εκτός Κίνας, σε αυτή την περίπτωση θα μου το μπλοκάρει; Δεν θα έχω κινητό στις διακοπές μου;

Μπλοκαρει τα ΙΜΕΙ των τηλεφωνων που εχουν καρτες sim των συγκεκριμενων χωρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nikoskon είπε

Apple και πάλι Apple. Αν είστε πρεζάκια ενός smartphone (γιατί ως πρεζάκια σας συμπεριφέρεται η Xiaomi), τουλάχιστον να το κάνετε σωστά.

Κάτι τέτοια καφενειακα σχόλια περιμένουμε εμείς με τα ποπκορν τόσες ώρες. Και είχες αργήσει. "Πρεζακια". Τα πρεζακια παίρνουν ο,τι τους δώσει ο ντίλερ και λένε κι ευχαριστώ νομίζω. Για να αναλύσουμε την αναλογία σου λοιπόν. Στο "ντίλερ" Τσαομι, αν δε σου αρέσει αυτό που σου δίνει πας αλλού ή το παίρνεις, του αλλάζεις σύστημα και το κάνεις καλύτερο. Στο "ντίλερ" Apple αγοράζεις αυτό που σου δίνει κάθε χρόνο το Σεπτέμβρη με το σταγονόμετρο και λες κι ευχαριστώ. Ώπα, κάτσε, κάπου μπαζει εδώ, νόμιζα ότι οι Τσαομαδες είναι "πρεζακια". Τι, όχι; Μάθετε να εκφράζεστε σε ένα τεχνολογικό forum, το επίπεδο έχει πάει στα τάρταρα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, agiannesg59 είπε

Αρα το προβλημα ειναι οτι η απλε μπορει να πουλαει 1300 ενω η ξιαομι οχι.Εγω το βλεπω αλλιως.Για να πουλαει η ξιαομι 1300 κάποιος αγοράζει ξιαομι και οχι ιφονε  αλλιώς δεν θα πουλαγε

Καλά οι πωλήσεις των ναυαρχιδων της xiaomi είναι αστείες! Πραγματικά καμία σύγκριση με  apple. Το 90% των πωλήσεων της xiaomi  προέρχεται από κινητά αξίας  μεταξύ 150€ και 250€!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, MikeKata είπε

Κάτι τέτοια καφενειακα σχόλια περιμένουμε εμείς με τα ποπκορν τόσες ώρες. Και είχες αργήσει. "Πρεζακια". Τα πρεζακια παίρνουν ο,τι τους δώσει ο ντίλερ και λένε κι ευχαριστώ νομίζω. Για να αναλύσουμε την αναλογία σου λοιπόν. Στο "ντίλερ" Τσαομι, αν δε σου αρέσει αυτό που σου δίνει πας αλλού ή το παίρνεις, του αλλάζεις σύστημα και το κάνεις καλύτερο. Στο "ντίλερ" Apple αγοράζεις αυτό που σου δίνει κάθε χρόνο το Σεπτέμβρη με το σταγονόμετρο και λες κι ευχαριστώ. Ώπα, κάτσε, κάπου μπαζει εδώ, νόμιζα ότι οι Τσαομαδες είναι "πρεζακια". Τι, όχι; Μάθετε να εκφράζεστε σε ένα τεχνολογικό forum, το επίπεδο έχει πάει στα τάρταρα.

Καλύτερη παρομοίωση θα ήταν αν την αγορά την προσδιόριζες γεωγραφικά… θα αγοράσεις από ζεφύρι/μενίδι, από πέντε έξη σημεία και σε ότι τιμή και ποιότητα έχεις/θες ή από γλυφάδα απο συγκεκριμένο με φιξ τιμή και ποιότητα? 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...