Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με καταμέτρηση ΔΕΔΔΗΕ.


johnbond

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, nvel είπε

τώρα φαίνονται, έχει γράψει 316 ημερήσιο και 637 νυκτερινό άρα λειτουργεί

Το ανάποδο.

20 λεπτά πριν, Artemisal είπε

Δεν θα επρεπε να εχει ερθει ομως οταν αλλαξαν τον μετρητή;. Επισης επικοινωνησα με τον παροχο μου και δεν εχουν τοσο καιρο καμια ειδοποιηση αλλαγης μετρητή. Τους είπα οτι απο τον αυγουστο ειναι αυτο το θεμα. Ειπαν οτι οταν θα τους ειδοποιησουν θα κοστολογησουν και του νυχτερινού ρεύματος τις τιμες ωστε να μην αδικηθω

Νομίζω όλα θα γίνουν όταν είναι να δώσει την επόμενη μέτρηση ο ΔΕΔΔΗΕ.

Τότε θα βάλει ως ημερήσιο ό,τι είχε γράψει ο παλιός μετρητής + το 1.8.1 του ηλεκτρονικού και νυχτερινό το 1.8.2 του ηλεκτρονικού και θα βγει η σούμα με τους έναντι.

Ας γράψει και κάποιος που το έκανε πρόσφατα για να το επιβεβαιώσουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

41 λεπτά πριν, pan05 είπε

Τότε θα βάλει ως ημερήσιο ό,τι είχε γράψει ο παλιός μετρητής + το 1.8.1 του ηλεκτρονικού και νυχτερινό το 1.8.2 του ηλεκτρονικού και θα βγει η σούμα με τους έναντι.

Ας γράψει και κάποιος που το έκανε πρόσφατα για να το επιβεβαιώσουμε.

Θα βγει εκκαθαριστικός για την ημερήσια και μετά θα συνεχίσει η ροή έκδοσης  όπως ήταν 
απλα χάνει το χρόνο του ποστάροντας εδώ και με τηλέφωνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

Θα βγει εκκαθαριστικός για την ημερήσια και μετά θα συνεχίσει η ροή έκδοσης  όπως ήταν 
απλα χάνει το χρόνο του ποστάροντας εδώ και με τηλέφωνα 

Μάλιστα. Είναι σίγουρο αυτό;

Γιατί και εγώ είχα εκκαθαριστικό τον Οκτώβριο και χθες μπήκε ο νυχτερινός μετρητής.

Αν όλα πάνε καλά θα πρέπει να ξαναβγεί εκκαθαριστικός άμεσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Το πρόβλημα μου τελικά λύθηκε.

Μόνο μέσα από την πλατφόρμα της ρυθμιστικής αρχής ενέργειας αναγκάστηκαν να δώσουν λύση, καθώς στα email μου και στη τηλέφωνα δεν έδιναν καμία σημασία.

Μάλιστα χρειάστηκε επιπλέον διόρθωση του λογαριασμού αφού ο διορθωμένος που εκδώσανε ήταν 1077ευρω και δεν είχαν αφαίρεσει περίπου 600ευρώ που χρεώσανε για τη μη έγκυρη πληρωμή του λανθασμένου αρχικού λογαριασμού.

Τελικά βγήκε τελικός λογαριασμός στα 477ευρώ τον οποίο πλήρωσα μετά χαράς αφού πρώτα έκανα μια βόλτα απο τα 2500ε τα 3200ε και τέλος 1077ε πριν καταλήξουμε στη σωστή χρέωση.

2,5 μήνες αγωνίας και ταλαιπωρίας για τη διόρθωση ενός σφάλματος. Τα συμπεράσματα δικά σας.

υγ. Σήμερα μου ήρθε και email από το συνήγορο του καταναλωτή που λέει ότι τους ενημέρωσε για την καταγγελία μου και περιμένει απάντηση. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια τελικα έγινε η αλλαγη παροχου και ηρθε τελικός λογαριασμος 362 ευρω. Πηρα τηλέφωνο για διακανονισμό και το μονο που ειπαν ειναι να δωσω τα μισα τωρα και μετα 3 δοσεις. Ε δεν ειναι αυτο διακανονισμος τους λεω πετωντας τη φραση που τους έχουν δωσει απτή διοίκηση. Μου ειπαν αυτο και αμα μαρεσει αλλιως διακοπη. Δεν ειναι οτι δεν θελω να πληρωσω. Θελω αλλιως θα πανε στη δεδδηε με εντολη διακοπης. Λενε δεν μπροουμε να μπουμε σε πολυμηνο διακανονισμο. Ειναι νομιμο αυτο ρε παιδια; Θα τρελαθω. Για την watt and volt αναφερομαι

Επεξ/σία από Artemisal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Artemisal είπε

Παιδια τελικα έγινε η αλλαγη παροχου και ηρθε τελικός λογαριασμος 362 ευρω. Πηρα τηλέφωνο για διακανονισμό και το μονο που ειπαν ειναι να δωσω τα μισα τωρα και μετα 3 δοσεις. Ε δεν ειναι αυτο διακανονισμος τους λεω πετωντας τη φραση που τους έχουν δωσει απτή διοίκηση. Μου ειπαν αυτο και αμα μαρεσει αλλιως διακοπη. Δεν ειναι οτι δεν θελω να πληρωσω. Θελω αλλιως θα πανε στη δεδδηε με εντολη διακοπης. Λενε δεν μπροουμε να μπουμε σε πολυμηνο διακανονισμο. Ειναι νομιμο αυτο ρε παιδια; Θα τρελαθω. Για την watt and volt αναφερομαι

Αφου αυτο σου ειπε ο παροχος σου..Το μονο που μπορεις να κανεις  να ζητησεις τα μισα μπροστα και τα υπολοιπα σε 4-5 δοσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...