Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με καταμέτρηση ΔΕΔΔΗΕ.


johnbond

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα παιδια. Εχω προβλημα με πολλα. Εβαλα νυχτερινό μετρηρη. Ηρθαν τελη αυγουστου κανανε την εγκατάσταση αλλα εννοείται οτι δεν ενημερωσαν τον παροχο μου και δεν βλεπουν οτι εχω νεο μετρητή. Εννοειται πηρα την δεδδηε και είπαν οκ θα το διευθετησουμε. Ακομα περιμενω. Επισης αυτο που με καιει ειναι το εξης. Πριν αλλαξουν τον μετρητη, η μετρηση ηταν γυρω στις 86000 kw. Τωρα με τον νεο μετρητη λογικα τις μηδενισαν γιατί κατεβηκα να πάρω μετρηση και εγραφε 953 kw. Όταν το δει ο παροχος μου τι θα γινει; Ο μετρητής ξερω μηδενιζει στις 99999kw. Εγω ηθελα ακομα 13.000 kw για να φτασω εκει. Θα χρεωθω 13.000 kw ? Δεν εχω ιδεα πως παει.

received_621312555733845.jpeg

Επεξ/σία από Artemisal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

34 λεπτά πριν, Artemisal είπε

Καλημερα παιδια. Εχω προβλημα με πολλα. Εβαλα νυχτερινό μετρηρη. Ηρθαν τελη αυγουστου κανανε την εγκατάσταση αλλα εννοείται οτι δεν ενημερωσαν τον παροχο μου και δεν βλεπουν οτι εχω νεο μετρητή. Εννοειται πηρα την δεδδηε και είπαν οκ θα το διευθετησουμε. Ακομα περιμενω. Επισης αυτο που με καιει ειναι το εξης. Πριν αλλαξουν τον μετρητη, η μετρηση ηταν γυρω στις 86000 kw. Τωρα με τον νεο μετρητη λογικα τις μηδενισαν γιατί κατεβηκα να πάρω μετρηση και εγραφε 953 kw. Όταν το δει ο παροχος μου τι θα γινει; Ο μετρητής ξερω μηδενιζει στις 99999kw. Εγω ηθελα ακομα 13.000 kw για να φτασω εκει. Θα χρεωθω 13.000 kw ? Δεν εχω ιδεα πως παει.

received_621312555733845.jpeg

Καλημερα..Θα ενημερωθεί ο παροχος από τον Δεδδηε όταν θα γίνει η καταμέτρηση.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Artemisal είπε

Καλημερα παιδια. Εχω προβλημα με πολλα. Εβαλα νυχτερινό μετρηρη. Ηρθαν τελη αυγουστου κανανε την εγκατάσταση αλλα εννοείται οτι δεν ενημερωσαν τον παροχο μου και δεν βλεπουν οτι εχω νεο μετρητή. Εννοειται πηρα την δεδδηε και είπαν οκ θα το διευθετησουμε. Ακομα περιμενω. Επισης αυτο που με καιει ειναι το εξης. Πριν αλλαξουν τον μετρητη, η μετρηση ηταν γυρω στις 86000 kw. Τωρα με τον νεο μετρητη λογικα τις μηδενισαν γιατί κατεβηκα να πάρω μετρηση και εγραφε 953 kw. Όταν το δει ο παροχος μου τι θα γινει; Ο μετρητής ξερω μηδενιζει στις 99999kw. Εγω ηθελα ακομα 13.000 kw για να φτασω εκει. Θα χρεωθω 13.000 kw ? Δεν εχω ιδεα πως παει.

Δεν μηδένισαν τίποτα, νέο μετρητή έβαλαν ο οποίος ακριβώς επειδή είναι νέος ξεκινάει από το μηδέν, και λογικά ο ΔΕΔΔΗΕ θα ενημερώσει τον πάροχο σου για την αλλαγή μετρητή τη στιγμή που θα του δώσει την καταμέτρηση.

Επίσης αυτός που άλλαξε τον μετρητή κράτησε την ένδειξη του παλιού, έτσι θα ξέρουν πόσες ακριβώς kwh έκαψες με το παλιό ρολόι, οι οποίες θα προστεθούν σε αυτές που έγραψε το νέο, έτσι θα πάει.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Joshua21 είπε

 

Ναι αλλα εχουν ερθει απο τον αυγουστο και δεν εχουν ενημερωσει οτι εβαλα νυχτερινο ή αλλαξα μετρητη. Χρεωνομαι κανονικα ολη μερα. Ελπιζω να μην εχει χαθει η καταγραφή του αυγουστου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Artemisal είπε

Ναι αλλα εχουν ερθει απο τον αυγουστο και δεν εχουν ενημερωσει οτι εβαλα νυχτερινο ή αλλαξα μετρητη. Χρεωνομαι κανονικα ολη μερα.

Είπαμε, ο πάροχος σου θα ενημερωθεί μαζί με την ένδειξη της επόμενης καταμέτρησης, δες τον τελευταίο σου λογαριασμό για να δεις την ακριβή ημερομηνία επόμενης καταμέτρησης.

5 λεπτά πριν, Artemisal είπε

Ελπιζω να μην εχει χαθει η καταγραφή του αυγουστου 

Αν έχει χαθεί (που δεν παίζει) τότε θα γλιτώσεις όσα είχε γράψει ο παλιός μετρητής, εγώ στη θέση σου θα έλπιζα να έχει χαθεί.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Artemisal είπε

Ναι αλλα εχουν ερθει απο τον αυγουστο και δεν εχουν ενημερωσει οτι εβαλα νυχτερινο ή αλλαξα μετρητη. Χρεωνομαι κανονικα ολη μερα. Ελπιζω να μην εχει χαθει η καταγραφή του αυγουστου 

https://my.rae.gr/

παράπονο/αίτημα κατά διαχειριστή και πάροχου (ένα αίτημα, όχι δυο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Artemisal είπε

Ναι αλλα εχουν ερθει απο τον αυγουστο και δεν εχουν ενημερωσει οτι εβαλα νυχτερινο ή αλλαξα μετρητη. Χρεωνομαι κανονικα ολη μερα. Ελπιζω να μην εχει χαθει η καταγραφή του αυγουστου 

Έχεις λάβει εκκαθαριστικό λογαριασμό από τότε που μπήκε ο μετρητής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, pan05 είπε

Έχεις λάβει εκκαθαριστικό λογαριασμό από τότε που μπήκε ο μετρητής;

Οχι αυτό με ανησυχει. Μονο εναντι. Τελευταιο εκκαθαριστικο ελαβα τελη ιουλιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Artemisal είπε

Εχει εχει οριστε

άρα μετρά, η δεύτερη φωτογραφία που έβαλες είναι από άλλο καταχωρητή

Επεξ/σία από nvel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nvel είπε

άρα μετρά, η δεύτερη φωτογραφία που έβαλες είναι από άλλο καταχωρητλη

Οχι τις τραβηξα χθες βραδυ. Απτον ιδιο μετρητη ειναι. Γιατι εχει τιποτα περίεργο;

2 λεπτά πριν, Artemisal είπε

Οχι τις τραβηξα χθες βραδυ. Απτον ιδιο μετρητη ειναι. Γιατι εχει τιποτα περίεργο;

Αυτες τραβηξα χθες. Δεν υπαρχει αλλος μετρητης τετοιου τύπου. Όλοι οι υπολοιπο ειναι πολυ παλιοι.

received_407640571103586.jpeg

received_616485633049909.jpeg

received_1086961032054459.jpeg

received_621312555733845.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Artemisal είπε

Οχι αυτό με ανησυχει. Μονο εναντι. Τελευταιο εκκαθαριστικο ελαβα τελη ιουλιου.

καθε 4 μηνες οπότε Νοέμβρη θα σου έρθει πάλι.Κανονικά είναι .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ukforthemoment είπε

καθε 4 μηνες οπότε Νοέμβρη θα σου έρθει πάλι.Κανονικά είναι .

Δεν θα επρεπε να εχει ερθει ομως οταν αλλαξαν τον μετρητή;. Επισης επικοινωνησα με τον παροχο μου και δεν εχουν τοσο καιρο καμια ειδοποιηση αλλαγης μετρητή. Τους είπα οτι απο τον αυγουστο ειναι αυτο το θεμα. Ειπαν οτι οταν θα τους ειδοποιησουν θα κοστολογησουν και του νυχτερινού ρεύματος τις τιμες ωστε να μην αδικηθω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...