Προς το περιεχόμενο

Poco x3 pro ή Realme 8 pro?


broxopios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τις υπέρυθρες ο μόνος λόγος που μπορώ να φανταστώ και  τις έχει ακόμα και στις ναυαρχίδες τις η xiaomi είναι για να ελέγχεις συσκευές στο οικοσύστημα της (mi box, Tv, κλπ), όσο για την sd για μένα είναι ότι πιο χρήσιμο υπάρχει, την ασφάλεια που μου παρέχει να έχω εκεί φωτο, αρχεία δεν την αλλάζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, chios είπε

όσο για την sd για μένα είναι ότι πιο χρήσιμο υπάρχει, την ασφάλεια που μου παρέχει να έχω εκεί φωτο, αρχεία δεν την αλλάζω.

Χαθηκε το κινητο , εβγαλε την sd ο αλλος πανε ολα. Δεν ειναι λιγες οι φορες , επισης , που καρτες sd εχουν γινει corrupted για διαφορους λογους οποτε και παλι τα δεδομενα καπουτ.

Τελος δεν ξερω τι κουβαλατε μαζι σας , αλλα 128γιγα που εχουν πλεον ολα τα κινητα ειναι υπεραρκετα. Ακομα και σε διακοπες δηλ , που θα τραβηξεις 100 φωτογραφιες και 50 βιντεο , του κερατα , θα τα χωρεσει...μετα απλα τα αδειαζετε σε καποιο πισι.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mphxths είπε

Χαθηκε το κινητο , εβγαλε την sd ο αλλος πανε ολα. Δεν ειναι λιγες οι φορες , επισης , που καρτες sd εχουν γινει corrupted για διαφορους λογους οποτε και παλι τα δεδομενα καπουτ.

Τελος δεν ξερω τι κουβαλατε μαζι σας , αλλα 128γιγα που εχουν πλεον ολα τα κινητα ειναι υπεραρκετα. Ακομα και σε διακοπες δηλ , που θα τραβηξεις 100 φωτογραφιες και 50 βιντεο , του κερατα , θα τα χωρεσει...μετα απλα τα αδειαζετε σε καποιο πισι.
 

Αν δεν έχεις γυμνές φώτο μέσα δε σε πολύ νοιάζει. Αν όμως τις έχεις όλες στο κινητό και σπάσει ή χαλασει τις έχασες. Αν είναι όλα στην sd τα έσωσες και τα πας άμεσα στο νέο κινητό. Πχ φώτο mp3 backup apk gcam κλπ. 

Επίσης από sd έχει τύχει και έχω κάνει ανάκτηση από κάποια που έσβησα κατά λάθος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω χάσει ποτέ κινητό ούτε μου έχει χαλάσει ποτέ κάρτα sd τις αλλάζω και πάντα αγοράζω ότι καλύτερο υπάρχει, όπως και να έχει είναι τι βολεύει τον καθένα εγώ θεωρώ αδιανόητο να πάρω κινητό χωρίς sd.  

Ας βάλει ο φίλος @broxopios κάτω τις ανάγκες του και ας αποφασίσει τι θέλει το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν υπάρχει το τέλειο κινητό κάτι χάνεις κάτι κερδίζεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chios είπε

εγώ θεωρώ αδιανόητο να πάρω κινητό χωρίς sd.  

Eγω θεωρω αδιανοητο να κανω το κινητο μου αποθηκη αρχειων. Τα παντα μεταφερονται στο πισι. Δηλαδη φωτος/βιντεος. Ανα καποιο χρονικο διαστημα προφανως. Οχι καθε μερα. Ως εκ τουτου δεν παιζει να γεμισω ποτε 128 γιγα και αρα δεν μου χρειαζεται SD καρτα.
Αλλα , περι ορεξεως , ο καθενας οπως βολευεται. Καποιος μπορει να ταξιδευει πολυ και να θελει να εχει φορτωμενο το κινητο τραγουδια και ταινιες. Αλλος μπορει να σκαναρει εγγραφα και να ηχογραφει κατι... διαφερουν οι αναγκες προφανως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες αυτές οι δικαιολογίες για την έλλειψη ράδιο και κάρτα μνήμης, προσωπικά μου μοιάζουν μουφες. Βάλτα ρε φίλε και ας είναι άχρηστα σε όσους δεν τα θέλουν... Το πιο σημαντικό αν πάθει κάτι το κινητό, δεν είναι οι εφαρμογές αλλά οι φωτογραφίες και οι επαφές... Αν πάθει κάτι το τηλέφωνο απλά βγάζεις την κάρτα με τις φωτό και το αρχείο vcf και κάνεις την δουλειά σου... Το δε ράδιο ακόμα και χωρίς ίντερνετ ή data θα έχεις κάτι να περάσει η ώρα. Η έλλειψη και των δύο θα είναι υποφερτή, ΟΤΑΝ υπάρξει πραγματικά απεριόριστο ίντερνετ... Με όσα data και να σου δώσει δεν γίνεται δουλειά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως θα επέλεγα Xiaomi με κλειστά μάτια

Realme δεν έχω αγοράσει έτσι δεν μπορώ να εκφέρω άποψη

όλα τα κινητά που έχω στην κατοχή μου είναι Xiaomi

μετά την απώλεια των αγαπημένων μου κινητών Lenovo/Motorola Moto (G) κατέληξα στην αγορά των Xiaomi και εκεί έχω μείνει.

ήδη είχα αγοράσει (χρυσοπληρώσει από την γνωστή ελληνική αντιπροσωπεία που έχει κατάστημα στο μαρούσι) το Xiaomi Redmi Note 4X για την μητέρα μου το οποίο πλέον έχει αντικατασταθεί με το Xiaomi Redmi Note 9 Pro (αγορασμένο από το καλάθι του skroutz.gr)

εγώ έχω το Xiaomi Redmi 8 Pro και πρόσφατα απόκτησα Xiaomi Redmi 10 Pro και Xiaomi Poco X3 Pro και Poco F3 Pro

τεράστια χωρητικότητα 256GB αποθηκευτικού χώρου δεν χρειάζεται καν η microSD Card 

δεν το συζητώ για την μνήμη RAM.

 

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ikorolis είπε

εγώ έχω το Xiaomi Redmi 8 Pro και πρόσφατα απόκτησα Xiaomi Redmin 10 Pro και Xiaomi Poco X3 Pro και Poco F3 Pro

Ωραία συλλογή. 

Το Poco X3 Pro τι λέει; Από ποιότητα κλήσεων κυρίως. Σου έχει βγάλει προβλήματα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, broxopios είπε

Ωραία συλλογή. 

Το Poco X3 Pro τι λέει; Από ποιότητα κλήσεων κυρίως. Σου έχει βγάλει προβλήματα; 

κανένα πρόβλημα σε κανένα τηλέφωνο

όλα αγορασμένα από μέσω του καλαθιού του skroutz.gr όχι από το "επίσημο κατάστημα της επίσημης αντιπροσωπείας" με τιμή στα ουράνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ikorolis είπε

 

μετά την απώλεια των αγαπημένων μου κινητών Lenovo/Motorola Moto (G) κατέληξα στην αγορά των Xiaomi και εκεί έχω μείνει.

 

Αν έχασες ενα κινητο ,δεν σημαινει δεν μπορεις να ξαναπάρεις Motorola

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Fotia είπε

Αν έχασες ενα κινητο ,δεν σημαινει δεν μπορεις να ξαναπάρεις Motorola

είναι προσωπική μου επιλογή να μην ξανά αγοράσω Lenovo/Motorola κινητό (smartphone)

και να αγοράσω Xiaomi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ikorolis είπε

Εγώ πάντως θα επέλεγα Xiaomi με κλειστά μάτια

Realme δεν έχω αγοράσει έτσι δεν μπορώ να εκφέρω άποψη

όλα τα κινητά που έχω στην κατοχή μου είναι Xiaomi

μετά την απώλεια των αγαπημένων μου κινητών Lenovo/Motorola Moto (G) κατέληξα στην αγορά των Xiaomi και εκεί έχω μείνει.

ήδη είχα αγοράσει (χρυσοπληρώσει από την γνωστή ελληνική αντιπροσωπεία που έχει κατάστημα στο μαρούσι) το Xiaomi Redmi Note 4X για την μητέρα μου το οποίο πλέον έχει αντικατασταθεί με το Xiaomi Redmi Note 9 Pro (αγορασμένο από το καλάθι του skroutz.gr)

εγώ έχω το Xiaomi Redmi 8 Pro και πρόσφατα απόκτησα Xiaomi Redmi 10 Pro και Xiaomi Poco X3 Pro και Poco F3 Pro

τεράστια χωρητικότητα 256GB αποθηκευτικού χώρου δεν χρειάζεται καν η microSD Card 

δεν το συζητώ για την μνήμη RAM.

 

Είμαι μεταξύ poco x3 pro και redmi 10 pro .... ποιο προτείνεις ? βασικό κριτηριο η φωτογραφία .... έχουν μεγάλη διαφορά στην ποιότητα φωτό ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Kyparissia1 είπε

Είμαι μεταξύ poco x3 pro και redmi 10 pro .... ποιο προτείνεις ? βασικό κριτηριο η φωτογραφία .... έχουν μεγάλη διαφορά στην ποιότητα φωτό ?

 

όπως είπα εγώ έχω τώρα το Xiaomi Redmi Note 10 Pro το οποίο αντικατέστησε το Huawei P Smart (στο οποίο έχω την εταιρική σύνδεση)

και το Xiaomi Poco X3 Pro/ Poco F3 Pro που αντικατέστησε το Xiaomi Redmi Note 8 Pro

ενώ η μητέρα μου έχει το Xiaomi Redmi Note 9 Pro που αντικατέστησε το Xiaomi Redmi Note 4X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Kyparissia1 είπε

Είμαι μεταξύ poco x3 pro και redmi 10 pro .... ποιο προτείνεις ? βασικό κριτηριο η φωτογραφία .... έχουν μεγάλη διαφορά στην ποιότητα φωτό ?

 

Για το Redmi Note 10 pro έννοιες.

Νομίζω οριακά και τα δύο είναι ίδια με ένα μάλλον τικ παραπάνω το Poco.

Αλλά το Realme 8 pro σε φωτογραφία είναι καλύτερο και από τα δύο.

Επεξ/σία από GATE123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...