Προς το περιεχόμενο

Poco x3 pro ή Realme 8 pro?


broxopios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε φωτογραφία βίντεο το realme είναι σαφώς ανώτερο. Το X3 pro τι λέει όμως; Είναι χάλια; Διάβασα σε ένα review ότι είναι για κινητό των 150€ και όχι 300 (περίπου τιμή όταν κυκλοφόρησε). 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, ikorolis είπε

είναι προσωπική μου επιλογή να μην ξανά αγοράσω Lenovo/Motorola κινητό (smartphone)

και να αγοράσω Xiaomi.

Σεβαστο .Αλλα απο καθαρό Αndroid να πας σε mui ,δεν νομίζω το κανουν πολλοι ,δεν τους βολευει  ...

Realme  ειναι πιο κοντά...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα ''σταμπάρει'' το  realme 8 pro αλλα ειδα δειγματα απο φωτο του πχ στο flickr και ηταν σκέτη απογοήτευση οι φωτο...

Προσοχη και στο redmi note 10 pro με την 108mp camera, υπαρχουν απειρες αναφορές για προβληματικό proximity sensor 

Mε αυτα και αυτα, μαλλον τελικα θα προτιμούσα το poco x3 pro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/9/2021 στις 6:30 ΠΜ, alx301 είπε

Ειχα ''σταμπάρει'' το  realme 8 pro αλλα ειδα δειγματα απο φωτο του πχ στο flickr και ηταν σκέτη απογοήτευση οι φωτο...

Προσοχη και στο redmi note 10 pro με την 108mp camera, υπαρχουν απειρες αναφορές για προβληματικό proximity sensor 

Mε αυτα και αυτα, μαλλον τελικα θα προτιμούσα το poco x3 pro

Μόνο στα specs έχει καλή κάμερα; Φαίνεται πως έχει μεγάλο αισθητήρα, μάλλον δεν βοηθάει το λειτουργικό.

Εξαρτάται και σε τι οθόνη είδες τις φωτογραφίες.Είχαν θόρυβο, ήταν χάλια την νύχτα;Τι στραβό είδες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, AntiCambeR said:

Μόνο στα specs έχει καλή κάμερα; Φαίνεται πως έχει μεγάλο αισθητήρα, μάλλον δεν βοηθάει το λειτουργικό.

Εξαρτάται και σε τι οθόνη είδες τις φωτογραφίες.Είχαν θόρυβο, ήταν χάλια την νύχτα;Τι στραβό είδες;

Δεν τα εχω τα κινητα οποτε δεν μπορω να κρινω παρα μονο οτι ειδα σε reviews και samples.

Ειδα αρκετα βίντεο, και φωτο στο Flickr απο υπολογιστή.

Γενικα ολα στραβα μου φάνηκαν, απο χρωματα αφυσικα, hdr αφύσικο, skin tones σαν να ειναι ο αλλος άρρωστος, λεπτομέρια οκ, βραδυνές για κλαματα, γενικα σαν να έβλεπα φωτο υπο επήρεια  παραισθησιογόνων (χωρις να θελω να δωσω τονο υπερβολής).

Για την κεντρικη 108mp κάμερα αυτά, για την ultra wide δεν το συζητώ καν...

Δες και εσυ samples στο Flickr καλύτερα να κρινεις ο ίδιος

Μου φαίνεται οι κινεζοι της realme απλα πεταξανε τον μεγαλο sensor πανω χωρις να ασχοληθούν καθολου μα καθολου με το software κομματι...

Επεξ/σία από alx301
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Fotia είπε

Ακομα δεν μαθαμε οτι τα πολλα mp  ειναι μαρκετινκ ...

Αν φταιει το λογισμικο ,με μια Gcam το καλαβαίνεις αμεσα

Αν έχει Snapdragon κάποιο κινητό βελτιώνεται με την Gcam, γιατί με Mediatek δεν υπάρχει η ίδια υποστήριξη ούτε οι ίδιες δυνατότητες.

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/9/2021 στις 4:55 ΠΜ, Fotia είπε

Σεβαστο .Αλλα απο καθαρό Αndroid να πας σε mui ,δεν νομίζω το κανουν πολλοι ,δεν τους βολευει  ...

Realme  ειναι πιο κοντά...  

Και το MIUI στις αρχές ήταν αρκετά πιο καθαρό, εκεί ακριβώς οδεύει και το realme UI... αλλά αν σκοπεύεις να το κρατήσεις 1 χρόνο μια χαρά θα είσαι με το realme UI αν θες κάτι πιο καθαρό. Επίσης οι αναβαθμίσεις της realme κάθε μήνα είναι και χειρότερες πλέον, έκανε καλή αρχή με το 7 Pro και τώρα πλέον κατηφόρα.

Για καθαρό UI και στο μέλλον μονόδρομος OnePlus, Pixel, Asus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τι αναβαθμίσεις  ,οσο περισσότερα μοντελα βγαζουν ολοι τοσο συντομα ,τόσο χειροτερα γινονται..

Για καθαρό λειτουργικο ακόμα η Motorola ,Nokia το τηρουν ,καθαρο Android...

Επεξ/σία από Fotia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...