Προς το περιεχόμενο

Άδειασμα δεξαμενής πετρελαίου


GREGORYMO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η δεξαμενή πετρελαίου είναι στην ταράτσα και πρέπει να μετακινηθεί για να γίνει η μόνωση.

Το πρόβλημα είναι ότι είναι σχεδόν γεμάτη !!!!!

Τι επιλογές έχω ?

Σκέφτομαι να την αδειάσω μπιτονι μπιτονι. Είναι εφικτό αυτό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Η δεξαμενή πετρελαίου είναι στην ταράτσα και πρέπει να μετακινηθεί για να γίνει η μόνωση.

Το πρόβλημα είναι ότι είναι σχεδόν γεμάτη !!!!!

Τι επιλογές έχω ?

Σκέφτομαι να την αδειάσω μπιτονι μπιτονι. Είναι εφικτό αυτό ?

Πόσα λίτρα είναι; ΔΗλαδή που θα την αδειάσεις μπιτόνι μπιτόνι; Θα αγοράσεις όσα μπιτόνια χρειάζονται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Τι επιλογές έχω ?

Ζήτα  από αυτόν  που το αγόρασες αν μπορεί να στο τραβήξει και να στο ξαναδώσει όταν τελειώσεις Ευκαιρία για καθαρισμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, george1807 είπε

Πόσα λίτρα είναι; ΔΗλαδή που θα την αδειάσεις μπιτόνι μπιτόνι; Θα αγοράσεις όσα μπιτόνια χρειάζονται;

Άστα βαστά !!!!

700 λίτρα !

9 λεπτά πριν, hp8 είπε

Ζήτα  από αυτόν  που το αγόρασες αν μπορεί να στο τραβήξει και να στο ξαναδώσει όταν τελειώσεις Ευκαιρία για καθαρισμό

Αν γίνεται, είναι η ιδανική λύση !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια δεξαμενη στο σκρουτζ εχει 100€.Την παιρνεις,την βαζεις στο ισογειο(δεν ξερω και πως ειναι ο χωρος εκει που μενεις),τραβας ενα λαστιχο βρυσης απλο απο την πανω στην κατω και αδειαζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και το αντίστροφο πως θα γίνει?

Εκτός και αν του την αδειάσουν στο μεταξύ, αν μείνει ανεπιτήρητη.

Εκτιμώ ότι θα χρειαστεί να πουλήσεις την ποσότητα, φυσικά με χασούρα, και να την αντικαταστήσεις πρι πιάσουν τα κρύα

 

 

Επεξ/σία από iml
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχουμε μια τέτοια δεξαμενή στην ταράτσα και μάλιστα γεμάτη πολλά χρόνια. Αν θες μεταφορά για μόνωση, καλείς φορτηγό που αδειάζει το πετρέλαιο στο κρατάει και στο επαναφέρει με την περατωση των εργασιών, η δική μας είναι πολύ μεγάλη δεξαμενή από μέταλλο, θέλει ολόκληρο συνεργείο για μετατόπιση, τελικά κάναμε μόνωση με επαλοιφομενο ελαστομερες από το κάτω μέρος της καθώς υπάρχει επαρκές διάκενο. Η όλη δουλειά για μεταφορά ήταν ασύμφορη. 

Επεξ/σία από Basilhs23___
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Basilhs23___ είπε

Έχουμε μια τέτοια δεξαμενή στην ταράτσα και μάλιστα γεμάτη πολλά χρόνια. Αν θες μεταφορά για μόνωση, καλείς φορτηγό που αδειάζει το πετρέλαιο στο κρατάει και στο επαναφέρει με την περατωση των εργασιών, η δική μας είναι πολύ μεγάλη δεξαμενή από μέταλλο, θέλει ολόκληρο συνεργείο για μετατόπιση, τελικά κάναμε μόνωση με επαλοιφομενο ελαστομερες από το κάτω μέρος της καθώς υπάρχει επαρκές διάκενο. Η όλη δουλειά για μεταφορά ήταν ασύμφορη. 

Εγω, δεν έχω διάκενο.

Μου είπαν να φτιαχτεί μια βάση και να έρθει γερανός να την τοποθετήσει. Σίγουρα κοστοβορο.

Η λύση (αν γίνεται) είναι αυτό που προτείνει ο φίλος hp8, δηλαδή να έρθει ο πετρελεας που το έβαλε, να το τραβήξει και να το βάλει κατευθείαν σε ένα γείτονα που θα έχω συννενοηθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GREGORYMO είπε

Εγω, δεν έχω διάκενο.

Μου είπαν να φτιαχτεί μια βάση και να έρθει γερανός να την τοποθετήσει. Σίγουρα κοστοβορο.

Η λύση (αν γίνεται) είναι αυτό που προτείνει ο φίλος hp8, δηλαδή να έρθει ο πετρελεας που το έβαλε, να το τραβήξει και να το βάλει κατευθείαν σε ένα γείτονα που θα έχω συννενοηθει.

Αν στο μέρος που είσαι μπορείς να βρεις γείτονα να σε εξυπηρετήσει, καλώς. Εμείς που μένουμε κέντρο Αθήνας, πρέπει να είμαστε οι μοναδικοί με δεξαμενή πετρελαίου σε ταρατσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Αν γίνεται, είναι η ιδανική λύση !!

δεν ξέρω στην περιοχή σου αν υπάρχουν εταιρίες αλλά γίνεται καθαρισμος δεξαμενης πετρλαιου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι αυτοί που βάζουν πετρέλαιο το κάνουν και αυτό σαν υπηρεσία το αδειάζουν και στο ξαναριχνουν μετα. Ακόμα καλύτερα μιλά με αυτόν που έβαλες τελευταία φορά πετρέλαιο, ευκαιρία να την τσεκαρεις κιόλας κάτω κάτω στον πάτο από μέσα. Και εγώ σιδερένια 1.5 τόνο έχω στην ταράτσα πέρυσι την καθαρισα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Ρωτησε εκεί που αγοράζετε πετρέλαιο αν μπορεί να την αδειασει και να την καθαρίσει .

Εκει, θα ρωτήσω.

Άδειασμα και μετακίνηση, θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GREGORYMO είπε

Εκει, θα ρωτήσω.

Άδειασμα και μετακίνηση, θέλω.

Το αδειασμά οκ,αλλά την μετακίνηση μάλλον το συνεργείο που θα κάνει την μόνωση αφου' θα πρέπει να μετακινηθεί δυο φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Το αδειασμά οκ,αλλά την μετακίνηση μάλλον το συνεργείο που θα κάνει την μόνωση αφου' θα πρέπει να μετακινηθεί δυο φορές.

Οχι.

Θα το δώσω στο γείτονα, είναι συγγενης, και θα τα καλαρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...