Προς το περιεχόμενο

Service Apple γερμανος COSMOTE


marmagia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, το iPad μου αρχικά εντός πρώτου χρόνου εγγυησης είχε βγάλει ένα άσπρο σημάδι στην οθόνη και ως εκ τούτου αντικαταστάθηκε. Τώρα που βρίσκεται στο δεύτερο χρόνο εγγυησης πάλι τα ίδια. Μου είπε ο επίσημος services provider ότι είναι υπεύθυνο το κατάστημα πώλησης για τον δεύτερο χρόνο εγγυησης. Το iPad είναι αγορασμένο από Γερμανό και όπως μου είπαν η διαδικασία κρατάει πάνω από 15 μέρες. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το επιταχύνω; Θα μπορούσα να δοκιμάσω την τύχη μου στην info quest η κάπου άλλου ώστε να μην μπλέξω με τον Γερμανό; Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, αν είναι αγορασμένο με λιανική απόδειξη, άρα δε θα σου φέρουν αντίρρηση για το δεύτερο χρόνο,

πας κανονικότατα info quest και μειώνεις το χρόνο για σερβις στο ελάχιστό. 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 19/09/2021 at 09:37, aret1 said:

Καλημέρα, αν είναι αγορασμένο με λιανική απόδειξη, άρα δε θα σου φέρουν αντίρρηση για το δεύτερο χρόνο,

πας κανονικότατα info quest και μειώνεις το χρόνο για σερβις στο ελάχιστό. 🙂

Ναι είναι αγορασμένο με απόδειξη λιανικής. Σην info quest δεν ισχύει αυτό που λένε οι premium service providers ότι πρέπει βα το στείλει μόνο ο γερμανος/COSMOTE;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα,

με την απόδειξη μπορείς να πας σε οποιοδήποτε εξουσιοδοτημένο, όπως και με τα αμάξια. Απλά η ινφοκουεστ έχει ανταλλακτικά σε στοκ και τεχνικούς. Ο Γερμανός κατά πάσα πιθανότητα εκεί θα το στείλει οπότε κερδίζεις και το χρόνο της διαδικασίας να το στείλουν να το παραλάβουν κλπ. Οπότε ο χρόνος συνήθως μειώνεται παρά πολύ.  

 

Τέλος να πω ότι τη διαδικασία αυτή την κάνουμε πολλά χρόνια, που έχει πάρει η ινφο τα σέρβις 

Επεξ/σία από aret1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ’ ότι ξέρω και εγώ, ο Γερμανός συνήθως αναλαμβάνει να τα στείλει για σέρβις.
Εγώ έχω εξυπηρετηθεί άμεσα από την infoquest. Αν πρόκειται για οθόνη, ενδεχομένως να το πάρεις και αυθημερόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, aret1 said:

Καλημέρα,

με την απόδειξη μπορείς να πας σε οποιοδήποτε εξουσιοδοτημένο, όπως και με τα αμάξια. Απλά η ινφοκουεστ έχει ανταλλακτικά σε στοκ και τεχνικούς. Ο Γερμανός κατά πάσα πιθανότητα εκεί θα το στείλει οπότε κερδίζεις και το χρόνο της διαδικασίας να το στείλουν να το παραλάβουν κλπ. Οπότε ο χρόνος συνήθως μειώνεται παρά πολύ.  

 

Τέλος να πω ότι τη διαδικασία αυτή την κάνουμε πολλά χρόνια, που έχει πάρει η ινφο τα σέρβις 

Αυτό ισχύει στο πρώτο χρόνο εγγυησης. Το δέχτηκαν κανονικά όταν το πηγα εντός του πρώτου χρόνου. Ο δεύτερος χρόνος όμως είναι υποχρέωση του πωλητή. Για αυτό με έστειλαν στον Γερμανό. Απ´οτι μου είπε η info quest έχω αρκετές πιθανότητες να μου απορρίψουν την αντικατάσταση λόγω του ότι είναι αγορασμένο από Γερμανό και τότε θα πρέπει να πληρώσω 20€ για τον έλεγχο και θα πρέπει να πάω στο κατάστημα αγοράς. Στην πράξη το εγκρίνουν; Ξέρει κανείς;

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τι γραφει η infoquest για έλεγχο iphone - ipad, Δωρεαν έλεγχος (βημα 2)

τι να πω . . . αν σου ειπαν 20 ευρώ. Πάντως εγώ αναφέρομαι στο δεύτερο χρόνο εγγύησης. Σου δίνουν

ένα έντυπο για συμπλήρωση ότι επικαλείσαι τον ευρωπαικό νόμο κλπ

Επίσης έχω αγοράσει και απο σκρουτζομάγαζα που κλείσαν, που θα έβρισκα τον πωλητή;

gggggggggggggggggg.JPG.84a6e0b4e3999d025879a21ecd00b5d2.JPG

Επεξ/σία από aret1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, aret1 said:

τι γραφει η infoquest για έλεγχο iphone - ipad, Δωρεαν έλεγχος (βημα 2)

τι να πω . . . αν σου ειπαν 20 ευρώ. Πάντως εγώ αναφέρομαι στο δεύτερο χρόνο εγγύησης. Σου δίνουν

ένα έντυπο για συμπλήρωση ότι επικαλείσαι τον ευρωπαικό νόμο κλπ

Επίσης έχω αγοράσει και απο σκρουτζομάγαζα που κλείσαν, που θα έβρισκα τον πωλητή;

gggggggggggggggggg.JPG.84a6e0b4e3999d025879a21ecd00b5d2.JPG

Ευχαριστώ παρά πολυ!!! Θα πάω σε αυτούς τότε μέσα στις επόμενες μερες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχε και το νου σου πάντως γιατί οι εποχές είναι παράξενες και ότι ξέρουμε

συνεχώς αλλάζει. Μόλις θα μπεις στην υποδοχή της Infoquest πριν το αφήσεις. κάνε και

καμμιά ερώτηση στους υπαλλήλους, συνήθως είναι πολύ συγκαταβατικοί και ευγενικοί.

Καλή τυχη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 hours ago, Drake27 said:

Εγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις την document που είναι επίσημο service και αντικατάσταση συσκευών apple.

 η document μου το ξεκαθάρισε δεν αναλαμβάνει για τον 2 χρόνο.. Μάλλον θα δοκιμάσω την τύχη μου στην infoquest απο Δευτέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...