Προς το περιεχόμενο

Η Nvidia ενδέχεται να λανσάρει τελικά την GeForce RTX 3090 Ti


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, soconium είπε

Μην εισαι τόσο σίγουρος. Παρ'ολα αυτα, ακόμα και να είναι σε καλύτερη μοίρα δεν καίγονται να σκασουν 3k σε κάρτα γραφικών.

Κατσε να δεις ποσο θα εχει ! εγω 3090 πηρα με 1600 οχι με 3-4κ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, venuets είπε

Κατσε να δεις ποσο θα εχει ! εγω 3090 πηρα με 1600 οχι με 3-4κ

Αυτο που θελω να πω ειναι πως το εξωτερικο δεν ειναι η γη της επαγγελιας. Σιγουρα παιζουν καλυτεροι μισθοι (οχι σε ολα τα επαγγελματα) αλλα να μην ξεχναμε και το κοστος διαβιωσης εκει.

Γενικα εχουν ξεφυγει οι τιμες. Οσα και να βγαζω απτη δουλεια μου, ακομα και 1600 ειναι μεγαλο ποσο για gpu. Τα παντα βεβαια ειναι θεμα ζητησης και προσφορας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, kostasfalcon είπε

 

Έχει χαλάσει η r9 380 μου... Αν φτιάχνεται με κάνα 30ευρω έχει καλώς... Έχω μείνει με την onboard Intel 530. Η 1050ti είναι πανάκριβη και κλεψιά με όχι ικανοποιητικες επιδόσεις 

Είμαι σε gaming απόγνωση... 

Παίξε games από τα 00s και indies μέχρι να απαλλαγουμε  από το καρκίνωμα που λέγεται crypto mining.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, venuets είπε

Κατσε να δεις ποσο θα εχει ! εγω 3090 πηρα με 1600 οχι με 3-4κ

Και εγω 1600ε την πηρα 3 μηνες μετα το launch απο οτι θυμαμαι....Μετα απο λιγο αρχισε το αρμαγεδών τιμών...Ξώφαλτσα με πηρε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, seithan είπε

Για όλον το κόσμο ισχύει το πρόβλημα της τιμολογιακή υπερκοστολογησης. 

Θεωρείς οτι στο εξωτερικό τρώνε με χρυσά κουτάλια και φυτρώνουν στα δένδρα λεφτά δηλαδή; 

Εγώ πάντως όποτε έρχομαι Ελλάδα και μπαίνω σε ένα π.χ σούπερ μάρκετ θελω να βάλω τα κλάμματα.

Ασε όταν βλέπω τι τιμές παίζουνε σε συμβόλαια κινητών, Ίντερνετ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που συμβαίνει σε ΚΑΘΕ μα ΚΑΘΕ θέμα στο ινσομνια που παρουσιάζει ένα top of the line προιον, το οποίο εντελώς λογικά και φυσικά είναι ακριβό, έχει καταντήσει κουραστικό. Είναι το κλασσικό cognitive bias της περιορισμένης οπτικής που συνοψίζεται στο ρητό "κρίνω εξ ιδιων τα αλλότρια". Δεν θα πουλήσει γιατί χαμηλοι μισθοί, κρίση, δεν εχει ο κοσμος λεφτα μπλα μπλα μπλα, λες οι εταιρίες κολλοσοί προγραμματίζουν τα προιοντά τους με βάση την οικονομικη δυνατότητα του Ελληνα, ή του χρήστη του insomnia, ή λες και τα ENDLINE προιοντα είναι απαραίτητα ή πρέπει να εχουν προσιτές σε ολους τιμες. Εγώ μια χαρά παίζω τα πάντα όλα με μια 2070 και δεν βλέπω κανένα λόγο να αναβαθμίσω. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, john-X είπε

μπαχαχαχαχαχαχαχαχαχαα εκλαψα

παρόλο που είναι αστείο του 1800 Π.Χ. και είμαστε στο 2021, με ξεπερνάει που πρώτη φορά κάνει εντύπωση σε μερικούς 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dimi29 είπε

Παίξε games από τα 00s και indies μέχρι να απαλλαγουμε  από το καρκίνωμα που λέγεται crypto mining.

Βασικά όποιος δεν πρόλαβε μέχρι τον Μάρτη του 20 να αγοράσει υπολογιστή, αυτοκίνητο, και πολλές άλλες συσκευες με επεξεργαστές, τον ηπιε και το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να περιμένει να τελειωσει η τρέλα. Σιγα μην δώσω 20.000 ευρώ για σουπερμίνι αυτοκίνητο και 2 χιλιάρικα για κάρτα γραφικών. Βολευτείτε με αυτά που έχετε προς το παρόν. Δεν ηρθε και το τέλος του κόσμου, ούτε είναι το gaming σκοπός ζωής. Βγειτε έξω, κάντε γυμναστική, κάντε μια σχέση, διαβάστε κανα βιβλίο, μάθετε κάτι χρήσιμο.  Μια χαρά μεγαλώσανε οι γονείς μας που δεν ηταν καλωδιωμένοι 24-7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, fragma είπε

Αυτό που συμβαίνει σε ΚΑΘΕ μα ΚΑΘΕ θέμα στο ινσομνια που παρουσιάζει ένα top of the line προιον, το οποίο εντελώς λογικά και φυσικά είναι ακριβό, έχει καταντήσει κουραστικό. Είναι το κλασσικό cognitive bias της περιορισμένης οπτικής που συνοψίζεται στο ρητό "κρίνω εξ ιδιων τα αλλότρια". Δεν θα πουλήσει γιατί χαμηλοι μισθοί, κρίση, δεν εχει ο κοσμος λεφτα μπλα μπλα μπλα, λες οι εταιρίες κολλοσοί προγραμματίζουν τα προιοντά τους με βάση την οικονομικη δυνατότητα του Ελληνα, ή του χρήστη του insomnia, ή λες και τα ENDLINE προιοντα είναι απαραίτητα ή πρέπει να εχουν προσιτές σε ολους τιμες. Εγώ μια χαρά παίζω τα πάντα όλα με μια 2070 και δεν βλέπω κανένα λόγο να αναβαθμίσω. 

Και εγω εάν είχα μια 2070 μια χαρα θα ήμουν….μου φτάνει και μου περισσεύει !

1 ώρα πριν, fragma είπε

Βασικά όποιος δεν πρόλαβε μέχρι τον Μάρτη του 20 να αγοράσει υπολογιστή, αυτοκίνητο, και πολλές άλλες συσκευες με επεξεργαστές, τον ηπιε και το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να περιμένει να τελειωσει η τρέλα. Σιγα μην δώσω 20.000 ευρώ για σουπερμίνι αυτοκίνητο και 2 χιλιάρικα για κάρτα γραφικών. Βολευτείτε με αυτά που έχετε προς το παρόν. Δεν ηρθε και το τέλος του κόσμου, ούτε είναι το gaming σκοπός ζωής. Βγειτε έξω, κάντε γυμναστική, κάντε μια σχέση, διαβάστε κανα βιβλίο, μάθετε κάτι χρήσιμο.  Μια χαρά μεγαλώσανε οι γονείς μας που δεν ηταν καλωδιωμένοι 24-7

Το λάθος ήταν δικό μου καθώς ανέβαλα πριν την κρίση την αγορά της msi 1660ti…που τότε την έπαιρνα με 230€….

Προσωπικά μου φαίνεται εξωφρενικό να δώσω ενα σκασμό λεφτα για gaming…το δικό μου ταβάνι ειναι τα 300€

Επεξ/σία από kostasfalcon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, Pokemon640 είπε

παρόλο που είναι αστείο του 1800 Π.Χ. και είμαστε στο 2021, με ξεπερνάει που πρώτη φορά κάνει εντύπωση σε μερικούς 🤔

Εμένα μου κάνει εντύπωση γιατί σε πείραξε που γέλασα για το σαρκαστικό χιούμορ της εικόνας με το RTX OFF vs On....πέραν του νεφρού που ναι είναι αστείο του 1800 συμφωνώ.

Επεξ/σία από john-X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...