Προς το περιεχόμενο

Ηχορύπανση σε πολυκατοικία


witchofangmar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ούτε αυτοί μπορούν να δώσουν λύση. Αν η από πάνω θέλει να κάνει φασαρία θα κάνει (ποδοβολητά, θόρυβοι από έπιπλα κτλ που δεν είναι συνεχείς αλλά γίνονται ανά 15λεπτο - 30λεπτο), και δεν μπορεί η αστυνομία να το διαπιστώσει έξω από την πόρτα. άστα βράστα.

μιλάμε για ζώα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

3 λεπτά πριν, onelonelystar είπε

Ούτε αυτοί μπορούν να δώσουν λύση. Αν η από πάνω θέλει να κάνει φασαρία θα κάνει (ποδοβολητά, θόρυβοι από έπιπλα κτλ που δεν είναι συνεχείς αλλά γίνονται ανά 15λεπτο - 30λεπτο), και δεν μπορεί η αστυνομία να το διαπιστώσει έξω από την πόρτα. άστα βράστα.

μιλάμε για ζώα.

Εισαγγελική παραγγελία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, onelonelystar είπε

Ούτε αυτοί μπορούν να δώσουν λύση. Αν η από πάνω θέλει να κάνει φασαρία θα κάνει (ποδοβολητά, θόρυβοι από έπιπλα κτλ που δεν είναι συνεχείς αλλά γίνονται ανά 15λεπτο - 30λεπτο), και δεν μπορεί η αστυνομία να το διαπιστώσει έξω από την πόρτα. άστα βράστα.

μιλάμε για ζώα.

Η αστυνομία απλά κάνει συστάσεις και κρατάς μια δήλωση συμβάντος. Μετά μπορείς να κινηθείς νομικα εναντίον της. Μπορείς και να φύγεις από το ακίνητο αν δεν τηρούνται κάποιες συνθήκες και αν αυτή κινηθεί νομικά καταθέτεις το συμβάν στο δικαστήριο. Τώρα αν σου μένει μόνο ένας χρόνος εκεί δεν ξέρω αν έχει νόημα. Αγόρασε ωτοασπίδες μέχρι να φτάσει η ώρα να φύγεις από την τρελή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια ηλικιωμενη κυρια απο πανω σερνει ολο το σπιτι της καθε βραδυ.Αλλα επειδη στο παρελθον εχω μεινει σε σπιτια με γειτονες καγκουρες,γλεντζεδες κτλ οχι μονο δεν της λεω τιποτα αλλα κανω και τον σταυρο μου που ειναι αυτη απο πανω.

Με λιγα λογια φιλε ΤS παντου τα ιδια πανω κατω.Αστυνομιες και λοιποι δεν θα κανουν κατι.Αν ειναι γιδι ενας ανθρωπος γιδι και βαρος στους τριγυρω του θα μεινει για παντα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τα λες green gordon, όπως είπα και πιο πάνω θέμα παιδείας είναι όλα. Και υτό δεν είναι κάτι που φτιάχνετε εκτός οικόγενειας δυστυχώς. Η πλειοψηφία θα ανέχεται τους λιγοστούς μακάκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που μένω σε χωριό, έχουμε κάθε Παρασκευή και ΣΚ άναρθρες κραυγές και ζημιές από ''καλόπαιδα'' του γυμνασίου που βγαίνουν κατά ομάδες. Μπορείς να τους κάνεις τίποτα όμως;  Όχι!  Μόνο οι γονείς τους να τους μάθουν τρόπους αλλά προφανώς τα ίδια θα είναι και αυτοί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι απο τα ελαχιστα τοπικ τετοιας θεματολογιας στην ιστορια του ινσομνια που δεν γινονται προτασεις τυπου, βαλε ενα 20ιντσο σαμπγουφερ να παιζει χεβι μεταλ στις 3 το πρωι, στειλτης εναν ασβερκο να την περιμενει στην εισοδο οταν θα παει να πεταξει τα σκουπιδια κλπ. Οχι, μπραβο, ειναι προοδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια πολυκατοικία με γκαρσονιέρες που νοικιαζω. Μου ήρθε μια να νοικιάσει. Τελευταία στιγμή, οταν είχαμε συμφωνήσει και βρεθήκαμε να μου δώσει τα λεφτά, κατι μου είπε να τις δώσω νωρίτερα τα κλειδιά για να βάλει το πιάνο κλπ. Δε μου είχε αναφέρει τίποτα, οτι θα κανει τέτοια. Ήθελε να βαλει μουσικά όργανα και να παίζει δυνατά και αλλαζε σπίτι γιατί τη διωξανε απ το προηγούμενο για αυτό το λόγο.. Κάποιοι είναι ζωα. Αν θες να κανεις θόρυβο συνεχώς πας να νοικιάσεις μια μονοκατοικία, κατι να μην ενοχλείς οσο γίνεται. Θα φεύγανε ολοι οι υπόλοιποι εξαιτίας της. Φυσικά ακύρωσα την ενοικίαση εξηγοντας της οτι και εδω το ίδιο πρόβλημα θα είχε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, oldnew είπε

Εχω μια πολυκατοικία με γκαρσονιέρες που νοικιαζω. Μου ήρθε μια να νοικιάσει. Τελευταία στιγμή, οταν είχαμε συμφωνήσει και βρεθήκαμε να μου δώσει τα λεφτά, κατι μου είπε να τις δώσω νωρίτερα τα κλειδιά για να βάλει το πιάνο κλπ. Δε μου είχε αναφέρει τίποτα, οτι θα κανει τέτοια. Ήθελε να βαλει μουσικά όργανα και να παίζει δυνατά και αλλαζε σπίτι γιατί τη διωξανε απ το προηγούμενο για αυτό το λόγο.. Κάποιοι είναι ζωα. Αν θες να κανεις θόρυβο συνεχώς πας να νοικιάσεις μια μονοκατοικία, κατι να μην ενοχλείς οσο γίνεται. Θα φεύγανε ολοι οι υπόλοιποι εξαιτίας της. Φυσικά ακύρωσα την ενοικίαση εξηγοντας της οτι και εδω το ίδιο πρόβλημα θα είχε. 

Τι σε νοιάζει εσένα αν έχει πιάνο η άλλη δεν το καταλαβαίνω. Δηλαδή αν παίζει πιάνο τις ώρες που δεν είναι κοινής ησυχίας, θα ενοχλεί; Εγώ παίζω ηλεκτρική κιθάρα, δεν παίζω μεσημέρια και βράδια, παίζω ώρες που δεν ενοχλώ και δεν μου έχει πει σε κανένα σπίτι που νοικιάζω, κανείς, τίποτα.

  • Like 1
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, MrRush είπε

Τι σε νοιάζει εσένα αν έχει πιάνο η άλλη δεν το καταλαβαίνω. Δηλαδή αν παίζει πιάνο τις ώρες που δεν είναι κοινής ησυχίας, θα ενοχλεί; Εγώ παίζω ηλεκτρική κιθάρα, δεν παίζω μεσημέρια και βράδια, παίζω ώρες που δεν ενοχλώ και δεν μου έχει πει σε κανένα σπίτι που νοικιάζω, κανείς, τίποτα.

Φυσικά και τον νοιάζει διότι θα του κάνουν παράπονα όλοι οι υπόλοιποι. Το ότι δεν παίζεις τις ώρες κοινής ησυχίας δε σημαίνει και απαραίτητα ότι δεν ενοχλείς. Με τα dB που βαράνε τα μουσικά όργανα ενοχλείς θες δε θες. Το ότι δεν είσαι παράνομος αν τα παίζεις τις ώρες που δεν είναι κοινής ησυχίας δε σημαίνει ότι δεν είσαι και ενοχλητικός. 

  • Like 7
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ifollowrivers είπε

Φυσικά και τον νοιάζει διότι θα του κάνουν παράπονα όλοι οι υπόλοιποι. Το ότι δεν παίζεις τις ώρες κοινής ησυχίας δε σημαίνει και απαραίτητα ότι δεν ενοχλείς. Με τα dB που βαράνε τα μουσικά όργανα ενοχλείς θες δε θες. Το ότι δεν είσαι παράνομος αν τα παίζεις τις ώρες που δεν είναι κοινής ησυχίας δε σημαίνει ότι δεν είσαι και ενοχλητικός. 

Με αυτή την λογική όλοι πρέπει να κάνουμε μούγκα μην ενοχληθεί κανένας. Αν ήταν έτσι, οι άνθρωποι που παίζουν μουσική δεν θα έπρεπε να βρουν σπίτι ποτέ και να πάνε να ζήσουν στο βουνό. Δεν πάει έτσι. Γράφω την στιγμή που το μοναδικό τόπικ που έχω ανοίξει στο insomnia είναι για φασαρία από γείτονα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, oldnew είπε

Εχω μια πολυκατοικία με γκαρσονιέρες που νοικιαζω. Μου ήρθε μια να νοικιάσει. Τελευταία στιγμή, οταν είχαμε συμφωνήσει και βρεθήκαμε να μου δώσει τα λεφτά, κατι μου είπε να τις δώσω νωρίτερα τα κλειδιά για να βάλει το πιάνο κλπ. Δε μου είχε αναφέρει τίποτα, οτι θα κανει τέτοια. Ήθελε να βαλει μουσικά όργανα και να παίζει δυνατά και αλλαζε σπίτι γιατί τη διωξανε απ το προηγούμενο για αυτό το λόγο.. Κάποιοι είναι ζωα. Αν θες να κανεις θόρυβο συνεχώς πας να νοικιάσεις μια μονοκατοικία, κατι να μην ενοχλείς οσο γίνεται. Θα φεύγανε ολοι οι υπόλοιποι εξαιτίας της. Φυσικά ακύρωσα την ενοικίαση εξηγοντας της οτι και εδω το ίδιο πρόβλημα θα είχε. 

Μάλλον εσύ είσαι ο παράξενος και οχι η γυναίκα. Πιάνο έχουμε και εμείς αν και δεν παίζουμε. Δηλαδή αν η άλλη είχε ηλεκτρικό πιάνο που δεν έχει καμία σχέση με τον όγκο/βαρος του κανονικου και το έφερνε κανονικά με την μετακόμιση εσύ δεν θα έπαιρνες χαμπάρι τίποτα. Είναι δικαίωμα του καθενος να έχει μουσικά όργανα και να ασκεί την δραστηριότητα του αρκεί να μην ενοχλει σε ώρες κοινής ησυχίας αλλά και υπερβολική ένταση ήχου σε ώρες μη κοινής ησυχίας. Το πιάνο δεν παράγει πολύ θόρυβο, ούτε η κιθάρα. Αν μιλούσαμε για βιολί η κάποιο πνευστο τοτε έχει πολύ θόρυβο. Η γυναικα ζήτησε να μπει το πιάνο πιο πριν επειδή λόγω βάρους και όγκου αποτελεί ειδική περιπτωση και είναι μια καλή ιδέα να το φέρουν άλλη ημέρα τα συνεργεια για να μην καταπονηθουν. 

Είπαμε να είμαστε καχυποπτοι και να παίρνουμε μέτρα ελέγχουμε όσον αφορά τυχόν προβληματικους ενοικιάστες, αλλά όχι κι έτσι. 

7 λεπτά πριν, ifollowrivers είπε

Φυσικά και τον νοιάζει διότι θα του κάνουν παράπονα όλοι οι υπόλοιποι. Το ότι δεν παίζεις τις ώρες κοινής ησυχίας δε σημαίνει και απαραίτητα ότι δεν ενοχλείς. Με τα dB που βαράνε τα μουσικά όργανα ενοχλείς θες δε θες. Το ότι δεν είσαι παράνομος αν τα παίζεις τις ώρες που δεν είναι κοινής ησυχίας δε σημαίνει ότι δεν είσαι και ενοχλητικός. 

Είχαμε άτομα που παίζουν πιάνο σε πολυκατοικιες και ο θόρυβος δεν είναι πολύ δυνατός, ναι μεν ακούγεται αλλά όχι σε βαθμό να προκαλέσει πρόβλημα, κανένας δεν ενοχλεί όταν φροντίζει να παίζει σε ώρες που δεν κοιμούνται οι άλλοι. 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...