Προς το περιεχόμενο

God of War [PC][2022]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
23 λεπτά πριν, george94pav είπε

Για άνθρωπο που δεν παίζει souls like games η sigrun μου έβγαλε την πίστη και ήμουν συνηθισμένος. Ούτε ξέρω τι υπέθεσαν οι γείτονες που με άκουγαν να βρίζω μια γυναίκα "αμφιβόλου ηθικής"😛.

Τα out of context λόγια είναι τα καλύτερα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 658
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, george94pav είπε

Για άνθρωπο που δεν παίζει souls like games η sigrun μου έβγαλε την πίστη και ήμουν συνηθισμένος. Ούτε ξέρω τι υπέθεσαν οι γείτονες που με άκουγαν να βρίζω μια γυναίκα "αμφιβόλου ηθικής"😛.

Και νόμιζα ότι η πρώτες ήταν δύσκολες. Με την τελευταία έπαθα πλάκα. Και να φανταστείς ότι υπάρχουν video που τη ρίχνουν με τα χέρια μόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, george94pav είπε

Για άνθρωπο που δεν παίζει souls like games η sigrun μου έβγαλε την πίστη και ήμουν συνηθισμένος. Ούτε ξέρω τι υπέθεσαν οι γείτονες που με άκουγαν να βρίζω μια γυναίκα "αμφιβόλου ηθικής"😛.

Να είσαι καλά, με έκανες και γέλασα. Το τί καντήλι έφαγε η συγκεκριμένη χθες, δεν το έχει φάει άνθρωπος στο γήπεδο.

Κάτσε να σε μπιμ μωρή μπιπ. Γιατί έπρεπε να κάνεις αυτή την κίνηση μωρή μπιπ. Πόσα σου δίνουν για να το κάνεις αυτό μωρή μπιπ κλπ... 😆

Και στα σοβαρά τώρα, παλιά στο WoW όταν μπαίναμε σε ένα Boss ξέραμε εξαρχής αν φτάνει ή δεν φτάνει το dps μας.

Έτσι ένιωσα όταν την πρωτοξεκίνησα: Δεν φτάνει το dps.

Και μία ερώτηση: Να παίξω στο PS5 το Ragnarok ή να το περιμένω κανένα χρόνο να βγει στο PC;

Επεξ/σία από Zus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Zus είπε

Και μία ερώτηση: Να παίξω στο PS5 το Ragnarok ή να το περιμένω κανένα χρόνο να βγει στο PC;

Εγώ θα επέλεγα τώρα, άμα εξαιρέσεις το hdr και το blur του upscaler/aa, το game τρέχει και φαίνεται μια χαρά. Όταν βγει για pc τότε δεύτερο playthough χωράει άνετα σε ίσως μεγαλύτερη δυσκολία.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Εγώ θα επέλεγα τώρα, άμα εξαιρέσεις το hdr και το blur του upscaler/aa, το game τρέχει και φαίνεται μια χαρά. Όταν βγει για pc τότε δεύτερο playthough χωράει άνετα σε ίσως μεγαλύτερη δυσκολία.

Το ίδιο ακριβώς σκέφτηκα. Πάω να το πάρω σε λίγη ώρα από συμφορουμίτη που το είχε αγγελία και θα χρειαστεί να συνδέσω και το PS5 με την οθόνη του PC γιατί από καναπέ στα 3 μέτρα δεν θα το απολαύσω το ίδιο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Zus είπε

Το ίδιο ακριβώς σκέφτηκα. Πάω να το πάρω σε λίγη ώρα από συμφορουμίτη που το είχε αγγελία και θα χρειαστεί να συνδέσω και το PS5 με την οθόνη του PC γιατί από καναπέ στα 3 μέτρα δεν θα το απολαύσω το ίδιο. 

Aσε που θα είναι καλύτερα για το storyline, τώρα που το έχεις φρέσκο.

Ανάλογος την TV σου, αλλα εσύ ξέρεις.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, {TDi}Dj2k..infc είπε

Aσε που θα είναι καλύτερα για το storyline, τώρα που το έχεις φρέσκο.

Αυτό σκέφτηκα και εγώ και προχώρησα ντουγρού. Επίσης άσε που πλέον έχω χτίσει muscle memory για τις επόμενες *μπιπ*γιόλες Valkyries και δεν θα χρειαστεί να ξαναπάμε από την αρχή. 😝

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Zus είπε

Αυτό σκέφτηκα και εγώ και προχώρησα ντουγρού. Επίσης άσε που πλέον έχω χτίσει muscle memory για τις επόμενες *μπιπ*γιόλες Valkyries και δεν θα χρειαστεί να ξαναπάμε από την αρχή. 😝

No Βαλκυρίες, sorry, δεν ψήνονται να τις ξανά δείρεις! :P Έχει άλλους τσατισμένους χαζούληδες μην φοβάσαι. ;)

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

No Βαλκυρίες, sorry, δεν ψήνονται να τις ξανά δείρεις! :P Έχει άλλους τσατισμένους χαζούληδες μην φοβάσαι. ;)

Μα τις είδα στο trailer... Κλαψ, λυγμ...

Α, τώρα θυμήθηκα, υπάρχει η Gna, γιατί μου λες ψέματα; 😛

36 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ανάλογος την TV σου, αλλα εσύ ξέρεις.

Μία LG Oled 55άρα, αλλά δεν μπορώ να παίζω στον καναπέ, μου χαλάει το immersion.

Θέλω να είμαι στο μισό μέτρο από την οθόνη, να παρακολουθώ κάθε λεπτομέρεια...

Επεξ/σία από Zus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Zus είπε

Μα τις είδα στο trailer... Κλαψ, λυγμ...

Α, τώρα θυμήθηκα, υπάρχει η Gna, γιατί μου λες ψέματα; 😛

Μία LG Oled 55άρα, αλλά δεν μπορώ να παίζω στον καναπέ, μου χαλάει το immersion.

Θέλω να είμαι στο μισό μέτρο από την οθόνη, να παρακολουθώ κάθε λεπτομέρεια...

Αυτά τα παιχνίδια είναι ότι πρέπει για καναπέ και τηλεόραση με το χειριστήριο.

Λένε ότι το 2ο είναι βαρετό, δεν ξέρω αν όντως ισχύει.

Επεξ/σία από Armoral
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι το 2ο, βαρετό δεν είναι σίγουρα στο σύνολο.

Απλά όντως έχει κάποια κομμάτια για λόγους ιστορίας (θα καταλάβει ποια εννοώ οποίος το παίξει), που χαλάνε αρκετά το pacing. Σε εκείνα το κομμάτια ίσως βαρεθεί λίγο κάποιος.

Το πρόβλημα με την τηλεόραση για μένα είναι ότι βαριέμαι πολύ να μετακινώ κάθε φορά το PC. Από την άλλη δεν έχει καμία επαφή το μόνιτορ με την OLED tv σε εμπειρία...

Εννοείται οποίος έχει PS5 παίζει τώρα χωρίς να περιμένει.

3 hours ago, Zus said:

Μία LG Oled 55άρα, αλλά δεν μπορώ να παίζω στον καναπέ, μου χαλάει το immersion.

Θέλω να είμαι στο μισό μέτρο από την οθόνη, να παρακολουθώ κάθε λεπτομέρεια...

Εγώ για αυτό το λόγο φέρνω καρέκλα γραφείου στο ένα μέτρο από την τηλεόραση 🤣

Δεν μπορώ και γω στα 2-3 μέτρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά με αυτή τη λογική ας skipαρουμε και τα cutscenes γιατί δεν είναι gameplay.

Πρακτικά interactive cutscenes ήταν αυτά τα sequences, και όντως προχωρούσαν την πλοκή. Προσωπικά τα προτιμώ από πραγματικά 20λεπτα+ cutscenes, ή από άπειρα logs που αφήνουν να διαβάσεις άλλα παιχνίδια (quantum break εσένα κοιτάω).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 5/2/2024 στις 6:08 ΜΜ, Armoral είπε

Λένε ότι το 2ο είναι βαρετό, δεν ξέρω αν όντως ισχύει.

Έχω γράψει 30 ώρες στο Ragnarok και βαρετό δεν το λες με τίποτα, ωστόσο σε σύγκριση με το προηγούμενο GoW χάνει σε αρκετούς τομείς hands down. (σενάριο, πλοκή, ατμόσφαιρα)

Καταλαβαίνω ότι προσπάθησαν να διαφοροποιηθούν, βάζοντας περισσότερα duos στο παιχνίδι, πατώντας προφανώς στην επιτυχία του προηγούμενου, αλλά οι τόσες εναλλαγές χαρακτήρων κάποιες φορές κουράζουν.

Σε κάθε περίπτωση παραμένει εξαιρετικό, ένα σκαλί όμως κάτω από το GoW 2018.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...