Προς το περιεχόμενο

Το MacBook Pro με τον M1 Max μόλις που καταφέρνει να ξεπεράσει το Surface Laptop Studio σε δοκιμή 8K video rendering


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, dimitrisgeorgo είπε

Να τα έβαζαν να τρέξουν crysis να δουμε ποσα απίδια χωράει ο σάκος !

Haters είναι όχι χαζοί τα βασικά τα γνωρίσουν  όπως και το πετσόκομμα που θα έπεφτε αν έκαναν κάτι τέτοιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε εντάξει... λάπτοπ 1500 ευρώ το λενόβο και το διέλυσε το macbook των 5000... δεν εκπλήσσομαι καθόλου. Αλλά σε άλλο άρθρο έλεγε ότι δεν το πιάνει κανένα λάπτοπ το macbook.... τι έγινε τώρα εδώ? Σε πραγματική χρήση λοιπόν τα πράγματα αλλάζουν? Αυτά για αυτούς που επιμένουν... καλό είναι παίδες το macbook αν η κορυφαία έκδοση είχε 1000-1500 ευρώ μαξ... αλλιώς...

  • Like 1
  • Confused 8
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, petasis είπε

Παράδειγμα;

Τι παραδειγμα θες ακριβως? Καποιος που αγοραζει τετοια μηχανηματα τα αγοραζει για να κανει δουλεια και εκτος γραφειου ενιοτε, αλλιως θα επαιρνε desktop. Αν ειναι για μιας ωρας δουλεια να ξεμενεις απο μπαταρια ή να θες 3 ωρες λογω πτωσης της αποδοσης φεξε μου και γλυστρησα...

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Bil79 είπε

το να χρειαστει να κανεις βαρια χρηση χωρις ρευμα και σε 1 ωρα να εισαι χωρις μπαταρια ειναι ενα πολυ ρεαλιστικο και συνηθισμενο γεγονος...

ναι.. όλοι οι επαγγελματίες δεν δουλεύουν σε στούντιο στο γραφείο τους αλλά στο δρόμο η στην παραλία.. ότι πεις αδερφέ...

Επεξ/σία από tsarouc
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, tsarouc είπε

ναι.. όλοι οι επαγγελματίες δεν δουλεύουν σε στούντιο στο γραφείο τους αλλά στο δρόμο η στην παραλία.. ότι πεις αδερφέ...

Ναι σωστα, laptop παιρνουν για να παιζουν με το καπακι να χαλαρωνουν απο το στρες της δουλειας. Οτι πεις αδερφε...

Επεξ/σία από Bil79
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η απάντηση δηλαδή των σχολίων στους επαγγελματίες που δουλεύουν το Premiere Pro είναι "μάθετε άλλο πρόγραμμα (Final Cut) και πάρτε Mac";

Επεξ/σία από Hacker?pcs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, tsarouc said:

ε εντάξει... λάπτοπ 1500 ευρώ το λενόβο και το διέλυσε το macbook των 5000... δεν εκπλήσσομαι καθόλου. Αλλά σε άλλο άρθρο έλεγε ότι δεν το πιάνει κανένα λάπτοπ το macbook.... τι έγινε τώρα εδώ? Σε πραγματική χρήση λοιπόν τα πράγματα αλλάζουν? Αυτά για αυτούς που επιμένουν... καλό είναι παίδες το macbook αν η κορυφαία έκδοση είχε 1000-1500 ευρώ μαξ... αλλιώς...

Το Lenovo που είναι πιο γρήγορο έχει πάνω από 5 χιλιάρικα. 

Αν όμως το βρίσκεις με 1500€ θέλω 4.

 

Κατά τα άλλα γιατί 1500 μαξ?

Εγώ λέω να τα δίνουν 300€!

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χρήση του laptop, εξαρτάται από το laptop.
Υπάρχουν τα business laptop που τα χρησιμοποιούν για δουλειά γραφείου πχ στο τρένο και εκτός γραφείου, και εκεί παίζει ρόλο η αυτονομία, γιατί είναι εκτός ρεύματος πολλή ώρα.
Αλλά τα laptops που είναι για βαριές δουλειές σπανίως βρίσκονται σε χώρο χωρίς ρεύμα και όσοι τα αγοράζουν, το κάνουν γιατί θέλουν μηχάνημα που να μεταφέρεται. Όχι για να δουλεύει χωρίς μπαταρία. Πχ για κάποιο rough cut επί τόπου στο γύρισμα. Κάποιες φορές θα χρειαστεί να δουλέψει κάποιος χωρίς ρεύμα, αλλά για μικρό χρονικό διάστημα. Δεν λέω όμως, ενδιαφέρουσα η δυνατότητα να δουλευεις πολλές ώρες χωρίς ρεύμα. 
Και όσο αφορά την απόδοση, στα 4000 ένα MacBook Pro, θα τα βρει σκούρα απέναντι σε κάποιο πχ Dell Precision με απόδοση αντίστοιχη ενός Desktop PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, tsarouc είπε

ε εντάξει... λάπτοπ 1500 ευρώ το λενόβο και το διέλυσε το macbook των 5000... δεν εκπλήσσομαι καθόλου. Αλλά σε άλλο άρθρο έλεγε ότι δεν το πιάνει κανένα λάπτοπ το macbook.... τι έγινε τώρα εδώ? Σε πραγματική χρήση λοιπόν τα πράγματα αλλάζουν? Αυτά για αυτούς που επιμένουν... καλό είναι παίδες το macbook αν η κορυφαία έκδοση είχε 1000-1500 ευρώ μαξ... αλλιώς...

Εντελως ασχετος ή τρολλ;
Τι απο τα δυο εισαι;

To Lenovo, με εκπτωση 3κ:
image.png.74aa5975b6aeaaf9cf0ae451b1ebacf7.png

Επεξ/σία από dbrillis
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Bil79 είπε

Τι παραδειγμα θες ακριβως? Καποιος που αγοραζει τετοια μηχανηματα τα αγοραζει για να κανει δουλεια και εκτος γραφειου ενιοτε, αλλιως θα επαιρνε desktop. Αν ειναι για μιας ωρας δουλεια να ξεμενεις απο μπαταρια ή να θες 3 ωρες λογω πτωσης της αποδοσης φεξε μου και γλυστρησα...

Ε, θέλω ένα παράδειγμα, για να δω αν το λες θεωρητικά ή κάτι πρακτικό έχεις στο μυαλό σου. Τι το βαρύ μπορεί να χρειαστείς κάπου δεν έχεις πρίζα, και ποια κατηγορία επαγγέλματος έχει τέτοιες ανάγκες. Εγώ δεν το έχω χρειαστεί ποτέ. Εσύ, το χρειάστηκες ποτέ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...