Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, nickol-us είπε

Κοντά στα 250 θα ήταν σχετικά λογική τιμή, προσωπικά απο εκεί και κάτω θα το κοιτούσα αλλά έτσι που έχει πάει το hardware σήμερα όλες οι τιμές παίζουν.

E με Vega 8 δεν έχω και πάτημα για τσιμπημένη τιμή. 260-70 έλεγα, οπότε καλά το σκεφτόμουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης

Πόσο πουλιέται μία sapphire pulse rx5500xt 8GB με 2.5 χρόνια ακόμη εγγύηση; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, meletis94 είπε

Πόσο πουλιέται μία sapphire pulse rx5500xt 8GB με 2.5 χρόνια ακόμη εγγύηση; Ευχαριστώ.

Αν δεν έχεις ήδη στα χέρια σου και όχι θα πάρω έχω παραγγείλει άλλη κάρτα μην την δώσεις.

Τώρα οι τιμές έχουν τρελαθεί και 400 μπορείς να την δώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

received_305015351253154.jpeg.7cf2c7b092ffbf4621142330d04c24db.jpeg

Msi Gaming X η κάρτα.

88% ο SSD

98% o HDD

310€ καλά λέτε;

 

Από κει και πέρα πακέτο με οθόνη/πληκτρολόγιο, ποντίκι πόσο να πάει το combo?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GreeKar98K είπε

received_305015351253154.jpeg.7cf2c7b092ffbf4621142330d04c24db.jpeg

Msi Gaming X η κάρτα.

88% ο SSD

98% o HDD

310€ καλά λέτε;

 

Από κει και πέρα πακέτο με οθόνη/πληκτρολόγιο, ποντίκι πόσο να πάει το combo?

*χωρίς δίσκους * (είναι και οι δύο για πέταμα τα φτύνουν όπου να ναι )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

*χωρίς δίσκους * (είναι και οι δύο για πέταμα τα φτύνουν όπου να ναι )

88% ο SSD είναι απόλυτα λειτουργικός. Για τον HDD δεν θα διαφωνήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διέλυσα το παλαιό υπολογιστή μου σε κομμάτια  και κράτησα αυτά τα κομμάτια , τα οποία σας παραθέτω και ζητάω να μου γνωρίσετε ,  αν κάτι πουλιέται η όλα θα πάνε για ανακύκλωση .

    α.   CPU                   :    QuadCore Intel Core i7-930, 2933 MHz   ( φωτ. 1,2,3,4, 5 )

    β.  Memory              :     Kingston  3 x 2 giga  DDR3-1066  ( φωτ. 6,7 )

    γ.  Disk Drive            :    INTEL SSDSA2M080G2GC ATA Device (80 GB, SATA-II)   ( φωτ. 8 )

    δ.  Τροφοδοτικό     :    Antec 1000  ( φωτ. 9 )

    ε  Μonitor                :     LG L1982U (Digital) 19" LCD      (φωτ. 10,11,12 )

 

**  Στο οθόνη θέλω να κάνω την εξής ερώτηση . Θα φτίαξω νέο pc ...αν και το καθυστέρησα αξίας 600-800 ευρώ ( λίγο games ) + οθόνη 27" ips 200-300 ευρώ . Προσωρινά μπορεί να δουλέψει με την LG L1982U ? 

Γνωστός μου έχει καλούτσικο υπολογιστή αλλά με οθόνη CRT ( έβαλα φωτογραφία τυχαία μια που βρήκα στο ίντερνετ  ) Όταν αγοράσω την 27" την παλαιά την 19" μπορώ να του την πουλήσω 20-30 ευρώ η να του την χαρίσω . 

Ευχαριστώ !!!!

60.JPG

61.JPG

62.JPG

63.JPG

64.JPG

70.JPG

71.JPG

80.JPG

90.JPG

91.JPG

100.JPG

101.JPG

102.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, GreeKar98K said:

88% ο SSD είναι απόλυτα λειτουργικός. Για τον HDD δεν θα διαφωνήσω

OcZ με 88%? Πέταμα. Μην έχεις ούτε μβ χωρίς Backup με χρήση δικιά μου πχ δεν βγάζει ούτε χρόνο. Αν τον βάλεις σε λαπτοπ για Office ίσως σε βγάλει 2 3 χρόνια αλλά όχι για πολλά πολλά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Petran1965 είπε

Διέλυσα το παλαιό υπολογιστή μου σε κομμάτια  και κράτησα αυτά τα κομμάτια , τα οποία σας παραθέτω και ζητάω να μου γνωρίσετε ,  αν κάτι πουλιέται η όλα θα πάνε για ανακύκλωση .

    α.   CPU                   :    QuadCore Intel Core i7-930, 2933 MHz   ( φωτ. 1,2,3,4, 5 )

Μέχρι 20ευρώ το cpu άντε και κανά 5ευρω η ψύκτρα (ελπίζω να μην έχει σπασπένα ποδαράκια γιατ'ι δεν φαίνεται)

    β.  Memory              :     Kingston  3 x 2 giga  DDR3-1066  ( φωτ. 6,7 )

Μέχρι 20ευρώ και εδώ

    γ.  Disk Drive            :    INTEL SSDSA2M080G2GC ATA Device (80 GB, SATA-II)   ( φωτ. 8 )

Δεν ξέρουμε την υγεία του δίσκου, είναι και μικρής χωρητικότητας, μάλλον δεν έχει ουσία σαν πώληση

    δ.  Τροφοδοτικό     :    Antec 1000  ( φωτ. 9 )

To τροφοδοτικό δεν γνωρίζω επίσης να το κοστολογήσω, φαίνεται ακριβό αλλά η κατάσταση του και τα έτη του, τα οποία δεν γνωρίζω επηρεάζουν σοβαρά την τιμή

    ε  Μonitor                :     LG L1982U (Digital) 19" LCD      (φωτ. 10,11,12 )

Η οθόνη 20-ευρώ νομίζω είναι νορμάλ αφού εκεί βρίσκεις και refurbished με εγγύηση και σε υψηλότερη μάλλον ανάλυση. Αν εξαιρέσεις οτι θα χρειαστεί να παίξεις σε χαμηλή ανάλυση, δε θα έχεις πρόβλημα να κρατήσεις αυτό το μόνιτορ για λίγο καιρό. Είτε αναλογικά (vga) είτε ψηφιακά (dvi d) θα μπορέσεις να το συνδέσεις αρκεί να έχει το αντίστοιχο καλώδιο - αντάπτορα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Nik1239 είπε

Πόσα tbw έχει; 

Άγνωστο, είναι για λογαριασμό τρίτου και μόνο που κατάφερα να τον βοηθήσω να κατεβάσει το sentinel για έλεγχο, ήταν θαύμα.

46 λεπτά πριν, mp44christos είπε

OcZ με 88%? Πέταμα. Μην έχεις ούτε μβ χωρίς Backup με χρήση δικιά μου πχ δεν βγάζει ούτε χρόνο. Αν τον βάλεις σε λαπτοπ για Office ίσως σε βγάλει 2 3 χρόνια αλλά όχι για πολλά πολλά. 

Απ'όσο γνωρίζω ο SSD ήταν πάνω στο pc από την αγορά του, που έγινε όταν πρωτοκυκλοφόρησε η 960 τέλη Δεκέμβρη του '15. 12% για 5 χρόνια, νταξει, μπορούσε και χειρότερα. Προφανώς δεν σκοπεύω να κρύψω την υγεία των δίσκων κατά την πώληση, αλλά μετά από παρότρυνση σας θα πω -20€ χωρίς δίσκους. Να είναι όλοι ευχαριστημένοι 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, GreeKar98K είπε

Άγνωστο, είναι για λογαριασμό τρίτου και μόνο που κατάφερα να τον βοηθήσω να κατεβάσει το sentinel για έλεγχο, ήταν θαύμα.

Απ'όσο γνωρίζω ο SSD ήταν πάνω στο pc από την αγορά του, που έγινε όταν πρωτοκυκλοφόρησε η 960 τέλη Δεκέμβρη του '15. 12% για 5 χρόνια, νταξει, μπορούσε και χειρότερα. Προφανώς δεν σκοπεύω να κρύψω την υγεία των δίσκων κατά την πώληση, αλλά μετά από παρότρυνση σας θα πω -20€ χωρίς δίσκους. Να είναι όλοι ευχαριστημένοι 😉

Εγώ παλι θα το εδινα χωρίς δίσκους γιατί και οι δύο μπορεί την επόμενη μέρα να τα φτύσουν ή να μην λειτουργούν σωστά και αρχίσει φασαρία τύπου μου έδωσες χαλασμένο υπολογιστή κλπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/5/2021 στις 5:09 ΜΜ, LLLEFTERIS είπε

Αν δεν έχεις ήδη στα χέρια σου και όχι θα πάρω έχω παραγγείλει άλλη κάρτα μην την δώσεις.

Τώρα οι τιμές έχουν τρελαθεί και 400 μπορείς να την δώσεις.

Πόσο μπορώ να δώσω μια gtx 550 1gb ενός φίλου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/5/2021 στις 7:58 ΜΜ, jgeorgiou είπε

πολλά λες , προσωπικά νομίζω κάτω λίγο κάτω από 200

αργό cpu , gpu που δεν παίζει 1080 ούτε το fortnite , οριακά μέχρι το 8ετίας LOL.

 

Μια gtx550 1gb για λογαριασμό φίλου ...πόσο μπορώ να την δώσω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...