Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

18 ώρες πριν, skordatas είπε

Πόσο να πουλήσω ένα iphone 8 64gb χωρίς ούτε μια γρατζουνιά με 100% υγειά μπαταρίας αλλά με χαλασμένο κουμπί σίγασης και χωρίς φορτιστή?

https://www.skroutz.gr/s/12745862/Apple-iPhone-8-Plus-64GB-Silver.html

εγώ θα το αγόραζα (αν ενδιαφερόμουν) στην μισή τιμή από σκρουτζ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, skordatas είπε

Πόσο να πουλήσω ένα iphone 8 64gb χωρίς ούτε μια γρατζουνιά με 100% υγειά μπαταρίας αλλά με χαλασμένο κουμπί σίγασης και χωρίς φορτιστή?

200-220 βαρια. Εχω δει καταστηματα μεταχειρισμενων να τα πουλανε 240-250 με εγγυηση. Οποτε εγω προσωπικα πανω απο 200 για σκετη συσκευη και χωρις εγγυηση δεν θα εδινα.

4 ώρες πριν, jgeorgiou είπε

https://www.skroutz.gr/s/12745862/Apple-iPhone-8-Plus-64GB-Silver.html

εγώ θα το αγόραζα (αν ενδιαφερόμουν) στην μισή τιμή από σκρουτζ 

Δινει το απλο , οχι το Plus. 

Επεξ/σία από AmixReckless
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, SakafliaC είπε

Μια φυσιολογική τιμή για το tower της υπογραφής μου? Έχει κανείς ιδέα?

γύρω στα 850ευρώ με τα περιφερειακά ΑΝ βρεις gamer που το θέλει "εδώ και τώρα"

γενικά το πρόβλημα είναι η γενικότερη χαμηλή ζήτηση που μπορεί να σε αναγκάσει να ρίξεις αρκετά την τιμή (με εξαίρεση την κάρτα σου 2060 που πουλιέται σαν ζεστό κουλουράκι)

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SakafliaC είπε

Μια φυσιολογική τιμή για το tower της υπογραφής μου? Έχει κανείς ιδέα?

Ρε παίδες, τικαρισμενο το έχω να βλέπω τις υπογραφές. Γιατί δε βλέπω αυτήν όμως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, GreeKar98K είπε

Ρε παίδες, τικαρισμενο το έχω να βλέπω τις υπογραφές. Γιατί δε βλέπω αυτήν όμως;

Την είδε ο άλλος φίλος τι σκατά, λες να χω εγώ κάτι λάθος?

Επεξ/σία από SakafliaC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, SakafliaC είπε

Την κάρτα σκέτη πόσο τη δίνω atm? Δε θέλω να θεωρηθώ scalper 🤣, αλλά να βγάλω και κάτι.

Εγώ διαφωνώ με τον όρο σκαλπερ , βάλε την αγγελία και ζήτα προσφορές σε π.μ. , αν ο άλλος την αγοράσει και την αποσβέσει σε 5-6 μήνες γιατί εσύ να την πουλήσεις "τσάμπα"?

https://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga/f/111205/Nvidia.html?keyphrase=2060&order_by=pricevat&order_dir=asc

καινούρια με εγγύηση στοιχίζει πλέον κάτω από 600ευρώ

1 λεπτό πριν, SakafliaC είπε

Την είδε ο άλλος φίλος

Εγώ βλέπω ΚΑΝΟΝΙΚΑ την υπογραφη σου

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SakafliaC είπε

Την κάρτα σκέτη πόσο τη δίνω atm? Δε θέλω να θεωρηθώ scalper 🤣, αλλά να βγάλω και κάτι.

Συμφωνώ με τον προλαλισαντα περί διαφωνίας με τον όρο scalper. Την κάρτα την είχες από πριν, και αν δεν την χρησιμοποιείς θα ήσουν χαζός να μη την πουλήσεις. Δεν βλέπω την υπογραφή σου για να ξέρω ποια υλοποίηση έχεις, αλλά ανάλογα την υλοποίηση, το υπόλοιπο εγγύησης και την χρήση που έχει κάνει/που θα πείσεις τον αγοραστή ότι έχει κάνει, έως 600€ τα πιάνεις.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Σκέφτομαι να κάνω μια καλή αναβάθμιση, και εξετάζω το ενδεχόμενο να δώσω όπως είναι το τωρινό PC το οποίο έχει τα εξής:

Case Corsair Obsidian 350D
PSU Corsair CXM 600W 80+ Bronze
M/B Gigabyte B550M DS3H
CPU AMD Ryzen 7 3700X
Cooler Noctua NH-U12S + 3x Noctua case fans
RAM G.Skill Trident Z DDR4 32GB (2x16)
Gigabyte Nvidia RTX 2060 Super
SSD Samsung 860 Evo 1TB

Θα ήθελα μία ρεαλιστική εκτίμηση για το πόσα χρήματα μπορώ να ζητήσω για να δοθεί όπως είναι. Όλο το σύστημα δουλεύει άψογα, επίσης MB+CPU+RAM+NVIDIA+FAN+SSD είναι αγορασμένα πέρυσι Αύγουστο-Σεπτέμβριο οπότε έχουν ακόμη εγγύηση.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην θέση σου αν ήμουν, αυτά που έχουν εγγύηση ακόμα θα τα έδινα στο 70% της αξίας αγοράς και τα υπόλοιπα στο 60% εκτός αν τα έχω λιώσει οπότε θα επηρέαζε το ποσοστό ακόμα πιο κάτω.

Δεδομένης της σύνθεσής σου όμως δεν θα έκανα τίποτα.... 

Μα γιατί να αναβαθμίσεις ?????

Αν δεν σε καλύπτει κάπου ενίσχυσε εκεί που δεν σε καλύπτει και πούλα τα κομμάτια ή φτιάξε 2ο σύστημα.

Επεξ/σία από Dragonlordcv2002
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dragonlordcv2002 είπε

Στην θέση σου αν ήμουν, αυτά που έχουν εγγύηση ακόμα θα τα έδινα στο 70% της αξίας αγοράς και τα υπόλοιπα στο 60% εκτός αν τα έχω λιώσει οπότε θα επηρέαζε το ποσοστό ακόμα πιο κάτω.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Βέβαια εγώ ιδανικά θα ήθελα να το δώσω να φύγει πακέτο, και δεν με πειράζει αν έχω μια απόκλιση προς τα κάτω, γι αυτό και προσπαθώ να βρω μία λογική τιμή. Πάντως η συμβουλή σου είναι σωστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην ξεχνάς το θέμα διαθεσιμότητας gpu.... μην μείνεις με την oncpu στο χέρι.... 

Για πακέτο μιλάω απλά αθροίζεις όπως σου είπα και μετά μειώνεις λίγο την τιμή ως πακέτο.

Επεξ/σία από Dragonlordcv2002
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Με μια γρηγορη εκτιμηση υπολογιζω γυρω στα 1000 με 1200. Το θεμα ειναι για ποιο λογο χρειαζεσαι αναβαθμιση. Ο υπολογιστης σου ειναι τουμπανο οπως βλεπω και το μονο που θα αλλαζα εγω προσωπικα θα ηταν η καρτα (αν εβρισκα σε στοκ και σε καλη τιμη) και το τροφοδοτικο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...