Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πόσο να δώσω το μόνιτορ Samsung 27" va panel 60-72hz 1080p C27F396FHU curved gaming monitor με ένα χρόνο εγγύηση ακόμα από πλαίσιο σε άριστη κατάσταση με όλα τα παρελκόμενα και την κουτα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, AmixReckless είπε

Με μια γρηγορη εκτιμηση υπολογιζω γυρω στα 1000 με 1200. Το θεμα ειναι για ποιο λογο χρειαζεσαι αναβαθμιση. Ο υπολογιστης σου ειναι τουμπανο οπως βλεπω και το μονο που θα αλλαζα εγω προσωπικα θα ηταν η καρτα (αν εβρισκα σε στοκ και σε καλη τιμη) και το τροφοδοτικο.

Ο υπολογιστής αυτός χρησιμοποιείται αποκλειστικά για flight simulator, τα καταφέρνει μια χαρά, αλλά θα ήθελα κάτι ακόμη πιο καλό με Intel όμως (όλα τα flight sim τα πάνε πιο καλά με τους Intel) και σκεφτόμουν να αγοράσω ένα έτοιμο, θα είναι βέβαια ακριβό αλλά δεν θα ασχοληθώμε συναρμολόγηση, κομμάτια εδώ κι εκεί κλπ. Τέλος πάντων είναι ένα σενάριο που εξετάζω (μπορεί να μην το κάνω) και το εύρος τιμών που δίνεις μου φαίνεται απόλυτα λογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, salig είπε

Ο υπολογιστής αυτός χρησιμοποιείται αποκλειστικά για flight simulator, τα καταφέρνει μια χαρά, αλλά θα ήθελα κάτι ακόμη πιο καλό με Intel όμως (όλα τα flight sim τα πάνε πιο καλά με τους Intel) και σκεφτόμουν να αγοράσω ένα έτοιμο, θα είναι βέβαια ακριβό αλλά δεν θα ασχοληθώμε συναρμολόγηση, κομμάτια εδώ κι εκεί κλπ. Τέλος πάντων είναι ένα σενάριο που εξετάζω (μπορεί να μην το κάνω) και το εύρος τιμών που δίνεις μου φαίνεται απόλυτα λογικό.

Έτοιμο να πάρετε μόνο σε περίπτωση που έρχεται με καλή κάρτα γραφικών. Εννοώντας καλή φυσικά, μιλάμε για επώνυμη και όχι υλοποίηση τύπου ΟΕΜ. Σε κάθε περίπτωση, προσοχή στο τροφοδοτικό και στην ταχύτητα και διάταξη της μνήμης, καθώς είναι τα πρώτα σημεία που τρώνε ψαλίδι λόγω κόστους από τους SI.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

Θέλω να αγοράσω μια τιμονιέρα και οικονομικά δεν με παίρνει για καινούργια. 

Τι τιμή θεωρείται σωστή για την G27 ή την G29 μαζί με το shifter; 

Πρόκειται να βάλω αγγελία ζήτησης γι' αυτό και ρωτάω εδώ

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, τα φώτα σας και την γνώμη σας.

 

ASUS ROG STRIX G512LI

i7-10th gen - 1650 ti

Ζητάει 685€.

Η αγορά έγινε 25/02 με τιμολόγιο, λογικά από τρίτον, οπότε πιθανότατα αν χρειαστεί να χρησιμοποιήσω την εγγύηση, θα είναι θέμα.

Καλά δεν είναι τα λεφτά; Φαίνεται άριστο εξωτερικά, αλλά θα το ελέγξω κιόλας την λειτουργία του.

 

Επεξ/σία από GreeKar98K
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, GreeKar98K είπε

Καλησπέρα, τα φώτα σας και την γνώμη σας.

 

ASUS ROG STRIX G512LI

i7-10th gen - 1650 ti

Ζητάει 685€.

Η αγορά έγινε 25/02 με τιμολόγιο, λογικά από τρίτον, οπότε πιθανότατα αν χρειαστεί να χρησιμοποιήσω την εγγύηση, θα είναι θέμα.

Καλά δεν είναι τα λεφτά; Φαίνεται άριστο εξωτερικά, αλλά θα το ελέγξω κιόλας την λειτουργία του.

 

15.6 αυτο με χαλαει εμενα αυτα επρεπε να ειναι 18.4 η στην χειροτερη 17.3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

15.6 αυτο με χαλαει εμενα αυτα επρεπε να ειναι 18.4 η στην χειροτερη 17.3

Είναι ήδη 2.85kg, αν ήταν και 17αρι θα ήταν καλύτερα να κουβαλάω τούβλο. Πάντως η οθόνη του θεωρείται below average είναι η αλήθεια.Εχει ξεπλυμενα χρώματα και λίγα nits. Αλλά για σπίτι έλεγα να συνδέσω εξωτερική οθόνη, να μην έχω απώλειες από Optimus, και on the go, να αρκεστώ στα χαμηλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, GreeKar98K είπε

Είναι ήδη 2.85kg, αν ήταν και 17αρι θα ήταν καλύτερα να κουβαλάω τούβλο. Πάντως η οθόνη του θεωρείται below average είναι η αλήθεια.Εχει ξεπλυμενα χρώματα και λίγα nits. Αλλά για σπίτι έλεγα να συνδέσω εξωτερική οθόνη, να μην έχω απώλειες από Optimus, και on the go, να αρκεστώ στα χαμηλά.

Αυτο ελεγα και εγω ειναι που ειναι γαιδουρια που δεν ειναι και για πολυ κουβαλημα βαλε μια οθοναρα τουλαχιστον να το ευχαριστηθει αυτος που θα το παρει.

Παντως σαν μηχανημα καλο ειναι απλα εγω ειμαι της αλλης μεριας των ultrabook 12 13 ιντσες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Αυτο ελεγα και εγω ειναι που ειναι γαιδουρια που δεν ειναι και για πολυ κουβαλημα βαλε μια οθοναρα τουλαχιστον να το ευχαριστηθει αυτος που θα το παρει.

Παντως σαν μηχανημα καλο ειναι απλα εγω ειμαι της αλλης μεριας των ultrabook 12 13 ιντσες.

Προσωπικά, δεν κάνω τόσες μετακινήσεις ώστε να χρειάζομαι τόσο μικρό λάπτοπ, αλλά κάνω αρκετές ώστε να χρειάζομαι λάπτοπ.

 

Πάντως θεωρώ ότι με 685, καινούριο, ούτε χωρίς ΦΠΑ παίρνω κάτι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GreeKar98K είπε

Προσωπικά, δεν κάνω τόσες μετακινήσεις ώστε να χρειάζομαι τόσο μικρό λάπτοπ, αλλά κάνω αρκετές ώστε να χρειάζομαι λάπτοπ.

 

Πάντως θεωρώ ότι με 685, καινούριο, ούτε χωρίς ΦΠΑ παίρνω κάτι καλύτερο.

Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ARH05 (Ryzen 5-4600H/8GB/512GB/GeForce GTX 1650 Ti/FHD/No OS) - Skroutz.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Panagiotis321 είπε

Αν πω ότι έχεις άδικο, θα πω ψέματα 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, GreeKar98K είπε

Αν πω ότι έχεις άδικο, θα πω ψέματα 😅

με 500 ευρω περιπου ισως το αγοραζα .

δηλαδη οποιος αγοραζει φορητο καταληγει να μην το πουλαει με τιποτα..

κατα το ρητό οποιος τρωει δεν ξανατρωει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

21 λεπτά πριν, peiraiask είπε

με 500 ευρω περιπου ισως το αγοραζα .

δηλαδη οποιος αγοραζει φορητο καταληγει να μην το πουλαει με τιποτα..

κατα το ρητό οποιος τρωει δεν ξανατρωει..

Λέω να πάω στα 750 χωρίς ΦΠΑ και να πάω σε MSI 1660ti.

https://www.skroutz.gr/s/28700142/MSI-GF65-Thin-9SD-i5-9300H-8GB-512GB-GeForce-GTX-1660-Ti-FHD-W10-Home.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, GreeKar98K είπε

 

Λέω να πάω στα 750 χωρίς ΦΠΑ και να πάω σε MSI 1660ti.

https://www.skroutz.gr/s/28700142/MSI-GF65-Thin-9SD-i5-9300H-8GB-512GB-GeForce-GTX-1660-Ti-FHD-W10-Home.html

ο,τι προτιμας.

προσωπικα θα προτιμουσα μια καρτα 2060 ή 3060, εστω 1080 με αυτα τα λεφτα.

1660 τι σε φορητο, με 8 ? ! μνημη

φοβαμαι μην αποδιδει σαν 1050 ti desktop

ετσι κ αλλιως με μπαταρια δεν παει πουθενα η 1660, θελει πριζα.

εσυ ομως ξερεις τι σε βολευει καλυτερα

Επεξ/σία από peiraiask
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, peiraiask είπε

ο,τι προτιμας.

προσωπικα θα προτιμουσα μια καρτα 2060 ή 3060, εστω 1080 με αυτα τα λεφτα.

1660 τι σε φορητο, με 8 ? ! μνημη

φοβαμαι μην αποδιδει σαν 1050 ti desktop

ετσι κ αλλιως με μπαταρια δεν παει πουθενα η 1660, θελει πριζα.

εσυ ομως ξερεις τι σε βολευει καλυτερα

Έχω σταθερό με 3060, και έχω έναν δεύτερο με 2200g χωρίς discrete gpu, αλλά δεν αξίζει θαρρώ.

Κάνει για 1080p 120Hz η 1660ti, και λόγω vram πατάει άνετα την 3050ti, που είναι ένα μπάζο. Μετά η 3060 σε λάπτοπ ξεφεύγει παααρα πολύ σε λεφτά. Έρχεται και FSR, ίσως της δώσει της 1660ti και έξτρα "διάρκεια ζωής" σε βάθος χρόνου. Ο μόνος μου ενδιασμός είναι ότι μπορώ να την παλέψω και χωρίς κάτι φορητό για μερικούς μήνες, και μετά θα βλέπω στο βάθος Black Friday, και με πιάνουν καβούρια.

images.jpeg.35b042905aab71a33f8b67635c8c7faf.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...