Προς το περιεχόμενο

Αγορα καινουργιου αυτοκινητου (γνώμες-ιδέες-προτάσεις-προσφορές)


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, majnun είπε

Για φίλη με ζορισμενη μέση που θα ήθελε κάτι πιο εύκολο στο μπες βγες από το προηγούμενο κλιο που οδηγαει και με πιο αναπαυτικό κάθισμα, έχετε να προτείνετε κάτι πέρα από το c3 που μου έρχεται στο νου;

Μπάτζετ έως 20, βαριά 21, πρόβλημα σε καύσιμο δεν έχουμε μήκος όχι πάνω από 4.2/4.3μ

Οι δικές μου άμεσες σκέψεις είναι 

stonic, kamiq, tcross, c3, 500X

Δε ξέρω αν μπαίνουν πια στη συζήτηση λόγω τιμής και C4, ds3

Νομίζω τα ασιατικά θα κοπανάνε. Το c3 πιθανότατα θα είναι το πιο άνετο σε ανάρτηση αλλά χάνει σε ποιοτητα κ εσωτερικο. Το καμικ επίσης αρκετά άνετο (έχω πρόβλημα με τη μέση και μετά από 15000 ταξίδια μπορώ να πω οτι ουδέποτε έως τώρα με ενόχλησε). Για το φιατ δεν έχω αποψη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 25/6/2022 στις 11:57 ΜΜ, tzampatzis είπε

Ευχαριστώ για τις ευχές! Είναι η μεσαία έκδοση (GL +, στα 23.100 μου πήγε με πινακίδες, μεταφορικά - τέλη δεν έχει) η οποία έχει γενικά πολύ καλό εξοπλισμό αλλά έχει 7 ίντσες οθόνη αντί για την 9αρα στην GLX. Η οθόνη το χαλάει κάπως εμφανισιακά, αλλά  στην πράξη μια χαρά μου φαίνεται και ειδικά με το Android auto (με βέλη από τους χάρτες και στην μικρή οθόνη στο καντράν) σούπερ βολικό.

Μηχανικά είναι το 1400 Mild hybrid, με 130 άλογα κ 235 ροπή από πολύ χαμηλά λόγω κ του ηλεκτροκινητήρα, οπότε από κινητήρα είναι απολαυστικό το λίγο που το έχω οδηγήσει. Κατά τα άλλα θα έλεγα είναι ένα ευκολοδήγητο αμάξι. Αυτό που με κέρδισε και στο test drive είναι το πόσο ομαλά γίνεται το σταμάτα ξεκίνα του κινητήρα σε φανάρια κλπ. που πραγματικά δε καταλαβαίνεις το παραμικρό. 

4.jpg

5.jpg

Καλορίζικο φίλε μου! Έκανες πολύ καλή και συνειδητοποιημενη επιλογή για οικογενειακό αυτοκίνητο με χώρους. Σοβαρά τώρα στην μικρή οθόνη στο καντράν βλέπεις τις οδηγίες απο το google maps μέσω android auto? Αν ναι ειναι πολύ πιο μποστά απο το VW group που πρέπει να αγοράσεις έκδοση με navigation για να έχεις τις οδηγίες στην μικρή οθόνη! Στο δικό μου Leon 5f 2020 δεν το κάνει πάντως!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/7/2022 στις 10:45 ΠΜ, smyrali είπε

Καλορίζικο φίλε μου! Έκανες πολύ καλή και συνειδητοποιημενη επιλογή για οικογενειακό αυτοκίνητο με χώρους. Σοβαρά τώρα στην μικρή οθόνη στο καντράν βλέπεις τις οδηγίες απο το google maps μέσω android auto? Αν ναι ειναι πολύ πιο μποστά απο το VW group που πρέπει να αγοράσεις έκδοση με navigation για να έχεις τις οδηγίες στην μικρή οθόνη! Στο δικό μου Leon 5f 2020 δεν το κάνει πάντως!

Ευχαριστώ πολύ.  Ναι από το google maps τα δείχνει, όταν προσεγγίζεις διασταύρωση κτλπ, είναι πολύ βολικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, tzampatzis είπε

Ευχαριστώ πολύ.  Ναι από το google maps τα δείχνει, όταν προσεγγίζεις διασταύρωση κτλπ, είναι πολύ βολικό.

οντως εκπληκτικό...

και σε εμας πουλησαν μουφα για το ασυρματο carplay...

τι να πεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, paylidis είπε

δε φταιει η Vw ο ελληνας αντιπροσωπος της seat φταιει ξεκαθαρα...

Δεν θα το έλεγα γιατί σε όλο τον κόσμο έχουν το ίδιο θέμα

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο εξωτερικο βλεπω παιζουν κανονικα ενεργοποιησεις (κ στο ιντερνετ καποιοι πουλανε)

 

Ενας κωδικος ειναι παιδια μεσα σε μια θηκη απο DVD

12d7-full_link-0-1-800x800.png

 

Αντιστοιχους κωδικους μεσα σε ομοιες θηκες μου περασαν για την καμερα οπισθοπορείας και για τον κοτσαδόρο που εβαλα προχθες (ναι εβαλα κ το γνησιο κοτσαδόρο, for no actual reason)

Δεν ειναι δυνατόν να μην εχει η σεατ κωδικούς ενεργοποιησης, δε τους κοστιζει κατι...

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, paylidis είπε

Στο εξωτερικο βλεπω παιζουν κανονικα ενεργοποιησεις (κ στο ιντερνετ καποιοι πουλανε)

 

Ενας κωδικος ειναι παιδια μεσα σε μια θηκη απο DVD

12d7-full_link-0-1-800x800.png

 

Αντιστοιχους κωδικους μεσα σε ομοιες θηκες μου περασαν για την καμερα οπισθοπορείας και για τον κοτσαδόρο που εβαλα προχθες (ναι εβαλα κ το γνησιο κοτσαδόρο, for no actual reason)

Δεν ειναι δυνατόν να μην εχει η σεατ κωδικούς ενεργοποιησης, δε τους κοστιζει κατι...

Η εικόνα είναι απο το προηγούμενο infotainment που εκεί έπαιζε η ενεργοποίηση.

Τελευταίας γενιάς δεν παίζει , άσε το ψάχνω μία φορά την εβδομάδα σε forums εξωτερικού :D

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tsofras είπε

Η εικόνα είναι απο το προηγούμενο infotainment που εκεί έπαιζε η ενεργοποίηση.

Τελευταίας γενιάς δεν παίζει , άσε το ψάχνω μία φορά την εβδομάδα σε forums εξωτερικού :D

Tοτε κατι δε παει καθολου καλα, μηπως εχουν θεμα Hardware?? Πραγματικα ειναι παραλογισμος ολο αυτο. Ενας κωδικος ειναι!!! Η audi για το smartphone interface (το ιδιο πραμα δλδ-ισως κ ιδιο hardware πρακτικα) πως εχει κανονικα κωδικους;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, tsofras είπε

Η εικόνα είναι απο το προηγούμενο infotainment που εκεί έπαιζε η ενεργοποίηση.

Τελευταίας γενιάς δεν παίζει , άσε το ψάχνω μία φορά την εβδομάδα σε forums εξωτερικού :D

@tsofrasδηλαδή επειδή έχω χάσει επεισόδια, είσαι ακόμα χωρίς android auto/carplay;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, paylidis είπε

Tοτε κατι δε παει καθολου καλα, μηπως εχουν θεμα Hardware?? Πραγματικα ειναι παραλογισμος ολο αυτο. Ενας κωδικος ειναι!!! Η audi για το smartphone interface (το ιδιο πραμα δλδ-ισως κ ιδιο hardware πρακτικα) πως εχει κανονικα κωδικους;

 

Έλα ντε δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει και δεν το κάνουν

16 λεπτά πριν, smyrali είπε

@tsofrasδηλαδή επειδή έχω χάσει επεισόδια, είσαι ακόμα χωρίς android auto/carplay;

Δυστυχώς ναι , πήρα τελικά βάση να βάζω το κινητό

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Έλα ντε δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει και δεν το κάνουν

Δυστυχώς ναι , πήρα τελικά βάση να βάζω το κινητό

εγώ φίλε που είμαι και τρελός γκατζετάκιας, θα το πούλαγα! Leon 5F FR θα λες και θα κλαις δηλαδη....

εύχομαι γρήγορα να το ενεργοποίησουν, είναι κατάντια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, smyrali είπε

εγώ φίλε που είμαι και τρελός γκατζετάκιας, θα το πούλαγα! Leon 5F FR θα λες και θα κλαις δηλαδη....

εύχομαι γρήγορα να το ενεργοποίησουν, είναι κατάντια!

Και εγώ ξενερώνω απο την άλλη όμως να το δώσω και να πάω να σκάσω 25000ε + για να πάρω κάτι αντίστοιχο  με χειρότερη οδηγική αίσθηση και 110-130 άλογα για να κερδίσω απλά το android auto δεν το κάνω

To 5F είναι άλλη ιστορία :D Δυστυχώς το έδωσα , αλλά τώρα δεν το ξαναπαίρνω, θα μου φανεί κάπως μετά το δικό μου όπως και να χει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...