Προς το περιεχόμενο

Αγορα καινουργιου αυτοκινητου (γνώμες-ιδέες-προτάσεις-προσφορές)


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και εμενα μου εκανε εντυπωση που δινει στις 2000 τη ροπη ενω στα περισσοτερα ειναι απο τις 1600-1750 στροφες. Μπορει ομως το dsg να διαχειριζεται καλυτερα  την περιοχη των στροφων. Μονο το td θα δωσει απαντηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το λοιπόν

Λέω ας πάω να δω το Citroen C4 να έχω μία άποψη.

Στο δρόμο περνάω από Seat και εκείνη τι στιγμή βγαίνει ο γάτος φιλτατος πωλητής και με τσίμπησε απόπεναντι με κλειστό παράθυρο

( το bug και αυτο απο κινητο βαζεις emoticon δεν μπορεις να πατησεις enter και χανεται η αυτοματη συμπληρωση)

Και συνεχίζω

Κάνω επιτόπου αναστροφή και μπαίνω seat γιατί έφεραν Formentor

Πολύ όμορφο αλλά οκ ένα υπερυψωμένο Leon εσωτερικά και εξωτερικά. Τα καθίσματα είναι ακόμη πιο σκληρά αλλά με καλύτερη πλευρική στήριξη.

Τα παμε με τον πωλητή εκείνη τι στιγμή ήρθε ενα παλικάρι και κοιταγε απέξω το Leon μου , μπήκε μέσα στη Seat και του λέει ο πωλητής , το θέλεις? Ούτε 1000χλμ χεχε

Έφυγα πήγα Citroen 5 μήνες παράδοση σε ότι παραγγείλεις.

Έκανα test drive το C4 1.2 130 χειροκίνητο, οκ δεν τρελάθηκα κιόλας από την ανάρτηση πολύ καλύτερη του C5 aircross , άνετο το κάθισμα αλλά όχι για να τρελαίνεσαι κιόλας

Γενικά πολύ αδιάφορο αμάξι σε φάση που ήξερα ότι αν το αγόραζα θα το μετανιωνα αμέσως.

Μπήκα στο δικό μου και έφυγα, δεν ξέρω μάλλον δεν έχω καν διάθεση για άλλο ψάξιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως, για αυτα που ζητας, ισως το Kamiq πρεπει να το παρεις ενα TD να του δωσεις μια ευκαιρια.

Για μικρο βεβαια αν καταληξεις σε αυτη την λογικη, για μονο μεσα στην πολη, το clio LPG με 391lt πισω και αυτονομια lpg + βενζινη, πιστευω μπορεις να κανεις και ταξιδι και να σου καλυψει τις αναγκες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, jimakos234 είπε

Παντως, για αυτα που ζητας, ισως το Kamiq πρεπει να το παρεις ενα TD να του δωσεις μια ευκαιρια.

Για μικρο βεβαια αν καταληξεις σε αυτη την λογικη, για μονο μεσα στην πολη, το clio LPG με 391lt πισω και αυτονομια lpg + βενζινη, πιστευω μπορεις να κανεις και ταξιδι και να σου καλυψει τις αναγκες.

Μα σου πω την αλήθεια ξέρεις τι κατάλαβα σήμερα?

Όταν είχα μπει στο Leon είχα πει αυτό είναι το αμάξι μου.

Και νομίζω ότι ισχύει ακόμη. Μπορεί να με χαλάει η ανάρτηση και το κιβώτιο αλλά ειλικρινά πλέον ότι και αν ψάχνω το συγκρίνω με αυτό και δεν βρίσκω κάτι να με καλύπτει.

Έκανα το λάθος και δεν έκανα παραγγελία με ηλεκτρονική ανάρτηση και αυτόματο.

Άλλο αμάξι δεν βλέπω, κουράστηκα και δεν μου αρέσει τίποτα.

Το κρατάω και αν μου την δώσει το ξαναπαίρνω με DCC και αυτόματο.

Άστα διαλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 minutes ago, tsofras said:

Το λοιπόν

Λέω ας πάω να δω το Citroen C4 να έχω μία άποψη.

Στο δρόμο περνάω από Seat και εκείνη τι στιγμή βγαίνει ο γάτος φιλτατος πωλητής και με τσίμπησε απόπεναντι με κλειστό παράθυρο

( το bug και αυτο απο κινητο βαζεις emoticon δεν μπορεις να πατησεις enter και χανεται η αυτοματη συμπληρωση)

Και συνεχίζω

Κάνω επιτόπου αναστροφή και μπαίνω seat γιατί έφεραν Formentor

Πολύ όμορφο αλλά οκ ένα υπερυψωμένο Leon εσωτερικά και εξωτερικά. Τα καθίσματα είναι ακόμη πιο σκληρά αλλά με καλύτερη πλευρική στήριξη.

Τα παμε με τον πωλητή εκείνη τι στιγμή ήρθε ενα παλικάρι και κοιταγε απέξω το Leon μου , μπήκε μέσα στη Seat και του λέει ο πωλητής , το θέλεις? Ούτε 1000χλμ χεχε

Έφυγα πήγα Citroen 5 μήνες παράδοση σε ότι παραγγείλεις.

Έκανα test drive το C4 1.2 130 χειροκίνητο, οκ δεν τρελάθηκα κιόλας από την ανάρτηση πολύ καλύτερη του C5 aircross , άνετο το κάθισμα αλλά όχι για να τρελαίνεσαι κιόλας

Γενικά πολύ αδιάφορο αμάξι σε φάση που ήξερα ότι αν το αγόραζα θα το μετανιωνα αμέσως.

Μπήκα στο δικό μου και έφυγα, δεν ξέρω μάλλον δεν έχω καν διάθεση για άλλο ψάξιμο

Και στη Ford που παρήγγειλα το Fiesta ST2 με performance pack, full led και ηλιοροφή, αναγκαστικά παραγγελία και σε 5 μήνες. Καλό χειμώνα χαχαχ

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και να σας πω και το άλλο , σε αντιπροσωπεία δείχνει να μου παίρνουν το αμάξι κανά 20αρικο.

Να χάσω αλλά 4 χιλιάρικα για να πάω σε χειρότερο αμάξι πάλι βλακεία είναι

2 σοφές επιλογές ( λέμε τώρα) βλέπω

Κρατάω το αμάξι και που θα πάει θα βρω τις ρυθμίσεις

Το πουλάω και παίρνω ένα μεταχειρισμένο μόνο με τα ρέστα για να κάνω την δουλειά μου ώστε να μην χάσω άλλα λεφτά.

Με την πρώτη επιλογή όπως και να έχει έχω ένα οικογενειακό ασφαλές και όμορφο αυτοκίνητο

Θα μπορούσα να αλλάξω ζάντες ελαστικά μήπως και βελτιωθεί η κατάσταση

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, poihths είπε

ωραια; αύριο περιμένουμε τον αλλο σου εαυτό 😂😂😂

σημερα ξεκουράσου 🥳

Ξέρω ότι μπορεί να παρεξηγουμαι γιατί σας γράφω ακριβώς ότι έχω στο μυαλό μου χωρίς να το σκεφτώ αλλά δεν πειράζει.

Βιώνετε live τις σκέψεις του εγκεφάλου μου στο πρώτο στάδιο 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsofras είπε

Ξέρω ότι μπορεί να παρεξηγουμαι γιατί σας γράφω ακριβώς ότι έχω στο μυαλό μου χωρίς να το σκεφτώ αλλά δεν πειράζει.

Βιώνετε live τις σκέψεις του εγκεφάλου μου στο πρώτο στάδιο 🤣

δε σε παρεξηγεί κανένας εγω σε εχω συμπαθήσει 🤗🤗

👨‍❤️‍👨😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, poihths είπε

δε σε παρεξηγεί κανένας εγω σε εχω συμπαθήσει 🤗🤗

👨‍❤️‍👨😂😂😂

Γενικό ήταν το σχόλιο μαν , προφανώς δεν πήγαινε σε εσένα 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ξαναλέω ψάξε να βρεις το tcross dsg να το κανείς ένα extended test drive. Νιώθω ότι δε θες να φύγεις από το γκρουπ…

οσο για το λεον πες το στον πωλητή, δώστου κ ένα καλό «μεσιτικό» χαρτζιλίκι κ ίσως σου κάνει εξυπηρέτηση σα τη σημερινή (κάποιος που το θέλει χθες κ τα έχει το παίρνει από εσένα με 1000 χλμ)… τόσα λεφτά τους έχεις αφήσει 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, paylidis είπε

εγώ ξαναλέω ψάξε να βρεις το tcross dsg να το κανείς ένα extended test drive. Νιώθω ότι δε θες να φύγεις από το γκρουπ…

οσο για το λεον πες το στον πωλητή, δώστου κ ένα καλό «μεσιτικό» χαρτζιλίκι κ ίσως σου κάνει εξυπηρέτηση σα τη σημερινή (κάποιος που το θέλει χθες κ τα έχει το παίρνει από εσένα με 1000 χλμ)… τόσα λεφτά τους έχεις αφήσει 😂

Θα πάω απο περιέργεια αλλά ρε μαν μπήκα σε 2 SUV σήμερα, δεν ξέρω νιώθω ότι δεν είναι για εμένα

Το ιδανικό θα ήταν xllence με 17αρες και DCC , DSG για άνεση αλλά δεν το φέρνουν ρε γμτ

Είμαι Seatakias τελικά νομίζω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο c4 γιατι δεν οδηγησες το αυτοματο, αφου το εχουν. Το λεω μιας και αν δεν δεις το setup που σε ενδιαφερει δεν εχει αξια. Γιατι και στο ibiza σε χαλουσε ο κινητηρας κατω απο 2000 αλλα με dsg μπορει να εξαλειφεται αυτο. Τουλαχιστον δεν θα σβηνει με 2α. 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...