Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου Smartphone 600-700


PappaJim23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπ' όψιν ότι οι φήμες λένε ότι το S22 θα βγει σε 3 μήνες από τώρα, 8 Φεβρουαρίου παρουσίαση,  18 Φεβρουαρίου παράδοση, ή κάπου εκεί.

 

https://www.tomsguide.com/amp/news/samsung-galaxy-s22

 

Ταιριάζει, αν σκεφτεί κανείς ότι το S21 βγήκε 29/1/2021 και το S20 11/2/2020.

 

Για το δε S21FE οι φήμες λένε ή 4 ή 11 Ιανουαρίου και ότι δεν θα ακυρωθεί, παρά την μεγαλη καθυστέρηση (το s20 fe είχε βγει 23/9/2020).

 

Εγώ δεν έχω κάποια πρόταση για το τι πρέπει να κάνεις ή να μην κάνεις, απλώς τα αναφέρω ως δεδομένα. Οι υπόλοιποι φίλοι ίσως έχουν να κάνουν κάποια πρόταση, ίσως και με βάση την εξέλιξη των τιμών τις προηγούμενες χρονιές. 

 

 

 

Επεξ/σία από sattack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, sattack είπε

Υπ' όψιν ότι οι φήμες λένε ότι το S22 θα βγει σε 3 μήνες από τώρα, 8 Φεβρουαρίου παρουσίαση,  18 Φεβρουαρίου παράδοση, ή κάπου εκεί.

 

https://www.tomsguide.com/amp/news/samsung-galaxy-s22

 

Ταιριάζει, αν σκεφτεί κανείς ότι το S21 βγήκε 29/1/2021 και το S20 11/2/2020.

 

Για το δε S21FE οι φήμες λένε ή 4 ή 11 Ιανουαρίου και ότι δεν θα ακυρωθεί, παρά την μεγαλη καθυστέρηση (το s20 fe είχε βγει 23/9/2020).

 

Εγώ δεν έχω κάποια πρόταση για το τι πρέπει να κάνεις ή να μην κάνεις, απλώς τα αναφέρω ως δεδομένα. Οι υπόλοιποι φίλοι ίσως έχουν να κάνουν κάποια πρόταση, ίσως και με βάση την εξέλιξη των τιμών τις προηγούμενες χρονιές. 

 

 

 

Άρα πιστεύεις ότι εκεί στον Ιανουάριο-Φεβρουάριο θα πέσουν οι τιμές των S21 λόγω του S22... σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, PappaJim23 είπε

Άρα πιστεύεις ότι εκεί στον Ιανουάριο-Φεβρουάριο θα πέσουν οι τιμές των S21 λόγω του S22... σωστά?

Λυπάμαι, εγώ δεν θυμάμαι πως είχαν εξελιχθεί οι τιμές αντίστοιχα τα προηγούμενα χρόνια, αν έπεσαν ή όχι, ή αν το μοντελο απλώς αποσύρθηκε τελειως. Ίσως οι υπόλοιποι φίλοι σε βοηθήσουν σε αυτο. 

Επίσης κάνεις δεν μπορεί να σου πει αν μπορείς να περιμένεις κάτι ή όχι. Αυτό το ξέρεις εσύ μόνο. 

Ας συμπληρώσει οποίος μπορεί τα στοιχεία για την εξέλιξη των τιμών τα προηγούμενα χρόνια, ώστε εσύ μετά να έχεις όλα τα δεδομένα και να πάρεις την απόφαση που σε συμφέρει καλύτερα. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παραγγείλα το S21, εφόσον σε αυτά τα λεφτά είναι μονόδρομος σχεδόν. 750€ το 256 από Πλαίσιο.

Ήθελα Pixel 6, αλλά στην Ελλάδα δεν υποστηρίζει 5G. Ήθελα να φύγω από Xiaomi οπότε το Mi11 έφαγε άκυρο. Μετά μένει iPhone, αλλά μιλάμε για άλλα λεφτά και άλλο οικοσύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Apoithaki είπε

Μόλις παραγγείλα το S21, εφόσον σε αυτά τα λεφτά είναι μονόδρομος σχεδόν. 750€ το 256 από Πλαίσιο.

Ήθελα Pixel 6, αλλά στην Ελλάδα δεν υποστηρίζει 5G. Ήθελα να φύγω από Xiaomi οπότε το Mi11 έφαγε άκυρο. Μετά μένει iPhone, αλλά μιλάμε για άλλα λεφτά και άλλο οικοσύστημα.

Εσύ το παρείγγειλεις,ποτέ όμως θα το έχεις ?

Γιατί στο Σκρουτζ βλέπω 30 μέρες στο Πλαίσιο.

 

 

 

 

Screenshot_20211108-195330.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, GATE123 said:

Εσύ το παρείγγειλεις,ποτέ όμως θα το έχεις ?

Γιατί στο Σκρουτζ βλέπω 30 μέρες στο Πλαίσιο.

 

 

 

 

Screenshot_20211108-195330.jpg

Άμεσα διαθέσιμο στα καταστήματα μέσω της σελίδας, θα μάθουμε σύντομα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, σήμερα πήγα και πήρα το Samsung Galaxy S21....πανέμορφο κινητό. κομψό και από αύριο θα αρχίσω τη δοκιμή του στο "πεδίο"...

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια σας, καλή σας συνέχεια ❤️ 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, PappaJim23 είπε

Καλησπέρα σε όλους, σήμερα πήγα και πήρα το Samsung Galaxy S21....πανέμορφο κινητό. κομψό και από αύριο θα αρχίσω τη δοκιμή του στο "πεδίο"...

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια σας, καλή σας συνέχεια ❤️ 

Μπράβο φίλε να το χαρείς. 

Κάποια στιγμή πες μας με τη μπαταρία πως τα πάει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/11/2021 στις 10:02 ΜΜ, PappaJim23 είπε

Καλησπέρα σε όλους, σήμερα πήγα και πήρα το Samsung Galaxy S21....πανέμορφο κινητό. κομψό και από αύριο θα αρχίσω τη δοκιμή του στο "πεδίο"...

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια σας, καλή σας συνέχεια ❤️ 

Πες μας εντυπωσεις αν μπορεις , το γλυκοιταζω και εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/11/2021 στις 2:33 ΜΜ, PappaJim23 είπε


Το βασικό χαρακτηριστικό είναι να έχει μεγάλη αυτονομία και όσο το δυνατόν καλύτερες κάμερες, γιατί χρησιμοποιείτε ΚΥΡΙΩΣ στην εργασία μου και μετά στη προσωπική μου ζωή.
 

Πάντως αυτονομία και Samsung δεν πάνε μαζί. Επίσης ότι με 700 ευρώ παίρνεις κάτι κατώτερο από 2 άλλα μοντέλα S21+ και S21ultra με καλύτερη αυτονομία το να λέμε ", ξέρω ότι ένα κινητό 300-400 ευρώ δε θα με καλύψει ιεπειδή ζητάω αυτονομία." δεν κολλάει πουθενά μιας και αυτό έχει να κάνει με το λειτουργικό, τη χρήση και την μπαταρία ενός κινητού που με τα μισά χρήματα από τα 700 παίρνεις πολύ ανώτερα κινητά σε αυτνομία και ίσως και σε κάμερα.

Επεξ/σία από matrix130
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό έχεις δίκιο, αν ψάχνεις αυτονομία δεν πας σε ναυαρχίδα και σίγουρα όχι σε s21 που είναι εντελώς σάπια, αυτονομία βρίσκεις σε συσκευές με mid range επεξεργαστές 300-400€ που για μένα είναι πολύ ανώτερες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα απο τι αρέσει σε καθένα ,πως διαθετει τα χρηματα του ,και πως σκοπευει να χαρει μια αγορα .Καλυτερο προιον απολυτα ,δεν υπαρχει πουθενά .

 700 ευρω πάντως για κινητο ειναι ενας μισθος για καποιους .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Fotia είπε

Πέρα απο τι αρέσει σε καθένα ,πως διαθετει τα χρηματα του ,και πως σκοπευει να χαρει μια αγορα .Καλυτερο προιον απολυτα ,δεν υπαρχει πουθενά .

 700 ευρω πάντως για κινητο ειναι ενας μισθος για καποιους .

Ναι απλα έχουμε φτάσει στο σημείο με 300 ευρώ( βλέπε poco f3) να βλέπεις καλύτερα χαρακτηριστικά από κινητά σαν το s21 των 700 ευρώ και για να δεις κάποιες  διαφορές να χρείασζεσαι 1000 ευρώ.  Δεν είπαμε όπου χαλάει ο καθένας τα λεφτά του είναι δικαίωμά του απλά το να δώσεις 400+ ευρώ επιπλέον από άλλες συσκευές περιμένεις να δεις κάτι  ανώτερο και ανταυτού βλέπεις ελλειπή χαρακτηριστικά.

Επεξ/σία από matrix130
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγαλύτερο κριτήριο ήταν οι κάμερες, αφού αυτό είναι και το βασικό χαρακτηριστικό που ψάχνω...όπως και είπα εξαρχής στο thread μου...
Η αυτονομία οκ, δεν με νοιάζει να κάνω μια συμπληρωματική φόρτιση μέσα στη μέρα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...