Προς το περιεχόμενο

Ειδικός Φρουρός


Elantee

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν είναι οι κολλητοί σου στην ΔΙΑΣ και έχουν τέτοιες συμπεριφορές τότε ορθώς θα τους ξανά περάσουν όλους από εκπαίδευση και ας γκρινιάζουν ορισμένοι ,  προς το παρόν πέσε για ύπνο και άσε τις φιλοσοφίες. Υ.Γ πολλά παιδιά που έχουν εισέλθει στην αστυνομία και στον θεσμό των ΕΦ είναι πτυχιούχοι , δεν στέκουν αυτά που λες , βρες αλλού να πουλήσεις τα παραμύθια σου .

Επεξ/σία από dionisis1925
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Gatoskylo8 είπε

Ναι, φαντάζομαι δύο κολλητοί μου που είναι Ε.Φ. στη ΔΙΑΣ βλέπουν πολύ LAPD 

Αν είσαι στο σώμα, φαντάζομαι θα είσαι σε κάποιο γραφείο ή σε καμιά τροχαία. Καμία επαφή με την πραγματικότητα δηλαδή.

Είναι γνωστό άλλωστε πως έχετε τους Ε.Φ. ώστε να βγάζουν το φίδι από την τρύπα και μετά να τους κουνάτε και το δάχτυλο. Όμως αυτό χρειάζεται η αστυνομία. Καθημερινά και απλά παιδιά της πιάτσας, τα οποία θα έχουν πάει Ε.Δ., θα κάνουν μια μικρή τρίμηνη (το πολύ) εκπαίδευση και μετά θα ριχθούν στο δρόμο για να πατάξουν την παρανομία επιβάλοντας το νόμο. Ούτε σχολές, ούτε τίποτα. Όποιος έχει τα κατάλληλα φρονήματα για το έθνος, καλή σωματοδομή και θάρρος,  τότε για εμένα δεν χρειάζεται τίποτα επιπρόσθετο. 

 

τα κατάλληλα φρονήματα για το έθνος ? έλεος..

όποιος είναι σε γραφείο π.χ. με γνώσεις ποινικής δικονομίας, ποινικού δικαίου, με ευστροφία κλπ δε χρειάζεται, αλλά χρειάζεται ο αμόρφωτος ορκ φίλος σου που έχει βγάλει ειδικές δυνάμεις να το παίζει τσαμπουκάς στα "γυφτακια" και στους μαυρους ?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Gatoskylo8 είπε

Ναι, φαντάζομαι δύο κολλητοί μου που είναι Ε.Φ. στη ΔΙΑΣ βλέπουν πολύ LAPD 

Αν είσαι στο σώμα, φαντάζομαι θα είσαι σε κάποιο γραφείο ή σε καμιά τροχαία. Καμία επαφή με την πραγματικότητα δηλαδή.

Είναι γνωστό άλλωστε πως έχετε τους Ε.Φ. ώστε να βγάζουν το φίδι από την τρύπα και μετά να τους κουνάτε και το δάχτυλο. Όμως αυτό χρειάζεται η αστυνομία. Καθημερινά και απλά παιδιά της πιάτσας, τα οποία θα έχουν πάει Ε.Δ., θα κάνουν μια μικρή τρίμηνη (το πολύ) εκπαίδευση και μετά θα ριχθούν στο δρόμο για να πατάξουν την παρανομία επιβάλοντας το νόμο. Ούτε σχολές, ούτε τίποτα. Όποιος έχει τα κατάλληλα φρονήματα για το έθνος, καλή σωματοδομή και θάρρος,  τότε για εμένα δεν χρειάζεται τίποτα επιπρόσθετο. 

 

Τι λεει το άτομο;Κοψε την tv ,σε χαλάει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Gatoskylo8 είπε

Ναι, φαντάζομαι δύο κολλητοί μου που είναι Ε.Φ. στη ΔΙΑΣ βλέπουν πολύ LAPD 

Αν είσαι στο σώμα, φαντάζομαι θα είσαι σε κάποιο γραφείο ή σε καμιά τροχαία. Καμία επαφή με την πραγματικότητα δηλαδή.

Είναι γνωστό άλλωστε πως έχετε τους Ε.Φ. ώστε να βγάζουν το φίδι από την τρύπα και μετά να τους κουνάτε και το δάχτυλο. Όμως αυτό χρειάζεται η αστυνομία. Καθημερινά και απλά παιδιά της πιάτσας, τα οποία θα έχουν πάει Ε.Δ., θα κάνουν μια μικρή τρίμηνη (το πολύ) εκπαίδευση και μετά θα ριχθούν στο δρόμο για να πατάξουν την παρανομία επιβάλοντας το νόμο. Ούτε σχολές, ούτε τίποτα. Όποιος έχει τα κατάλληλα φρονήματα για το έθνος, καλή σωματοδομή και θάρρος,  τότε για εμένα δεν χρειάζεται τίποτα επιπρόσθετο. 

 

εγω; αστυνομικος(μην πω τιποτα αλλο); ποτε. και επειδη και σε αλλα thread πετας μαργαριταρια. αντε χαλαρωσε λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Gatoskylo8 είπε

Αδρεναλίνη και ενδιαφέρον έχει η ΥΑΤ, όμως εκεί μπαίνεις μόνο από πανελλήνιες εξετάσεις. Προσπάθησε τουλάχιστον να μπεις στη ΔΕΛΤΑ...

 Έχεις όμως τα προσόντα και την κατάλληλη νοοτροπία; Και δεν εννοώ τα μόρια...

Αν μπεις στο σώμα σώθηκες, δεν μπορείς να φανταστείς πόση δύναμη έχει η στολή και ειδικά αυτό που είσαι σε θέση να κουβαλάς νόμιμα. 

Άσε το τι γράφει ο κάθε πικραμένος στο διαδίκτυο και τι φωνάζει όταν είναι σε έναν όχλο μαζί με άλλους 100.

Όταν είναι ολομόναχοι θα σε τρέμουν και θα σε προσκυνούν. Μόνο και μόνο για αυτό αξίζει, άσε τη μόνιμη εργασία, την πρόωρη συνταξιοδότηση κ.λπ.

γιατι στην ΥΑΤ δεχονται απο σχολες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Gatoskylo8 είπε

 για να πατάξουν την παρανομία επιβάλοντας το νόμο

 

Κάπου ανάμεσα βέβαια, ενδέχεται να σκοτώσουν κάποιο πιτσιρίκι επειδή ένιωσαν να "απειλούνται" ή να σαπίσουν στο ξύλο και να συλλάβουν έναν πολίτη έτσι No reason, ή να προσπαθήσουν να ενοχοποιήσουν έναν άλλον πολίτη με το να του "φυτεύουν" μολότοφ στην τσάντα του και πάει λέγοντας.

Ο μοναδικός που δεν έχει επαφή με την πραγματικότητα. Είσαι εσύ.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, vaggos231 είπε

εγω; αστυνομικος(μην πω τιποτα αλλο); ποτε. 

Μα και να ήθελες δεν δέχονται στα σώματα ασφαλείας ι5

 

12 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Κάπου ανάμεσα βέβαια, ενδέχεται να σκοτώσουν κάποιο πιτσιρίκι επειδή ένιωσαν να "απειλούνται" ή να σαπίσουν στο ξύλο και να συλλάβουν έναν πολίτη έτσι No reason, ή να προσπαθήσουν να ενοχοποιήσουν έναν άλλον πολίτη με το να του "φυτεύουν" μολότοφ στην τσάντα του και πάει λέγοντας.

Εσύ λες ανοησίες διότι γενικεύεις.

Σίγουρα υπάρχουν και κάποιοι διεφθαρμένοι, όμως σε καμία περίπτωση δεν είναι η πλειονότητα. Ίσα ίσα, αναλογικά με τον μ.ο. της ελληνικής κοινωνίας, μια χαρά είναι οι αστυνομικοί. Ακόμα και αυτός που σκότωσε το νεαρό αντιεξουσιαστή τιμωρήθηκε (και έτσι έπρεπε), δεν είναι ότι την έβγαλε καθαρή. Τώρα για τα άλλα να παρουσιάσεις στοιχεία. Και εγώ μπορεί να λέω πως ο BlueBlade θέλει να με σκοτώσει αλλά δεν μπορώ να μιλάω γενικά και αόριστα. Θα πρέπει να το τεκμηριώσω :)

Επειδή όμως όλοι καταλάβαμε πόσο προκατειλημμένος είσαι θα σταματήσω εδώ την κουβέντα. 

Επεξ/σία από Gatoskylo8
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Gatoskylo8 είπε

Μα και να ήθελες δεν δέχονται στα σώματα ασφαλείας ι5

 

Εσύ λες ανοησίες διότι γενικεύεις.

Σίγουρα υπάρχουν και κάποιοι διεφθαρμένοι, όμως σε καμία περίπτωση δεν είναι η πλειονότητα. Ίσα ίσα, αναλογικά με τον μ.ο. της ελληνικής κοινωνίας, μια χαρά είναι οι αστυνομικοί. Ακόμα και αυτός που σκότωσε το νεαρό αντιεξουσιαστή τιμωρήθηκε (και έτσι έπρεπε), δεν είναι ότι την έβγαλε καθαρή. Τώρα για τα άλλα να παρουσιάσεις στοιχεία. Και εγώ μπορεί να λέω πως ο BlueBlade θέλει να με σκοτώσει αλλά δεν μπορώ να μιλάω γενικά και αόριστα. Θα πρέπει να το τεκμηριώσω :)

Επειδή όμως όλοι καταλάβαμε πόσο προκατειλημμένος είσαι θα σταματήσω εδώ την κουβέντα. 

Ναι είδες, βλακείες λέω γενικά και αόριστα

Όσο για τον μικρό αντιεξουστή όπως λες. Πότε ακριβώς τιμωρήθηκε ο Αστυνομικός; Μήπως αφού έγινε γνωστό το περιστατικό και αφού η κοινωνική αναταραχή βάρεσε ταβάνι και βγήκαν όλοι στους δρόμους; Χρειάζεται να σου θυμίσω πως στις αρχές τα κανάλια και η ΕΛΑΣ έκαναν λόγο για "Αστυνομικούς που δέχθηκαν επίθεση από παρέα αναρχικών"; Ας μην υπήρχε το ντοκουμέντο που έδειχνε τον Ε.Φ να επιστρέφει πεζός και να εκτελεί στην ψύχρα τον πιτσιρικά και θα σου έλεγα εγώ για ποια τιμωρία θα μιλάγαμε σήμερα.

Ήδη βγήκαμε εντελώς οφ τοπικ, δεν θα συνεχίσω άλλο.

Απλά ελπίζω πως τρολάρεις, γιατί αν όχι...Απλά λυπάμαι.

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Πολύ πρόσφατο, μόλις 10 ετών βίντεο.

Ανέβασε και ένα από το Πολυτεχνείο το 1973 ώστε να φρίξουμε όλοι με την αστυνομική αυθαιρεσία.

 

Να σου στείλω εγώ όμως προχθεσινό βίντεο; Πέταξαν σκάλα σε αστυνομικούς της ομάδας ΔΙΑΣ στα επεισόδια στα Εξάρχεια (vid) | PLUS by gazzetta

Αυτοί δηλαδή που πετάνε ό,τι βρουν στους αστυνομικούς τι είναι; Η νομίζεις ότι οι ΔΙΑΣ είναι τα εξιλαστήρια θύματα στα οποία ο κάθε κομπλεξάκιας θα ξεσπάσει πάνω τους; Κανονικά σε τέτοιες περιπτώσεις (ή στην άλλη που 50 αλήτες βαρόυσαν έναν) θα πρέπει να βγαίνουν τα κουμπούρια. 

Για να  έβλεπα όλους αυτούς τους ψευτοεπαναστάτες της Φακής στην Αμερική. Σε 1 ώρα θα τους είχαν καθαρίσει. Αλλά μόνο εκεί που σας παίρνει τα κάνετε και αν τυχόν σας πιάσουν σκούζετε για μπάτσους, γουρούνια και βία της εξουσίας.

 

Επεξ/σία από Gatoskylo8
  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν αφαιρεί κάποιος μια ζωή πρέπει να τιμωρείται είτε είναι ένστολος είτε όχι , τέλος τα off topic , πετύχατε ένα τρολλ και πάτε να περάσετε εσφαλμένη εντύπωση και νοοτροπία για όλο το αστυνομικό σώμα . Μακάρι όλοι εσείς που κάνετε διαδηλώσεις για την μνήμη του μικρού να κάνατε και για τους αστυνομικούς της ΔΙΑΣ που δολοφονήθηκαν στο Ρέντη και για τους ανθρώπους που κάηκαν ζωντανοί κάποτε στην τράπεζα marfin. Υ.Γ τα παραδείγματα είναι τυχαία υπάρχουν πολλά γεγονότα .

Επεξ/σία από dionisis1925
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, dionisis1925 είπε

κάηκαν ζωντανοί κάποτε στην τράπεζα marfin.

Έτσι...! Και έλεγα πότες θα έρθει κανείς να πει "Ναι, αλλά για την Marfin δεν λέτε". 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υποστηρίζω καμία από τις 2 πλευρές , επαναλαμβάνω πως η τιμωρία θα πρέπει να είναι εξίσου ίση και δίκαιη όταν υπάρχει δολοφονία.

Τώρα αν εσείς που είστε κολλημένοι έχετε περισσότερο μυαλό οκ.

Πήγε ο άλλος ο τραγικός και έκοψε το μήνυμα μου και ειρωνεύεται νεκρούς ανθρώπους και ο άλλος πιο έξυπνος πάτησε σχόλιο χαχαχα και λέει για μυαλό ο τυπάκος.

Ρε δεν πάτε να ρίξετε λίγο νερό στις μούρες σας καλύτερα? 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...