Προς το περιεχόμενο

Fritzbox 7590AX


gianso

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 06/05/2023 at 00:39, rackal said:

Και όμως η βλακεία οφείλεται στο κανάλι, το είχα στο αυτόματο και αυτό κλείδωνε μόνιμα πάνω από 100, με αποτέλεσμα με τη νέα αναβάθμιση η τιβι να μη το βλέπει, κατέβηκα στο 48 και πάει τρένο από χθες, βέβαια έχασα μια γραμμή σημα, αλλά κομμάτια να γίνει.

Πανω απο 100 ειναι πραγματι πιο δυνατο.για καποιο λογο η συσκευη σου δεν παιζει σε dfs channels οποτε και δεν βλεπει οτιδηποτε πανω απο το 100 που ειναι dfs.επισης να ξερεις οτι αμα βαλεις στο fritz καναλι dfs οτι δεν θα στο ενεργοποιησει απευθειας.θα ψαξει να δει οτι δεν παιζει καποια συσκευη σε αυτο το καναλι και μετα θα στο δωσει.κανει κανα 10 λεπτο scan>και το καταλαβαινεις διοτι αν πας στα δικτυα εκει που σου λεει ποιοι αλλοι παιζουν κοντα σου θα δεις οτι δεν στα εμφανιζει μεχρι να ολοκληρωθει το scan.

αφου βγηκε ακρη μια χαρα παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σε ολους εβαλα ενα usb stick στο fritz και ενεργοποίησα το NAS media server για να βλεπω τα αρχεια μεσα απο την Android tv που εχω , το θεμα  ειναι οτι στις ταινιες που οι υπότιτλοι ειναι σε ξεχωριστο  αρχεια δεν τους βλεπει :( υπαρχει καποια λυση εκτος απο να τους ενσωματώσω με το βιντεο ? 

Επεξ/σία από darkman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
On 18/09/2023 at 17:59, darkman said:

Καλησπερα σε ολους εβαλα ενα usb stick στο fritz και ενεργοποίησα το NAS media server για να βλεπω τα αρχεια μεσα απο την Android tv που εχω , το θεμα  ειναι οτι στις ταινιες που οι υπότιτλοι ειναι σε ξεχωριστο  αρχεια δεν τους βλεπει :( υπαρχει καποια λυση εκτος απο να τους ενσωματώσω με το βιντεο ? 

δυστυχως πολλες συσκευες εχουν θεμα με το να διαβασουν υποτιτλους απο ξεχωριστο αρχειο. εχεις δοκιμασει να ειναι στον ιδιο καταλογο με το ιδιο ονομα με της ταινιας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα ναι το εχω κανει και σε φακελο και μονα τους στο root δεν τα βλεπει , Τα κανω αναγκαστικα ενα merge με το MKVToolNix που θελει κατι δευτερολεπτα και μετα τα ανεβάζω στον media server .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, darkman said:

Καλημερα ναι το εχω κανει και σε φακελο και μονα τους στο root δεν τα βλεπει , Τα κανω αναγκαστικα ενα merge με το MKVToolNix που θελει κατι δευτερολεπτα και μετα τα ανεβάζω στον media server .

 

τουλαχιστον βρηκες ευκολη λυση και το βασικο γρηγορη λυση.δεν ξερω αν μπορεις να κανεις κατι αλλο ή αν θα αλλαξει γενικοτερα στο μελλον (να λυθει το προβλημα δηλαδη).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Έχω αγοράσει ένα 7590 AX V2 και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Διαβάζει αυτόματα τα στοιχεία της γραμμής μου με την COSMOTE συνδέεται το DSL, βλέπει τον εξοπλισμό της καμπίνας, συνδέεται το Ίντερνετ αλλά παίζει για περίπου μισή ώρα. Μετά χάνει την public ip και πέφτει η σύνδεση. Το dsl συνεχίσει να είναι συνδεδεμένο. Η COSMOTE λέει πως υπάρχει γενικευμένο πρόβλημα. Το speedport όμως αν το βάλω πάλι απάνω παίζει κανονικά. Η συνδεσμολογία είναι σωστή.  Έχει κανένα καμία ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι. Έχω συνδέσει μόνο. Το pc μου για το πρώτο configuration. Δεν είναι τίποτα άλλο συνδεδεμένο απάνω στο ρουτέρ. 

Επεξ/σία από Panoutsakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
On 30/10/2023 at 19:22, Panoutsakos said:

Καλησπέρα σε όλους. Έχω αγοράσει ένα 7590 AX V2 και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Διαβάζει αυτόματα τα στοιχεία της γραμμής μου με την COSMOTE συνδέεται το DSL, βλέπει τον εξοπλισμό της καμπίνας, συνδέεται το Ίντερνετ αλλά παίζει για περίπου μισή ώρα. Μετά χάνει την public ip και πέφτει η σύνδεση. Το dsl συνεχίσει να είναι συνδεδεμένο. Η COSMOTE λέει πως υπάρχει γενικευμένο πρόβλημα. Το speedport όμως αν το βάλω πάλι απάνω παίζει κανονικά. Η συνδεσμολογία είναι σωστή.  Έχει κανένα καμία ιδέα;

On 31/10/2023 at 11:53, darkman said:

Καλημερα εχεις Powerlines ??? 

μαλλον σε αυτο αναφερονται.

On 31/10/2023 at 16:03, Panoutsakos said:

Όχι. Έχω συνδέσει μόνο. Το pc μου για το πρώτο configuration. Δεν είναι τίποτα άλλο συνδεδεμένο απάνω στο ρουτέρ. 

μου θυμιζει αυτο το θεμα 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 06/12/2023 at 10:15, Panoutsakos said:

Καλημέρα. Ευχαριστώ για την απάντηση. Τελικά λύθηκε το θέμα. Με είχαν ρυθμισμένο μόνο με IPv6.

μια χαρα .τελος καλα ολα καλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλημέρα παιδιά σκέφτομαι για αγορά το fritzbox 7590ax v2 έχω cosmote... Την γνώμη σας δουλεύουν όλα κανονικά αναλογική τηλέφωνια με το συναγερμό όλα οκ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, MYLOPOTAMOS said:

Καλημέρα παιδιά σκέφτομαι για αγορά το fritzbox 7590ax v2 έχω cosmote... Την γνώμη σας δουλεύουν όλα κανονικά αναλογική τηλέφωνια με το συναγερμό όλα οκ;;;

μπορεις να παρεις και το 7530ax για πιο φτηνα εκτος αν θες για καποιο συγκεκριμενο λογο το 7590.ολα θα παιξουν δεν νομιζω οτι θα εχεις θεμα.αλλωστε και η cosmote το δινει και το υποστηριζει οποτε το θεωρω δυσκολο εως απιθανο να εχεις θεμα.και απειροι το εχουν αλλαξει και σε cosmote και σε vodafone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα παιδιά μάλλον η θύρα 4 έχει ρυθμιστεί για το boxaki της cosmote και ότι και να βάλω πάνω πέφτει... Μέσα στο ρουτερ υπάρχει μια ρύθμιση για να της δώσω πρόσβαση μόνο σε επισκέπτη.. Πως μπορώ να την ανοίξω τέλειος  κανονικά;;;; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...