Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://basket.kotsovolos.gr/site/air-condition-heaters/afigranthres/154328-mitsubishi-mj-e14cg-s1 Mitsubishi στα 224 τον θεωρώ πολυ καλή επιλογή, και θεωρώ ότι τα νούμερα του θα είναι πραγματικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι εκεί που πήγαινα να πάρω τον MORRIS MDP 20300i από Mediamarkt, βγάζει εξαντλημένο. Οπότε φτου κι απ΄την αρχή το ψάξιμο. Ανάμεσα σε:

MORRIS MDP 20300i στα 224 (επόμενη τιμή)
Puredry Sofia PD2419 στα 220
Kullhaus Qualis 20L Ion στα 197
Toyotomi TDE-20DTI στα 180
Toyotomi Zen2 TDE-20TND18 στα 171

Τι παίρνουμε ρε παιδιά; Το ξέρω οτι στην τωρινή τιμή του Morris έπαιζε ο MDP-24400IW αλλά δεν το είχα πάρει πρέφα. Ψάχνω τον πιο vfm (αποδοτικό) και να αντέχει στον χρόνο (άρα μεγάλη εγγύηση). Έχω διαβάσει τις τελευταίες 20-30 σελίδες αλλά μερικά από  αυτά τα μοντέλα δεν έχουν αναφερθεί ιδιαίτερα.

Κι αν παρελπίδα κάποιος έχει παραγγείλει έναν έξτρα MORRIS MDP 20300i και τελικά δεν τον θέλει ας μου στείλει pm να τον πάρω.

Επεξ/σία από helicoid
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, helicoid είπε

Κι εκεί που πήγαινα να πάρω τον MORRIS MDP 20300i από Mediamarkt, βγάζει εξαντλημένο. Οπότε φτου κι απ΄την αρχή το ψάξιμο. Ανάμεσα σε:

MORRIS MDP 20300i στα 224 (επόμενη τιμή)
Puredry Sofia PD2419 στα 220
Kullhaus Qualis 20L Ion στα 197
Toyotomi TDE-20DTI στα 180
Toyotomi Zen2 TDE-20TND18 στα 171

Τι παίρνουμε ρε παιδιά; Το ξέρω οτι στην τωρινή τιμή του Morris έπαιζε ο MDP-24400IW αλλά δεν το είχα πάρει πρέφα. Ψάχνω τον πιο vfm (αποδοτικό) και να αντέχει στον χρόνο (άρα μεγάλη εγγύηση). Έχω διαβάσει τις τελευταίες 20-30 σελίδες αλλά μερικά από  αυτά τα μοντέλα δεν έχουν αναφερθεί ιδιαίτερα.

Κι αν παρελπίδα κάποιος έχει παραγγείλει έναν έξτρα MORRIS MDP 20300i και τελικά δεν τον θέλει ας μου στείλει pm να τον πάρω.

Κοίτα εδώ.. https://www.praktiker.gr/m/p/afygrantiras-ilektronikos-morris-mdp-20300-108688

Δεν έχει το i στο τέλος. Δεν ξέρω αν έχει διαφορά..

Επεξ/σία από tonis21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tonis21 είπε

Αρχικά ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Απ'οτι βλέπω λείπει το τελικό "i" στο όνομα του μοντέλου. Ξέρεις τι διαφορές παίζουν σε σχέση με τον MDP-20300i;

1 ώρα πριν, tonis21 είπε

Στο συμπλήρωσα μετά ότι λείπει το i. Δεν έχω ιδέα αν έχει διαφορά. Ελπίζω κάποιος πιο σχετικός να ξέρει να μας πει γιατί κ εγώ ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο

Πήρα τηλέφωνο και ρώτησα, με είχαν στην αναμονή κάνα 5λεπτο και το ψάχνανε και μου είπαν οτι είναι παράλειψη εκ μέρους τους και οτι είναι το MDP-20300i. Έριξα online παραγγελία.

Επεξ/σία από helicoid
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, helicoid είπε

Αρχικά ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Απ'οτι βλέπω λείπει το τελικό "i" στο όνομα του μοντέλου. Ξέρεις τι διαφορές παίζουν σε σχέση με τον MDP-20300i;

Στο συμπλήρωσα μετά ότι λείπει το i. Δεν έχω ιδέα αν έχει διαφορά. Ελπίζω κάποιος πιο σχετικός να ξέρει να μας πει γιατί κ εγώ ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mynam3 είπε

Έχω κάνει μια παραγγελία από την τρίτη αυτόν:

https://basket.kotsovolos.gr/site/air-condition-heaters/afigranthres/202680-morris-mdp24400iw-wi-fi?cmicc=skroutz

Δεν έκανα εγγραφή στο σάιτ τους, οπότε δεν βλέπω εξέλιξη παραγγελίας και το τηλεφωνικό τους κέντρο είναι νεκρό από χθες. 

Βλέπω να τρώω άκυρο μέσα στην εβδομάδα, οπότε κοιτάζω κάποια εναλλακτική μέχρι 230€ το πολύ. 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Παραθαλάσσια περιοχή, απόσταση με θάλασσα γύρω στα 100μ και επειδή εδώ οπότε ξεκινήσει να βρέχει ξεχνάει να σταματήσει, ψάχνω αφυγραντήρα και η αγορά ψιλοεπείγει. 

Το σπίτι είναι σε όροφο, από πάνω και από κάτω υπάρχουν διαμερίσματα - δεν ξέρω αν αυτό παίζει το ρόλο του. 

Διπλά τζάμια, αλουμίνια καινούργια συρόμενα .

Θα μπει σε διάδρομο, ανάμεσα στα υπνοδωμάτια και οπότε λείπω λέω να τον έχω σε κάποιο δωμάτιο να στεγνώνει κάνα ρούχο - αν όμως καίνε πολύ κλπ ίσως και όχι.

Ευχαριστώ

Απίθανο να μη σου έρθει. Νομίζω θέλει λίγο υπομονή λόγω ημερών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτος εδω τι λεει?

https://www.skroutz.gr/s/16633396/Juro-Pro-Perla-22L-Black.html

αν σκεφτει κανεις οτι ο diamond που ειναι το προηγουμενο μοντελο εχει καλες κριτικες και επισης οτι εχει panasonic συμπιεστη, δεν ειναι μια καλη επιλογη?

Βλεπω οτι υπαρχουν 2 μοντελα, ενα εχει και την ενδειξη rc.

Ποια η διαφορα?

https://www.juropro.gr/product/perla-22l/

https://www.juropro.gr/product/perla-22l-white/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tonis21 είπε

Στο συμπλήρωσα μετά ότι λείπει το i. Δεν έχω ιδέα αν έχει διαφορά. Ελπίζω κάποιος πιο σχετικός να ξέρει να μας πει γιατί κ εγώ ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο

έγραψε παραπάνω ότι έκαναν αυτοι τυπογραφικό ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Ενα μαγαζακι στην Δραμα ειναι αν δεν κανω λαθος αυτη η εταιρια.

Αν ειναι τρεξτε να προλαβετε με αυτο με ολους τους υπολοιπους τι πρεπει να κανουν?

Υπάρχει και υπ/μα στην Αθήνα. Είναι πάντως το vfm αυτές τις μέρες. Τα υπόλοιπα 24ρια ή θα έχουν μεγαλύτερες καταναλώσεις ή θα είναι πιο θορυβώδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα .Ψαχνω να αγορασω  τον αφυγραντηρα

Morris MDD-10251W 10L R/C D

ειναι με ζεολιθο.υπαρχει καποιος φιλος που να γνωριζει αν αξιζει τα λεφτα του?και γιατι υπαρχει για τον συγκεκριμενο τοσο εληψη στην αγορα?

ευχαριστω

Επεξ/σία από stamlam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι νέο μοντέλο. Αξίζει μόνο αν τον χρησιμοποιείς σε θερμοκρασίες κάτω από 15°C.  Στους 20°C θα καίει 2,5 περισσότερο ρεύμα από τον MDP-24400IW για την ίδια αφύγρανση.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Nikosmile είπε

Υπάρχει και υπ/μα στην Αθήνα. Είναι πάντως το vfm αυτές τις μέρες. Τα υπόλοιπα 24ρια ή θα έχουν μεγαλύτερες καταναλώσεις ή θα είναι πιο θορυβώδη.

Επειδη εχει ενα υποκαταστημα στην Αθηνα δεν μπορεις να το συγκρινεις με μεγαλες εταιριες του χωρου και να το βαζεις μεσα στην κουβεντα και να λες τρεξτε.

Για κανεναν βασικα δεν μπορεις να λες τρεξτε γιατι δεν μας τους δινουν και τσαμπα.

Τους πληρωνουμε και θελουμε να περνουμε κατι ποιοτικο με την αναλογη υποστηριξη και εγγυηση.

Αλλα προσωπικα ακομη και 50 ευρω να ειχε παλι θα προτιμουσα μια εταιρια με ενα ονομα στον χωρο και οχι ενα μαγαζακι απο την Δραμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

Επειδη εχει ενα υποκαταστημα στην Αθηνα δεν μπορεις να το συγκρινεις με μεγαλες εταιριες του χωρου και να το βαζεις μεσα στην κουβεντα και να λες τρεξτε.

Για κανεναν βασικα δεν μπορεις να λες τρεξτε γιατι δεν μας τους δινουν και τσαμπα.

Τους πληρωνουμε και θελουμε να περνουμε κατι ποιοτικο με την αναλογη υποστηριξη και εγγυηση.

Αλλα προσωπικα ακομη και 50 ευρω να ειχε παλι θα προτιμουσα μια εταιρια με ενα ονομα στον χωρο και οχι ενα μαγαζακι απο την Δραμα.

Δεν είσαι πληροφορημένος σωστά. Η Puredryhellas μια χαρά επώνυμη είναι και δίνει 5ετή εγγύηση στον PD2419. Και μην υποτιμάς τη Δράμα και τις εταιρίες εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν αγορασω αυτον που μου λες ειναι με συμπιεστη,αυξανει την θερμοκρασια στο χωρο?γιατι με ζεολιθο εχω ακουσει οτι τον αυξανει

ευχαριστω!

Επεξ/σία από stamlam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...