Προς το περιεχόμενο

Alan Wake 2 [PC]☕


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν νομίζω να αγχώνονται.  Θα το είχαν προβλέψει από πριν εφόσον δεν θα έβγαινε στο steam και θα τα είχαν πάρει από την epic . Ουσιαστικά έξοδα δεν είχαν,  μιας και πλήρωναν μισθούς κτλπ η epic . 

Πολύ κρίμα βέβαια καθώς αν έβγαινε στο steam θα είχε το λιγότερο διπλάσιες πωλήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 661
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

59 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Δεν νομίζω να αγχώνονται.  Θα το είχαν προβλέψει από πριν εφόσον δεν θα έβγαινε στο steam και θα τα είχαν πάρει από την epic . Ουσιαστικά έξοδα δεν είχαν,  μιας και πλήρωναν μισθούς κτλπ η epic . 

Πολύ κρίμα βέβαια καθώς αν έβγαινε στο steam θα είχε το λιγότερο διπλάσιες πωλήσεις. 

Θεωρώ χαζό αν μέχρι αρχές 25 δεν βγει με μια ολοκληρωμένη έκδοση μαζί με τα dlc. Χάνουν πολλά λεφτά όσο δεν βγαίνει steam και πιθανόν να τα χρειαστούν για μελλοντικά παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμενόμενη αποτυχία κατά τη γνώμη μου και δε φταίει ότι δεν κυκλοφόρησε σε physical.

Ακριβή και φιλόδοξη παραγωγή στα επίπεδα που μας έχει συνηθίσει η Remedy, κάποιες εξαιρετικές στιγμές  (όπως η ερμηνεία του Yoton Yo από τον Ahti και τους Janitors ) , όμορφα αλλά πολύ απαιτητικά γραφικά.

Κατα τα άλλα , κι αφού έχει παρέλθει ο αρχικός ενθουσιασμός που συνοδεύει κάθε καινούργιο παιχνίδι της Remedy, βαρετό και κουραστικό gameplay ( angel lamp, plot board και mind place), αργή κίνηση , backtracking, κουραστικό σενάριο , αδιαφοροι χαρακτήρες.

Από ένα σημείο και μετά παρακαλούσα να τελειώσει.

  • Like 2
  • Confused 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και εμένα που είναι αγαπημένο μου είδος σε ταινίες / παιχνίδια το mystery, mindfuck, sci-fi, terror είδος, οφείλω να ομολογήσω ότι η Remedy το τραβάει πάρα πολύ και κάπου το χάνει / χάνω. Δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα στο AW2 αλλά για παράδειγμα στο Control τα τόσα Files σε κάθε δωμάτιο, το μπρος πίσω και το LSD σενάριο, στο τέλος ξέχασα τι ακριβώς πολεμούσα, τι σκοπό είχα και που βαδίζω στην ζωή. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι όντως είναι ιδιαίτερα τα games της Remedy. Εγώ τα λατρεύω βέβαια και δεν με πείραξε το διάβασμα στο Control (ίσα ίσα). Ο μόνος λόγος που δεν έχω παίξει το AW2 είναι λόγω του Epic, αν ήταν στο steam θα το είχα πάρει τις πρώτες μέρες. Είμαι λίγο ψυχαναγκαστικός και τα θέλω όλα στο steam (προφανώς και είναι χαζός λόγος, αλλά είμαι ψυχάκιας με αυτό το θέμα :P)

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 03/05/2024 at 11:19, firepc said:

Δεν τους νοιάζει και πολύ γτ τα έσοδα του fortnite είναι πάρα πολλά

Καλα τα βραβεια, καλες οι παρουσιασεις, ολες ομως οι εταιρειες εχουν ενα κοινο παρανομαστη.

Τα εσοδα.

Αν ενα προιον / υπηρεσια δεν εχει εσοδα, με ελαχιστες και συγκεκριμενες εξαιρεσεις, κοβεται απο την παραγωγη/αναπτυξη.

Οποτε, υπαρχει και η πιθανοτητα να πεσει παρα πολυ ο προυπολογισμος ενος υποθετικου μελλοντικου Alan Wake, η και να μην κυκλοφορησει καθολου. Αντιστοιχα παραδειγματα υπαρχουν εκατονταδες.

Δεν θα πουν "ε καλα μπορει να μην βγαζουμε χρηματα απο το Alan Wake, ας φτιαξουμε νεο μερος να ξαναμπει μεσα, αφου εχουμε το fortnite και το καθε fortnite που εισπρατουμε απο εκει."

Αν δεν τους ενοιαζε, δεν θα κανανε δηλωσεις.
Και ηταν προβληματισμενες δηλωσεις.

 

Επεξ/σία από Getta Robo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
On 01/02/2024 at 17:58, Getta Robo said:

Ελπιζω να κυκλοφορησουν μελλοντικα καποια συλλογη με τα απαντα της μουσικης του, οπως καλη ωρα ειχαν κανει με το υπεροχο Alan Wake Original Score

Κυκλοφορησε λοιπον το προηγουμενο μηνα η πληρης μουσικη επενδυση του, με 35 κομματια

https://vgmdb.net/album/139430

1200x1200bb.jpg.09139beab7135d11ffa61e8b72448ff2.jpg

 

Παρα πολυ καλη κυκλοφορια, και ισαξια με τις προηγουμενες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...