Προς το περιεχόμενο

Alan Wake 2 [PC]☕


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Καλά τα πήγε αλλά αν ήταν στο steam θα πήγαινε και καλύτερα, υπάρχουν πολλοί κολλημένοι με το steam. Ως ένα σημείο είμαι και εγώ, θα προτιμήσω δηλαδή να δώσω ακόμη και 10% παραπάνω τιμή για να το έχω στο steam, αλλά αν είναι κάποιο game που θέλω να το παίξω πολύ και δεν υπάρχει στο steam ή στο epic έχει μεγάλη διαφορά στην τιμή, εννοείται θα το πάρω, σιγά.

Αν κάποιος έχει υπομονή, μετά από ένα χρόνο παίρνει το/τα παιχνίδια από το Steam με όλα τους τα Patch και τα Dlc.

Επεξ/σία από liakinen
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 650
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Καλά τα πήγε αλλά αν ήταν στο steam θα πήγαινε και καλύτερα, υπάρχουν πολλοί κολλημένοι με το steam. Ως ένα σημείο είμαι και εγώ, θα προτιμήσω δηλαδή να δώσω ακόμη και 10% παραπάνω τιμή για να το έχω στο steam, αλλά αν είναι κάποιο game που θέλω να το παίξω πολύ και δεν υπάρχει στο steam ή στο epic έχει μεγάλη διαφορά στην τιμή, εννοείται θα το πάρω, σιγά.

Θα το φερουν στο steam λες? Θελω achievements εγω κολλημενος αλλα το γουσταρω. Ενας λογος που δεν εχω αγορασει ακομα far cry 6 και valhalla στο steam παρολο που στο uplay εχουν πεσει πατο οι τιμες. Εμενα μου αρεσει αυτο μου αρεσει να τα εχω ολα στο steam τακτοποιημενα και δεν γουσταρω και το epic καθολου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Θα το φερουν στο steam λες? Θελω achievements εγω κολλημενος αλλα το γουσταρω. Ενας λογος που δεν εχω αγορασει ακομα far cry 6 και valhalla στο steam παρολο που στο uplay εχουν πεσει πατο οι τιμες. Εμενα μου αρεσει αυτο μου αρεσει να τα εχω ολα στο steam τακτοποιημενα και δεν γουσταρω και το epic καθολου. 

Τo AW Remastered δεν ήρθε ποτέ στο steam, οπότε ίσως είναι μια ένδειξη ότι ούτε το AW2 θα έρθει. Θα δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Τo AW Remastered δεν ήρθε ποτέ στο steam, οπότε ίσως είναι μια ένδειξη ότι ούτε το AW2 θα έρθει. Θα δούμε.

Ας το εχουν να το χαιρονται τοτε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Ας το εχουν να το χαιρονται τοτε. 

Ε εντάξει αυτό αξίζει να κάνουμε μια "παρατυπία" και να το παίξουμε σε Epic, δεν πειράζει. Δεν είναι και τόσο χάλια το Epic πάντως. Εγώ είχα πάρει το Exodus Gold 15 ευρώ με τα κουπόνια τότε και μια χαρά έπαιξα στο Epic, σιγά. Απλά όπου μπορώ steam εννοείται.

Εγώ τώρα δεν έχω όρεξη για horror και τέτοια, αλλιώς θα το έπαιρνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Με βάση το ιστορικό τους, τέλεια τα πήγε.

''Alan Wake 2 sold over 50% more copies and over three times more digital copies in its first two months than Control did in its first four months''

Δεν διαφωνώ στο ότι τα πήγε καλύτερα από τους προηγούμενους τίτλους, απλά με όλη αυτήν την διαφήμιση, το ότι έχουν παίξει πολλοί διάφορα προηγούμενα, θα βοηθούσε αν το έβλεπαν πχ στα ράφια για να ξέρουν ότι έχει συνέχεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νόμιζα ότι είχε ξεκαθαρίσει αυτό. Ότι μιας και είναι publisher η epic δε θα έρθει ποτεΣ στο steam. Όπως έγινε και με το aw: remaster.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Δεν διαφωνώ στο ότι τα πήγε καλύτερα από τους προηγούμενους τίτλους, απλά με όλη αυτήν την διαφήμιση, το ότι έχουν παίξει πολλοί διάφορα προηγούμενα, θα βοηθούσε αν το έβλεπαν πχ στα ράφια για να ξέρουν ότι έχει συνέχεια. 

Yep, χάσανε παρα πολλά sales από Steam και από physical. Βασικά μηδέν support στα studio που δεν βγάζουν physical.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Τα physical γιατί είναι τόσο σημαντικά ακόμη και στο 2024; δεν το ρωτάω ειρωνικά, πραγματικά ρωτάω. επειδή μπορείς να το πουλήσεις μετά;

Υπάρχουν πολλά video για το θέμα. Το digital δεν σου "ανήκει". Δεν μπορείς να κανεις μεταπώληση, αλλα αυτό ισχύει για consoles. Πολλοί το θέλουν για την συλλογή τους. Για μένα το θέμα είναι η απληστία που πάνε για maximum κέρδος και οι εκδόσεις τύπου Baldur's Gate 3 εδώ και καιρό σπανίζουν. Στο reddit έχει ποσα threads για αυτό το game που παραπονιούνται για την έλλειψη physical.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρισκόμαστε σε μια περίοδο που σιγα σιγά θα πρέπει να αποδεχτούμε ότι θα είναι αποκλειστικά digital τα games. Δείτε τι έγινε με την μουσική και τις ταινίες. Το ίδιο συμβαίνει στα games τώρα. Δεν θα μου κάνει εντύπωση ένα digital only ps5 pro/Nintendo switch 2/νέο Xbox. Ωραία τα δισκάκια, και εγώ τα θέλω αλλά πλέον δεν έχει τόσο νόημα η ύπαρξη τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Nik1239 είπε

Βρισκόμαστε σε μια περίοδο που σιγα σιγά θα πρέπει να αποδεχτούμε ότι θα είναι αποκλειστικά digital τα games.

Δηλαδή να αποδεχτούμε να πληρώνουμε τα ίδια λεφτά για λιγότερα πράγματα?! Όχι φιλε μου, δεν θα έπρεπε να υποστηρίζουμε anti-consumer corporate τακτικές.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το physical γενικά καλά θα κάνετε να το ξεχάσετε σιγά σιγά..Η πολιτική που θα ακολουθηθεί από τους πάντες είναι digital only και συνδρομές.

''World Economic Forum: You'll own nothing and be happy.''

5 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Δηλαδή να αποδεχτούμε να πληρώνουμε τα ίδια λεφτά για λιγότερα πράγματα?! Όχι φιλε μου, δεν θα έπρεπε να υποστηρίζουμε anti-consumer corporate τακτικές.

Στην περίπτωση του AW2 δεν είναι το ίδιο, αντί για 70άρα πληρώνεις 50άρα.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Στην περίπτωση του AW2 δεν είναι το ίδιο, αντί για 70άρα πληρώνεις 50άρα.

Aμα δεν κάνω λάθος οι τιμές των exclusives στο Epic Store πάντα ήταν πιο χαμηλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...