Προς το περιεχόμενο

Cosmote: Δωρεάν διπλασιασμός ταχύτητας σταθερού Internet στα πλαίσια επιθετικής επέκτασης του δικτύου FTTH


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 459
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 λεπτά πριν, Thresh είπε

Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο κάνεις σύγκριση οπτικής ίνα με χαλκό κι ADSL μάλιστα. Αν δίνουν ADSL και στην Σερβία, ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια συμπεριφορά θα έχει διότι αυτοί είναι οι φυσικοί της περιορισμοί.

Πιστεύεις δλδ εδώ ότι αν πάρεις στο μέλλον 1000Mbps από οπτική ίνα θα σου δίνουν λιγότερα σε αντίθεση με την Σερβία? Ασφαλώς κι όχι.

αυτο που θελω να πω ειναι γτ δεν εχουμε και εδω τετοιες ταχυτητες και ασ βαλουν καλωδιο απο διαμαντι χεστικα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση. Τώρα έχω 50αρα. Με συμφέρει άραγε να κανω τώρα αλλαγή σε 100αρα ώστε μετά με αυτή την τιμή να πάω αυτόματα σε 200αρα? Η να αφήσω την 50αρα να πάει σε 100αρα αυτόματα  κ βλέποντας την τιμή που θα διαμορφωθεί η 200αρα τότε αναλόγως πραττω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Quote

όπου αυτό είναι τεχνολογικά εφικτό

Κατάλαβα, από τα 3 το μακρύτερο θα πάρουμε πάλι εδώ στην περιοχή που μένω. Αθάνατο "έως 24 Mbps" με πραγματική ταχύτητα 8Mbps down και 1Mbps up.

Επεξ/σία από BaggsR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αρχίσω να γελάω???

Στο κέντρο των Ιωαννίνων, εκτός που δεν έχουν διαθέσιμη γραμμή μεγαλύτερη απο 24αρα, ναι "εως 24mbps".. τον τελευταίο μήνα μου έχουν ρίξει την ταχύτητα στο μισό... Εκεί που συγχρόνιζε στα 11, τώρα είμαι στα 6....

Μας δουλέυουν κανονικότατα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, logica1 said:

Ερώτηση. Τώρα έχω 50αρα. Με συμφέρει άραγε να κανω τώρα αλλαγή σε 100αρα ώστε μετά με αυτή την τιμή να πάω αυτόματα σε 200αρα? Η να αφήσω την 50αρα να πάει σε 100αρα αυτόματα  κ βλέποντας την τιμή που θα διαμορφωθεί η 200αρα τότε αναλόγως πραττω; 

Αν έχεις εικόνα του πόση ταχύτητα πιάνεις πραγματικά με 200αρα, ίσως να σε συμφέρει! Εχώ πριν μετακομίσω είχα 100αρα κλειδωμένη στα 111/11 αλλά αν πήγαινα σε 200αρα θα μου έδινε μόνο 150/17 οπότε δεν άξιζε το επιπλέον κόστος η διαφορά.

Αυτά με τέστ του τεχνικού του ΟΤΕ όταν ήρθαν να επιβεβαιώσουν την διαθεσιμότητα και τους έβαλα να το τεστάρουν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
23 minutes ago, alexbala said:

αυτο που θελω να πω ειναι γτ δεν εχουμε και εδω τετοιες ταχυτητες και ασ βαλουν καλωδιο απο διαμαντι χεστικα

Γιατί περάσαμε μια 10ετία κρίσης κι όλα πήγαιναν συντηρητικά και με ρυθμούς χελώνας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Thresh είπε

Κι ας ελπίσουμε ότι θα ακολουθήσουν κι οι υπόλοιποι! 200Mbps here i come :D

ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΘΕΛΩ 😤 Ως τωρα τα δειγματα ειναι οτι ειναι ενα πληρως εναρμονισμένο καρτελ. Λογικά και οχι αργά θα δούμε τις αντιδράσεις και των υπολοιπων 2 (Voda + WiNova) που μαλλον θα ειναι copy paste.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ο αρθρογραφος αξιζει αυξηση

Ο Όμιλος ΟΤΕ πήρε τη στρατηγική απόφαση να αναβαθμίσει, εντελώς δωρεάν, τις ταχύτητες του σταθερού ευρυζωνικού internet που απολαμβάνουν σήμερα οι συνδρομητές COSMOTE στις περιοχές που δεν έχει φτάσει ακόμα η οπτική ίνα στο σπίτι
https://www.cosmote.gr/cs/otegroup/gr/press_center.html

Επεξ/σία από anton_gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, BaggsR said:

Αν έχεις εικόνα του πόση ταχύτητα πιάνεις πραγματικά με 200αρα, ίσως να σε συμφέρει! Εχώ πριν μετακομίσω είχα 100αρα κλειδωμένη στα 111/11 αλλά αν πήγαινα σε 200αρα θα μου έδινε μόνο 150/17 οπότε δεν άξιζε το επιπλέον κόστος η διαφορά.

Αυτά με τέστ του τεχνικού του ΟΤΕ όταν ήρθαν να επιβεβαιώσουν την διαθεσιμότητα και τους έβαλα να το τεστάρουν.

Έγινε αλλαγή σε 35b profile κι έφτανε μόνο 150 ή έγινε μέτρηση με το 17a profile της 100αρας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα δρόμο οπού δεξιά και αριστερά υπάρχουν πολυκατοικίες , και υπάρχει κάλυψη FTTH όμως  το 10%  σε όλες της πολυκατοικίες έχει προχώρηση σε αναβάθμιση σε fiber το υπόλοιπο 90% τι το σταματάει  ,  η πολύ υψηλές τιμές , δεν έχουν ανάγκη κάτι παραπάνω είναι ευχαριστημένοι με αυτό που έχουν τώρα  , η τα κολλημένα μυαλά που έχουν κάποιοι ποια είναι η γνώμη σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Thresh said:

Έγινε αλλαγή σε 35b profile κι έφτανε μόνο 150 ή έγινε μέτρηση με το 17a profile της 100αρας?

Θα σε γελάσω και δεν το θέλω. Ότι προφίλ έπαιρνε το speedport, αυτό με την usb θύρα στο πλάι. Πάνε 2 χρόνια τώρα.

Έχω φύγει καιρό και παλεύω με skytelecom & με 4G+. 

Τώρα περιμένω να βάλουν υποστήριξη για το mikrotik chataeu που δουλεύω με 4G+, μπας και συνδεθώ σε 5G (έχει κεραία στα ~200μ με οπτική επαφή, ίσως του βάλω εξωτερική να καρφώνει πάνω της). Αν είναι δυνατόν σε αυτή τη χώρα δλδ, η μια μαλακία μετά την άλλη. 500 ευρώ ρούτερ και περιμένεις τον ΟΤΕ να περάσει firmware η δε ξέρω γω τι ρυθμίσεις για να δεις τα αυτονόητα και αυτά που έχεις χρυσοπληρώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, anton_gr said:

ο αρθρογραφος αξιζει αυξηση

Ο Όμιλος ΟΤΕ πήρε τη στρατηγική απόφαση να αναβαθμίσει, εντελώς δωρεάν, τις ταχύτητες του σταθερού ευρυζωνικού internet που απολαμβάνουν σήμερα οι συνδρομητές COSMOTE στις περιοχές που δεν έχει φτάσει ακόμα η οπτική ίνα στο σπίτι
https://www.cosmote.gr/cs/otegroup/gr/press_center.html

 

5 hours ago, Hal9000 said:

Θα γίνει κανονικά όπως επιβεβαιώσαμε μετά από σχετική ερώτηση. Όλες οι συνδέσεις θα αναβαθμιστούν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, BaggsR said:

Θα σε γελάσω και δεν το θέλω. Ότι προφίλ έπαιρνε το speedport, αυτό με την usb θύρα στο πλάι. Πάνε 2 χρόνια τώρα.

Τότε έγινε λάθος μέτρηση, χωρίς 35b profile δεν μπορεί να πιάσει κάποιος 200αρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 minutes ago, oletiras said:

ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΘΕΛΩ 😤 Ως τωρα τα δειγματα ειναι οτι ειναι ενα πληρως εναρμονισμένο καρτελ. Λογικά και οχι αργά θα δούμε τις αντιδράσεις και των υπολοιπων 2 (Voda + WiNova) που μαλλον θα ειναι copy paste.

Προσωπικά η Vodafone κυριολεκτικά ΜΑΣ ΕΠΡΗΞΕ πριν λίγες μέρες στο πατρικό μου για αναβάθμιση 50άρα σε 100άρα με +2€/μήνα. Μάλλον ήξεραν τι θα παίξει.

Επεξ/σία από infin1tyGR
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...