Προς το περιεχόμενο

Τι υγεία μπαταρίας έχετε στο iPhone σας;


taslikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σημερα μιας  και ξεχασα να το βγαλω απο την μπριζα που πηγε 100% η υγεια μπαταριας επεσε 99% . Το εχω περιπου απο τον απριλιο. Ολους αυτους τους μηνες παλευα με τις φορτησεις κτλ μην  ξεπερναω τα ορια. Σημερα που το ξεχασα επεσε.  sad .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, Vigilante1319 said:

σημερα μιας  και ξεχασα να το βγαλω απο την μπριζα που πηγε 100% η υγεια μπαταριας επεσε 99% . Το εχω περιπου απο τον απριλιο. Ολους αυτους τους μηνες παλευα με τις φορτησεις κτλ μην  ξεπερναω τα ορια. Σημερα που το ξεχασα επεσε.  sad .

Παλεύεις να κρατήσεις την υγεία ψηλά, φορτίζοντας μέχρι το 80%, ώστε να έχεις τη μέγιστη χωρητικότητα, την οποία όμως δεν χρησιμοποιείς αφού φορτίζεις μέχρι 80%! Ποιο είναι το νόημα αυτής της τακτικής;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 minutes ago, CheOnWeb said:

Παλεύεις να κρατήσεις την υγεία ψηλά, φορτίζοντας μέχρι το 80%, ώστε να έχεις τη μέγιστη χωρητικότητα, την οποία όμως δεν χρησιμοποιείς αφού φορτίζεις μέχρι 80%! Ποιο είναι το νόημα αυτής της τακτικής;

Αν και η βιβλιογραφία επιμένει ορθά στο 20-80 έχεις δικιο , ουσιαστικα σε οδηγέι να μη χαίρεσαι τη συσκευή σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MacBook Pro 2013 ....649 κύκλους φόρτισης ....υγεία νορμαλ ...θυμάμαι ότι έλεγαν για 1000 κύκλους φόρτισης ζωή ..θα δούμε 

iphone5s 2013 αγορασμένο μαζί με το MacBook από Apple αλλαξα μπαταρια στην apple το 2018 ..τωρα με χαμηλη χρηση απο τη μανα θα παει για βαθια γεραματα

το iPhone 11pro αγορα το 2020 , σημερα ειναι στο 88% .....επειδη δεν τα πεταω ευκολα θα κλεισω ραντεβου στην Apple να την αλλαξω αν τη δω οτι πεφτει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, Vigilante1319 said:

σημερα μιας  και ξεχασα να το βγαλω απο την μπριζα που πηγε 100% η υγεια μπαταριας επεσε 99% . Το εχω περιπου απο τον απριλιο. Ολους αυτους τους μηνες παλευα με τις φορτησεις κτλ μην  ξεπερναω τα ορια. Σημερα που το ξεχασα επεσε.  sad .

Τι έπαθες βρε παιδί μου; 

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iPhone 14 Pro. Αγορα Οκτωβριο 2022 και εγω.. 95% αυτη τη στιγμη.. και πριν 2 μηνες ηταν στο 100%

Οσο δεν εκανα αναβαθμισεις (16.0.3) ειχε μεινει στο 100.. ειπα να κανω 1-2 με το νεο iOS (17.1.1) και αμεσως στο 95%... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Λογικα του εχεις "πιει λιγο το αιμα" ?? Φαινεται να εχει πεσει αρκετα σε διαρκεια 7-8 μηνων...

Εγω στο δικο μου (14 Pro) λιγο πριν κλεισει χρονο ηταν στο 98-99%.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, petran1790 είπε

Λογικα του εχεις "πιει λιγο το αιμα" ?? Φαινεται να εχει πεσει αρκετα σε διαρκεια 7-8 μηνων...

Εγω στο δικο μου (14 Pro) λιγο πριν κλεισει χρονο ηταν στο 98-99%.. 

Η αλήθεια είναι πως ναι, του κάνω "ξεζούμισμα" χρήση αλλά και πάλι δεν μου φαίνεται φυσιολογικό να έχει πέσει τόσο..

Χρόνια τώρα αγοράζω iPhone και δεν έχει ξαναγίνει αυτό...

μήπως να το πάω isystem να του ρίξουν μια ματιά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, ElenivasL είπε

Η αλήθεια είναι πως ναι, του κάνω "ξεζούμισμα" χρήση αλλά και πάλι δεν μου φαίνεται φυσιολογικό να έχει πέσει τόσο..

Χρόνια τώρα αγοράζω iPhone και δεν έχει ξαναγίνει αυτό...

μήπως να το πάω isystem να του ρίξουν μια ματιά; 

Αν το ξεζουμιζεις, ειναι απολυτα φυσιολογικο. 

Βεβαια δεν χανεις κατι να το δουν, μπας και.. αλλα τα αναμενομενα θα σου πουν.

Γενικως, η υγεια μπαταριας ειναι απλα ενα νουμερο.. εσενα πως σου φαινεται ειναι το σημαντικοτερο και ποσο κραταει σε σχεση με το πριν... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, petran1790 είπε

Αν το ξεζουμιζεις, ειναι απολυτα φυσιολογικο. 

Βεβαια δεν χανεις κατι να το δουν, μπας και.. αλλα τα αναμενομενα θα σου πουν.

Γενικως, η υγεια μπαταριας ειναι απλα ενα νουμερο.. εσενα πως σου φαινεται ειναι το σημαντικοτερο και ποσο κραταει σε σχεση με το πριν... 

Το έχω στο πρόγραμμα να πάω μετά τις γιορτές έτσι να του ρίξουν μια μάτια.

Σίγουρα κρατάει λιγότερο από όταν το αγόρασα που ήταν 100% μιας και έχει κατέβει στο 89% αλλά όχι κάτι τραγικό. Άλλωστε το λιώνω όλη μέρα. Μπορεί ας πούμε αν κάτσω σπίτι να κάνω φόρτιση 2 φορές 😏

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...