Προς το περιεχόμενο

Πως μπορώ να φτιάξω μια εφαρμογή;


stellakoutlaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι μαθητής της Γ γυμνασίου και θέλω να φτιάξω μια εφαρμογή για το μάθημα της τεχνολογίας. Μπορείτε να μου προτείνετε ένα εύκολο και ευχρηστο πρόγραμμα για να φτιάξω την εφαρμογή ή κάποιον που μπορεί να ασχοληθεί και να μας βοηθήσει να φτιάξουμε την εφαρμογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μάθημα της τεχνολογίας κάνουμε ένα project που λέγεται Save Others Lives και πρέπει να φτιάξουμε μία εφαρμογή για κινητό στην οποία ο χρήστης θα μπορεί πατώντας ένα κουμπί να ειδοποιήσει με ομαδική κλήση κάποιους ανθρώπους που θα μπορούν να τον βοηθήσουν σε περίπτωση που βρίσκεται σε ανάγκη.     

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λίγο hardcore μου φαίνεται αυτό για 3η Γυμνασίου αλλά οκ...
Ο καθηγητής δε σας έχει δώσει κάποια κατεύθυνση; Υπάρχει το App Inventor αλλά δεν ξέρω πόσο εύχρηστο είναι ή πόσο θα σου κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέθεσαν σε μένα να ψάξω για την εφαρμογή. Προσπάθησα ήδη με το Αpp Inventor αλλά δεν έβγαλα άκρη. Δεν έβρισκα τρόπο να το κάνω. Ευχαριστώ πολύ πάντως!

Αν τυχόν υπάρχει κάτι άλλο σας παρακαλώ δώστε μου τα φώτα σας! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stellakoutlaki είπε

Ανέθεσαν σε μένα να ψάξω για την εφαρμογή. Προσπάθησα ήδη με το Αpp Inventor αλλά δεν έβγαλα άκρη. Δεν έβρισκα τρόπο να το κάνω. Ευχαριστώ πολύ πάντως!

Αν τυχόν υπάρχει κάτι άλλο σας παρακαλώ δώστε μου τα φώτα σας! 

 

Δηλαδη ετσι στο ξεκάρφωτο ο καθηγητης σας λεει καντε αυτο χωρίς να σας πει τι θα χρησιμοποιήσετε και πως

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μέγα τρολλ φαίνεται το θέμα. Εαν δεν είναι. Τότε είναι τέρμα βαρεμένος ο καθηγητής.! 
Ts, για δώσε μας παραπάνω πληροφορίες. Για Ios το θέλεις η για Android? 
Και με τη γλώσσα θέλει να το γράψετε;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι η καθηγήτρια, η τάξη μου επέμενε να κάνουμε αυτή τη συγκεκριμένη εφαρμογή και τώρα έχουμε κολλήσει!! Το θέλουμε για Android και ως βασική γλωσσα να έχει τα αγγλικά. Υπάρχει καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν γνωριζει καποιος απο προγραμματισμο δεν παιζει να φτιαχτει.  
 

μαζικη κληση στο android πρεπει να καλεσεις το Conference api, δεν παιζει καποιος app builder να το κανει αυτο. 
 

αλλη λυση ειναι το webrtc αλλα εκει θελει notifications και να εχουν ολοι οσοι εμπλεκονται εγκατεστημενη την εφαρμογη. 
 

αυτο που ζηταει η καθηγητρια πιο πολυ για ενθουσιασμος μου κανει του στυλ «ποσο γαματο θα ηταν να φτιαχναμε μια εφαρμογη» παρα κινητρο για να μαθετε 5 πραγματα γυρω απο τη δημιουργια ενος app.

ριχτε της ακυρο καθως αυτα που ζηταει θελουν προγραμματιστη και δεν γινεται αρπα κολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!! Ίσως τώρα που μου δώσατε κάποια κατεύθυνση να βρούμε κάποιον που να μπορεί να το κάνει. Μάλλον μόνο ειδικός μπορεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, stellakoutlaki είπε

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!! Ίσως τώρα που μου δώσατε κάποια κατεύθυνση να βρούμε κάποιον που να μπορεί να το κάνει. Μάλλον μόνο ειδικός μπορεί!

Ειστε δηλάδη διατεθειμένοι να δωσετε μερικές χιλιάδες ευρώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NikosKallithea είπε

Ειστε δηλάδη διατεθειμένοι να δωσετε μερικές χιλιάδες ευρώ?

LOL ρε συ. Χιλιάδες ευρώ για ένα mass call σε contacts που τα έχει ήδη στο κιν του;

Και σε επίπεδο σχολείου;

Από την άλλη, ελεύθερη αγορά είναι, εάν εσύ επιβιώνεις με τέτοια πολιτική, με γεια σου με χαρά σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DrKo είπε

LOL ρε συ. Χιλιάδες ευρώ για ένα mass call σε contacts που τα έχει ήδη στο κιν του;

Και σε επίπεδο σχολείου;

Από την άλλη, ελεύθερη αγορά είναι, εάν εσύ επιβιώνεις με τέτοια πολιτική, με γεια σου με χαρά σου. 

Απο περιεργεια, ποσο θα τη χρεωνες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...