Προς το περιεχόμενο

Πως μπορώ να φτιάξω μια εφαρμογή;


stellakoutlaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Κάτι μου λέει ότι τον OP δεν τον λένε Στέλλα ούτε είναι μαθητής 3ης Γυμνασίου. Κάποιος κακοπροαίρετος μάλιστα (όχι εγώ) ίσως να έλεγε ότι είναι σπουδαστής σε ίδρυμα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης.

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Kercyn είπε

Κάτι μου λέει ότι τον OP δεν τον λένε Στέλλα ούτε είναι μαθητής 3ης Γυμνασίου. Κάποιος κακοπροαίρετος μάλιστα (όχι εγώ) ίσως να έλεγε ότι είναι σπουδαστής σε ίδρυμα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης.

Άπαπα. γίνινται αυτά στο insomnia?????

 

1 ώρα πριν, DrKo είπε

LOL ρε συ. Χιλιάδες ευρώ για ένα mass call σε contacts που τα έχει ήδη στο κιν του;

 

3.000 με 5.000 χιλιάδες. Για λιγότερα δεν πρόκειται να ασχοληθεί κανένας επαγκελματίας .  Τώρα αν βρερις κανέναν συμαθητή σου, μπορεί να στο κάνει και με λιγότερα. Ανάλογα τι ανάγκες έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντωμεταξυ με μια γρηγορη αναζητηση , πεφτει κανεις πανω στο  https://www.safebeep.com/el

το οποιο ειναι και ελληνικης προελευσης app.

Μπορειτε να παρετε καποιες ιδεες απο το συγκεκριμενο project .

Επεξ/σία από Damianus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, filip123go είπε

3.000 με 5.000 χιλιάδες. Για λιγότερα δεν πρόκειται να ασχοληθεί κανένας επαγκελματίας .  Τώρα αν βρερις κανέναν συμαθητή σου, μπορεί να στο κάνει και με λιγότερα. Ανάλογα τι ανάγκες έχει.

Ό,τι πεις. 

1 ώρα πριν, Predatorkill είπε

Απο περιεργεια, ποσο θα τη χρεωνες;

Μιλάμε για δύο-τρία scenes/screens (μαζί με το splash), μία κλήση στο API για τα contacts, και ένα list view. Και όλα αυτά απλά να παίζουν, στην πιο απλή μορφή τους, η οποία μπορεί να γίνει και με κώδικα από τα παραδείγματα.

Εργασία για μάθημα γυμνασίου είναι. Τι μα χρεώσει κανείς; Τι να κάτσει να κάνει, βασικά, κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, DrKo είπε

Ό,τι πεις. 

Αλλιώς διάβασε και καν'την μόνη σου και σταμάτα να πουλάς πνεύμα εδώ μέσα. Σου είπα πόσο θα χρεώσει ένας ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ.! Αλλά που να ξέρετε τη σημαίνει αυτή οι λέξη πολλοί εδώ μέσα. 

Επεξ/σία από filip123go
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα είναι για χρέωση αλλά το θέμα δεν είναι αυτό.

Αν υποθέσουμε ότι τα πράγματα είναι ακριβως οπως τα περιγράφει η κοπελιά, το πρόβλημα δεν είναι άλλο απο την "ψωνισμένη" καθηγήτρια.

Δλδ είδες τις διαφημίσεις της Vodafone/Cosmote που κάποια παιδιά κάναν κάποιες ενδιαφέρουσες εφαρμογές και είπες βουρ στον πατσά ...αντε μπας και γίνουμε φίρμες και μας δείξει η τηλεόραση...... αλλά όταν "ζητάς" κάτι το θέμα είναι σε τι επίπεδο είσαι εσύ για να το κρίνεις/βαθμολογήσεις.

Εαν υποθέσουμε κάποιο "παιδάκι" στροφάρει και όντως φτιάξει την εφαρμογή ...ας έρθει κάποιος και ας μου εξηγήσει γιατί να κρατήσω την καθηγήτρια σαν καθηγήτρια και να μην την "στείλω" και κρατήσω το "παιδάκι"...στο κάτω κάτω της γραφής καλά καλά να δώσει μια βάση να ξεκινήσει η ομάδα της δεν έχει.

Δυστυχώς η εκπαίδευση ειδικά σε ανώτερο επίπεδο έχει την έλλειψη της "πίεσης" προς το πρακτικό κομμάτι... σίγουρα η θεωρητική γνώση είναι πολύτιμη σαν χρυσός αλλά αν δεν έχεις και αυτό το λίγο να πάρει μπροστά η "μηχανή" τότε οι θεωρίες πάνε στο κενό.... και μετά βλέπεις άτομα με μεταπτυχιακά και δεν μπορούν να κάνουν μια εγκατάσταση

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, filip123go είπε

Αλλιώς διάβασε και καν'την μόνη σου και σταμάτα να πουλάς πνεύμα εδώ μέσα. Σου είπα πόσο θα σε χρεώσει ένας ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ.! Αλλά που να ξέρετε τη σημαίνει αυτή οι λέξη πολλοί εδώ μέσα. 

Δεν ειναι η ts!

23 λεπτά πριν, masteripper είπε

Σίγουρα είναι για χρέωση αλλά το θέμα δεν είναι αυτό.

Αν υποθέσουμε ότι τα πράγματα είναι ακριβως οπως τα περιγράφει η κοπελιά, το πρόβλημα δεν είναι άλλο απο την "ψωνισμένη" καθηγήτρια.

Δλδ είδες τις διαφημίσεις της Vodafone/Cosmote που κάποια παιδιά κάναν κάποιες ενδιαφέρουσες εφαρμογές και είπες βουρ στον πατσά ...αντε μπας και γίνουμε φίρμες και μας δείξει η τηλεόραση...... αλλά όταν "ζητάς" κάτι το θέμα είναι σε τι επίπεδο είσαι εσύ για να το κρίνεις/βαθμολογήσεις.

Εαν υποθέσουμε κάποιο "παιδάκι" στροφάρει και όντως φτιάξει την εφαρμογή ...ας έρθει κάποιος και ας μου εξηγήσει γιατί να κρατήσω την καθηγήτρια σαν καθηγήτρια και να μην την "στείλω" και κρατήσω το "παιδάκι"...στο κάτω κάτω της γραφής καλά καλά να δώσει μια βάση να ξεκινήσει η ομάδα της δεν έχει.

Δυστυχώς η εκπαίδευση ειδικά σε ανώτερο επίπεδο έχει την έλλειψη της "πίεσης" προς το πρακτικό κομμάτι... σίγουρα η θεωρητική γνώση είναι πολύτιμη σαν χρυσός αλλά αν δεν έχεις και αυτό το λίγο να πάρει μπροστά η "μηχανή" τότε οι θεωρίες πάνε στο κενό.... και μετά βλέπεις άτομα με μεταπτυχιακά και δεν μπορούν να κάνουν μια εγκατάσταση

Αυτα ελεγα πιο πριν, ευχαριστω που το ανελυσες καλυτερα. 
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, MrRush είπε

Πάντως αυτή την εφαρμογή οι μισοί φοιτητές στο τμήμα που σπούδασα, δεν θα την έκαναν.

Σε ποιό τμήμα σπούδασες και η μισοί μπορούν να την κάνουν;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, filip123go είπε

Αλλιώς διάβασε και καν'την μόνη σου και σταμάτα να πουλάς πνεύμα εδώ μέσα. Σου είπα πόσο θα χρεώσει ένας ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ.! Αλλά που να ξέρετε τη σημαίνει αυτή οι λέξη πολλοί εδώ μέσα. 

Έγινε, ό,τι πεις. 

1 ώρα πριν, masteripper είπε

Σίγουρα είναι για χρέωση αλλά το θέμα δεν είναι αυτό.

Αν υποθέσουμε ότι τα πράγματα είναι ακριβως οπως τα περιγράφει η κοπελιά, το πρόβλημα δεν είναι άλλο απο την "ψωνισμένη" καθηγήτρια.

Δλδ είδες τις διαφημίσεις της Vodafone/Cosmote που κάποια παιδιά κάναν κάποιες ενδιαφέρουσες εφαρμογές και είπες βουρ στον πατσά ...αντε μπας και γίνουμε φίρμες και μας δείξει η τηλεόραση...... αλλά όταν "ζητάς" κάτι το θέμα είναι σε τι επίπεδο είσαι εσύ για να το κρίνεις/βαθμολογήσεις.

Εαν υποθέσουμε κάποιο "παιδάκι" στροφάρει και όντως φτιάξει την εφαρμογή ...ας έρθει κάποιος και ας μου εξηγήσει γιατί να κρατήσω την καθηγήτρια σαν καθηγήτρια και να μην την "στείλω" και κρατήσω το "παιδάκι"...στο κάτω κάτω της γραφής καλά καλά να δώσει μια βάση να ξεκινήσει η ομάδα της δεν έχει.

Δυστυχώς η εκπαίδευση ειδικά σε ανώτερο επίπεδο έχει την έλλειψη της "πίεσης" προς το πρακτικό κομμάτι... σίγουρα η θεωρητική γνώση είναι πολύτιμη σαν χρυσός αλλά αν δεν έχεις και αυτό το λίγο να πάρει μπροστά η "μηχανή" τότε οι θεωρίες πάνε στο κενό.... και μετά βλέπεις άτομα με μεταπτυχιακά και δεν μπορούν να κάνουν μια εγκατάσταση

Εγώ θα έδινα και πιθανότητες άλλα να θέλει η διδάσκουσα και άλλα να μεταφέρονται εδώ.

35 λεπτά πριν, MrRush είπε

Πάντως αυτή την εφαρμογή οι μισοί φοιτητές στο τμήμα που σπούδασα, δεν θα την έκαναν.

Να ρωτήσω ποιο βλέπεις πως είναι το δύσκολο κομμάτι σε αυτή την εργασία; Το list view που θα διαλέξεις ποιες επαφές θα βάλεις σε ένα array; Η κλήση στο API για να πάρεις όλες τις επαφές; Το να κάνεις κλήση σε κάθε έναν από αυτούς ή (εάν υποστηρίζεται) να κάνεις σε όλους μαζί κλήση; Κάτι άλλο που δεν μπορώ να δω, γιατί δεν το γνωρίζω; Τι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/1/2022 στις 4:06 ΜΜ, stellakoutlaki είπε

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι μαθητής της Γ γυμνασίου και θέλω να φτιάξω μια εφαρμογή για το μάθημα της τεχνολογίας. Μπορείτε να μου προτείνετε ένα εύκολο και ευχρηστο πρόγραμμα για να φτιάξω την εφαρμογή ή κάποιον που μπορεί να ασχοληθεί και να μας βοηθήσει να φτιάξουμε την εφαρμογή.

Flutter - Build apps for any screen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, DrKo είπε

Έγινε, ό,τι πεις. 

Εγώ θα έδινα και πιθανότητες άλλα να θέλει η διδάσκουσα και άλλα να μεταφέρονται εδώ.

Να ρωτήσω ποιο βλέπεις πως είναι το δύσκολο κομμάτι σε αυτή την εργασία; Το list view που θα διαλέξεις ποιες επαφές θα βάλεις σε ένα array; Η κλήση στο API για να πάρεις όλες τις επαφές; Το να κάνεις κλήση σε κάθε έναν από αυτούς ή (εάν υποστηρίζεται) να κάνεις σε όλους μαζί κλήση; Κάτι άλλο που δεν μπορώ να δω, γιατί δεν το γνωρίζω; Τι;

Android engineer είμαι, δεν είναι κάτι δύσκολο σε αυτή την εφαρμογή, όμως σου λέω με σιγουριά πως στο Πανεπιστήμιο που πήγα, οι μισοί απλά δεν θα την προσπαθούσαν ποτέ. Οι μισοί των μισών που θα την προσπαθούσαν, δεν θα έβαζαν καν recyclerview ή και να έβαζαν, θα διάβαζαν tutorial για να βρουν πως θα το βάλουν και δεν θα πείραζαν τίποτα για να μην σπάσει. Το θέμα τώρα εδώ είναι troll 100% αλλά έστω μία στο εκατομμύριο ότι υπάρχει καθηγητής που ζητάει σε Γ' Γυμνασίου εφαρμογή για κινητό, πριν καν κάνει την εφαρμογή πρέπει να ξέρει προγραμματισμό και τι είναι class, object, μεταβλητές, λίστες κλπ. 

47 λεπτά πριν, filip123go είπε

Σε ποιό τμήμα σπούδασες και η μισοί μπορούν να την κάνουν;;

Τυχαίο νούμερο, μπορεί να την έκανε και το 10%, idk. Η αλήθεια είναι ότι αυτός που έκανε το μάθημα κίνησε κόσμο και κοσμάκη που δεν διάβαζε σε άλλα μαθήματα, να κάνει μια ψευτοεφαρμογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...