Προς το περιεχόμενο

Νέα ένδειξη έντασης ήχου θα αποκτήσουν τα Windows 11


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

50 minutes ago, kawavn800 said:

ΜΛΜ λέγαμε στο Στρατό. 

Η εξέλιξη είναι επιθυμητή από όλους, φυσικά και η χρονολογία του κάθε συστήματος είναι συνδεδεμένη . Αλλά δεν είναι μονόδρομος τα 10 και τα 11.

Εσύ δηλαδή έχεις Ferrari και οι υπόλοιποι zastava; 

Πολύ υποτιμητικά εκφράζεσαι για τους πληβείους. 

το αντιθετο λεει. οτι με τα μηχανηματα που εχουν οτι και να βαλουν θα τρεχει. κανεις δεν ειπε οτι ειναι μονοδρομος. την γκρινια για τον λογο που βγηκαν τα 11 και γιατι δεν υποστηριζονται ακομα τα xp και τα 7 συζηταμε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 hours ago, kata_tixi said:

αρα συμφωνουμε οτι ειναι αναλογα τον χρηστη. και προφανως συμφωνουμε οτι στα supermarket τα μηχανήματα που υπαρχουν είναι παλια. εσυ σιγουρα έχει πιο ειδικευμένη χρηση στο συστημα σου και τα bugs που αναφερεις μπορει να οφείλονται και στα windows αλλά και στην εταιρία του κάθε προγράμματος. προφανώς και τα 7αρια είτε το θελεις είτε οχι ειναι παλιο λειτουργικό άσχετα αν λειτουργει και σε βολεύει ειναι ΠΑΛΙΟ. λες Visual Studio 2019 υποστηρίζεται περιορισμένα στα XP ειναι το 2019 και εσυ μ λες να τρεξεις ενα προγραμμα του 2019 στα XP λες και ειναι απλο το να έχει ενα πρόγραμμα οπως το visual να μπορει να τρεχει σε 10 λειτουργικά επειδη κάποιοι το 2019 είχαν XP. ξεχνας τι άλματα έχει κανει η τεχνολογία απο όταν βγηκάν τα 7 μέχρι σμρ ούτε τα μηχανηματα είναι ίδια ούτε η τεχνολογία ούτε οι απαιτήσεις.  δεν χρειαζεται να φτασουν τα 10αρια τα 10 χρονια ουτε τα 11.  γιατι θα υπάρχει εξέλιξη το ίδιο θα σου έλεγα και για όλα τα λειτουργικά. επισης ωθει τον χρηστη στην αναβάθμιση γιατι είναι ασύμφορο να υποστηρίζεις 5 λειτουργικά και επειδή αν έχει ένα λειτουργίκο είναι καλυτερο απο το να τρέχεις να λύσεις θέμα compatibility με άλλα παλιότερα λειτουργικά. ο χρηστης κερδίζει όχι οταν έχει την δυνατότητα να χρησιμοποιεί λογισμικό 15ετιας αλλά όταν πληρωνει όσο το δυνατον λιγοτερο και όσο λίγοτερο χρόνο ξοδευει στο να κανει το οτιδηποτε. ξαναλεω δεκτη η χρήση παλιοτερον λειτουργικών παράλογη η απαίτηση και να μην προχωραμε παρακατώ αλλά και η υποστήριξη τον λειτουργικών αυτών. κατα την γνώμη οριακά και τα 10αρια στα 5 χρόνια max ταφο.  

ναι φιλε μ δεκτα ολα αυτα. τα bugs που ειναι ; επισης το θέμα δεν είναι οτι αν θα πας απο τα 10 στα 11. ο αλλος λεει τα xp και τα 7 ειναι πιο σταθερα και γιατι δεν τα υποστηρίζει και γιατι μας υποχρεώνει να παμε σε 11. XP release date  25 Οκτωβρίου 2001 7ρια release date 22 Οκτωβρίου 2009. σήμερα έχουμ 16 Ιανουρίου 2022.  επισης επειδη τρεχω σε 8700κ απο το καλοκαιρι 11 δεν κάνει  2-3 δευτερα το δεξι κλικ απλα δεν ειναι instant και για τα exe που λες δεν σου αλλοιώνει την εμπειρια αν θα ανοιξει σε 1 ή σε 4 sec.  

και για να εξηγήσω πόσο παλιά είναι το 2009. τα μισα κινητα που έβγαιναν το 2009 ήταν με κουμπια.

Είσαι σοβαρός; Δεν σου αλλοιώνει τη χρήση η καθυστέρηση 1-2 δευτερολέπτων στο δεξί κλικ και 4 δτλ να ανοίξει ο exlpler.exe, και όλα αυτά σε καινούριο υπολογιστή; Πολύ πρόβατα σας έχει κάνει η ms, εγώ θα το έσπαγα από τα νεύρα μου αν είχε τέτοιες καθυστερήσεις. Γι' αυτό και μόνο το bug, διότι είναι bug όσο και να μην το παραδέχεσαι, πέταξα τα 11 στα σκουπίδια και θα τα ξαναπούμε σε 2 χρόνια τουλάχιστον.

Και υπάρχουν αμέτρητα άλλα προβλήματα και bugs, όσο και να μη θέλεις να το παραδεχτείς.

ΔΕΝ ΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ τα 11 λέμε και ΔΕΝ ΤΑ ΒΑΖΟΥΜΕ.

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Dimitris_1981 said:

Σίγουρα δεν σε υπολογίζει. Για αυτήν είσαι κέρδη και όσο βγάζει δεν θα αλλάξει. Για αυτό και όταν έβρισκε τοίχο αύξανε τα χρόνια του support. Όχι από αγάπη αλλά από όφελος.

Επίσης, για αυτό τον λόγο έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να λέω μην υποστηρίζετε πολυεθνικές λες και έχετε μετοχές ή προσωπικό όφελος. Δυστυχώς όταν το λέω δέχομαι επιθέσεις και ειρωνεία. (Δεν μιλάω για σένα αλλά για μα μερίδα ατόμων που το κάνει)

δεν υποστηρίζει κανεις τις πολυεθνικες. αλλα το να λες γιατι τα xp λειτουργικο του 2001 δεν υποστηρίζουν visual studio 2019 και οτι θα πρεπει η καθε εταιρια επειδη καποιοι ελαχιστοι έχουν xp να τα υποστηρίζει ειναι αστειο. τα windows 7 εχουν 10% μεριδιο στην αγορα ακομα. ενα ποσοστο ειναι ατομα που νομιζουν οτι δεν υπαρχει αλλο λειτουργικο σαν αυτα και το υπολοιπο ειναι παλιο hardware ή επιχειρήσεις που για χ,ψ λόγους δεν αλλάζουν. θεωρω παραλογο το να συζηταμε ακομα αυτα .  

4 minutes ago, RTW4ever said:

Είσαι σοβαρός; Δεν σου αλλοιώνει τη χρήση η καθυστέρηση 1-2 δευτερολέπτων στο δεξί κλικ και 4 δτλ να ανοίξει ο exlpler.exe, και όλα αυτά σε καινούριο υπολογιστή; Πολύ πρόβατα σας έχει κάνει η ms, εγώ θα το έσπαγα από τα νεύρα μου αν είχε τέτοιες καθυστερήσεις. Γι' αυτό και μόνο το bug, διότι είναι bug όσο και να μην το παραδέχεσαι, πέταξα τα 11 στα σκουπίδια και θα τα ξαναπούμε σε 2 χρόνια τουλάχιστον.

Και υπάρχουν αμέτρητα άλλα προβλήματα και bugs, όσο και να μη θέλεις να το παραδεχτείς.

ΔΕΝ ΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ τα 11 λέμε και ΔΕΝ ΤΑ ΒΑΖΟΥΜΕ.

βρε μην τα βαζεις. δεν ειναι 1-2  είναι instant το δεξι κλικ  τα εχω απο το καλοκαιρι και δεν υπαρχει η καθυστερηση που λεει ο φιλος. ουτε στα exe ειναι 5 δευτερα που λεει.  επισης δεν συζηταμε αν θα βαλει καποιος τα 11 αλλα οτι τα 7-xp ειναι παλιο λειτουργικο και ορθα δεν υποστηρίζεται. 

υ.γ. δεν εχω μετοχες στην ms ουτε με νοιαζει αν θα βαλει καποιος 11 ή οχι. απλα δεν μπορω την γκρινια για πραγματα που δεν στεκουν.

Επεξ/σία από kata_tixi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποια καθυστέρηση στο κλικ λέτε ρε παιδιά, εγώ από σύστημα 10+ετιας (athlon Ii x4 640)  πήγα τον Αύγουστο σε Ryzen 5 3600 χωρίς φορμάτ και μετά όταν τον Οκτώβρη βγήκαν τα win11 τα πέρασα επίσης χωρίς φορμάτ και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, καμία καθυστέρηση στο δεξί κλικ ούτε στον file explorer. Δεν ξέρω τι να πω, μπορεί σε κάποιους να μην ήταν τόσο ομαλή η μετάβαση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εβαλα στο laptop μου για να τα δω και κολλαγε το power point!!!! Τι να λεμε απο εκει και περα.

Πισω στα 10 και μαλλον δεν θα παω ποτε στα 11.

Μα να κολλαει το Power point????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά συγγνώμη κι όλας. Είμαι κάτοχος τους εδώ και 1μιση μήνα. Θεωρώ το πλέον ενοχλητικό την έλλειψη drag and drop στο start bar. Ίσως κάνω εγώ κάτι λάθος αλλά αν όντως δεν δουλεύει αυτό, γιατί ασχολούνται με την ένδειξη του ήχου το οποίο είναι το πλέον minor?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι μαλώνετε είτε για ένα λειτουργικό που δεν έχετε πληρώσει, είτε ένα λειτουργικό που δεν χρειάζεστε και στην τελική ένα λειτουργικό που δεν είστε υποχρεωμένοι να βάλετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, ier506 said:

Ρε παιδιά συγγνώμη κι όλας. Είμαι κάτοχος τους εδώ και 1μιση μήνα. Θεωρώ το πλέον ενοχλητικό την έλλειψη drag and drop στο start bar. Ίσως κάνω εγώ κάτι λάθος αλλά αν όντως δεν δουλεύει αυτό, γιατί ασχολούνται με την ένδειξη του ήχου το οποίο είναι το πλέον minor?

Αυτο όντως είναι πολύ χρήσιμο και όντως δεν δουλεύει στα 11 αλλά είχαν πει ότι μετά τις γιορτές θα το επαναφέρουν. Τώρα πότε ακριβώς θα γίνει, ελα μου ντε.

https://www.google.gr/amp/s/www.techradar.com/amp/news/microsoft-is-finally-fixing-the-windows-11-taskbars-biggest-flaw

Επεξ/σία από bep1995
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βλέπω "αρνητές Windows 11" που μιλάνε για τα πρόβατα που αναβάθμισαν σε W11... Οκ...

Ρε παιδιά δλδ τι ζόρι τραβάτε με τις αναβαθμίσεις; μην τις βάλετε... αλλά αναβαθμίσεις θα υπάρχουν πάντα αλλιώς θα ήμασταν ακόμα σε DOS. Είστε φουλ υπερβολικοί δλδ.

Δεν έχω βάλει Windows 11 γιατί δεν το υποστηρίζει το hardware μου αλλά και δεν με ξετρελαίνουν εμφανισιακά αλλά κάποια στιγμή θα τα βάλω γιατί μόνο καλό θα κάνει αυτή η μετάβαση. Security updates etc. Το UI μια συνήθεια είναι, οκ δεν μου αρέσει αλλά θα το συνηθίσω -ελπιζω-.

ΥΓ: Καλά γελάω με αυτά που λένε ότι είναι "full bugs"... γελάω έτσι...

21 minutes ago, GBorb said:

Οι περισσότεροι μαλώνετε είτε για ένα λειτουργικό που δεν έχετε πληρώσει, είτε ένα λειτουργικό που δεν χρειάζεστε και στην τελική ένα λειτουργικό που δεν είστε υποχρεωμένοι να βάλετε.

Δεν πάει έτσι. Γιατί αν το πάμε έτσι, δεν θα έβαζα το λειτουργικό κι άρα δεν θα πλήρωνα ένα σωρό υπηρεσίες που βασίζονται πάνω σε αυτό... Το έχουμε πει: όταν κάτι είναι δωρεάν, τα κέρδη είναι έμμεσα. Διαφορετικά η Epic θα είχε κλείσει με το δωρεάν fortnite.

Επεξ/σία από NotAliki177
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, kata_tixi said:

δεν υποστηρίζει κανεις τις πολυεθνικες. αλλα το να λες γιατι τα xp λειτουργικο του 2001 δεν υποστηρίζουν visual studio 2019 και οτι θα πρεπει η καθε εταιρια επειδη καποιοι ελαχιστοι έχουν xp να τα υποστηρίζει ειναι αστειο. τα windows 7 εχουν 10% μεριδιο στην αγορα ακομα. ενα ποσοστο ειναι ατομα που νομιζουν οτι δεν υπαρχει αλλο λειτουργικο σαν αυτα και το υπολοιπο ειναι παλιο hardware ή επιχειρήσεις που για χ,ψ λόγους δεν αλλάζουν. θεωρω παραλογο το να συζηταμε ακομα αυτα .  

Μην το λες αυτό. Έχω δει πανηγυρισμούς γιατί ανέβηκε η μετοχή ή οι πωλήσεις….

Όπως είπα έχω Windows 11 στο laptop και windows 10 όπου δεν μπορούσα να βάλω 11. 
Αυτο που ανέφερα είναι ότι όντως η MS και η κάθε MS θα κοιτάξει το κέρδος της και όχι τον χρήστη. Τα δυο συχνά μπορεί να συμπίπτουν αλλά όχι πάντα. 
Επισης ανέφερα ότι είναι λογικό η MS δεν θα αναλάβει το κόστος να συντηρεί ένα λειτουργικό που έχει τελειώσει το product lifecycle εκτός αν την συμφέρει.

Οσον αφορά εφαρμογές που δεν υποστηρίζονται σε Xp ή 7 έχεις δίκιο απλά πολλές φορές μπορεί να γίνεται και επίτηδες για να σε ανάγκασει να αναβαθμίσεις. Φαντάζομαι αυτό εννοούσε ο @PeterMay

Κοινώς αυτό που λέω είναι ότι η αλήθεια είναι κάπου στην μέση. 

Επεξ/σία από Dimitris_1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, PeterMay said:

"Έχω συχνά κρασαρισματα σε UE4. Πολλές φορές μου τυχαίνει το VS να κλείνει στο άκυρο, λόγο update. Έχω συχνές blue screen σε Aurora Engine. Έχω τρελα κολλήματα άσχετες στιγμές.

Έχεις πρόβλημα hardware ή με drivers.... εκατομμύρια άνθρωποι χρησιμοποιούμε το VS και το Blender χωρίς να συμβαίνει αυτό που γράφεις και χωρίς να έχουμε ποτέ κολλήματα.

22 minutes ago, andreas1gr said:

Για γράψε μας μερικά... 

Επειδή τα windows υποστηρίζουν άπειρα hardware πολλά από τα οποία δεν έχουν καν certified drivers είναι αδύνατο να βγάλουν καινούργια έκδοση που να δουλεύει άψογα με όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, elpenor said:

Έχεις πρόβλημα hardware ή με drivers.... εκατομμύρια άνθρωποι χρησιμοποιούμε το VS και το Blender χωρίς να συμβαίνει αυτό που γράφεις και χωρίς να έχουμε ποτέ κολλήματα.

Επειδή τα windows υποστηρίζουν άπειρα hardware πολλά από τα οποία δεν έχουν καν certified drivers είναι αδύνατο να βγάλουν καινούργια έκδοση που να δουλεύει άψογα με όλα.

Έχω , έχω αυτό είναι το θέμα. Στα 7αρια δεν έχω - στα 10 έχω. Στα 10 πάντα κάτι έχω (αλλά το σχόλιο και η συζήτηση δεν πήγαιναν μόνο στο bug side.)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...