Προς το περιεχόμενο

Η μετοχή της Sony «πήρε την κάτω βόλτα» μετά την ανακοίνωση της εξαγοράς της Activision Blizzard από τη Microsoft


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, Choutas είπε

Συγγνώμη αλλά η Microsoft δεν χρεώνει τα dlc?

Τα χρεώνει τα χρεώνει αλλά ενίοτε δίνει και full expansion φάση Hivebusters στο ultimate.

10αρικάκι εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 178
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 ώρες πριν, DiAvOl είπε

@psof καμιά καινούργια ηλιθιότητα δεν σκέφτηκες για σήμερα; Ή στέρεψε το Σερραικό σου χιούμορ; Καλύτερα καμιά μπουγάτσα φάε..

Απ'οτι βλέπω και οι mods δεν έχουν θέμα με τέτοιου είδους πόστ. Κρίμα γιατί είμαι γιατί είμαι κάτι λιγότερο από 20 χρόνια μέλος στο φόρουμ που κάποτε είχε σοβαρό community, και οι mods ασχολούνταν. @parsifal @Malthador

Καλά ρε φίλε ακόμα αυτό σκέφτεσαι; Στο thread της εξαγοράς είχες 200 posts με μπούρδες του τύπου "ποιο CoD μωρέ", "σιγά την πεθαμένη την Activision", "η Σονυ δεν καταλαβαίνει απο αυτά με system sellers οπως το God of War και Horizon Zero Dawn" κλπ. Την επομένη που έφαγε φάπα η μετοχή της και άρχισαν τα τηλέφωνα στον Spencer να τον παρακαλάνε να κρατήσει τις συμφωνίες που έχουν σου κάναμε λίγο πλάκα, γέλασαν 20-25 άτομα και αμέσως θίχτηκες. Μην τα παίρνεις όλα τόσο σοβαρά. 

Μπουγάτσες μόνο η Σόνυ θα τρώει απο εδώ και πέρα. 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζονται σελιδες. Τα πράγματα ειναι απλα. Η MS  φέτος θα ξεπερασει σε αξια τα 3 ΤΡΙΣ. Θα συνεχίζει να αγοράζει γιατι περιμενει να μπούνε στο gaming οι αλλοι big tech και θελει να εχει προβάδισμα. Κόβω οτι θέλετε οτι κανα 10μηνο μετα την ολοκληρωση της συμφωνιας με την Activision θα ακουσουμε για την εξαγορα της Take Two ή της Ubisoft ή της EA. Οποιος νομίζει πως μια εταιρεία οπως η Sony, μπορεί να ακουμπήσει εστω το μεγεθος της Microsoft, τοσο σε οικονομικά και υποδομες, οσο και σε ανεση με την οποια μπορει να καιει λεφτα προκειμενου να πετυχει αυτο που θέλει, ειναι απλα ασχετος. H MS έχει δικές της υποδομες. Cloud, servers τα παντα. Εχει απεριόριστα χρήματα, δεν την απασχολει να πουλαει με χασουρα, δεν την απασχολει να πουλησει περισσοτερα xbox απο ps5. Και καποιοι εδω νομιζουν οτι επειδη η Σονυ θα βγάλει 15 triple A παιχνιδια σε 7 χρονια, θα ταρακουνησει την MS. Που αν δεν υπηρχαν οι νομοι για μονοπωλιο, η MS θα αγόραζε τη Sony με τα ρεστα απο τον Κυριακατικο καφέ του Nadella. Αλλο να εχεις προτιμησεις αλλο να εισαι τυφλος και παραλογος

 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, psof είπε

Καλά ρε φίλε ακόμα αυτό σκέφτεσαι; Στο thread της εξαγοράς είχες 200 posts με μπούρδες του τύπου "ποιο CoD μωρέ", "σιγά την πεθαμένη την Activision", "η Σονυ δεν καταλαβαίνει απο αυτά με system sellers οπως το God of War και Horizon Zero Dawn" κλπ. Την επομένη που έφαγε φάπα η μετοχή της και άρχισαν τα τηλέφωνα στον Spencer να τον παρακαλάνε να κρατήσει τις συμφωνίες που έχουν σου κάναμε λίγο πλάκα, γέλασαν 20-25 άτομα και αμέσως θίχτηκες. Μην τα παίρνεις όλα τόσο σοβαρά. 

Μπουγάτσες μόνο η Σόνυ θα τρώει απο εδώ και πέρα. 😋

Συγνώμη ρε φίλε, ποιος είσαι εσύ που θα κρίνεις αν αυτά που λέω είναι μπούρδες η όχι;

Αυτή είναι η γνώμη μου και θα την εκφράζω όπως γουστάρω, δεν θα μου επιβάλλεις εσύ την γνώμη σου.

Και εγώ πιστεύω ότι αυτά που λες είναι μπούρδες, βγήκα να σε αναφέρω προσωπικά; Γνωριζόμαστε και από χθες; Είμαι εδώ και δυο δεκαετίες στο forum και ποτέ δεν έχω προσβάλει η αναφερθεί προσωπικά σε κανέναν και έρχεσαι να το παίξεις μάγκας

Είσαι και 35 χρονών, βάλτο λίγο να δουλέψει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/1/2022 στις 11:42 ΜΜ, fwtonio είπε

Θα μου επιτρέψεις να είμαι...

Συγκρίνεις την πάλαι ποτέ SONY που έβγαζε δεκάδες συσκευές ποιοτικές, με αυτό το απολειφάδι που πουλά 2 πράγματα;

Μπορεί να μην έχει προβλήματα βιωσιμότητας, αλλά το ίδιο ισχύει και ... για τον φούρνο στην γωνία....

Το πρόβλημα της Sony φαίνεται στην ταινία Spiderman: No way home

Δεν έχουν κινητά και λάπτοπ να δείξουν. Δεν έχουν ταυτότητα, ή μονοκαμερα κινητά δείχνουν σε σκηνές ( κινητά και λάπτοπ έχει πατώσει η εταιρεία, ειδικά σε laptop vaio 11 χρόνια πρίν παίζει να είχε βγεί το τελευταίο)

😜

11 λεπτά πριν, DiAvOl είπε

Συγνώμη ρε φίλε, ποιος είσαι εσύ που θα κρίνεις αν αυτά που λέω είναι μπούρδες η όχι;

Αυτή είναι η γνώμη μου και θα την εκφράζω όπως γουστάρω, δεν θα μου επιβάλλεις εσύ την γνώμη σου.

Και εγώ πιστεύω ότι αυτά που λες είναι μπούρδες, βγήκα να σε αναφέρω προσωπικά; Γνωριζόμαστε και από χθες; Είμαι εδώ και δυο δεκαετίες στο forum και ποτέ δεν έχω προσβάλει η αναφερθεί προσωπικά σε κανέναν και έρχεσαι να το παίξεις μάγκας

Είσαι και 35 χρονών, βάλτο λίγο να δουλέψει..

Μην στεναχωριέσαι αλλά όσα και exclusives να έχει κάποια στιγμή, κλείνεις το God of war και θα θες να παίξεις ένα crossplatform παιχνίδι, πιστολιδι κτλπ Δεν γίνεται να ζείς με τα exclusives της κάθε εταιρείας.

Οπότε να είναι καλά η MS που θα επιτρέψει να παίζεις και άλλα, αλλιώς πρέπει να πάρεις και Xbox τώρα για να είσαι in!

Επεξ/σία από Tetrabitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Μην στεναχωριέσαι αλλά όσα και exclusives να έχει κάποια στιγμή, κλείνεις το God of war και θα θες να παίξεις ένα crossplatform παιχνίδι, πιστολιδι κτλπ Δεν γίνεται να ζείς με τα exclusives της κάθε εταιρείας.

Οπότε να είναι καλά η MS που θα επιτρέψει να παίζεις και άλλα, αλλιώς πρέπει να πάρεις και Xbox τώρα για να είσαι in!

Δεν είμαι κατά, μακάρι να γίνει έτσι και να έχουμε περισσότερες επιλογές όλοι (μέσο GamePass), αλλά φοβάμαι ότι κάποια στιγμή η τιμή του θα ανέβει απότομα και δεν θα είναι τό VFM που είναι τώρα. Όταν δηλαδή θα είναι μονοπώλιο σε αυτού του είδους τα παιχνίδια.

Όσο για τα exclusives, τα επικά single player games θα είναι πάντα selling point για την Σόνυ. θα χάσει σίγουρα μεγάλο user base αν το COD πάει exclusive αλλά νομίζω θα βρεί απάντηση.

Επίσης ο άλλος τρολλάρει επειδή έγραψα ότι το God Of War είναι system seller:

https://www.metacritic.com/browse/games/score/metascore/year/all/filtered?year_selected=2022&distribution=&sort=desc&view=detailed

https://www.metacritic.com/browse/games/score/metascore/year/all/filtered?year_selected=2018&distribution=&sort=desc&view=detailed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, DiAvOl είπε

Συγνώμη ρε φίλε, ποιος είσαι εσύ που θα κρίνεις αν αυτά που λέω είναι μπούρδες η όχι;

Αυτή είναι η γνώμη μου και θα την εκφράζω όπως γουστάρω, δεν θα μου επιβάλλεις εσύ την γνώμη σου.

Και εγώ πιστεύω ότι αυτά που λες είναι μπούρδες, βγήκα να σε αναφέρω προσωπικά; Γνωριζόμαστε και από χθες; Είμαι εδώ και δυο δεκαετίες στο forum και ποτέ δεν έχω προσβάλει η αναφερθεί προσωπικά σε κανέναν και έρχεσαι να το παίξεις μάγκας

Είσαι και 35 χρονών, βάλτο λίγο να δουλέψει..

2 δεκαετίες μέλος κι εχεις προσωπικό πρόβλημα δυο μέρες συνεχόμενα με ένα αστείο περι sonyfanboyσμου που άρεσε αποδεδειγμένα σε τουλάχιστον 23 άτομα λες και σου θίξαμε την οικογένεια. Στα σχόλια νέων του Insomnia βρίσκεσαι 2 δεκαετίες , όπου το 90% των σχολίων είναι χαβαλές κι όχι στην Ελληνική Βουλή. Αλλά τι να σου πώ. Εισαι 2 δεκαετίες μέλος του Ινσόμνια. Αν το ξανατονίσεις 5-6 φορές ακόμα στα επόμενα σχόλιά σου μπορεί να το καταλάβεις στο τέλος.

Μπορείς να πιστεύεις ότι θέλεις 2 δεκαετίες συνεχόμενα. Αν ποστάρεις όμως 100 φορές σε ένα θέμα σε μια μέρα να περιμένεις να σου κάνουν κριτική και πλάκα. Ειδικά αν είναι περι Sony vs MS ή Intel vs AMD vs Nvidia κλπ.

Το δικό μου το μυαλό μια χαρά δουλεύει το δικό σου θέλει ένα τσεκ απ γιατί λες σε 2 δεκαετίες δεν πρόσβαλες κανέναν και στα τελευταία 3 posts σου μονάχα με αποκάλεσες ηλίθιο με "σερραϊκό" χιούμορ, "φαε καμιά μπουγάτσα" κλπ.  Οχι πως παίρνω τα σχόλια εδώ μέσα στα σοβαρά ακόμα κι αν είναι απο διακεκριμένα μέλη 2 δεκαετιών σαν και σένα. 😁

Οταν σε μουτζώνουν έξω στην κίνηση κατευθείαν τρέχεις στα δικαστήρια εσύ;  😁

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, psof είπε

2 δεκαετίες μέλος κι εχεις προσωπικό πρόβλημα δυο μέρες συνεχόμενα με ένα αστείο περι sonyfanboyσμου που άρεσε αποδεδειγμένα σε τουλάχιστον 23 άτομα λες και σου θίξαμε την οικογένεια. Στα σχόλια νέων του Insomnia βρίσκεσαι 2 δεκαετίες , όπου το 90% των σχολίων είναι χαβαλές κι όχι στην Ελληνική Βουλή. Αλλά τι να σου πώ. Εισαι 2 δεκαετίες μέλος του Ινσόμνια. Αν το ξανατονίσεις 5-6 φορές ακόμα στα επόμενα σχόλιά σου μπορεί να το καταλάβεις στο τέλος.

Μπορείς να πιστεύεις ότι θέλεις 2 δεκαετίες συνεχόμενα. Αν ποστάρεις όμως 100 φορές σε ένα θέμα σε μια μέρα να περιμένεις να σου κάνουν κριτική και πλάκα. Ειδικά αν είναι περι Sony vs MS ή Intel vs AMD vs Nvidia κλπ.

Το δικό μου το μυαλό μια χαρά δουλεύει το δικό σου θέλει ένα τσεκ απ γιατί λες σε 2 δεκαετίες δεν πρόσβαλες κανέναν και στα τελευταία 3 posts σου μονάχα με αποκάλεσες ηλίθιο με "σερραϊκό" χιούμορ, "φαε καμιά μπουγάτσα" κλπ.  Οχι πως παίρνω τα σχόλια εδώ μέσα στα σοβαρά ακόμα κι αν είναι απο διακεκριμένα μέλη 2 δεκαετιών σαν και σένα. 😁

Οταν σε μουτζώνουν έξω στην κίνηση κατευθείαν τρέχεις στα δικαστήρια εσύ;  😁

 

Ωραία μην αναφερθείς ξανά στο όνομα μου και όλα οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, DiAvOl είπε

Δεν είμαι κατά, μακάρι να γίνει έτσι και να έχουμε περισσότερες επιλογές όλοι (μέσο GamePass), αλλά φοβάμαι ότι κάποια στιγμή η τιμή του θα ανέβει απότομα και δεν θα είναι τό VFM που είναι τώρα. Όταν δηλαδή θα είναι μονοπώλιο σε αυτού του είδους τα παιχνίδια.

Όσο για τα exclusives, τα επικά single player games θα είναι πάντα selling point για την Σόνυ. θα χάσει σίγουρα μεγάλο user base αν το COD πάει exclusive αλλά νομίζω θα βρεί απάντηση.

Επίσης ο άλλος τρολλάρει επειδή έγραψα ότι το God Of War είναι system seller:

https://www.metacritic.com/browse/games/score/metascore/year/all/filtered?year_selected=2022&distribution=&sort=desc&view=detailed

https://www.metacritic.com/browse/games/score/metascore/year/all/filtered?year_selected=2018&distribution=&sort=desc&view=detailed

Εσύ 20 χρόνια στο forum γράφεις τα ίδια κολλημένα λάθος πράγματα κάθε 2 μέρες? Βαρέθηκε ο κόσμος να ασχολείται. ΜΕΤΑΚΡΙΤΙΚ = ΣΥΣΤΕΜΣΕΛΕΡ ΤΩΡΑ.

Π Ρ Ο Χ Ω Ρ Α    Μ Π Ρ Ο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chncynic είπε

Εσύ 20 χρόνια στο forum γράφεις τα ίδια κολλημένα λάθος πράγματα κάθε 2 μέρες? Βαρέθηκε ο κόσμος να ασχολείται. ΜΕΤΑΚΡΙΤΙΚ = ΣΥΣΤΕΜΣΕΛΕΡ ΤΩΡΑ.

Π Ρ Ο Χ Ω Ρ Α    Μ Π Ρ Ο

αυτός τώρα τι είναι; ρε θα μας τρελάνετε ρεε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο παλιός είναι; Είχα account από το 2008 μέχρι που έφαγα Μπαν.

2 δεκαετίες Sony ή θάνατος φαντάζομαι έτσι; 😜

2 ώρες πριν, f1vettel είπε

Η εξαγορα της Activision γνωστοποιησε σε ολους τους Sony Ultras ανα τη χωρα την σκληρη(για αυτους) πραγματικοτητα.
Η αντιστροφη μετρηση για την Sony εχει ηδη ξεκινησει,σε 5-6 χρονια θα εχουν εξαγοραστει

Ελπίζω να την πάρει η Apple.

Θα την ανεβάσει πολύ ψηλά.

Θα έχουμε και Apple vs Microsoft αυτές οι δύο είναι εταιρείες με λεφτά και @@.

Sorry guy business is business, ειδικά όταν είσαι public εταιρεία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DiAvOl είπε

αυτός τώρα τι είναι; ρε θα μας τρελάνετε ρεε..

Αδερφέ, σε τρολλαρουν εδώ δεν ξέρω τι παίζει στο κόσμο σου γενικά.

Απλά πετάγεσαι κάθε λίγο στα τοπικ και μας σπας πετσες για τα 5 franchises της Sony και νομίζεις ότι ο κόσμος αγοράζει PS για αυτά. Στα είπαν 100 φορές ήδη ότι για ολα αυτά ήσουν λάθος - σεντόνια όχι αστεία. Τώρα, μετά από 100 επαναληψεις σου σαν να μην τα άκουσες όλα αυτά, είναι αστείο.

Είναι τοξικό να παλεύει το μισό φόρουμ να αποδείξει σε ένα τύπο ότι η γη γυρίζει. Προσπερνα τα και ξαναελα σε κάνα 3 βδομαδο για τα κάλαντα του χοραιζον

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δεν ξεχωρίζει τους ανθρώπους ο diavol απλά σε μια ζόμπι αποκάλυψη, άμα του φώναζε άνθρωπος έξω από το κλειδαμπαρωμενο σπίτι του, "βοήθεια ανοίξτε" και φορούσε t-shirt Xbox δεν θα τον έβαζε μέσα, θα τον έτρωγαν τα ζόμπι εκεί, επί τόπου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Εντάξει δεν ξεχωρίζει τους ανθρώπους ο diavol απλά σε μια ζόμπι αποκάλυψη, άμα του φώναζε άνθρωπος έξω από το κλειδαμπαρωμενο σπίτι του, "βοήθεια ανοίξτε" και φορούσε t-shirt Xbox δεν θα τον έβαζε μέσα, θα τον έτρωγαν τα ζόμπι εκεί, επί τόπου!

Μην γράφεις το όνομά του θα πέσουν μηνύσεις για συκοφαντική δυσφήμιση σε λίγο. 20 χρόνια μέλος...

Αφού δεν μπορεί να καταλάβει ότι τα λεφτά βγαίνουν απο τα Cod, Fifa, Madden, NBA2K και τα microtransactions και όχι απο τις υπερπαραγωγές 100εκ, συν αλλα τόσα σε marketing που στο τέλος τα παίζουν το 1/10 του userbase στην καλύτερη τότε τι να κάνουμε. Δεν το έχουν όλοι με τα μαθηματικά.

 

Επεξ/σία από psof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, WolvesInTheThroneRoom είπε

Δεν χρειάζονται σελιδες. Τα πράγματα ειναι απλα. Η MS  φέτος θα ξεπερασει σε αξια τα 3 ΤΡΙΣ. Θα συνεχίζει να αγοράζει γιατι περιμενει να μπούνε στο gaming οι αλλοι big tech και θελει να εχει προβάδισμα. Κόβω οτι θέλετε οτι κανα 10μηνο μετα την ολοκληρωση της συμφωνιας με την Activision θα ακουσουμε για την εξαγορα της Take Two ή της Ubisoft ή της EA. Οποιος νομίζει πως μια εταιρεία οπως η Sony, μπορεί να ακουμπήσει εστω το μεγεθος της Microsoft, τοσο σε οικονομικά και υποδομες, οσο και σε ανεση με την οποια μπορει να καιει λεφτα προκειμενου να πετυχει αυτο που θέλει, ειναι απλα ασχετος. H MS έχει δικές της υποδομες. Cloud, servers τα παντα. Εχει απεριόριστα χρήματα, δεν την απασχολει να πουλαει με χασουρα, δεν την απασχολει να πουλησει περισσοτερα xbox απο ps5. Και καποιοι εδω νομιζουν οτι επειδη η Σονυ θα βγάλει 15 triple A παιχνιδια σε 7 χρονια, θα ταρακουνησει την MS. Που αν δεν υπηρχαν οι νομοι για μονοπωλιο, η MS θα αγόραζε τη Sony με τα ρεστα απο τον Κυριακατικο καφέ του Nadella. Αλλο να εχεις προτιμησεις αλλο να εισαι τυφλος και παραλογος

 

Windows Phones
Bing
Skype
Internet Explorer
Xbox one

nuff said

Επεξ/σία από xavier
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...