Προς το περιεχόμενο

Η κατηφόρα για το Bitcoin συνεχίζεται


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

41 λεπτά πριν, apostolosapok είπε

Όταν πούλησα τα πάντα και παραιτήθηκα για να γίνω full time crypto trader όλοι γελούσαν μαζί μου και με λέγαν τρελό, πέρσι αγόρασα το πρώτο μου σπίτι 2500 τετραγωνικά μέτρα στην Γλυφάδα με ιδιωτική πισίνα και γήπεδο τένις , φέτος το Tesla model s plaid , τώρα έχω επεκτείνει το investment portfolio μου σε πολλούς τομείς και βγάζω λεφτά χωρίς να δουλεύω ευχαριστώ τα crypto γιατί μου άλλαξαν την ζωή.

Αν θέλετε και εσείς να έχετε την ίδια επιτυχία μπορείτε να αγοράσετε τα exclusive vip premium crypto trading μαθήματα που προσφέρω στο site μου nikthegreekcryptotrader.gr για τα μέλη του insomnia τρέχει προφορά μόνο στα 500 ευρώ το μάθημα η κανονική τιμή είναι στα 5000 ευρώ το μάθημα αλλά αποφάσισα να προσφέρω κάτι πίσω στη κοινωνία και ειδικά εδώ στην Ελλάδα στον τόπο που τόσο αγαπάω.

Αναφορά σε κείμενο

 

Είσαι το ίδιο άτομο φίλε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, razorblade334 είπε

Τι να πω βρε παιδιά...εγώ με πολλή σκληρή δουλειά με έναν i3 και μια gtx 1050 εβγαλα ένα monero και αυτό δεν μπορώ να το κάμω ανάληψη από το minergate. Είναι λέει ο λογαριασμός μου κλειδωμένος. Το pc ηταν λαπτοπ αλλά μη μου πείτε ότι δεν είδα διαφορά στο ρεύμα.ειδα και παραειδα .απάτη το minergate.στο θέμα μας τώρα.. γιατί να μην είναι απάτη κι άλλες σελίδες εφαρμογών και το ίδιο το bitcoin???

νομιζω με ενα γκουγκλάρισμα παίρνεις την απάντηση σου

https://www.reddit.com/r/minergate/

https://www.reddit.com/r/Monero/comments/71dbi1/is_minergate_a_scam/

 

Επίσης, εμένα μου χαν κλέψει 50 ευρώ στα ΚΤΕΛ Κηφισού κάποτε.

Σίγουρα τα ευρώ είναι απάτη.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέω αν ειπώθηκε ήδη διότι βαριέμαι να διαβάσω όλο το νήμα αλλά η τράπεζα της ρωσίας πάει για απαγόρευση κάθε δραστηριότητας που έχει να κάνει με κρυπτο, από το mining μέχρι συνδιαλλαγές κλπ Το θέμα το ξεκίνησε η Fsb η οποία επίσης μπουκάρει σε φάρμες παραγωγής κρυπτο τελευταία, σηκώθηκαν σχετικά βίντεο στα δελτία ειδήσεων της χώρας.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Bullrich είπε

Και το Καζακσταν βεβαια, αλλα ισως και αυτο>

<<Τσιπ στον εγκέφαλο: Προ των πυλών για τις πρώτες δοκιμές σε ανθρώπους η εταιρεία του Έλον Μασκ

Η Neuralink προσλαμβάνει διευθυντή κλινικών δοκιμών>>

οπως σε καθε τεχνολογια υπαρχουν θετικα και αρνητικα, αλλα επειδη  η κουλτουρα ειναι αρνητικα φορτισμενη με τη λεξη τσιπ, δεν μπορουμε να επισκιαζουμε τα απιστευτα επιτευγματα που μπορει να πετυχει αυτη η τεχνολογια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, dream21 είπε

 Περιμένουμε τους Οικονομικούς αναλυτές του insomnia για να μας επιβεβαιώσουν για άλλη μια φορά ότι "Το Bitcoin είναι Φούσκα"

 

https://youtu.be/XMr-Bqf9G00

 

Επεξ/σία από prefuse
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθε αγορα και ειδικα η κρυπταγορα αποτελειται απο ωντοτητες που επενδυουν στην ανοδο της τιμης, οπως και στη καθοδο της τιμης. οταν η ψυχολογια των επενδυτων  ειναι θετικη, υπερισχυει η δυναμικη της ανοδου της αγορας (bull market) και οταν οι επενδυτες θεωρουν οτι τα assets που παρακολουθουν ειναι υπερεκτιμημενα στην τρεχουσα περιοδο, χανεται η δυναμικη ανοδου, και αναλαμβανουν οι κερδοσκοποι που επενδυουν στην πτωση της τιμης (bear market). η κρυπταγορα ειναι ανωρυμη ακομα και μεγαλο ποσοστο της συνολικης κεφαλαιοποιησης της αγορας αποτελειται απο ατομα που δεν αντιλαμβανονται  το ρολο των crypto assets στα οποια επενδυουν, αλλα ουτε τους νομους της αγορας στην οποια επενδυουν. αυτη η κατασταση αποτελει τελεια ευκαιρια για τους εμπειρους κερδοσκοπους να χειραγωγησουν τη δυναμικη της αγορας προς οφελος τους.(το 2021 ειναι το τελειο παραδειγμα για αυτη τη κατασταση στα κρυπτο καθως αυξηθηκε περισσοτερο απο καθε αλλη χρονια η εισοδος big investors στην αγορα). οποτε θα μπορουσαμε να πουμε οτι ειναι αναμενομενο , παραλληλα με τις τρεχουσες μακροοικονομικες συνθηκες, να βλεπουμε τετοιες ποσοστιαιες διακυμανσεις των τιμων, αλλα πρεπει παραλληλα να μν χανουμε το δασσος και να θυμομαστε οτι αυτο που αντιπροσωπευει το bitcoin και οι διαδοχοι του, ειναι υπερανω της βραχυπροθεσμης επενδυτικης κερδοσκοπιας,.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, skygoker είπε

Ναι ετσι ειναι και στις κεντρικες τραπεζες τα χρηματα τα τυπωνουν με πολυ σκληρη δουλεια και βαρανε υπερωριες, και οχι δεν πατανε απλα κουμπια στον υπολογιστη και τυπωνουν χρημα απο κοπανιστο αερα χωρις κανενα αντικρισμα.Μαθετε τα βασικα πως λειτουργει το τραπεζικο συστημα το 92% των χρηματων παγκοσμια ειναι σε ψηφιακη μορφη και οχι μετρητα. 8 ωρες την ημερα πραγματικης δουλειας απο την ζωη σου για κατι που τυπωνουν δισεκατομμυρια με το πατημα ενος κουμπιου εμενα δεν θα μου αρεσε.Αντιθετα στο Bitcoin υπαρχει πλανο ποσα θα παραχθουν (21εκατ. νομισματα) υπαρχει αντιπληθωριστικο πλανο κατι που το κανει σπανιο, παραγονται καθε 10 λεπτα περιπου 6,25 Bitcoin και στον επομενο κυκλο 3,125, το δικτυο του ειναι το πιο ασφαλες και προστατευεται απο εκκατομιαρια miners και nodes στο κοσμο,το Bitcoin το ελεγχει αποκληστηκα και μονο ιδιοκτητης του χωρις να εχει κανενας αλλος προσβαση στα χρηματα σου και επισης το στελνεις απο την μια ακρη του κοσμου στην αλλη χωρις καποιον μεσαζοντα.Αυτα με μια συντομη περιγραφη, ελπιζω να βοηθήσω κοσμο να ξεφυγει απο την λουπα των κεντρικων τραπεζων και το αχρηστο χρηματοοικονομικο συστημα τους.

Don't trust.Verify.

 

Αφού δεν κάνουν τίποτα, τότε να τυπώσεις και εσύ μερικά ευρώ.

Επιπλέον, το πότε και πόσα χρήματα παράγουν είναι ελεγχόμενο.

Τέλος, το να παράγεις χρήμα δεν είναι "τίποτα". Έγραψα και παραπάνω το τί είναι χρήμα. Επιπλέον, πρφανώς και διακινούνται περισσότερα χρήματα ηλεκτρονικά από τα διαθέσιμα. Λέγεται "μοχλευση". Δεν είναι νέο. Εφαρμόζεται εδώ και 10 ετίες. Δεν έχει καμία σχέση με το θέμα.

7 ώρες πριν, Loinen είπε

https://digital-strategy.ec.europa.eu/en/policies/blockchain-strategy

και η σουηδια αρχιζει να "τυπωνει" την ψηφιακη κορονα. Aν και ακομα ειναι σε πρωιμο σταδιο.

https://www.riksbank.se/en-gb/payments--cash/e-krona/

Ο λογος; Να καταργηθει εντελως το χρημα σε φυσικη μορφη. 

 

Άρα χρησιμοποιούν την τεχνολογία προστασίας/εξακρίβωσης του bitcoin για ψηφιακή δημιουργία ήδη υπάρχοντων νομισμάτων.

Ή το IQ μου έπεσε πολλές μονάδες ή δεν καταλαβαίνω τί σχέση έχει αυτό με το θέμα. Εκτός και αν κάνουμε χρήση της λογικής: "ο ήλιος είναι κίτρινος, το καναρίνι είναι κίτρινο, άρα ο ήλιος είναι καναρίνι¨. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα πιο πολυ με στεναχωρεί η άνοδος των scalpers με το τελευταίο crypto-boom…

..και πρόπερσι είχε ανεβεί η φαση , αλλα πήραμε καρτούλα στο τέλος…τωρα έχουν εισχωρήσει παντου :c 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JcD είπε

Δεν ξέω αν ειπώθηκε ήδη διότι βαριέμαι να διαβάσω όλο το νήμα αλλά η τράπεζα της ρωσίας πάει για απαγόρευση κάθε δραστηριότητας που έχει να κάνει με κρυπτο, από το mining μέχρι συνδιαλλαγές κλπ Το θέμα το ξεκίνησε η Fsb η οποία επίσης μπουκάρει σε φάρμες παραγωγής κρυπτο τελευταία, σηκώθηκαν σχετικά βίντεο στα δελτία ειδήσεων της χώρας.

Σοβαρό κράτος η Ρωσία με σοβαρή τράπεζα ……. Γελάνε και τα τσιμέντα !

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, xris.nik είπε

δεν υπάρχει εναλλακτική αντικατάσταση των μετρητών, από καμία άλλη μορφή νομίσματος πέραν των κρυπτονομισμάτων.

Τα μετρητά δεν θέλουν ηλεκτρικό ρεύμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Tlykog είπε

Αφού δεν κάνουν τίποτα, τότε να τυπώσεις και εσύ μερικά ευρώ.

Επιπλέον, το πότε και πόσα χρήματα παράγουν είναι ελεγχόμενο.

Τέλος, το να παράγεις χρήμα δεν είναι "τίποτα". Έγραψα και παραπάνω το τί είναι χρήμα. Επιπλέον, πρφανώς και διακινούνται περισσότερα χρήματα ηλεκτρονικά από τα διαθέσιμα. Λέγεται "μοχλευση". Δεν είναι νέο. Εφαρμόζεται εδώ και 10 ετίες. Δεν έχει καμία σχέση με το θέμα.

Άρα χρησιμοποιούν την τεχνολογία προστασίας/εξακρίβωσης του bitcoin για ψηφιακή δημιουργία ήδη υπάρχοντων νομισμάτων.

Ή το IQ μου έπεσε πολλές μονάδες ή δεν καταλαβαίνω τί σχέση έχει αυτό με το θέμα. Εκτός και αν κάνουμε χρήση της λογικής: "ο ήλιος είναι κίτρινος, το καναρίνι είναι κίτρινο, άρα ο ήλιος είναι καναρίνι¨. 

Κανενα επιχειρημα, οι απαντησεις σου δειχνουν τις γνωσεις επι του θεματος τον χρηματοοικονομικων.Συμβουλη μου ενημερωσου απο σωστες πηγες για τα digital assets (crypto ως γνοστον) οσο δυσκολη και να ειναι η κατανοησει τους ειναι το μελλον.Οπως και ενας μικροεπεξεργαστης κινητου λιγοι γνωριζουν πως δουλευει, πολλοι τους χρησιμοποιουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...