Προς το περιεχόμενο

Η κατηφόρα για το Bitcoin συνεχίζεται


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 387
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, apostolosapok είπε

Όταν πούλησα τα πάντα και παραιτήθηκα για να γίνω full time crypto trader όλοι γελούσαν μαζί μου και με λέγαν τρελό, πέρσι αγόρασα το πρώτο μου σπίτι 2500 τετραγωνικά μέτρα στην Γλυφάδα με ιδιωτική πισίνα και γήπεδο τένις , φέτος το Tesla model s plaid , τώρα έχω επεκτείνει το investment portfolio μου σε πολλούς τομείς και βγάζω λεφτά χωρίς να δουλεύω ευχαριστώ τα crypto γιατί μου άλλαξαν την ζωή.

Αν θέλετε και εσείς να έχετε την ίδια επιτυχία μπορείτε να αγοράσετε τα exclusive vip premium crypto trading μαθήματα που προσφέρω στο site μου nikthegreekcryptotrader.gr για τα μέλη του insomnia τρέχει προφορά μόνο στα 500 ευρώ το μάθημα η κανονική τιμή είναι στα 5000 ευρώ το μάθημα αλλά αποφάσισα να προσφέρω κάτι πίσω στη κοινωνία και ειδικά εδώ στην Ελλάδα στον τόπο που τόσο αγαπάω.

Η κλασσική απάτη.

Κάποιος ισχυρίζεται ότι «έγινε πλούσιος» σε μία αγορά (crypto, derivatives, stocks, bonds, drop-shipping, whatever...) και τώρα θέλει «να προσφέρει πίσω στην κοινωνία» βοηθώντας και άλλους να γίνουν και αυτοί πλούσιοι με τον ίδιο τρόπο που έγινε και αυτός πλούσιος... κάνοντας τους μαθήματα, με το αζημίωτο βέβαια.

Στην πραγματικότητα, ο κάποιος γίνεται πλούσιος βγάζοντας χρήματα από θύματα, προσφέροντας στα θύματα μαθήματα με τα οποία τους υπόσχεται ότι θα γίνουν και αυτοί πλούσιοι. 

Η μόνη αλήθεια είναι ότι ο κάποιος είναι πράγματι πλούσιος... κάποια στιγμή.
Το «πως» έγινε πλούσιος είναι το ψέμα.


ΥΓ: 2500 τετραγωνικά σπίτι... στη Γλυφάδα.
Που τα σκέφτεστε αυτά τα ψέμματα ρε σατανάδες;
Όσοι σας πιστεύουν, καλά να πάθουν και καλά κάνετε και τους...

Εδώ μία ιδέα για το τι εστί 2.500 τ.μ.
Ολόκληρο κτίριο-αποθήκη!
https://www.xe.gr/property/d/enoikiaseis-epaggelmatikon-xoron/761927055/patra-3900-2500

133723_150235_x.jpg

 

Επεξ/σία από Aurumnus
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

Σοβαρό κράτος η Ρωσία με σοβαρή τράπεζα ……. Γελάνε και τα τσιμέντα !

Καλά άσχετο του ότι σχολιάζεις από μπανανία και κριτικάρεις μία όντως σοβαρή χωρα, αυτό που δεν γνωρίζεις ίσως είναι ότι στις σφαίρες επιρροής της όπως το καζακσταν ας πούμε παράγεται bitcoin ένεκα των χαμηλών τιμών ενέργειας, οπότε και με όσα συνέβησαν βλέπουμε πτώση στις τιμές των κρυπτο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, JcD είπε

Καλά άσχετο του ότι σχολιάζεις από μπανανία και κριτικάρεις μία όντως σοβαρή χωρα, αυτό που δεν γνωρίζεις ίσως είναι ότι στις σφαίρες επιρροής της όπως το καζακσταν ας πούμε παράγεται bitcoin ένεκα των χαμηλών τιμών ενέργειας, οπότε και με όσα συνέβησαν βλέπουμε πτώση στις τιμές των κρυπτο.

Σοβαρή χώρα με τραπεζικό σύστημα εδώ και χρόνια υπό καθεστώς capital controls! Οποίος έχει κάνει εμπορικές συναλλαγές ξέρει τι τραπεζικό σύστημα έχει, επίσης καμία ασφαλιστική δεν ασφαλίζει η παρέχει ασφάλεια πίστωσης σε Ρωσικές εταιρίες….. γιατί άραγε ;;;;

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

Σοβαρή χώρα με τραπεζικό σύστημα εδώ και χρόνια υπό καθεστώς capital controls! Οποίος έχει κάνει εμπορικές συναλλαγές ξέρει τι τραπεζικό σύστημα έχει, επίσης καμία ασφαλιστική δεν ασφαλίζει η παρέχει ασφάλεια πίστωσης σε Ρωσικές εταιρίες….. γιατί άραγε ;;;;

 Μία χαρά είναι το τραπεζικό σύστημα, για να ανοίξεις επιχείρηση στη ρωσία αναγκαστικά την ασφαλίζεις οπότε δεν ξέρεις για τι πράγμα μιλάς, αλλά που κολλάει όλο αυτό με το γεγονός της κατάρρευσης των κρυπτό από τα γεγονότα?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, JcD είπε

 Μία χαρά είναι το τραπεζικό σύστημα, για να ανοίξεις επιχείρηση στη ρωσία αναγκαστικά την ασφαλίζεις οπότε δεν ξέρεις για τι πράγμα μιλάς, αλλά που κολλάει όλο αυτό με το γεγονός της κατάρρευσης των κρυπτό από τα γεγονότα?

Είναι χώρα με τραπεζικό σύστημα σε εποπτεία, τουτεστην για να πληρώσεις προμηθευτές σου στο εξωτερικό χρειάζεται άδεια !!!!!! Στην Ρωσία εξάγουμε εδώ και χρόνια! Οι συνεργάτης μας εκεί για να πληρώσουν περνάνε από απίστευτη διαδικασία στις τραπεζών λόγο μέτρων εκροής κεφαλαίου! Οι ασφαλιστικές (financial service) δεν παρέχουν καμία ασφάλεια πίστωσης λόγο χώρας υψηλού κινδύνου !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, apostolosapok είπε

Όταν πούλησα τα πάντα και παραιτήθηκα για να γίνω full time crypto trader όλοι γελούσαν μαζί μου και με λέγαν τρελό, πέρσι αγόρασα το πρώτο μου σπίτι 2500 τετραγωνικά μέτρα στην Γλυφάδα με ιδιωτική πισίνα και γήπεδο τένις , φέτος το Tesla model s plaid , τώρα έχω επεκτείνει το investment portfolio μου σε πολλούς τομείς και βγάζω λεφτά χωρίς να δουλεύω ευχαριστώ τα crypto γιατί μου άλλαξαν την ζωή.

Αν θέλετε και εσείς να έχετε την ίδια επιτυχία μπορείτε να αγοράσετε τα exclusive vip premium crypto trading μαθήματα που προσφέρω στο site μου nikthegreekcryptotrader.gr για τα μέλη του insomnia τρέχει προφορά μόνο στα 500 ευρώ το μάθημα η κανονική τιμή είναι στα 5000 ευρώ το μάθημα αλλά αποφάσισα να προσφέρω κάτι πίσω στη κοινωνία και ειδικά εδώ στην Ελλάδα στον τόπο που τόσο αγαπάω.

Ακόμα στο Tesla model s plaid έμεινες εσύ; Εγώ έχω δικό μου Rafale (μου το παραδώσανε μαζί με τα άλλα, όμως δεν το έδειξε η TV). Αγοράστε τα δικά μου μαθήματα και το ειδικό ζάρι πούλα-αγόρασε-κάτσε (2 πλευρές/επιλογή), για τους ιθαγ... εεεεε κατοίκους της ταλαιπωρημένης μας χώρας που υπεραγαπώ πάνω ακόμα και από την θειά μου τη Θέκλα, μόνο με 450 ευρώ αντί για 25000 (ανά μάθημα πάντα).  Γίνε και εσύ κάγκουρας με Ferrari τώρα που γυρίζει.

Πέρα από την πλάκα, φοβάμαι ότι στο τέλος θα κλαίνε τα παλικάρια τα ευρώ τους. Ελπίζω τουλάχιστον να πουλάνε κοψοχρονιά τις κάρτες να μειώσουν τη χασούρα. Αν δεν γίνει τώρα, θα γίνει κάποια στιγμή... 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

Είναι χώρα με τραπεζικό σύστημα σε εποπτεία, τουτεστην για να πληρώσεις προμηθευτές σου στο εξωτερικό χρειάζεται άδεια !!!!!! Στην Ρωσία εξάγουμε εδώ και χρόνια! Οι συνεργάτης μας εκεί για να πληρώσουν περνάνε από απίστευτη διαδικασία στις τραπεζών λόγο μέτρων εκροής κεφαλαίου! Οι ασφαλιστικές (financial service) δεν παρέχουν καμία ασφάλεια πίστωσης λόγο χώρας υψηλού κινδύνου !!!!!

Δλδ εξάγετε στη ρωσία και δεν σας αρέσει κιόλας? xD Δεν αφήνεις αυτή τη συζήτηση διότι εγώ ζω εκεί και δεν βρίσκω προβλήματα στα τραπεζικά μας? Αν δεν σας αρέσουν τα συστήματα μας εξάγετε αλλού! Όλο αυτό ακόμα δεν κατάλαβα σε τι έχει να κάνει με το πρώτο σχόλιο μου, έγραψες απλα για να γράψεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, JcD είπε

Δλδ εξάγετε στη ρωσία και δεν σας αρέσει κιόλας? xD Δεν αφήνεις αυτή τη συζήτηση διότι εγώ ζω εκεί και δεν βρίσκω προβλήματα στα τραπεζικά μας? Αν δεν σας αρέσουν τα συστήματα μας εξάγετε αλλού! Όλο αυτό ακόμα δεν κατάλαβα σε τι έχει να κάνει με το πρώτο σχόλιο μου, έγραψες απλα για να γράψεις?

Τώρα κατάλαβα το ζόρι που τραβάς!!!!!!! Δεν πειράζει…. By the way, δεν υπάρχει ποιο στόκος λαός για να συνεργαστείς !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dinos1973 είπε

Τώρα κατάλαβα το ζόρι που τραβάς!!!!!!! Δεν πειράζει…. By the way, δεν υπάρχει ποιο στόκος λαός για να συνεργαστείς !!!!!

Ευχαριστούμε πολύ! Ο παππούς μας που σήκωνε πυραύλους στο διαστημικό πρόγραμμα ήταν στόκος, σχόλιο από Έλληνα!

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Aurumnus είπε

Τα μετρητά δεν θέλουν ηλεκτρικό ρεύμα.

Η παραγωγή μετρητών γίνεται με την φωτιά. Αναβουν τα κάρβουνα και δουλεύει η μηχανή. Σωστή παρατήρηση μαστορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, JcD είπε

Ευχαριστούμε πολύ! Ο παππούς μας που σήκωνε πυραύλους στο διαστημικό πρόγραμμα ήταν στόκος, σχόλιο από Έλληνα!

Υπάρχουν και εξαιρέσεις παντού !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειπε ο κακομοίρης απο την ψωροκώσταινα που δεν μπορει να φτιαξει ουτε χαρτοπετσετα μονος του και την κανει εισαγωγη μαζι με ραφαλ και φρεγατες  γιατι λεφτα υπαρχουν.Ασε με το αεριο και το ρευμα που σε λιγο θα φοβασε να αναψεις την λαμπα γιατι θα κατάσχουν τισ καταθέσεις και το μισθο αν δεν το πληρωσεις

Επεξ/σία από SPY_oo7
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, JcD είπε

Δεν ξέω αν ειπώθηκε ήδη διότι βαριέμαι να διαβάσω όλο το νήμα αλλά η τράπεζα της ρωσίας πάει για απαγόρευση κάθε δραστηριότητας που έχει να κάνει με κρυπτο, από το mining μέχρι συνδιαλλαγές κλπ Το θέμα το ξεκίνησε η Fsb η οποία επίσης μπουκάρει σε φάρμες παραγωγής κρυπτο τελευταία, σηκώθηκαν σχετικά βίντεο στα δελτία ειδήσεων της χώρας.

Σίγα σιγά θα ακολουθήσουν και άλλα κράτη. Απλά η Ρωσία λόγω αυταρχικής διακυβέρνησης δεν χρειάζεται προφάσεις.

Ήδη στην Ε.Ε. έχουν καταφερθεί εναντίον τους για τη σπατάλη πολύτιμων ΑΠΕ και άλλων μορφών ενέργειας. Δεν είναι δύσκολο να εντοπιστούν ασυνήθιστα μοτίβα κατανάλωσης και να ειδοποιηθούν οι αρχές.

EU should ban energy-intensive mode of crypto mining, regulator says

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, stefstefan είπε

Πάμε όμως στο γεγονός της ρευστοποίησης και μετατροπής των κρυπτονομισμάτων σε δολάρια ή ευρώ αντίστοιχα. Ο λόγος που γίνεται κάθε φορά αυτό είναι γιατί στην αγορά δεν έχει ακολουθήσει ακόμα ευρεία υιοθέτηση των κρυπτονομισμάτων, όταν γίνει αυτό προφανώς δεν θα υπάρχει κανένας λόγος να ρευστοποιήσει κανείς τα κρύπτο σε δολάρια ώστε να προχωρήσει σε αγορές αναγκών ή πληρωμές υπηρεσιών. Αυτός είναι ο κύριος λόγος κι όχι γιατί θεωρούν το δολάριο πιο επικερδές και ασφαλές και σε περιόδους κρίσεως το φαινόμενο αυτό είναι πιο έντονο, εξου και η μεγάλη πτώση των ημερών.

Αυτό λέω κι εγώ. Όσο η αποτίμηση των κρυπτό μετριέται με δολάρια εννοείται ότι τα δολάρια ελέγχουν την αξία του.

Τα κρύπτο δεν έχουν μέλλον γιατί απλώς δεν καλύπτουν κάποια ανάγκη. Είναι όπως τα χόμπι. Βγάζουν περισσότερα λεφτά αυτοί που έχουν. Αν έχεις λεφτά να αγοράζεις ζωγραφικούς πίνακες, θα αποκτάς μεγάλη συλλογή. Αν αρχίσεις να πουλάς για να πάρεις τα λεφτά σου πίσω σε δημοπρασίες, απαιτούνται αγοραστές που επίσης να έχουν λεφτά γιατί αν δεν έχουν λεφτά την πάτησες. Αν προσπαθήσεις να πουλήσεις crypto για να κεφαλαιοποιησεις την επένδυση σου μπορείς να το κάνεις μόνο μία φορά και αν έχεις πολλά λεφτά. Αν συνεχίσεις να αγοράζεις θα αγοράζεις ψηλά πλέον, για να πουλήσεις ψηλότερα και το ποσοστό κέρδους συνεχώς μειώνεται, μέχρι μηδενισμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...