Προς το περιεχόμενο

30% επιστροφή σε yellows Πειραιώς στις τηλεοράσεις αξίας από 500€ και πάνω [ΤΕΛΟΣ]


coyote2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 minutes ago, MontzOlee said:

https://www.mediamarkt.gr/product/tileorasi-psuxagogia/tileoraseis/tileorasi-lg-oled-55-4k-oled55b16la/1598875 αυτη για OLED σε αυτα τα χρηματα τι λεει αδερφια ? Παω να την τσιμπησω το απογευμα λογικα..

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Την παρήγγειλα πριν 5 μέρες (με την προσφορά εννοείται) και χτες ρίξανε την τιμή της 50€ και ζοριστηκα. 

Anyway, όσο είχα μιλήσει με έναν πωλητή και έκανα σύγκριση στα specs από το site της Lg είναι ίδια με την C1 (που είναι από τα κορυφαία μοντέλα της) απλά διαφέρουν στον CPU (Α7 έναντι Α9)

55αρα Oled 100hz μοντέλο 2021 στα 805€ δεν θα το συζητούσα.

Επεξ/σία από kosmasdel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 289
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, d_gkal είπε

Τελικές τιμες;;;;

Ναι τελικές τιμές συμπεριλαμβανομένων και των yellow.

Αν δεν κάνω λάθος είναι ιστορικό χαμηλό για 77".

Ιδιαίτερα για την G1 που πάντα είχε μεγαλύτερη διαφορά με την C1, τώρα είναι κάτω από 500€...

Επεξ/σία από netgeo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, netgeo είπε

Αν δεν κάνω λάθος είναι ιστορικό χαμηλό για 77".

Ιδιαίτερα για την G1 που πάντα είχε μεγαλύτερη διαφορά με την C1, τώρα είναι κάτω από 500€...

Δεν θυμαμαι τιμες για τις 77αρες, αλλα θεωρω απιθανο να μην ειχαμε καλυτερες τιμες τον περασμενο Απριλιο. Να θυμισω οτι τοτε εβγαινε για παραδειγμα η 65αρα B εμμεσα παντα, 700€ τελικη. Οχι οτι ειναι κακη η τιμη για την G1 77 εμμεσα στα 2600€, αλλα ακομα ειναι πολλα τα λεφτα. Δεν νομιζω οτι αξιζει τοσα μια oled lg.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βρισκω τωρα ενα γραφημα που ειχα δει τυχαια πριν κανενα διμηνο με την προβλεψη του κοστους των OLED για τα επομενα χρονια, μεχρι καπου το 2025-26. Εδιναν συνεχεις και πολυ σημαντικες πτωσεις στις τιμες απο το 2022 εως το 2024, ειδικοτερα για τα μεγαλυτερα πανελ, που αυτη τη στιγμη ειναι πολυ ακριβα. Θα ελεγα οτι οποιος παιρνει τηλεοραση με προοπτικη -χοντρικα- δεκαετίας (και θελει oled) ειτε να κανει υπομονη ειτε να επιλεξει μια προσωρινη λυση (που ισως μελλοντικα γινει η "δευτερη" tv σε ιεραρχια) και να κρατησει χρηματα για μια καλυτερη επενδυση. Η 65αρα Β στα 700 πριν 9 μηνες ηταν σχεδον αδιανοητη για την εποχη περιπτωση, αλλά ισως και ο προλογος των οσων θα ακολουθησουν σχετικα συντομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επειδή βλέπω το συζητάτε για τους πόντους, επειδή εχω παρει αλλες συσκευές με επιστροφή yellows, για να μπούν οι ποντοι πρεπει να τελειώσει η προωθητική ενέργεια και μετα απο λιγο πιστώνονται.

επίσης υπάρχει κάτι αξιόλογο απο 55-65 ιντσες, η χρήση απλη νετφλιξ και τηλεόραση οχι gaming.

Επεξ/σία από someone-
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, matrixxx είπε

Δεν θυμαμαι τιμες για τις 77αρες, αλλα θεωρω απιθανο να μην ειχαμε καλυτερες τιμες τον περασμενο Απριλιο. Να θυμισω οτι τοτε εβγαινε για παραδειγμα η 65αρα B εμμεσα παντα, 700€ τελικη. Οχι οτι ειναι κακη η τιμη για την G1 77 εμμεσα στα 2600€, αλλα ακομα ειναι πολλα τα λεφτα. Δεν νομιζω οτι αξιζει τοσα μια oled lg.

Καλά εκείνο το πανηγύρι με την σειρα Β ήταν πραγματικά ασύλληπτο. Ίσως γιατί ήθελαν να τις ξεφορτωθούν. Δεν το είχα προλάβει εκείνες τις μέρες να δω τι τιμες είχαν οι 77αρες. Μετα από εκείνο παντός η 77C1 κάτω από 2,400 δεν έχει πεσει τώρα την δίνει 2,100.

Τέλος πάντων, εγώ προχώρησα στη 77G1, η αγορά έγινε σε κατάστημά με πιστωτική. Μπήκαν άμεσα σχεδόν όλοι οι ποντοι 539,856 ενώ θεωρητικά θα έπρεπε να μπουν 554,700. Ισως η διαφορά αυτή να μπει σε 2ο χρόνο, δεν ξέρω. Μπήκαν οι 140 επί του ποσού και από τους υπόλοιπους 10 μπήκαν μόνο οι 6 (επί του ποσού).

Επίσης να αναφέρω ότι από σήμερα τα MM προσφέρουν δωρεάν την 5ετη εγγύηση το λεγόμενο Safety Net των Public. Έγινε λέει συνένωση των δύο συστημάτων. Οπότε γλίτωσα και την ασφάλεια της Allianz που ήταν στα 150€.

Αυτά και ελπίζω να βοήθησα!

Επεξ/σία από netgeo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, netgeo είπε

Επίσης να αναφέρω ότι από σήμερα τα MM προσφέρουν δωρεάν την 5ετη εγγύηση το λεγόμενο safety plus των Public. Έγινε λέει συνένωση των δύο συστημάτων. Οπότε γλίτωσα και την ασφάλεια της Allianz που ήταν στα 150€.

Που το ειδες αυτο? Στο online shop των mediamarkt δεν βλεπω κατι. Ισα ισα σε πολλες τηλεορασης δεν εχει την επιλογη για επεκταση εγγυησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, netgeo είπε

Επίσης να αναφέρω ότι από σήμερα τα MM προσφέρουν δωρεάν την 5ετη εγγύηση το λεγόμενο safety plus των Public. Έγινε λέει συνένωση των δύο συστημάτων. Οπότε γλίτωσα και την ασφάλεια της Allianz που ήταν στα 150€.

Αυτό είναι πάρα πολύ ενδιαφέρον καθώς ήρθε και για μένα η ώρα να τσιμπήσω την 48C1 που βγαίνει στα 734 με την επιστροφή και σκεφτόμουν αν θα βάλω και την επέκταση εγγύησης. Δε βλέπω να το αναγράφει κάπου στο site οπότε φαντάζομαι στο είπαν στο κατάστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, greenpower22 είπε

Που το ειδες αυτο? Στο online shop των mediamarkt δεν βλεπω κατι. Ισα ισα σε πολλες τηλεορασης δεν εχει την επιλογη για επεκταση εγγυησης.

Δεν φαίνεται πουθενά όπως έγραψα είναι φρέσκο, η αλλαγή αυτή έγινε σήμερα που είναι πρώτη του μήνα. Αν πας σε κατάστημα θα στο φτιάξουν έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ψάχνω να πάρω μια οικονομική 55αρα στα περιπου 500 για να πάρω το 30% και δεν μπορώ να παραγγείλω...

Βγάζει error ενώ υπάρχει διαθέσιμη στο κατάστημα...

Το έχουν κι άλλοι αυτό το πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, netgeo είπε

Δεν φαίνεται πουθενά όπως έγραψα είναι φρέσκο, η αλλαγή αυτή έγινε σήμερα που είναι πρώτη του μήνα. Αν πας σε κατάστημα θα στο φτιάξουν έτσι.

Εβαλα σημερα παραγγελια μεσω του online shop γιατι μενω σε επαρχια χωρις τοπικο υποκαταστημα, Να τους παρω τηλ να τους ρωτησω μηπως μου αναβαθμισουν δωρεαν την παραγγελια? Στα public στην τηλεοραση που πηρα την δινει με δωρεαν επεκταση εγγυησης στα 5 χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
48 λεπτά πριν, netgeo είπε

Καλά εκείνο το πανηγύρι με την σειρα Β ήταν πραγματικά ασύλληπτο.

Δεν ηταν μονο στις B, ηταν σε ολες. Και C και G. Και δεν ειναι κατι που δεν θα ξαναδουμε, ειμαι σχεδον βεβαιος. Ισως οχι τοσο δυνατο, αλλα εκει κοντα. Δεν πιστευω οτι θα ξεστοκαρουν ποτε τηλεορασεις στα 2,  3 και 4 χιλιαρικα ειδικα στην Ελλαδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, greenpower22 είπε

Εβαλα σημερα παραγγελια μεσω του online shop γιατι μενω σε επαρχια χωρις τοπικο υποκαταστημα, Να τους παρω τηλ να τους ρωτησω μηπως μου αναβαθμισουν δωρεαν την παραγγελια? Στα public στην τηλεοραση που πηρα την δινει με δωρεαν επεκταση εγγυησης στα 5 χρονια.

Τώρα τι να σου πω, δοκίμασε το. Το Public διαφημίζει δωρεάν ασφάλεια για όλες τις 4k τηλεοράσεις. Εγώ έτυχε που πήγα χθες 31.01 να συμφωνήσω για ασφάλεια και είχαν την κλασσική της Allianz. Πιστεύω ότι ακόμα και ο υπάλληλος δεν το ήξερε χθές. Σήμερα που πήγα ξανά για να κάνω την παραγγελία μου είπε ότι αυτό άλλαξε μόλις σήμερα. Απλά δεν μπορούν να προσφέρουν πια την Allianz.

Στην περίπτωση μου επειδή δεν μπορούσε να το κάνει στο σύστημα, μου είπε δεν έχουμε εκπαιδευτεί ακόμα, η τηλεόραση θα πάει πρωτα κατάστημα, εκεί θα περαστεί η ασφάλεια και μετά θα μου την φέρουν σπίτι.

Πάρτους με το καλό και ίσως στη δώσουν...

7 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Δεν ηταν μονο στις B, ηταν σε ολες. Και C και G. Και δεν ειναι κατι που δεν θα ξαναδουμε, ειμαι σχεδον βεβαιος. Ισως οχι τοσο δυνατο, αλλα εκει κοντα. Δεν πιστευω οτι θα ξεστοκαρουν ποτε τηλεορασεις στα 2,  3 και 4 χιλιαρικα ειδικα στην Ελλαδα.

Μαζί σου αλλά όχι στα 77". 55" κ 65" είναι mainstream πλέον. Εκεί πουλάνε πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και λέτε για περσινές προσφορές, έχω δωροεπιταγές από Κωτσόβολο. Πιστεύετε θα βγάλει καμιά ανάλογη προσφορά αργότερα ή να τις πουλήσω και να αγοράσω τώρα από MM;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, matrixxx είπε

Δεν θυμαμαι τιμες για τις 77αρες, αλλα θεωρω απιθανο να μην ειχαμε καλυτερες τιμες τον περασμενο Απριλιο. Να θυμισω οτι τοτε εβγαινε για παραδειγμα η 65αρα B εμμεσα παντα, 700€ τελικη. Οχι οτι ειναι κακη η τιμη για την G1 77 εμμεσα στα 2600€, αλλα ακομα ειναι πολλα τα λεφτα. Δεν νομιζω οτι αξιζει τοσα μια oled lg.

Όσο 77=2 65αρες, ε όχι. 

Εγώ από 55 μόνο για 77 βάζω το χέρι στην τσέπη, αλλά όταν η τιμή είναι σωστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...