Προς το περιεχόμενο

Εγγύηση κονσολών


leodary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να μην μπερδευόμαστε παιδιά.

Τα σχόλια πιο πάνω αφορούσαν το ίδιο το service στην Ελλάδα, όχι τι ισχύει με την εγγύηση.

Αρα η σύγκριση με Apple είναι άσχετη.

Σε Sony μεριά, ούτε πολλά επίσημα service έχουμε για παιχνιδο κονσόλες και στα της εγγύησης, ακόμα και στο εξωτερικό πολλοί 1χρόνο εγγύηση δίνουν/αναφέρουν.

Φίλος μου είχε αγοράσει παλιότερα Ps4 από Ευρωπαικό amazon και του είχαν πει 1χρόνο εγγύηση έχει η κονσόλα.

Κανένας κυριολεκτικά δεν επαινεί την Sony στο κομμάτι του Service, όχι τώρα αλλά από εποχές Ps3 ξέρω γω, γιαυτό και εγώ ρώτησα πιο πάνω να αναφερθούν οι εναλλακτικές επιλογές που έχουμε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 175
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 21/12/2023 στις 3:36 ΜΜ, SabotazNic είπε

Ποια η διαφορά να επισκευασουν την δικιά σου, από το να σου δώσουν άλλη επισκευασμενη? 

Η δική μου έχει 0 ώρες παιχνιδιού. Και να αλλάξουν disk drive είναι απλό. Η refurbished πόσες ώρες έχει στην πλάτη της;;;

Στις 21/12/2023 στις 1:08 ΜΜ, Mr_Terror είπε

.Αν θες ενημερωσε μας για τις εξελιξεις .Παντως να ξερεις το σερβις της σονυ για κονσολες δεν ειναι και οτι καλυτερο.

Αύριο πηγαίνω να πάρω καινούργια κονσόλα από Κωτσοβολο. Η Sony ενημέρωσε το κατάστημα. Έτσι τουλάχιστον μου είπαν μέσω email

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Μόλις παρέλαβα. Μου έδωσαν την slim. Δεν νιώθω όμως κερδισμένος γιατί 1 μήνα ταλαιπωρηθηκα για να κάνουν τα αυτονόητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nicolas26 είπε

Μου έδωσαν την slim. Δεν νιώθω όμως κερδισμένος

Αλλιως θα σε χαρακτηριζα.

Δεν εχεις ιδεα ποσοι εχουν βρει τοιχο στο θεμα εγγυησης της σονυ.
Εσυ πηρες και νεοτερο μοντελο αν καταλαβα καλα και σε νορμαλ χρονο και δε νιωθεις και κερδισμενος;

Καλως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που κάνουν είναι να προσπαθούν να σε πείσουν ότι δεν γίνεται. Το θέμα είναι να μην απογοητευτεις και να ξερεις τα δικαιώματα σου. Ούτε βρίζεις ούτε απειλείς.

Και όχι δεν το θεωρώ νορμάλ χρόνο 25 μέρες για να μου δώσουν Αυτό που δικαιούμαι άμεσα. Ειδικά όταν έκαναν ανάκληση κονσολών.

Επίσης είμαι πλέον σίγουρος ότι σε περιόδους black Friday διώχνουν όλη την σαβούρα τους στα ηλεκτρονικά ειδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Nicolas26 είπε

Ειδικά όταν έκαναν ανάκληση κονσολών.

Ποτε δεν εκανε η sony ανακληση κονσολων. Θα μπερδευεις το οτι αφησαν το παλιο στοκ να φυγει απλα, για να ερθει το slim. Ανακληση σημαινει προβληματικη παρτιδα, που δεν εχει υπαρξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Nicolas26 είπε

Και όχι δεν το θεωρώ νορμάλ χρόνο 25 μέρες για να μου δώσουν Αυτό που δικαιούμαι άμεσα. Ειδικά όταν έκαναν ανάκληση κονσολών.

 

Νορμαλ ειναι.

Δεν ξερω για ποια ανακληση λες.

Καπου τα εχεις μπερδεψει.
Anyway,καλη χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανε ανάκληση σε κάποιους σειριακους από τα ράφια καταστημάτων. Στον κωτσοβολο έγινε αυτό. Λογικά και σε άλλα καταστήματα. Σε μαγαζιά 2 διαφορετικών πόλεων το έμαθα αυτό. Ο ένας μου το ειπε που ηταν συγγενής και ο άλλος το παραδέχτηκε. Αν μου είπαν ψέμματα, τότε ψέμματα λέω και εγώ. Αλλά δεν βλέπω το λόγο 2 άσχετοι μεταξύ τους άνθρωποι, χωρίς κάποιο όφελος να διαδίδουν ιστορίες.

Το θετικό είναι ότι η εγγύηση της νέας κονσόλας ξεκίνησε από χτες και δεν "εχασα" τον 1.5 μήνα από τότε που αγοραστηκε

Καλή χρονιά να εχουμε, με υγεια και μακριά από προβλήματα εγγυήσεων. Οι μεγάλες εταιρείες μας βλέπουν σαν τριτοκοσμικη χωρα και μας συμπεριφέρονται έτσι. Με ίδιο πρόβλημα, Αμερική για παράδειγμα θα είχε λυθεί σε 3 μέρες το πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...