Προς το περιεχόμενο

Εγγύηση κονσολών


leodary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
18 minutes ago, di maria kun said:

Εγώ πάντως παίδες έχω ένα έγγραφο Γερμανού που αναφέρει τον χρόνο εγγύησης που δίνει σε κάθε εταιρεία. Στα ps5/xbox δίνει ένα χρόνο στο switch 2

Τι έγγραφο είναι αυτό; Αν θέλεις ανέβασέ το εδώ κρύβοντας τυχόν ευαίσθητα δεδομένα. 

Ο πωλητής είναι υποχρεωμένος από τον νόμο να προσφέρει δύο χρόνια νόμιμη εγγύηση, μου κάνει εντύπωση που σου έχουν δώσει γραπτώς κάτι που είναι παράνομο. 

Επιπλέον, τα Xbox έχουν δύο χρόνια εμπορική εγγύηση κατασκευαστή. Δηλαδή εκτός από παράνομο, θα είναι και βλακώδες ένα τέτοιο έγγραφο. 

Εντυπωσιακό. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 175
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, di maria kun είπε

Εγώ πάντως παίδες έχω ένα έγγραφο Γερμανού που αναφέρει τον χρόνο εγγύησης που δίνει σε κάθε εταιρεία. Στα ps5/xbox δίνει ένα χρόνο στο switch 2

Και εγω σου τυπωνω ενα εγγραφου, του Ιταλου ,που σου δινει 4 χρονια εγγυησης,με σφραγιδα κιολας πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, di maria kun είπε

Εγώ πάντως παίδες έχω ένα έγγραφο Γερμανού που αναφέρει τον χρόνο εγγύησης που δίνει σε κάθε εταιρεία. Στα ps5/xbox δίνει ένα χρόνο στο switch 2

Στο γράφω με απόλυτη σιγουριά και μπορούν να το επιβεβαιώσουν όλοι οι κάτοχοι ότι τα ΧΒΟΧ έχουν 2 έτη εγγύηση κατασκευαστή (Microsoft) όπως ακριβώς ορίζει η Ευρωπαϊκή νομοθεσία.

Αυτό είναι και το πρόβλημα με τη Sony και έχει φτάσει το νήμα αισίως στις 8 σελίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, Basilhs1982 said:

Στο γράφω με απόλυτη σιγουριά και μπορούν να το επιβεβαιώσουν όλοι οι κάτοχοι ότι τα ΧΒΟΧ έχουν 2 έτη εγγύηση κατασκευαστή (Microsoft) όπως ακριβώς ορίζει η Ευρωπαϊκή νομοθεσία.

Αυτό είναι και το πρόβλημα με τη Sony και έχει φτάσει το νήμα αισίως στις 8 σελίδες.

Λάθος.

Η ευρωπαϊκή νομοθεσία και ο ελληνικός νόμος ορίζουν δύο έτη νόμιμη εγγύηση καλής λειτουργίας του προϊόντος που πουλάει ο πωλητής, όχι του προϊόντος που κατασκευάζει ο κατασκευαστής. Ο κατασκευαστής δεν είναι υποχρεωμένος να παράσχει εγγύηση καλής λειτουργίας στον τελικό καταναλωτή, μόνο ο πωλητής.

Δεν είναι πρόβλημα της Sony, η Sony μπορεί να δίνει όση εγγύηση κατασκευαστή θέλει. Το κάθε κατάστημα είναι υποχρεωμένο από τον νόμο να τιμά την νόμιμη διετή εγγύηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Malthador είπε

Λάθος.

Η ευρωπαϊκή νομοθεσία και ο ελληνικός νόμος ορίζουν δύο έτη νόμιμη εγγύηση καλής λειτουργίας του προϊόντος που πουλάει ο πωλητής, όχι του προϊόντος που κατασκευάζει ο κατασκευαστής. Ο κατασκευαστής δεν είναι υποχρεωμένος να παράσχει εγγύηση καλής λειτουργίας στον τελικό καταναλωτή, μόνο ο πωλητής.

Δεν είναι πρόβλημα της Sony, η Sony μπορεί να δίνει όση εγγύηση κατασκευαστή θέλει. Το κάθε κατάστημα είναι υποχρεωμένο από τον νόμο να τιμά την νόμιμη διετή εγγύηση.

Η Ευρωπαϊκή νομοθεσία δίνει 2 χρόνια ελάχιστη εγγύηση που εννοείται ότι αφορά τους εμπόρους λιανικής, η Microsoft ως κατασκευαστής δίνει και αυτή 2 χρόνια εγγύηση και παρέχει σύστημα RMA χωρίς να χρειάζεται ο πελάτης να εμπλακεί με το κατάστημα λιανικού εμπορίου που πραγματοποιήθηκε η αγορά. Δεν καταλαβαίνω τι δεν καταλαβαίνεις.

Sony 1 έτος, ΕΕ προς εμπόρους λιανικής 2 έτη, για ποιο λόγο προκύπτουν όλα αυτά τα προβλήματα; Είναι λαμόγια οι εισαγωγείς;  Έχει υπάρξει νομοθέτημα; Προφανώς και όχι για αυτό και γίνεται όλο αυτό το μπέρδεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
42 minutes ago, Basilhs1982 said:

Η Ευρωπαϊκή νομοθεσία δίνει 2 χρόνια ελάχιστη εγγύηση που εννοείται ότι αφορά τους εμπόρους λιανικής, η Microsoft ως κατασκευαστής δίνει και αυτή 2 χρόνια εγγύηση και παρέχει σύστημα RMA χωρίς να χρειάζεται ο πελάτης να εμπλακεί με το κατάστημα λιανικού εμπορίου που πραγματοποιήθηκε η αγορά. Δεν καταλαβαίνω τι δεν καταλαβαίνεις.

H MS δεν δίνει δύο χρόνια επειδή έτσι ορίζει η ΕΕ, γιατί πολύ απλά δεν την αφορά αυτό που ορίζει η ΕΕ. Δίνει δύο χρόνια εμπορική εγγύηση κατασκευαστή (και όχι νόμιμη εγγύηση, είναι άλλο πράγμα αυτό) γιατί έτσι θεωρεί ότι πρέπει να κάνει προς τους αγοραστές που στηρίζουν το προϊόν της. Και πολύ καλά κάνει.

Η Sony από την άλλη δεν δίνει δύο χρόνια εγγύηση και δεν την υποχρεώνει κανένας να δώσει δύο χρόνια εγγύηση. Δίνει ένα χρόνο εμπορική εγγύηση, γιατί και αυτή έτσι κρίνει ότι πρέπει να κάνει προς τους αγοραστές που στηρίζουν το προϊόν της. Επίσης πολύ καλά κάνει, από την στιγμή που το προϊόν της είναι sold-out από παντού. Αν ο κόσμος έκρινε ότι δεν του αρκεί η εμπορική εγγύηση του PS5, τότε δεν θα ήταν sold-out η κόνσολα. Προφανώς είτε κρίνουν ότι ένα έτος εμπορικής εγγύησης είναι αρκετό, είτε απλά δεν τους ενδιαφέρει (την ώρα της αγορά προφανώς, γιατί όταν χαλάει η κονσόλα στους 14 ή στους 18 μήνες, μια χαρά βλέπουμε ποστς με γκρίνια).

42 minutes ago, Basilhs1982 said:

Sony 1 έτος, ΕΕ προς εμπόρους λιανικής 2 έτη, για ποιο λόγο προκύπτουν όλα αυτά τα προβλήματα; Είναι λαμόγια οι εισαγωγείς;  Έχει υπάρξει νομοθέτημα; Προφανώς και όχι για αυτό και γίνεται όλο αυτό το μπέρδεμα.

Ναι, υπάρχει νόμος που βασίζεται σε ευρωπαϊκή οδηγία. Κατά την γνώμη μου έχει ασάφεια στην διατύπωση και γι' αυτό προκύπτει το μπέρδεμα με αποτέλεσμα άλλα καταστήματα να επισκευάζουν/αντικαθιστούν μετά το 12μηνο και άλλα όχι.

Οι εισαγωγείς και πάλι δεν έχουν σχέση, δεν ξέρω γιατί τους αναφέρεις. Η νόμιμη διετής εγγύηση αφορά μόνο το κατάστημα και τον αγοραστή, κανέναν άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Malthador είπε

H MS δεν δίνει δύο χρόνια επειδή έτσι ορίζει η ΕΕ, γιατί πολύ απλά δεν την αφορά αυτό που ορίζει η ΕΕ. Δίνει δύο χρόνια εμπορική εγγύηση κατασκευαστή (και όχι νόμιμη εγγύηση, είναι άλλο πράγμα αυτό) γιατί έτσι θεωρεί ότι πρέπει να κάνει προς τους αγοραστές που στηρίζουν το προϊόν της. Και πολύ καλά κάνει.

Sorry κιόλας αλλά δεν έγραψα πουθενά ότι η Microsoft δίνει 2 έτη εγγύηση επειδή της το επιβάλει η ΕΕ. Μη γράφεις πράγματα που δεν έχω πει επειδή έτσι εσύ τα έχεις ερμηνεύσει. Για αυτό και το νήμα έχει φτάσει σχεδόν 9 σελίδες. Ήμουν ξεκάθαρος ότι η εγγύηση της Microsoft για τις κονσόλες της συμπίπτει με την Ευρωπαϊκή νομοθεσία για αυτό και δεν δημιουργούνται προβλήματα. Στα χειριστήρια όμως που συνοδεύουν τις κονσόλες της και όχι σε όσα αγοράζονται ξεχωριστά δίνει 1 έτος και αυτή. Οπότε καλά ξεμπερδέματα κι εκεί.

14 λεπτά πριν, Malthador είπε

Ναι, υπάρχει νόμος που βασίζεται σε ευρωπαϊκή οδηγία. Κατά την γνώμη μου έχει ασάφεια στην διατύπωση και γι' αυτό προκύπτει το μπέρδεμα με αποτέλεσμα άλλα καταστήματα να επισκευάζουν/αντικαθιστούν μετά το 12μηνο και άλλα όχι.

Οι εισαγωγείς και πάλι δεν έχουν σχέση, δεν ξέρω γιατί τους αναφέρεις. Η νόμιμη διετής εγγύηση αφορά μόνο το κατάστημα και τον αγοραστή, κανέναν άλλο.

Αν υπάρχει όντως νομοθέτημα τότε δεν χρειάζεται να γράφουμε. Πόσταρε το καν'το sticky να γλιτώσει ο κόσμος την ταλαιπωρία.

 

Για να κλείσω κι εγώ το παρακάτω έχω καταλάβει τουλάχιστον μέχρι στιγμής:

23 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Για να το ξεκαθαρίσουμε, μέχρι το 1 έτος που δίνει εγγύηση κονσόλας η Sony, θα έχεις αντικατάσταση σε περίπτωση ζημιάς χωρίς πολλά πολλά..Αφού περάσει το 1 έτος, θα είσαι στο έλεος του μαγαζιού που θα πρέπει να σου αξιοποιήσει τα 2 έτη εγγύησης που λέει η νομοθεσία.

Γι' αυτό όταν αγοράζετε από αλυσίδες, δώστε τα +50 ευρώ για την επέκταση εγγύησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
41 minutes ago, Basilhs1982 said:

Ήμουν ξεκάθαρος ότι η εγγύηση της Microsoft για τις κονσόλες της συμπίπτει με την Ευρωπαϊκή νομοθεσία για αυτό και δεν δημιουργούνται προβλήματα.

 

4 hours ago, Basilhs1982 said:

...τα ΧΒΟΧ έχουν 2 έτη εγγύηση κατασκευαστή (Microsoft) όπως ακριβώς ορίζει η Ευρωπαϊκή νομοθεσία.

'Εγραψες συγκεκριμένα ότι έχουν 2 έτη εγγύηση κατασκευαστή, όπως ορίζει η ΕΕ. Η νόμιμη εγγύηση που ορίζει η ΕΕ με την εμπορική εγγύηση που ορίζει η ΜS συμπίπτουν στην διάρκεια και μόνο. Στους υπόλοιπους κανόνες που τις διέπουν απέχουν κατά πολύ. Αν η ΜS παρέμενε μόνο στα όσα ορίζει η νόμιμη εγγύηση, τότε καληνύχτα, τα ίδια προβλήματα με την Sony θα είχαμε.

41 minutes ago, Basilhs1982 said:

Αν υπάρχει όντως νομοθέτημα τότε δεν χρειάζεται να γράφουμε. Πόσταρε το καν'το sticky να γλιτώσει ο κόσμος την ταλαιπωρία.

Υπάρχει νομοθέτημα, ο νόμος είναι ο 2251/1994, στα άρθρα 5 και 6 αναλύεται η νόμιμη και η εμπορική εγγύηση.

Χρειάζεται να γράφουμε, γιατί το κάθε κατάστημα τον μεταφράζει κατά το δοκούν και δεν έχει φτάσει κάποια υπόθεση σε δικαστήριο για να αποσαφηνιστεί η ερμηνεία του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και γω τα δικα μου?

Sony = Κατασκευαστης , Cometron = Πωλητης , Εκαστοτε καταστημα = Μεταπωλητης. 

Γι αυτο και ολοι οι κατασκευαστες γλεντανε εις βαρος μας. Η υποχρεωσηγ στην οδηγια της Ε.Ε ειναι προς τον πωλητη (βλ. Cometron) και οχι τα καταστηματα λιανικης. 

Ξερω οτι δεν συμφωνειτε αλλα ετσι ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Malthador είπε

Η νόμιμη εγγύηση που ορίζει η ΕΕ με την εμπορική εγγύηση που ορίζει η ΜS συμπίπτουν στην διάρκεια και μόνο. Στους υπόλοιπους κανόνες που τις διέπουν απέχουν κατά πολύ. Αν η ΜS παρέμενε μόνο στα όσα ορίζει η νόμιμη εγγύηση, τότε καληνύχτα, τα ίδια προβλήματα με την Sony θα είχαμε.

Βρε άνθρωπε όλος αυτός ο κακός χαμός έχει γίνει για τη διαφορά στη διάρκεια εγγύησης που υπάρχει μεταξύ κατασκευαστή(Sony) και των καταστημάτων λιανικής που εμπίπτουν στο ευρωπαϊκό και εθνικό δίκαιο. Κάτσε να βγάλουμε πρώτα άκρη με αυτό που είναι και το βασικότερο και μετά βλέπουμε για τα υπόλοιπα. Και ξαναγράφω, τι ισχύει για τα χειριστήρια της MS που έρχονται μαζί με τις κονσόλες και έχουν ένα έτος εγγύηση κατασκευαστή; Ισχύουν ότι ισχύει και για τα PS. Καλά κρασιά δηλαδή.

5 ώρες πριν, Malthador είπε

Υπάρχει νομοθέτημα, ο νόμος είναι ο 2251/1994, στα άρθρα 5 και 6 αναλύεται η νόμιμη και η εμπορική εγγύηση.

Χρειάζεται να γράφουμε, γιατί το κάθε κατάστημα τον μεταφράζει κατά το δοκούν και δεν έχει φτάσει κάποια υπόθεση σε δικαστήριο για να αποσαφηνιστεί η ερμηνεία του.

Αν όντως δεν υπάρχει δεδικασμένο τότε εξηγούνται όλα και βασικά δεν έχει και πολύ νόημα το να γράφουμε σεντόνια. Ισχύει ότι έγραψε ο συνφορουμιτής πιο πίσω ότι βρίσκεσαι στο έλεος του κάθε καταστήματος λιανικής εκτός κι αν κινηθείς νομικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/9/2022 στις 8:04 ΜΜ, Malthador είπε

Τι έγγραφο είναι αυτό; Αν θέλεις ανέβασέ το εδώ κρύβοντας τυχόν ευαίσθητα δεδομένα. 

Ο πωλητής είναι υποχρεωμένος από τον νόμο να προσφέρει δύο χρόνια νόμιμη εγγύηση, μου κάνει εντύπωση που σου έχουν δώσει γραπτώς κάτι που είναι παράνομο. 

Επιπλέον, τα Xbox έχουν δύο χρόνια εμπορική εγγύηση κατασκευαστή. Δηλαδή εκτός από παράνομο, θα είναι και βλακώδες ένα τέτοιο έγγραφο. 

Εντυπωσιακό. 

 

22 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Και εγω σου τυπωνω ενα εγγραφου, του Ιταλου ,που σου δινει 4 χρονια εγγυησης,με σφραγιδα κιολας πανω.

 

12 ώρες πριν, Basilhs1982 είπε

Στο γράφω με απόλυτη σιγουριά και μπορούν να το επιβεβαιώσουν όλοι οι κάτοχοι ότι τα ΧΒΟΧ έχουν 2 έτη εγγύηση κατασκευαστή (Microsoft) όπως ακριβώς ορίζει η Ευρωπαϊκή νομοθεσία.

Αυτό είναι και το πρόβλημα με τη Sony και έχει φτάσει το νήμα αισίως στις 8 σελίδες.

παιδες ο γερμανος(και οι ομοιοι του,ποσο μαλλον τα μαγαζακια) δινει 12 οπως ειπα σε xbox/sony k 24 σε ninty,παραθετω και το εγγραφο,αν εχετε θεμα παντε στις βρυξελλες για διαμαρτυρια,αυτα με ευρωπαικες εγγυησεις ειναι να χαμε να λεγαμε,20 χρονια στο ινσομνια εχω διαβασει 800 τετοια θεματα και ελαχιστοι βρηκαν δικιο μετα απο απειλες ξυλο και καταγγελιες

 

 

 

εdit και προυποθεση αριστη συσκευασια!!!!

IMG_20220905_233235.jpg

Επεξ/σία από di maria kun
εδιτ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/9/2022 στις 8:04 ΜΜ, Malthador είπε

Τι έγγραφο είναι αυτό; Αν θέλεις ανέβασέ το εδώ κρύβοντας τυχόν ευαίσθητα δεδομένα. 

 

 

23 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Και εγω σου τυπωνω ενα εγγραφου, του Ιταλου ,που σου δινει 4 χρονια εγγυησης,με σφραγιδα κιολας πανω.

Ειναι μια ηλιθια λιστα σε κολλες Α4 με τις εγγυησεις του καθε προιοντος που προσφερουν. Και για καποιο λογο στελνουν ολη την λιστα ακομα και αν αγορασεις το ps5. Και σε εμενα ηταν αυτη η λιστα οταν πηρα το ps5, αλλα δεν θυμαμαι τι ελεγε μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

 

Ειναι μια ηλιθια λιστα σε κολλες Α4 με τις εγγυησεις του καθε προιοντος που προσφερουν. Και για καποιο λογο στελνουν ολη την λιστα ακομα και αν αγορασεις το ps5. Και σε εμενα ηταν αυτη η λιστα οταν πηρα το ps5, αλλα δεν θυμαμαι τι ελεγε μεσα.

Οτι δινει σε κονσολα nintendo 2 χρονια εγγυηση ο Γερμανος δεν το περιμενα.
Εδω δε δεχοταν καμενο δισκο απο τα σκουπιδια της ψηφιακης αλληλεγυης,μετα το περας 12 μηνων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 hours ago, vag.patrick said:

Να πω και γω τα δικα μου?

Sony = Κατασκευαστης , Cometron = Πωλητης , Εκαστοτε καταστημα = Μεταπωλητης. 

Γι αυτο και ολοι οι κατασκευαστες γλεντανε εις βαρος μας. Η υποχρεωσηγ στην οδηγια της Ε.Ε ειναι προς τον πωλητη (βλ. Cometron) και οχι τα καταστηματα λιανικης. 

Ξερω οτι δεν συμφωνειτε αλλα ετσι ειναι.

Φυσικά και δεν συμφωνούμε γιατί πολύ απλά δεν είναι έτσι. Στο σάιτ της ευρωπαϊκής οδηγίας έχει συγκεκριμένα παραδείγματα και προκύπτει ότι πωλητής είναι το κατάστημα.

2 hours ago, Basilhs1982 said:

Και ξαναγράφω, τι ισχύει για τα χειριστήρια της MS που έρχονται μαζί με τις κονσόλες και έχουν ένα έτος εγγύηση κατασκευαστή; 

Έχω ξαναγράψει τι συνέβη στην περίπτωσή μου. Η ΜS έλεγε ότι έχει ένα χρόνο εγγύηση και ο πωλητής μου έδωσε άλλο από το ράφι, μιας και είναι αυτονόητο ότι το gamepad που βρίσκεται μέσα στο κουτί της κονσόλας έχει και δύο χρόνια νόμιμη εγγύηση.

Χωρίς γκρίνιες, τηλέφωνα και emails.

2 hours ago, Basilhs1982 said:

Αν όντως δεν υπάρχει δεδικασμένο τότε εξηγούνται όλα και βασικά δεν έχει και πολύ νόημα το να γράφουμε σεντόνια. Ισχύει ότι έγραψε ο συνφορουμιτής πιο πίσω ότι βρίσκεσαι στο έλεος του κάθε καταστήματος λιανικής εκτός κι αν κινηθείς νομικά.

Δεν υπάρχει δεδικασμένο, γιατί αφενός κανένας δεν θα κάνει αγωγή για πράγματα τόσο ευτελούς αξίας, αφετέρου καμία εταιρεία δεν θα αφήσει να φτάσει σε δικαστήριο μια τέτοια υπόθεση (υπό τον φόβο του να υπάρξει δικαστής ο οποίος να βγάλει απόφαση υπέρ του καταναλωτή). Προτιμούν να αντικαθιστούν/επισκευάζουν τις κονσόλες όσων το παρατραβάνε.

55 minutes ago, di maria kun said:

εdit και προυποθεση αριστη συσκευασια!!!!

IMG_20220905_233235.jpg

Δεν ξέρω τι είναι αυτό που ανέβασες, δεν φαίνεται να έχει καν υπογραφή επάνω του. Μπορώ σε 5 λεπτά να φτιάξω στο Word κάτι πολύ πιο καλαίσθητο και πιο επαγγελματικό με το logo του Γερμανού επάνω.

Σε κάθε περίπτωση, είναι εκτός πραγματικότητας αυτό. Τα Χbox έχουν δύο χρόνια εγγύηση, μπαίνεις στο ΜS account σου και το βλέπεις.

Η συσκευασία τι σχέση έχει; Ποιος στέλνει κονσόλα για επισκευή μέσα στην ορίτζιναλ συσκευασία της;

24 minutes ago, StamTheMan said:

Οτι δινει σε κονσολα nintendo 2 χρονια εγγυηση ο Γερμανος δεν το περιμενα.

Δεν δίνει ο Γερμανός την εγγύηση, τo Switch έχει δύο χρόνια εμπορική εγγύηση από την NoE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν ξέρω τι είναι αυτό που ανέβασες, δεν φαίνεται να έχει καν υπογραφή επάνω του. Μπορώ σε 5 λεπτά να φτιάξω στο Word κάτι πολύ πιο καλαίσθητο και πιο επαγγελματικό με το logo του Γερμανού επάνω.

 

Το ιδιο του ειπα και εγω παραπανω ,αλλα το δικο μου ηταν πιο αστειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...