Προς το περιεχόμενο

TURBO-X ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ - ΟΛΟΙ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΕΔΩ


madgordons
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από madgordons,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά μετά από 5 μήνες η απλή τηλεόραση τούρμπο ξ Σμαρτ μη αντροιντ έβγαλε θέμα με τον ψηφιακό της δεκτή βγάζει όλα τα κανάλια με σπασίματα ,πολύ μάπα κατασκευή.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Την πήγε στο πλαίσιο και παίζει κανονικά τα κανάλια ,το περίεργο είναι στο σπίτι στο ίδιο σημείο.μια lg έχει καλό σήμα ενώ η τούβλο ξ τα πιάνει όλα με σπασίματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Turbox 49". Εκλεισε 5 χρόνια σκληρής χρήσης. 

Παρακαλώ να χαλάσει για να πάρω μια smart. Αλλά δεν μου κάνει τη χάρη.

Πρίν από αυτή μου έχουν χαλάσει μια LG,(30 μήνες) και μια PHILIPS (25 μήνες)..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Λύση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/12/2022 στις 10:22 ΜΜ, GALANOS111 είπε

Έχω android 50 turbox και με πετάει συνέχεια απ' το διαδίκτυο..μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

δεν το γνωριζω το προβλημα αυτο, αλλα βρηκα αυτο>>

ΠΛΑΙΣΙΟ - PLAISIO   η ασύρματη λειτουργία της τηλεόρασης υποστηρίζει 802.11 a,b,g,n & ac. Όπως αναφέρουμε και στο manual των TV, συνιστάται να χρησιμοποιείτε το πρωτόκολλο επικοινωνίας IEEE 802.11n για ν’ αποφευχθούν πιθανά προβλήματα.

κανε ρεσετ τα παντα. ρουτερ , τηλεοραση να δεις αν φτιαξει. και ενημερωσε εδω. ψαχνω και εγω μια τετοια 50αρα για αγορα παντως. κατα τα αλλα εισαι ευχαριστημενος?

Επεξ/σία από madgordons
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω μια 50αρα smart,οχι android,που την ειχα παρει απο το στοκαδικο.Μετα απο 2 χρονια που την ειχα κ δουλευε υπερωριες σε youtube,casting κλπ τα εφτυσαν οι φωτισμοι απο πισω κ ειχα ηχο αλλα οχι εικονα.Με 55ευρω η τηλεοραση συνεχιζει και δουλευει κανονικα κ την εχω στο χωριο τωρα να συνεχιζει τη ζωη της.Το smart ειναι αργο οπως και δυστροπο αλλα απο τη στιγμη που εγω ηθελα το youtube,prime video και το cast μια χαρα δουλεψε. Μπορω να πω οτι δεν εχει βγαλει κατι ιδιαιτερο σε σχεση με αυτα που ακουω κ διαβαζω κατα καιρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, sintalkas είπε

αξιζει μεν αλλα αν με ελαχιστα παραπανω λεφτα μπορει να πας σε tcl εγω θα λεγα ασυζητιτι TCL.

Αυτο ελεγα και γω. Στα 375€ βρισκεις tcl 43c635. Ειναι για φιλο. Τελικα πηρε την παραπανω tv +40€ πενταετη εγγυηση (με αυτα που διαβαζω μαλλον αξιζει η επεκταση εγγυησης) Τελικο κοστολογιο για τη 43αρα 340€

Επεξ/σία από giokspy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά καλησπέρα. Χρειάζεται η κοπέλα μου μια τηλεόραση κυρίως για χρήση netflix κ youtube. Έτυχε να πέσω πάνω σε αυτήν https://www.plaisio.gr/tileoraseis/tvs/turbo-x-android-tv-txv-af3275-32-hd-ready_3516148 και η αλήθεια είναι πως στην αρχή η τιμή της και αυτά που παρέχει όπως επίσης και η σχετικά καλές αξιολογήσεις είναι ελκυστικά. Παρ'ολα αυτά όμως όσο ψάχνω πέφτω σε όλο και περισσότερα red flags. Δυστυχώς είμαι διχασμένος και δε θέλω να πετάξει λεφτά μιας και το μπάτζετ είναι περιορισμένο. Μπορείτε να αξιολογήσετε την συγκεκριμένη και αν δεν αξίζει να προτείνετε κάποια ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Akismesi είπε

Παιδιά καλησπέρα. Χρειάζεται η κοπέλα μου μια τηλεόραση κυρίως για χρήση netflix κ youtube. Έτυχε να πέσω πάνω σε αυτήν https://www.plaisio.gr/tileoraseis/tvs/turbo-x-android-tv-txv-af3275-32-hd-ready_3516148 και η αλήθεια είναι πως στην αρχή η τιμή της και αυτά που παρέχει όπως επίσης και η σχετικά καλές αξιολογήσεις είναι ελκυστικά. Παρ'ολα αυτά όμως όσο ψάχνω πέφτω σε όλο και περισσότερα red flags. Δυστυχώς είμαι διχασμένος και δε θέλω να πετάξει λεφτά μιας και το μπάτζετ είναι περιορισμένο. Μπορείτε να αξιολογήσετε την συγκεκριμένη και αν δεν αξίζει να προτείνετε κάποια ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Μακριά από οτιδήποτε αυτής της μάρκας, προβλήματα πολλά και ελλιπέστατο έως ανύπαρκτο service. Kαλύτερα άλλη μάρκα.  TCL, F&U κ.α

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 3 μήνες μετά...

Turbo-X LED TV TXV-AU5595SMT 55" σε προσφορά το πλαίσιο 279€. Η tv είναι τούμπανο, ειχα 46αρα

2ειναι τα προβλήματα μου 

Δεν ανιχνεύεται από το κινητό ή τηλεόραση σε ασύρματο οικιακό δίκτυο και εχω κ ενα box και δε μου παίζει τις ταινίες που είναι 4Κ,υπάρχει ο ήχος αλλά όχι η εικονα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...