Προς το περιεχόμενο

Το Nintendo Switch συνεχίζει να σαρώνει σε πωλήσεις, ξεπερνώντας το Wii


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, Tetrabitos said:

Προσπάθησε αλλά... Η Nintendo και ένα χαρτί με ζωγραφιά Μάριο να πουλήσει πάλι θα πουλούσε παραπάνω από Sony portable.

Αν η Sony ξεκολλήσει απο το μοντελο του play  και το δει πιο ανοιχτα μια χαρα θα τα παει αλλα εχει τα κλασσικά κολλήματα της.. Η Nintendo εδωσε αυτο που ο κοσμος ηθελε μια φορητή συσκευή που ανετα το εχεις και στην θεση της κονσόλας... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, neoxrated said:

Ομως για εναν hardcore gamer δεν νομιζω να ειναι η καλυτερη επιλογη.

Ε ναι γιατί εσείς με τα PS και Xbox με τους μοχλούς (γελάει ο κόσμος) και το aim assist είστε ο ορισμός του hardcore. Αυθαίρετα όρια για να μην παραδεχτείτε ότι για άλλη μια γενιά μετά το Wii σας ξέκανε με άνεση η Nintendo. Σημειωτέον δεν έχω καμία κονσόλα από αυτές, μόνο ένα DSi του 2009

Επεξ/σία από Hacker?pcs
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, katanalwtis είπε

To οτι εχει τα περισσοτερα rpgs η κονσολα που ολα τα rpgs εχουν story και οχι cutscenes δεν σε αγγιζει; 

Αν και λάτρης jrpg.Όχι.

Είναι άλλο πράγμα έχει story και άλλο βγάζει συναίσθημα.

Επεξ/σία από Chocobo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, b-boy_steve είπε

Λατρευω rpgs και racing. To ps4/pc δεν κανει για rpgs... Το pc το εχω για forza, το ps4 για gran turismo και το switch για πολυωρο καψιμο των απειρων μην βαρετων rpgs!!! Ειτε φορητα ειτε στην tv οταν ειμαι σπιτι...

Πηγα να παιξω witcher 3 στο pc και σε μιση ωρα ειχα κοιμηθει στην καρεκλα!!! Προφανως και απλα παταγα κουμπια τοσο βαρετο που ηταν και δεν διαβαζα το παραμικρο. Παλι καλα που υπαρχει η σειρα και καταλαβα τι γινεται! 
Τουλαχιστον εσυ καταλαβες το στορι του xenoblade... ;) 

Top5 RPGs?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kundi είπε

Οταν δεν εχεις αλλο αντιπαλο σαν φορητη συσκευη , φυσικο ειναι  .

Σωστός! Αν και προσπάθησε η ταλαίπωρη η Sony δυο φορές στο παρελθόν, με το psp και το Vita. Αρκετά αξιόλογες προσπάθειες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιο θετικο για το switch ειναι οτι ειναι εκτος ανταγωνισμου. Μπορει να μη φερνει τα εσοδα της sony, αλλα  εχει το δικο του μεριδιο στην αγορα και δεν τους κουναει κανεις. Αυτο που πιθανον να τους φοβιζει ειναι το mobile gaming και οχι οποιοδηποτε αλλη φορητη κονσολα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, neoxrated είπε

Δεν ξερω κατα ποσο βγαζει νοημα να συγκρινουμε μια φορητη κονσολα με μια μη φορητη. Οπως και να εχει, διαθετει πολυ καλους κυριως παιδικους τιτλους και το οτι πας καπου και το παιδι το παιρνει μαζι και καθεται ησυχα, του δινει μια ιδιαιτεροτητα. Αντε και να προσελκυσει και καποιους ενηλικες βασισμενο στην νοσταλγια, να παιξουν pokemon, zelda, mario κτλ... το mario ειδικα ειναι πολυ καλοφτιαγμενο παιχνιδακι το παιζω με την κορη μου. Ομως για εναν hardcore gamer δεν νομιζω να ειναι η καλυτερη επιλογη. Αν ειχε και η sony φορητη συσκευη τα νουμερα θα ηταν διαγορετικα

Είχε, αλλά μάλλον τα νούμερα δεν ήταν διαφορετικά και είπε να μην ξαναβγάλει

 

2 ώρες πριν, AtiX είπε

602369787_29122021LiFO.png.558dffe3642d62b67744fd9b905d45d1.png

Εντάξει δεν είναι και σκ@τ@ τα Xbox & PS

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, xavier είπε

το πιο θετικο για το switch ειναι οτι ειναι εκτος ανταγωνισμου. Μπορει να μη φερνει τα εσοδα της sony, αλλα  εχει το δικο του μεριδιο στην αγορα και δεν τους κουναει κανεις. Αυτο που πιθανον να τους φοβιζει ειναι το mobile gaming και οχι οποιοδηποτε αλλη φορητη κονσολα.

Τους φόβισε κάποια στιγμή για αυτό και πήγαν να κάνουν ένα άνοιγμα, αλλά ευτυχώς πέτυχε το switch και κατάλαβαν το λάθος τους και επανήλθαν στο σωστό δρόμο

Καλό είναι να υπάρχει ένας κατασκευαστής που εμμένει σε πιο "παραδοσιακές" τακτικές, κυρίως για την ποιότητα των τίτλων

Το μοντέλο της Ms προσωπικά με απωθεί σαν καταναλωτή, κάτι παπάτζες τύπου stadia ευτυχώς πήγαν απάτες όπως ήλπιζα και με τη Σόνυ είμαι κάπου στη μέση.. περιμένω να δω και για αυτό δεν έχω κάνει και κίνηση για PS5 παρότι έχω αρκετούς τίτλους στο 4 και το πιο πιθανό είναι ότι θα μείνω στο οικοσύστημα της

Το PC gaming είναι πλέον τόσο στρεβλό που το έχω παρατήσει (και το θέμα με το PS5 και τις ελλείψεις είναι προβληματικό και ελπίζω να ομαλοποιηθεί)

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, music_lover είπε

Top5 RPGs?

Προς το παρόν έχω κάψει το Pokémon sword, έριξα 50 κάτι ώρες συγκεκριμένα και μόλις ξεκίνησα το zelda breath of wild! 

Δεν έχω ξανακαει τόσο εδώ και πολλά χρόνια... Σειρά έχουν τα fire emblem και xenoblade... 

Metroid dread επίσης πορωθηκα άπειρα!!! Θα αγοράσω και το doom eternal βέβαια να το έχω στο switch αν και το έχω τερματίσει σε υπολογιστή... 

31 λεπτά πριν, xavier είπε

το πιο θετικο για το switch ειναι οτι ειναι εκτος ανταγωνισμου. Μπορει να μη φερνει τα εσοδα της sony, αλλα  εχει το δικο του μεριδιο στην αγορα και δεν τους κουναει κανεις. Αυτο που πιθανον να τους φοβιζει ειναι το mobile gaming και οχι οποιοδηποτε αλλη φορητη κονσολα.

Στο κινητό μόνο wild rift παίζω. Αν κάνει και βγει για switch θα αναστεναξει το μαύρο από τα χτυπήματα... 😂 😂 😂 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, neoxrated είπε

Δεν ξερω κατα ποσο βγαζει νοημα να συγκρινουμε μια φορητη κονσολα με μια μη φορητη. Οπως και να εχει, διαθετει πολυ καλους κυριως παιδικους τιτλους και το οτι πας καπου και το παιδι το παιρνει μαζι και καθεται ησυχα, του δινει μια ιδιαιτεροτητα. Αντε και να προσελκυσει και καποιους ενηλικες βασισμενο στην νοσταλγια, να παιξουν pokemon, zelda, mario κτλ... το mario ειδικα ειναι πολυ καλοφτιαγμενο παιχνιδακι το παιζω με την κορη μου. Ομως για εναν hardcore gamer δεν νομιζω να ειναι η καλυτερη επιλογη. Αν ειχε και η sony φορητη συσκευη τα νουμερα θα ηταν διαγορετικα

+100 Aν βάλεις τις πωλήσεις του Wii και του DS μαζί δεν είναι πουθενά το switch. Και επίσης οι πιο πολλοί έχουν το light δηλαδή μια καθαρά φορητή κονσόλα... αυτές οι συγκρίσεις έχουν στόχο μόνο να χαιδεύουν τα αυτιά συγκεκριμένων και δεν είναι τυχαίο που γίνονται. Επίσης το switch έχοντας hw κάποιων ετών δεν συναντά ιδιαίτερες δυσκολίες στην κατασκευή και στη διαθεσιμότητα του σε σχέση με τη νέα γενιά κονσολών επίσης χωρίς να έχει ανακοινωθεί ο "διάδοχος" του είναι ακόμα relevant οπότε ο κόσμος είναι πιο εύκολο να το προτιμήσει από ένα ps4 πχ που είναι "στα τελευταία του".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, neoxrated είπε

Δεν ξερω κατα ποσο βγαζει νοημα να συγκρινουμε μια φορητη κονσολα με μια μη φορητη. Οπως και να εχει, διαθετει πολυ καλους κυριως παιδικους τιτλους και το οτι πας καπου και το παιδι το παιρνει μαζι και καθεται ησυχα, του δινει μια ιδιαιτεροτητα. Αντε και να προσελκυσει και καποιους ενηλικες βασισμενο στην νοσταλγια, να παιξουν pokemon, zelda, mario κτλ... το mario ειδικα ειναι πολυ καλοφτιαγμενο παιχνιδακι το παιζω με την κορη μου. Ομως για εναν hardcore gamer δεν νομιζω να ειναι η καλυτερη επιλογη. Αν ειχε και η sony φορητη συσκευη τα νουμερα θα ηταν διαγορετικα

H Sony είχε φορητή κονσόλα κατά πολύ δυνατότερη από το 3ds και την έφαγε η μαρμάγκα. Οπότε όχι, τα νούμερα δεν θα ήταν διαφορετικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jadawin είπε

Σωστός! Αν και προσπάθησε η ταλαίπωρη η Sony δυο φορές στο παρελθόν, με το psp και το Vita. Αρκετά αξιόλογες προσπάθειες. 

Αξιόλογες σαν hardware μόνο.

Psp δεν θα το έβαζα καν σαν κονσόλα.Τα δικά του games ήταν κάτι υποπαιχνίδια τύπου side quests τον full game του ps2.
Περισσότερο σαν emulation machine άξιζε παρά οτιδήποτε άλλο.

Γενικά μερικά παιχνίδια πιστεύω δεν είναι για handheld.
Το ίδιο είναι να παίξεις πχ Octopath ή Hollow Knight στο switch handheld και το ίδιο να παίξεις τα ίδια pc ? Για μένα pc είναι unplayable.

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Panzeras είπε

αυτές οι συγκρίσεις έχουν στόχο μόνο να χαιδεύουν τα αυτιά συγκεκριμένων και δεν είναι τυχαίο που γίνονται

Spoiler

Πες τα. Τόσο καιρό φωνάζουμε εδώ μέσα ότι έχει πάει απατο και αυτοί προσπαθούν να δημιουργήσουν εντυπώσεις με ψεύτικα άρθρα. Ντροπή τους! Σε τι κόσμο θα φέρουμε τα παιδιά μας!!

 

4 ώρες πριν, Chocobo είπε

Αξιόλογες σαν hardware μόνο.

Psp δεν θα το έβαζα καν σαν κονσόλα.Τα δικά του games ήταν κάτι υποπαιχνίδια τύπου side quests τον full game του ps2.
Περισσότερο σαν emulation machine άξιζε παρά οτιδήποτε άλλο.

Γενικά μερικά παιχνίδια πιστεύω δεν είναι για handheld.
Το ίδιο είναι να παίξεις πχ Octopath ή Hollow Knight στο switch handheld και το ίδιο να παίξεις τα ίδια pc ? Για μένα pc είναι unplayable.

Το psp ήταν αξιόλογη κονσόλα. Είχε και άπειρα RPGs. Εγώ το είχα ευχαριστηθεί πάρα πολύ. Και σαν emulation machine είναι άψογο. Το ps Vita το παράτησε η ίδια η Sony για κάποιο λόγο. Ήταν πολύ δυνατή κονσόλα, αλλα τι να το κάνεις το hardware, εάν δεν έχεις παιχνίδια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...