Προς το περιεχόμενο

Το Nintendo Switch συνεχίζει να σαρώνει σε πωλήσεις, ξεπερνώντας το Wii


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, katanalwtis είπε

Σουμα 873 εκατομμυρια κονσολες η nintendo. Βαση τη λογικη του φιλου πιο πανω και την αθροιστικη  αντιληψη του η Νιντεντο εχει πουλησει κατι παραπανω απο sony & ms! Τι οχι; Οποτε δεν πρεπει να μιλατε εσεις οι sonακιδες και οι xboxακιδες. Παντα με τη λογικη του φιλου απο πανω.

Οτι να ναι.Μιλάμε για desktop κονσόλες και βάζεις σούμα και τις handheld.Όχι μόνο αυτό αλλά μετράς κονσόλες πριν κάν μπουν στο παιχνίδι MS - Sony….

Δεν μπορώ άλλο ειλικρινά αρχίζω να υποψιάζομαι πως υπάρχουν bots στο ινσόμνια.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Chocobo είπε

Οτι να ναι.Μιλάμε για desktop κονσόλες και βάζεις σούμα και τις handheld.Όχι μόνο αυτό αλλά μετράς κονσόλες πριν κάν μπουν στο παιχνίδι MS - Sony….

Δεν μπορώ άλλο ειλικρινά αρχίζω να υποψιάζομαι πως υπάρχουν bots στο ινσόμνια.

Ας ειχαν μπει και νωριτερα τους εμποδισε κανενας ή μηπως ειδαν φωτα και μπηκαν;
Τελικα αποφασισες μεχρι ποτε θα μετρησουμε τα σελς του ps2? στα 5 ετη ή στα 12+?
 

  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, b-boy_steve said:

Αν παιξεις οποιοδηποτε fps ειναι σαν να τα εχεις παιξει ολα... Κατι uncharted, halo, mass effect, witcher και πολλα αλλα ακομα

Το λιγότερο υπερβολικός εδώ. 

Καταλαβαίνω το να μην σου αρέσουν κάποια παιχνίδια αλλά ειδικά αυτά που έβαλες δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους και είναι όλα τουλάχιστον πολύ καλά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Switch πουλάει τα κέρατα του και είναι λογικό - είναι το απόλυτο side console και πολλές οικογένειες που ξέρω έχουν παραπάνω από μια κονσόλα και ας έχουν και ps5 και λοιπα...

Οποιαδήποτε σύγκριση με τα twins είναι άστοχη - και λόγω content (51 games/Mario Party anyone?) και λόγω πως τα "οικογενειακά games" είναι εντελώς transformative στο form factor - μην λέμε ότι θέλουμε. Άλλο ένα family game στην τηλεόραση και άλλο ένα family game σε turns στο switch στο τραπέζι.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, NickTG είπε

Το λιγότερο υπερβολικός εδώ. 

Καταλαβαίνω το να μην σου αρέσουν κάποια παιχνίδια αλλά ειδικά αυτά που έβαλες δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους και είναι όλα τουλάχιστον πολύ καλά. 

Ναι γ αυτό τα πήρα και γω... Επειδή είχα δει reviews, game plays λέω εδώ είμαστε... Ε και τελικά ήταν απλά βαρετά... Ότι θα βαριόμουν αυτά και θα την έβρισκα με Πόκεμον και ζελντα αν μου το έλεγες ένα μήνα πριν θα σε έλεγα τρελό... 😂 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η νιντεντο πάντα με κάτι διαφορετικό. Ήταν στην αρχή με τα χειριστήρια που τα κούναγες, ήταν μετά με την εναλλαγή φορητής-TV, τώρα τι έκανε; μία παιχνιδομηχανή-ταμπλετ με ένα ντοκ για TV. Την εποχή που οι επεξεργαστές μπορούν να υποστηρίξουν αξιοπρεπώς 1080p gameplay, πατάνε πάνω σε έτοιμες σειρές όπως ZELDA αλλά παιχνίδια τύπου COD και τέτοια δε τα πιάνουν με τίποτα. Εξυπνες κινήσεις σε μία αγορά που αν πήγαιναν σε κάτι όπως PS και XBOX θα πάτωναν.

Η αγορά έχω καταλάβει ότι είναι, "πάμε διακοπές, τι θα παίζει το παιδί, ας πάρουμε ένα switch να το πάρει μαζί".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, dchatz said:

Η νιντεντο πάντα με κάτι διαφορετικό. Ήταν στην αρχή με τα χειριστήρια που τα κούναγες, ήταν μετά με την εναλλαγή φορητής-TV, τώρα τι έκανε; μία παιχνιδομηχανή-ταμπλετ με ένα ντοκ για TV. Την εποχή που οι επεξεργαστές μπορούν να υποστηρίξουν αξιοπρεπώς 1080p gameplay, πατάνε πάνω σε έτοιμες σειρές όπως ZELDA αλλά παιχνίδια τύπου COD και τέτοια δε τα πιάνουν με τίποτα. Εξυπνες κινήσεις σε μία αγορά που αν πήγαιναν σε κάτι όπως PS και XBOX θα πάτωναν.

Η αγορά έχω καταλάβει ότι είναι, "πάμε διακοπές, τι θα παίζει το παιδί, ας πάρουμε ένα switch να το πάρει μαζί".

Έτσι ακριβώς. 

Τα έχεις πετύχει όλα! 

Το CoD εν τω μεταξύ δεν είναι έτοιμη σειρά? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλό με τις κονσόλες νιντεντο είναι πως τις χακαρεις και δεν χρειάζεται να δίνεις 60αρια για φθηνοπαραγωγες. Έχω παίξει καμία 15αρια παιχνιδακια οπότε την έχω κάνει απόσβεση. Εύχομαι στο μέλλον να βγάλει μια σοβαρή σταθερή δυνατή κονσόλα να θυμηθούμε εποχές Ν64 και να δούμε μερικά δυνατά franchise που έχει στην μορφή που τους αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, NickTG είπε

Το CoD εν τω μεταξύ δεν είναι έτοιμη σειρά? 

ήθελα να πω πως στα γραφικά, τα παιχνίδια τύπου CoD δε μπορούν να τα αποδώσουν όπως οι άλλες κονσόλες οπότε πρέπει να πουλήσουν κάτι άλλο σε παιχνίδι για να έχουν πωλήσεις. Έτσι έχουν έτοιμες σειρές παιχνιδιών και βασίζονται σε αυτές όπως POKEMON, ZELDA κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, b-boy_steve είπε

Ναι γ αυτό τα πήρα και γω... Επειδή είχα δει reviews, game plays λέω εδώ είμαστε... Ε και τελικά ήταν απλά βαρετά... Ότι θα βαριόμουν αυτά και θα την έβρισκα με Πόκεμον και ζελντα αν μου το έλεγες ένα μήνα πριν θα σε έλεγα τρελό... 😂 

Μην κάνεις όμως τον συνειρμό "δεν άρεσαν σε εμένα άρα είναι βαρετά παιχνίδια" γιατί ο κόσμος δεν γυρίζει γύρω από κανέναν μας, είναι όλα τους κορυφαίοι τίτλοι απλά δεν κάνουν για σένα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μπορώ να φαντασθώ τι θα είχε γίνει αν είχαν φτιάξει κάνα android να τρέχει χωρίς κάποιο παιχνιδι μέσα ή κάνα linux όπου με ένα ποντίκι-πληκτρολόγιο είχες ένα desktop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, b-boy_steve said:

Ναι γ αυτό τα πήρα και γω... Επειδή είχα δει reviews, game plays λέω εδώ είμαστε... Ε και τελικά ήταν απλά βαρετά... Ότι θα βαριόμουν αυτά και θα την έβρισκα με Πόκεμον και ζελντα αν μου το έλεγες ένα μήνα πριν θα σε έλεγα τρελό... 😂 

Δεν αμφιβάλλω ότι τα βαρέθηκες. 

Όμως αυτό δεν σημαίνει ότι είναι κακά παιχνίδια. Απλά δεν είναι για σένα. 

On 05/02/2022 at 23:00, poulinos said:

ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΑΝ ΠΟΛΛΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΙΝΣΟΜΝΙΑ. ΑΠΑΤΟ ΘΑ ΠΑΕΙ.

τι δεν πηγε απατο;

ψεμματα λεει το αρθρο.μονο το ινσομνια ξερει την αληθεια:p

Εδώ διαβάζαμε "ειδικούς" ( :lol: ) να λένε ότι δεν θα πουλήσει στα μέλη του insomnia θα κολλήσουμε! :P

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, fanboy είπε

Το καλό με τις κονσόλες νιντεντο είναι πως τις χακαρεις και δεν χρειάζεται να δίνεις 60αρια για φθηνοπαραγωγες. Έχω παίξει καμία 15αρια παιχνιδακια οπότε την έχω κάνει απόσβεση. Εύχομαι στο μέλλον να βγάλει μια σοβαρή σταθερή δυνατή κονσόλα να θυμηθούμε εποχές Ν64 και να δούμε μερικά δυνατά franchise που έχει στην μορφή που τους αξίζει.

Ωραίος.Έτσι υποστηρίζουμε και την εταιρεία για να μην βγάζει φθηνοπαραγωγές.

Επεξ/σία από orionas
Προσθήκη γράμματος.
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, fanboy said:

Το καλό με τις κονσόλες νιντεντο είναι πως τις χακαρεις και δεν χρειάζεται να δίνεις 60αρια για φθηνοπαραγωγες. Έχω παίξει καμία 15αρια παιχνιδακια οπότε την έχω κάνει απόσβεση. Εύχομαι στο μέλλον να βγάλει μια σοβαρή σταθερή δυνατή κονσόλα να θυμηθούμε εποχές Ν64 και να δούμε μερικά δυνατά franchise που έχει στην μορφή που τους αξίζει.

Γιατί να μπεις στον κόπο και να πληρώσεις και το hardware για να παίξεις φθηνοπαραγωγες όταν μπορείς να παίξεις ακριβοπαραγωγες στα υπόλοιπα? 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...