Προς το περιεχόμενο

Atomic Heart [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικα δεν μου ετυχαν καποια σοβαρα bugs.

3 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Βιάζεσαι. :P Εδώ ανακοίνωσαν το sequel και ήδη δουλεύουν σε ποσα expansions. :D

Εγώ πάντως περιμένω να φτιάξουν το broken spawn system στο open-world section για να το τιμήσω.

Τι εννοεις broken spawn system; 

Στο open world απ οτι καταλαβα δεν πρεπει να πηγαινεις κατα μετωπο αλλα με λιγο stealth. Αποφευγεις σιγουρα τις καμερες και κρυβεσαι και σε κτηρια για να μην σε κυνηγανε συνεχεια τα ιπταμενα ρομποτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, The_Judas είπε

Τι εννοεις broken spawn system;

Ότι μηχανικό καταστρέφεις στο open-world γίνετε respawn/replace αμέσως. Οποτε σε σπρώχνει να αποφύγεις οποιοδήποτε συμπλοκή με εχθρούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ καταλαβα. Δεν ειναι ακριβως bug αλλα κακος σχεδιασμος του open world.

Μια λυση ειναι να ξεμοναχιαζεις λιγους εχθρους μακρια απο καμερες.

Επισης υπαρχει και το overload relay που απενεργοποιει για λιγο το grid.

Και το stealth ειναι μετριο.

Αυτα τα πραγματακια αν βελτιωσουν θα ειναι καλυτερη η συνεχεια του αν βγει.

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, The_Judas είπε

Οκ καταλαβα. Δεν ειναι ακριβως bug αλλα κακος σχεδιασμος του open world.

Εκεί πήγαινε το broken, θυμίζει Far Cry 2 και βάλε μέσα ότι τα αυτοκίνητα καταστρέφονται για πλακα. Με λίγα λόγια το open-world είναι κούραση και όχι ευχαρίστηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μολις το τερματισα.

Σε γενικες γραμμες ηταν διασκεδαστικο  και εθιστικο παιχνιδι με ωραιες μαχες που μου κρατησε το ενδιαφερον (και με εκανε να σταματησω το witcher 3 για λιγο).

Τα γραφικα του ηταν πολυ καλα στα cut scenes και τους χαρακτηρες αλλα δεν εδωσαν καθολου εμφαση στον περιβαλλοντα χωρο που ειναι κακοσχεδιασμενος χοντροκομμενος και βαρετος. Θα μπορουσε να αποδοθει πολυ καλυτερα το εναλλακτικο φουτουριστικο σοβιετικο συμπαν.

Το σεναριο ηταν ενδιαφερον αλλα ο πρωταγωνιστης θα μπορουσε να ειναι λιγοτερο τραχυς. Δεν με ενοχλησε αυτο που ελεγαν πολλα reviews... οτι ο χαρακτηρας δεν ηταν ο κλασικος σιωπηλος των fps αλλα μιλουσε.

Ο ηχος ηταν εξαιρετικος.

Η μουσικη ξεκινα καλα αλλα προς το τελος ξαφνικα μειωνονται τα τραγουδια... σαν να τελειωσε το μπατζετ 😁

Υπηρχαν καποια bugs... εχθροι που κολανε σε τοιχους. Γενικα η οπισθοχωρηση μου σε αλλα δωματια τους μπερδευε 😁 

Ο χειρισμος με το gamepad θα μπορουσε να ειναι καλυτερος.

Τα skills πολυ ωραια ειδικα το shok και το freeze.

Τα οπλα ηταν λιγα αλλα καλα, το ιδιο και οι εχθροι ..προτιμω αυτη την minimal προσεγγιση.

Επεξ/σία από The_Judas
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος το Atomic Heart.

Τεραστια απολαυση, πολυ καιρο ειχα να περασω τοσο καλα με FPS. Το καταχαρηκα σε σκηνικο, gameplay και μηχανισμους. Οκ εχει ακομα μπολικα glitches και ειναι κριμα που εκαναν τοσο μεγαλο open τμημα που δε το εκμεταλευονται καθολου σωστα (και το εκανα εντελως skip και πηγαινα απλα στο επόμενο "dungeon" της ιστοριας.

Αλλα κατα τα αλλα, περασα παρα πολυ καλα, καλύτερα αποτι ειχα περασει πχ με το Bioshock Infinite.
Μπραβο στη Mundfish που απο το πουθενα μας εδωσε κατι τοσο ιδιαιτερο. Θελω πολυ να δω ενα sequel και εχουν πει οτι ειναι στα χαρτια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
19 ώρες πριν, planetman είπε

Εγώ το ξεκίνησα σήμερα αλλά μου κρασαρει και με πετάει έξω. Τι παίζει;

Όταν είχε βγεί το είχα παίξει μέχρι τη μέση στο series s και όντως είχε θέματα

Τώρα το συνεχίζω στο PC και δεν έχει κάποιο πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, planetman είπε

Εγώ το ξεκίνησα σήμερα αλλά μου κρασαρει και με πετάει έξω. Τι παίζει;

1. Verify τα αρχεία

2. Όλα stock στο σύστημα, όχι OC (CPU, GPU, Μνήμες στο XMP)

3. Επανεγκατάσταση τους drivers της GPU με DDU

Με αυτή τη σειρά τα βήματα. Τσεκάρεις σε κάθε βήμα να δεις αν έφτιαξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελείωσα

Αν και δεν μου άρεσε μέχρι την μέση (γι' αυτο και το είχα αφήσει) πρέπει να παραδεχτώ οτι το δεύτερο μισό ήταν αρκετά καλό.

Το παιχνίδι μου άφησε το ίδιο feeling που μου είχε αφήσει και το Control (2019)

Το οποίο είναι, Θέλω να δώ σοβαρές αλλαγές στο Control 2 έτσι και στο Atomic Heart 2

Το open world του παιχνιδιού ή θα πρέπει να αλλάξει ριζικά ή θα πρέπει να ξηλωθεί εντελώς. Το μενού και οι αναβαθμήσεις θα πρέπει να γίνουν πιο απλές και friendly προς τον παίκτη. Τα μικρά πάζελς ήταν ωραία αλλά τα μεγάλα και χρονοβόρα όχι. Οι συνταγές για τα νέα όπλα θα ήθελα να βρίσκονται στο δρόμο σου και όχι στο open world κομμάτι, το οποίο είναι άθλιο και κοιτάς να το αποφύγεις.

Τσπ, υπάρχουν κι άλλα τέτοια παράπονα/κια. Το παιχνίδι όμως έχει αυτό το κάτι που σε κάνει να το συνεχίζεις και αυτό είναι το μεγαλύτερο θετικό του.

Αξίζει τώρα κάποιος να ασχοληθεί μαζί του οταν το πρώτο μισό είναι τόσο μέτριο εως κακό? Εγώ θα έλεγα ναί. Ας σφίξει τα δόντια μέχρι την μέση και μετά θα το χαρεί πολύ

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...