Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft θα διατηρήσει το Call of Duty franchise στο PlayStation και μετά το πέρας της υπάρχουσας συμφωνίας


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως και να έχει η Sony είναι σε πολύ άσχημη θέση. Το hardware τους είναι σχεδόν ίδιο, στηρίζονται σε ίδιας γενιάς τεχνολογίες της AMD. Η μία έχει φορτώση μια custom εκδοση των windows και η άλλη ένα custom unix. Η βασική διαφορά ήταν τα παιχνίδια και οι online υπηρεσίες και εδώ φαίνεται η Microsoft να έχει μεγάλο προβάδισμα. 

Δεν είναι και σπουδαίο για το marketing της Sony, ο εκδότης μερικών απο τα καλύτερα σου παιχνίδια να είναι ο αντίπαλος σου. Αν η Sony στραβοπατήσει μερικές φορές ακόμα όπως έγινε πχ με το  Last of Us 2, δεν βλέπω πως μπορεί κάποιον να πείσει να πάρει PS πέρα απο την αφοσίωση των φανατικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε παιδιά, είχε κανείς την εντύπωση οτι δεν θα το διατηρούσε; Είμαστε σοβαροί, έχετε ιδέα για τι νούμερα πωλήσεων μιλάμε; Ποσώς την ενδιαφέρει την Microsoft για το αν θα έχει περισσότερες πωλήσεις το xbox απ' το playstation, η Microsoft πουλάει λογισμικό και αν μπορεί να τα τσεπώνει και απ τον "ανταγωνιστή" ακόμη καλύτερα γιαυτήν.

Μην το πάτε οπαδικά, ειναι ξεκάθαρα "business" η παρούσα κατάσταση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, yonah είπε

Γιατί ρε παιδιά, είχε κανείς την εντύπωση οτι δεν θα το διατηρούσε; Είμαστε σοβαροί, έχετε ιδέα για τι νούμερα πωλήσεων μιλάμε; Ποσώς την ενδιαφέρει την Microsoft για το αν θα έχει περισσότερες πωλήσεις το xbox απ' το playstation, η Microsoft πουλάει λογισμικό και αν μπορεί να τα τσεπώνει και απ τον "ανταγωνιστή" ακόμη καλύτερα γιαυτήν.

Μην το πάτε οπαδικά, ειναι ξεκάθαρα "business" η παρούσα κατάσταση.

Όχι δεν θέλει να πουλήσει λογισμικό, θέλει κόσμο στο οικοσύστημά της. Το οποίο σημαίνει gamepass σε ότι έχει να κάνει με τα games.

Το πιό έξυπνο απ όλα τα σενάρια είναι να βγάλει κάποιου είδους gamepass tier για το ps/nintendo/cloud/pc μόνο με τα first party παιχνίδια της. Αυτό θα έριχνε αρκετό κόσμο μέσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς τα single player παιχνίδια των εταιριών που αγόρασε θα μείνουν exclusive. Τα multiplayer multiplatform γιατί θα χάσει πολλά φράγκα άμα μείνουν αποκλειστικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Le Perv είπε

Nαι, μην αγχεστε. Θα συνεχισει να υποστηριζει το Playstation και θα παιζει κανονικα................... μονο σε αναλυση 240p. 😆
 

Στο PS5 χαχαχαχαχα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρίζετε το cod αλλά είδαμε και το bf 2042 κατρακύλα που είχε τι να πεις σαν τα παλιά δεν έχει δεν τα φτιάχνουν πλέον με μεράκι θέλουν ριζικές αλλαγές οι developers και τα άτομα που δουλεύουν στα στούντιο φτάνει με τις πρόχειρο δουλειές και αρπαχτές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Chocobo είπε

Κλασικό σχόλιο κάτω απο κάθε διαδεδομένο παιχνίδι.

Κάτι δεκάδες εκατομμύρια player base όμως διαφωνούν. 

Επίσης τι εννοείς να απαλλαγείς ; Σε αναγκάζει κάποιος να το αγοράζεις και να το κάνεις install ? Ή είσαι απο τους πονεμένους που θέλουν να αγοράζουν 1 παιχνίδι και η εταιρία να βγάλει νέο 10 χρόνια μετά ; 

Ότι είναι διαδεδομένο πρέπει να μου αρέσει?  Και το Fortnite είναι διαδεδομένο, πρέπει να το παίξω και αυτό? Δεν μου αρέσει το cod και δεν μου αρέσει η νοοτροπία οσων φανατιζονται με το συγκεκριμένο τίτλο παρουσιάζοντας το κατά καιρούς σαν τον βασικότερο λόγο για να έχουν κονσόλα. Συνεπώς θα προτιμούσα να απαλλαγώ από αυτούς και τα σχόλια των. Πονεμένος (στην τσέπη κυρίως) είναι εκείνος που τα σκάει κάθε χρόνο για να παίξει το ίδιο πράγμα με 1% ουσιαστική τροποποιηση ετησίως. Εσύ λοιπόν που είσαι cod fanboy μπορείς να χαρεις με αυτά τα νέα και να συνεχίσεις να τους πληρώνεις κάθε χρόνο. :)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, TheVendor είπε

Ότι είναι διαδεδομένο πρέπει να μου αρέσει?  Και το Fortnite είναι διαδεδομένο, πρέπει να το παίξω και αυτό? Δεν μου αρέσει το cod και δεν μου αρέσει η νοοτροπία οσων φανατιζονται με το συγκεκριμένο τίτλο παρουσιάζοντας το κατά καιρούς σαν τον βασικότερο λόγο για να έχουν κονσόλα. Συνεπώς θα προτιμούσα να απαλλαγώ από αυτούς και τα σχόλια των. Πονεμένος (στην τσέπη κυρίως) είναι εκείνος που τα σκάει κάθε χρόνο για να παίξει το ίδιο πράγμα με 1% ουσιαστική τροποποιηση ετησίως. Εσύ λοιπόν που είσαι cod fanboy μπορείς να χαρεις με αυτά τα νέα και να συνεχίσεις να τους πληρώνεις κάθε χρόνο. :)

 

Δεν έχω παίξει ποτέ cod.Μην αρπάζεσαι και αρχίζεις τα είσαι fanboy κλπ επειδή κάποιος κάνει λογικό αντίλογο.
Το πως έφτασες στο συμπέρασμα πως πρέπει να παίζεις οτι είναι διαδεδομένο μόνο εσύ το ξέρεις.

Το να εύχεσαι να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα επειδή δεν σου αρέσει δεν σε τιμά σαν χαρακτήρα.

Μου αρέσει κιόλας που γράφεις θα προτιμούσες να απαλλαγείς κλπ κλπ αλλά να που σκας πρώτο σχόλιο σε είδηση για αυτό που σου κάνει δύσκολη τη ζωή…οπότε μάλλον κράζεις θαυμάζεις περίπτωση ή 1 game/10 χρόνια που ανέφερα πρίν..

 

Επεξ/σία από Chocobo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 ώρα πριν, Chocobo είπε

Δεν έχω παίξει ποτέ cod.Μην αρπάζεσαι και αρχίζεις τα είσαι fanboy κλπ επειδή κάποιος κάνει λογικό αντίλογο.
Το πως έφτασες στο συμπέρασμα πως πρέπει να παίζεις οτι είναι διαδεδομένο μόνο εσύ το ξέρεις.

Το να εύχεσαι να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα επειδή δεν σου αρέσει δεν σε τιμά σαν χαρακτήρα.

Μου αρέσει κιόλας που γράφεις θα προτιμούσες να απαλλαγείς κλπ κλπ αλλά να που σκας πρώτο σχόλιο σε είδηση για αυτό που σου κάνει δύσκολη τη ζωή…οπότε μάλλον κράζεις θαυμάζεις περίπτωση ή 1 game/10 χρόνια που ανέφερα πρίν..

 

Μπράβο σου που δεν παιζεις cod αρχικά.Δευτερευοντως, αμοιβαία τα συμπεράσματα όπως ξεκάθαρα φαίνεται από την απάντηση σου. Δεν έχω καμία συμπάθεια για το cod, η είδηση εμφανίστηκε μπροστά μου οπότε και σχολίασα και τέλος η συλλογή μου έχει 500+ παιχνίδια οπότε θα διαφωνήσω με όσα ανεπιτυχώς υποστηρίζεις. 

Επεξ/σία από TheVendor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...