Προς το περιεχόμενο

Η πρώτη μεγάλη αναβάθμιση των Windows 11 έρχεται με αλλαγές στην taskbar, με Android apps κ.ά.


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω απογοητευτεί από την σταθερότητα και την έλλειψη υποστήριξης των 11 που αποτελούν ένα τρομερό πισωγύρισμα σε σχέση με τα 10.

Έχω πέσει πάνω σε ολοκαίνουργιο Dell G5 15 που δεν το λες και φτηνό laptop και που μετά την "αναβάθμιση" έχει λιώσει στις μαύρες/μπλε οθόνες. Το πρόβλημα δείχνει να είναι το υποσύστημα ήχου. Έχω δοκιμάσει τα πάντα - τίποτα. Ούτε BIOS upgrade, ούτε drivers. Ο μόνος λόγος ύπαρξης των 11 για εμένα είναι για να σε καταναγκάσουν να κάνεις login με λογαριασμό microsoft. Το να διαβάσω πως το τρόπον τινά SP1 θα έχει... νέο notepad, υποτιμάει την όποια νοημοσύνη μου...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, teodoreh είπε

Έχω απογοητευτεί από την σταθερότητα και την έλλειψη υποστήριξης των 11 που αποτελούν ένα τρομερό πισωγύρισμα σε σχέση με τα 10.

Έχω πέσει πάνω σε ολοκαίνουργιο Dell G5 15 που δεν το λες και φτηνό laptop και που μετά την "αναβάθμιση" έχει λιώσει στις μαύρες/μπλε οθόνες. Το πρόβλημα δείχνει να είναι το υποσύστημα ήχου. Έχω δοκιμάσει τα πάντα - τίποτα. Ούτε BIOS upgrade, ούτε drivers. Ο μόνος λόγος ύπαρξης των 11 για εμένα είναι για να σε καταναγκάσουν να κάνεις login με λογαριασμό microsoft. Το να διαβάσω πως το τρόπον τινά SP1 θα έχει... νέο notepad, υποτιμάει την όποια νοημοσύνη μου...

day 1 insider και συνεχιζω μεχρι τωρα χωρις μαυρες/μπλε οθονες.

Υ.Γ. με PC του 2018

Επεξ/σία από kata_tixi
  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα αυτη τη στιγμη κανω το update στο 775 , σε ολα τ'αλλα εχω 10αρια και ουτε προκειται να πανε σε 11

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως παιδιά σε dell laptop ανάβαθμισα πριν 1 βδομάδα. Μου αρέσουν τα 11. Ίσως θα έλεγα περισσότερο από τα 10. Μου θυμίζουν apple λειτουργικό. Απλό και εύχρηστο. Μου αρέσει. +1 από εμένα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, teodoreh είπε

Ο μόνος λόγος ύπαρξης των 11 για εμένα είναι για να σε καταναγκάσουν να κάνεις login με λογαριασμό microsoft.

Οχι βεβαια, δεν ειναι αναγκαιο να κανεις login/Microsoft.....

Επεξ/σία από endeavour
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ολοι εσεις που λετε οτι μοιαζει πολυ σε λειτουργικο της Apple θα το θελατε παρα πολυ. Ασε που δεν εχουν καμια σχεση με αυτη την σαπιλα τα 11 που τα εβγαλαν ετσι για να τα βγαλουν. Χειροτερα και απο Vista. Γελουν και οι πετρες πραγματικα. TPM2 τρεις λαλουν και δυο χορευουν. Βασικα αυτα βλεπει η Apple και γελαει.

Επεξ/σία από tasosbacon
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, TheBus είπε

"Η Microsoft σχεδιάζει να δοκιμάσει νέα πειραματικά χαρακτηριστικά"

ψηφιακά εργαστηριακά ποντίκια γίναμε... όσο πάει και γίνεται καλύτερη η φάση!

Οι insiders θα τα εχουν πειραματικά χαλαρώστε. Αν ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ να εισαι insider σημαινει οτι αποδεχεσαι πως το μηχανημα σου θα τεσταρει beta εκδοσεις. 

10 ώρες πριν, iwnas28 είπε

Ευχομαι καλη τυχη σε οσους τολμισουν να αναβαθμισουν τα συστηματα τους!!!

Day one user εδω. Κανένα προβλημα με τα Windows 11. Βάλε το λειτουργικο και τσέκαρέ το μονος σου. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι απο περιέργεια αυτό το άθλιο Search το φτιάξαν ...ή ακόμα περιμένουμε το γαιδούρι να ανέβει την ανηφόρα (και δεν την ανεβαίνει κιόλας)

Είχα μια επαφή με παλιότερα Windows και η κατάσταση είναι η νύχτα με την μέρα

Ας είναι καλά το Agent Ranshack

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω γκρίνια και κακομοιριά.

Πώς και δεν ανέφερε κάποιος ακόμα τα ΧΡ σαν το καλύτερο λειτουργικό.

Έχει μια βδομάδα που αναβάθμισα από τα 10άρια και μου αρέσουν.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όνομα συσκευής    GIANNIS
Επεξεργαστής    Intel(R) Core(TM) i3-9100F CPU @ 3.60GHz   3.60 GHz
Εγκατεστημένη RAM    12,0 GB
Αναγνωριστικό συσκευής    XXXXXXXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXXXXXXXXXX
Αναγνωριστικό προϊόντος    XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX
Τύπος συστήματος    Λειτουργικό σύστημα 64 bit, επεξεργαστής τεχνολογίας x64
Πένα και αφή    Δεν είναι διαθέσιμη η εισαγωγή δεδομένων με πένα ή με αφή για αυτήν την οθόνη

Έκδοση    Windows 11 Pro
Έκδοση    21H2
Έγινε εγκατάσταση στις    ‎4/‎10/‎2021
Δομή λειτουργικού συστήματος     22000.527
Εμπειρία    Windows Feature Experience Pack - Πακέτο εμπειρίας δυνατοτήτων των Windows 1000.22000.527.0
 

 

Κανένα πρόβλημα απολύτως. Πάει σφαίρα. Δεν βρίσκω κάτι αρνητικό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...