Προς το περιεχόμενο

Εκτόξευση τιμών καινούριων και μεταχειρισμένων αυτοκινήτων και δικύκλων


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, dtk-386 είπε

Οταν σε μία αγορά δεν μπορεί το καταναλωτικό κοινό σου να αγοράσει το προϊόν σου χαμηλώνεις την τιμή. Δεν γίνεται να το αγοράζεις στην ίδια τιμή με τον γερμανό και τον άγγλο. Δες τα είδη σούπερ μάρκετ στην Βουλγαρία και στην Ελλάδα. 

Ή απλά στη συγκεκριμένη αγορά θα πουλάς τα φθηνότερα (αλλά όχι απαραίτητα φθηνά) μοντέλα σου.

Πάντως μην ορκίζεσαι οτι το supermarket (πλέον) είναι φθηνότερο στην Ελλάδα από ότι σε Αγγλία, Γερμανία κλπ.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 971
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 ώρες πριν, agnostos13 είπε

Ή απλά στη συγκεκριμένη αγορά θα πουλάς τα φθηνότερα (αλλά όχι απαραίτητα φθηνά) μοντέλα σου.

Πάντως μην ορκίζεσαι οτι το supermarket (πλέον) είναι φθηνότερο στην Ελλάδα από ότι σε Αγγλία, Γερμανία κλπ.

 

Μα δεν είναι. Σε σχέση με την Βουλγαρία εννοώ ότι η Βουλγαρία είναι φτηνότερη. Εβλεπες γιαούρτι ΦΑΓΕ κάποτε στη Βουλγαρία στο 75% της τιμής στο ελληνικό ράφι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dtk-386 είπε

Μα δεν είναι. Σε σχέση με την Βουλγαρία εννοώ ότι η Βουλγαρία είναι φτηνότερη. Εβλεπες γιαούρτι ΦΑΓΕ κάποτε στη Βουλγαρία στο 75% της τιμής στο ελληνικό ράφι.

Αυτό μπορεί να ισχύει/ίσχυε στο γιαούρτι (όπως γράφεις) κυρίως λόγω χαμηλότερης φορολογίας.

Όμως δεν είναι απαραίτητα ο κανόνας.

Θυμάμαι φίλους πριν 10 χρόνια που είχαν πάει Βουλγαρία και κοίταξαν μήπως πάρουν τίποτα ρούχα και μου έλεγαν οτι οι τιμές είναι όπως και στην Ελλάδα (εκτός αν ήθελες μαϊμού).

Αντίστοιχα άλλοι φίλοι είχαν πάει πρόσφατα Τουρκία και κοίταζαν να πάρουν συσκευές Apple και οι τιμές ήταν υψηλότερες από ότι στην Ελλάδα όταν το κατά κεφαλήν ΑΕΠ είναι συγκριτικά περίπου 10% κάτω εκεί!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, όταν σκέφτεστε αγοραστές καινούργιων αυτοκινήτων μην σκέφτεστε μόνο τους λιανικούς. Υπάρχει πολλή αγορά που αποτελείται από εμπορικούς στόλους και νομικά πρόσωπα που αγοράζουν είτε για δική τους χρήση ή για ενοικίαση/leasing. Ε λοιπόν αυτοί φαίνεται να είναι πιο άνετοι οικονομικά από τον λιανικό λόγω των φοροαπαλλαγών/ εξοικονομήσεων που επιτυγχάνουν, οι οποίοι δεν δίνουν μεγάλο κεφάλαιο αλλά μίσθωμα. Νομίζω ότι αυτοί κινούν πλέον την αγορά και αποτελούν μόνιμη πελατεία για αντιπροσωπείες αυτοκινήτων. νΑν δεν υπήρχαν αυτοί θα παρακάλαγαν οι πωλητές μόλις έβλεπαν  πελατη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με συγγενικό πρόσωπο που ψάχνει αυτοκίνητο (ήταν για μεταχειρισμένο όμως οι τιμές τον σπρώχνουν σε καινούργιο) έχουμε γυρίσει ότι αντιπροσωπεία υπάρχει στην Δυτική Μακεδονία και η αντιμετώπιση από τους πωλητές είναι ότι μας έχουν γραμμένους στα παπάκια τους. Η τιμή είναι αυτή θες καλώς δεν θες τον μπούλο. Από δώρα κάτι γελοία πράγματα. Τους λέει ότι θα ακουμπήσει μετρητά το 75% ή και όλο το ποσό αλλά αυτοί δεν ιδρώνουν. Στην Opel μάλιστα ο πωλητής σηκώθηκε δέκα λεπτά αργότερα από την στιγμή που μας είδε ενώ το διάστημα αυτό κόβαμε βόλτες μέσα έξω στο χώρο. Μίλαγε και γέλαγε με την κοπέλα από το λογιστήριο. Μάλιστα όταν μας πλησίασε του λέω τελείωσες; αν θες συνέχισε θα ρίξουμε μια ματιά και στα μεταχειρισμένα έξω. Είχα σκοπό να το τραβήξω και άλλο αλλά δεν ήμουν μόνος. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, liakinen είπε

Με συγγενικό πρόσωπο που ψάχνει αυτοκίνητο (ήταν για μεταχειρισμένο όμως οι τιμές τον σπρώχνουν σε καινούργιο) έχουμε γυρίσει ότι αντιπροσωπεία υπάρχει στην Δυτική Μακεδονία και η αντιμετώπιση από τους πωλητές είναι ότι μας έχουν γραμμένους στα παπάκια τους. Η τιμή είναι αυτή θες καλώς δεν θες τον μπούλο. Από δώρα κάτι γελοία πράγματα. Τους λέει ότι θα ακουμπήσει μετρητά το 75% ή και όλο το ποσό αλλά αυτοί δεν ιδρώνουν. Στην Opel μάλιστα ο πωλητής σηκώθηκε δέκα λεπτά αργότερα από την στιγμή που μας είδε ενώ το διάστημα αυτό κόβαμε βόλτες μέσα έξω στο χώρο. Μίλαγε και γέλαγε με την κοπέλα από το λογιστήριο. Μάλιστα όταν μας πλησίασε του λέω τελείωσες; αν θες συνέχισε θα ρίξουμε μια ματιά και στα μεταχειρισμένα έξω. Είχα σκοπό να το τραβήξω και άλλο αλλά δεν ήμουν μόνος. 

Τι να κανουν και οι πωλητές, αφου το 90% που μπαινει μεσα δεν εχουν ουτε ενα ευρω στην τσεπη τους.

Να γινουν χαρτορίχτρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Τι να κανουν και οι πωλητές, αφου το 90% που μπαινει μεσα δεν εχουν ουτε ενα ευρω στην τσεπη τους.

Να γινουν χαρτορίχτρες

Την δουλειά τους σαν επαγγελματίες. Δεν νομίζω να υπάρχουν πολλοί που πάνε βόλτα στην αντιπροσωπεία όπως σε ένα κατάστημα με ηλεκτρονικά είδη και κινητά για να περάσουν την ώρα χαζεύοντας. Άσε που βρίσκονται εκτός αστικού ιστού (αρκετά μακριά μάλιστα πολλές από αυτές) οπότε δεν καίει βενζίνη ο άλλος για πλάκα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Τι να κανουν και οι πωλητές, αφου το 90% που μπαινει μεσα δεν εχουν ουτε ενα ευρω στην τσεπη τους.

Να γινουν χαρτορίχτρες

Τι λες???:blink: Δεν το ήξερα σε όποια αντιπροσωπεία μπω να ψωνίσω αναγκαστικά κιόλας. Εντελώς λάθος το σκεπτικό σου. ΕΝΤΕΛΩΣ όμως!

Επεξ/σία από dtk-386
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, liakinen είπε

Με συγγενικό πρόσωπο που ψάχνει αυτοκίνητο (ήταν για μεταχειρισμένο όμως οι τιμές τον σπρώχνουν σε καινούργιο) έχουμε γυρίσει ότι αντιπροσωπεία υπάρχει στην Δυτική Μακεδονία και η αντιμετώπιση από τους πωλητές είναι ότι μας έχουν γραμμένους στα παπάκια τους. Η τιμή είναι αυτή θες καλώς δεν θες τον μπούλο. Από δώρα κάτι γελοία πράγματα. Τους λέει ότι θα ακουμπήσει μετρητά το 75% ή και όλο το ποσό αλλά αυτοί δεν ιδρώνουν. Στην Opel μάλιστα ο πωλητής σηκώθηκε δέκα λεπτά αργότερα από την στιγμή που μας είδε ενώ το διάστημα αυτό κόβαμε βόλτες μέσα έξω στο χώρο. Μίλαγε και γέλαγε με την κοπέλα από το λογιστήριο. Μάλιστα όταν μας πλησίασε του λέω τελείωσες; αν θες συνέχισε θα ρίξουμε μια ματιά και στα μεταχειρισμένα έξω. Είχα σκοπό να το τραβήξω και άλλο αλλά δεν ήμουν μόνος. 

 

3 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Τι να κανουν και οι πωλητές, αφου το 90% που μπαινει μεσα δεν εχουν ουτε ενα ευρω στην τσεπη τους.

Να γινουν χαρτορίχτρες

 

3 ώρες πριν, liakinen είπε

Την δουλειά τους σαν επαγγελματίες. Δεν νομίζω να υπάρχουν πολλοί που πάνε βόλτα στην αντιπροσωπεία όπως σε ένα κατάστημα με ηλεκτρονικά είδη και κινητά για να περάσουν την ώρα χαζεύοντας. Άσε που βρίσκονται εκτός αστικού ιστού (αρκετά μακριά μάλιστα πολλές από αυτές) οπότε δεν καίει βενζίνη ο άλλος για πλάκα. 

 

2 ώρες πριν, dtk-386 είπε

Τι λες???:blink: Δεν το ήξερα σε όποια αντιπροσωπεία μπω να ψωνίσω αναγκαστικά κιόλας. Εντελώς λάθος το σκεπτικό σου. ΕΝΤΕΛΩΣ όμως!

Ο νικόλας δεν έχει και άδικο.

Προσωπικά εμένα με νευριάζει να κολλάει πάνω μου ο πωλητής για να με βοηθήσει. Αν θέλω βοήθεια, θα μπω στο κατάστημα και θα πάω κατευθείαν να βρω υπάλληλο. Αν μπω και αρχίζω να κοιτάω αυτοκίνητα , κινητά, ρούχα... σημαίνει ότι απλά θέλω να ρίξω μια ματιά και μπορεί να μη θέλω να απασχολήσω υπάλληλο. Αλλά οκ αυτό είναι δικιά μου ιδιοτροπία ας πούμε.

Έχω πάει πολλές φορές όταν ήμουν μικρότερος με φίλο μου , σε αντιπροσωπείες για να δούμε αυτοκίνητα, απλά για μάτι γιατί μας αρέσαν και τους 2. Τη μια φορά είχαμε πάει να δούμε το θρυλικό impreza, εννοείται φυσικά δε θα το αγοράζαμε. Παρόλο αυτά ο πωλητής ήρθε μας μίλησε, μπήκαμε μέσα στο αυτοκίνητο και το ίδιο συνέβει και σε άλλη αντιπροσωπεία. Αυτό για τον πωλητή ήταν χάσιμο χρόνου. Και σίγουρα δεν είμασταν οι μόνοι.

Άλλη φορά που πήγα για service το αμάξι, όσο περίμενα μπήκα στην έκθεση (Audi) που ήταν στον ίδιο χώρο να χαζέψω. Κανείς δεν ασχολήθηκε μαζί μου.

Αυτό που θέλω να πω είναι πως αρκετοί πάνε για μάτι. Προφανως οι πωλητές έχουν βαρεθεί να ρωτάνε τον καθένα και να απαντάει ότι ήρθε να ρίξει μια ματιά και ασχολούνται με όποιον τους αναζητήσει. Εγώ ούτε θυμάμαι πόσες φορές έχω πάει σε κατάστημα και έχω πει σε πωλητή που μου την έπεσε, ότι απλά κοιτάω κι αν θέλω κάτι θα φωνάξω. Αν πραγματικά θέλεις κάτι, μπαίνεις μέσα και πας καρφί σε υπάλληλο, δε κόβεις βόλτες. Αλλά και πάλι αν δεις ότι δεν έρχεται κανείς πας εσύ, δε τρέχει κατι. Εκτός αν επειδή πληρώνουμε έχουμε την εντύπωση ότι πρέπει να μας στρώνουν κόκκινο χαλί. Δυστυχώς πολλοί την έχουν.

Πάμε τώρα στα των χρημάτων.

Το κατάστημα ανακοινώνει μια τιμή. Τους χαρακτηρίζουμε γύφτους που δε δεχονται διαπραγματεύσεις και δε δίνουν δώρα, αλλά απο την άλλη εμείς δεν είμαστε γύφτοι που πάμε σαν τους ζήτουλες να ζητιανέψουμε κανένα συναγερμό, ή κανένα μπρελόκ. Γιατί όσοι πάνε να αγοράσουν αυτοκίνητο από τα πρώτα πράγματα που σκέφτονται είναι τι δώρα θα πάρουν και τι παζάρι θα κάνουν. Είναι οι συμβουλές που δίνουν και σε αυτό το φορουμ πολλοί.

Κι εγώ που θέλω να πουλήσω κάτι θα βάλω μεγαλύτερη τιμή από αυτή που θέλω, γιατί αυτός που θα ενδιαφερθεί θα μου αρχίσει σίγουρα τα παζάρια και θα μου τα κάνει τσουρέκια. Και φυσικά θα είμαι γύφτος και γελοίος (κατα την άποψη του) αν δε  ρίξω τη τιμή. Αυτός όμως δεν είναι γελοίος που αρχίζει τα γελοία παζαρια.

Το ότι πληρώνουμε δε σημαίνει ότι ο άλλος θα κάνει κωλοτούμπες. Να χαλαρώσουμε λίγο. Δηλαδή τι πρέπει να κάνει ο πωλητής; Να βγει έξω και να χορεύει γυμνός;

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Bitbit είπε

Το κατάστημα ανακοινώνει μια τιμή. Τους χαρακτηρίζουμε γύφτους που δε δεχονται διαπραγματεύσεις και δε δίνουν δώρα, αλλά απο την άλλη εμείς δεν είμαστε γύφτοι που πάμε σαν τους ζήτουλες να ζητιανέψουμε κανένα συναγερμό, ή κανένα μπρελόκ. Γιατί όσοι πάνε να αγοράσουν αυτοκίνητο από τα πρώτα πράγματα που σκέφτονται είναι τι δώρα θα πάρουν και τι παζάρι θα κάνουν. Είναι οι συμβουλές που δίνουν και σε αυτό το φορουμ πολλοί.

 

Προσωπικά ποτέ δεν με ένοιαξαν τα "δώρα" (λέμε τώρα δώρα τα πατάκια και το κινέζικο συναγερμό γελάνε οι ρόδες) που κάνει η αντιπροσωπεία και βεβαίως ΠΟΤΕ δεν ζήτησα κάτι. Δεν πέφτω τόσο χαμηλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dtk-386 είπε

Προσωπικά ποτέ δεν με ένοιαξαν τα "δώρα" (λέμε τώρα δώρα τα πατάκια και το κινέζικο συναγερμό γελάνε οι ρόδες) που κάνει η αντιπροσωπεία και βεβαίως ΠΟΤΕ δεν ζήτησα κάτι. Δεν πέφτω τόσο χαμηλά. 

εσύ μπορεί να μη ζήτησες αλλά οι περισσότεροι ζητάνε.

Εγώ έγραψα το παραπάνω κείμενο για να δείξω ότι τα πράγματα μπορεί να είναι και λίγο διαφορετικά και να σκεφτόμαστε λίγο παραπέρα. Και κυρίως όχι επειδή πληρώνουμε να έχουμε την εντύπωση ότι θα τρέχουν πίσω μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Bitbit είπε

εσύ μπορεί να μη ζήτησες αλλά οι περισσότεροι ζητάνε.

Εγώ έγραψα το παραπάνω κείμενο για να δείξω ότι τα πράγματα μπορεί να είναι και λίγο διαφορετικά και να σκεφτόμαστε λίγο παραπέρα. Και κυρίως όχι επειδή πληρώνουμε να έχουμε την εντύπωση ότι θα τρέχουν πίσω μας

Ε καλά ο καθένας μιλάει για την πάρτη του. Δεν μπορώ να ξέρω τι κάνει η πλειοψηφία γιατί δεν είμαι πωλητής να έχω στατιστικό δείγμα. Πάντως κι εγώ είμαι της φάσης ότι δεν θέλω πωλητή στην αντιπροσωπεία από πάνω μου. Τα ξέρω πριν πάω ειδικά στην σημερινή εποχή του ίντερνετ. Τον πωλητή τον θες για να σου δώσει προσφορά, έκπτωση ή τραπεζικό πλάνο. Δεν τον θες να χαζολογάει με τη λογίστρια. Είναι ΑΓΕΝΕΙΑ πως να το κάνουμε. Εγώ αν έμπαινα σε τέτοια αντιπροσωπεία θα έφευγα με την μία. Και το άλλο που λέτε, το δεν έχω ευρώ στη τσέπη, ποτέ ΠΟΤΕ δεν ξέρεις ο άλλος που μπαίνει τι είναι και τι κάνει. Εχω δείγμα 2 φίλων μου με 6ψηφιο λογαριασμό που αν τους δεις νομίζεις ότι ζουν με ΟΑΕΔ. Εκτός αυτού μία αντιπροσωπεία δεν την ενδιαφέρει πως θα τα πάρει. Αν ο άλλος δανειστεί θα τα πάρει στο ακέραιο. Οπότε δεν καταλαβαίνω το απαξιωτικό ύφος κάποιων εδώ μέσα. 

ΥΓ. στις ΗΠΑ η πλειοψηφία αγοράζει αυτοκίνητο με δανεισμό, τι σημαίνει αυτό? Θα τρώνε πόρτα στις dealerships?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Bitbit είπε

 

Το κατάστημα ανακοινώνει μια τιμή. Τους χαρακτηρίζουμε γύφτους που δε δεχονται διαπραγματεύσεις και δε δίνουν δώρα, αλλά απο την άλλη εμείς δεν είμαστε γύφτοι που πάμε σαν τους ζήτουλες να ζητιανέψουμε κανένα συναγερμό, ή κανένα μπρελόκ. Γιατί όσοι πάνε να αγοράσουν αυτοκίνητο από τα πρώτα πράγματα που σκέφτονται είναι τι δώρα θα πάρουν και τι παζάρι θα κάνουν. Είναι οι συμβουλές που δίνουν και σε αυτό το φορουμ πολλοί.

H αγορά του αυτοκινήτου, και όχι μόνο η ελληνική σε όσες χώρες έχω πάει στην Ευρώπη σε εμπόρους έτσι είναι, παραδοσιακά στηρίζεται σε αυτό το μοντέλο. Κάποια έκπτωση, κάποιο έξτρα, ένα δωράκι. Κάθε αντιπροσωπεία έχει να ανταγωνιστεί όχι μόνο τους εμπόρους από άλλες μάρκες αλλά και τους ομόσταβλους.

Πάντως η αγορά έχει γίνει τελείως αλλοπρόσαλλη. Είχα πάρει αυτοκίνητο εδώ στο Βέλγιο ακριβώς πριν 2 χρόνια (κάπου στο ινσόμνια πρέπει να παίζει ακόμα σκαναρισμένη η προσφορά που μου είχαν δώσει) και τώρα αν θέλω το πουλάω και βγάζω και κέρδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Bitbit είπε

Το κατάστημα ανακοινώνει μια τιμή. Τους χαρακτηρίζουμε γύφτους που δε δεχονται διαπραγματεύσεις και δε δίνουν δώρα, αλλά απο την άλλη εμείς δεν είμαστε γύφτοι που πάμε σαν τους ζήτουλες να ζητιανέψουμε κανένα συναγερμό, ή κανένα μπρελόκ. Γιατί όσοι πάνε να αγοράσουν αυτοκίνητο από τα πρώτα πράγματα που σκέφτονται είναι τι δώρα θα πάρουν και τι παζάρι θα κάνουν. Είναι οι συμβουλές που δίνουν και σε αυτό το φορουμ πολλοί.

Κι εγώ που θέλω να πουλήσω κάτι θα βάλω μεγαλύτερη τιμή από αυτή που θέλω, γιατί αυτός που θα ενδιαφερθεί θα μου αρχίσει σίγουρα τα παζάρια και θα μου τα κάνει τσουρέκια. Και φυσικά θα είμαι γύφτος και γελοίος (κατα την άποψη του) αν δε  ρίξω τη τιμή. Αυτός όμως δεν είναι γελοίος που αρχίζει τα γελοία παζαρια.

Το ότι πληρώνουμε δε σημαίνει ότι ο άλλος θα κάνει κωλοτούμπες. Να χαλαρώσουμε λίγο. Δηλαδή τι πρέπει να κάνει ο πωλητής; Να βγει έξω και να χορεύει γυμνός;

Εμμ, αυτή είναι η νόρμα σε Ι.Χ και ιδίως εταιρικά που εκεί παίζει τρελό παζάρι.
Τουλάχιστον Ευρώπη και ΗΠΑ (λίγο από ότι ξέρω).
Η τιμή "καταλόγου" του κατασκευαστή χωράει (λιγότερο ή περισσότερο) παζάρι με τον αντιπρόσωπο. 
Εάν ένας αντιπρόσωπος το παίξει τουπέ και "το παίρνεις ή φεύγεις", τότε πας σε άλλον (της ίδιας εταιρείας) που προσφέρει περισσότερα.
Εκτός και εάν μιλάμε για μαγαζί γωνία που θα πουλήσει έτσι κι αλλιώς (ή το πάει για φούντο), οι περισσότεροι είναι διαθέσιμοι (στο εξωτερικό, δεν ξέρω τώρα τι γίνεται Ελλάδα) για κάποια έξτρα ή σκόντο.

Δεν θα χαρίσω και χαριστώ στον αντιπρόσωπο το μέγιστο ποσοστό κέρδους (αρκετά έως πολλά) για να μην με πει γύφτο.. 
 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω περάσει σεμινάρια πωλητή στην Ελλάδα και στο εξωτερικό (παλαιότερα). Ο πωλητής με το που μπει ο πελάτης χωρίς να τρέξει αλλά με "όμορφο" και "ήρεμο" τρόπο οφείλει να τον πλησιάσει και μετά τα τυπικά καλημέρα - καλησπέρα ρωτά πως μπορεί να τον εξυπηρετήσει και αν ο πελάτης απαντήσει όχι θέλω μόνο να ρίξω μια ματιά ή να περάσω την ώρα μου (δικαίωμα του) τότε ο πωλητής λέει στον πελάτη ότι με χρειαστείτε με φωνάζετε. Παραμένει στον χώρο σχετικά κοντά με τον πελάτη και δεν τον γράφει στα μπορμπόλια του. 

Αν εγώ έβρισκα το ίδιο αμάξι σε ίδια τιμή θα επέλεγα να το πάρω από τον πωλητή με την καλύτερη εξυπηρέτηση ακόμα και αν ήταν σε διπλανό νομό.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...