Προς το περιεχόμενο

Apple Mac Studio, ένα desktop τέρας επιδόσεων με M1 Ultra SoC και 128GB RAM


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, load είπε

Νομιζω γιαυτο απλα στακαρανε 2 M1 max, γιατι δεν εχουν προς το παρον κατι καλυτερο σε επιδοσεις..αρα φανταζομαι δεν υπαρχει Μ2 ακομα.

Βασικά νομίζω ότι απλά κάνουν επίδειξη αρχιτεκτονικής και τι μπορεί να προσφέρουν τα socs της…  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@AtiX δεν ξέρω προς τι το γελακι, δεν υπάρχει ουτε μια στο εκατομυριο ο m1 ultra να περναει τον περσινό 12900k. Για να καταλαβω, εσυ πιστεύεις οτι θα τον περναει? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Herald είπε

@AtiX δεν ξέρω προς τι το γελακι, δεν υπάρχει ουτε μια στο εκατομυριο ο m1 ultra να περναει τον περσινό 12900k. Για να καταλαβω, εσυ πιστεύεις οτι θα τον περναει? 

Το γέλιο ήταν γιατί αντί να εξηγήσεις στο παιδί ότι λάθος κατάλαβε αυτό που προσπαθεί να κάνει η Intel, εσύ κολλημένος του δίνεις άκυρη πληροφορία και εντελώς άσχετη με την είδηση…

ξεκολλά, σου έχει γίνει εμμονή ο M1 και οι παραλλαγές του… 🙂

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Το γέλιο ήταν γιατί αντί να εξηγήσεις στο παιδί ότι λάθος κατάλαβε αυτό που προσπαθεί να κάνει η Intel, εσύ κολλημένος του δίνεις άκυρη πληροφορία και εντελώς άσχετη με την είδηση…

ξεκολλά, σου έχει γίνει εμμονή ο M1 και οι παραλλαγές του… 🙂

Μα τι να εξηγήσω, ακόμα και το άρθρο στην επικεφαλίδα δεν έγραφε αυτό. Αν δεν κατάφερε ούτε την επικεφαλίδα να διαβάσει σωστά τι ελπίδες έχω να του εξηγήσω και να καταλάβει το οτιδήποτε...

Εμμονή μου έχει γίνει η πραγματικότητα μόνο. Προφανώς όταν ο άλλος νομίζει ότι δεν υπάρχει cpu πιο γρήγορος απτον m1 max τι να του πώ, μπράβο έχεις δίκιο?

Επεξ/σία από Herald
  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Herald είπε

Μα τι να εξηγήσω, ακόμα και το άρθρο στην επικεφαλίδα δεν έγραφε αυτό. Αν δεν κατάφερε ούτε την επικεφαλίδα να διαβάσει σωστά τι ελπίδες έχω να του εξηγήσω και να καταλάβει το οτιδήποτε...

Κανείς το ίδιο λάθος όπως και στο προηγούμενο θέμα που τα λέγανε…

ειλικρινά δεν μπορώ να πιστέψω ότι η πρώτη σου και τελευταία σκέψη είναι οι επιδόσεις του 12900 στα 40w και αν αποδίδει καλύτερα ή όχι από τους M1…

πραγματικά την μόνη εταιρία που θα έπρεπε να απασχολεί κάτι τέτοιο είναι την Intel άντε και τους λάτρεις της…

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και η ομορφια ειναι κατι αντικειμενικο, αν δεν μου θυμιζε τον μινι αφυγραντηρα μου σε εμφανιση, ισως το αγοραζα και εγω που ειμαι recovering applehaterolic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, AtiX είπε

πραγματικά την μόνη εταιρία που απασχολεί κάτι τέτοιο είναι την Intel άντε και τους λάτρεις της…

Και αυτόν που την αναφέρει σε ένα άρθρο για τον m1...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Και αυτόν που την αναφέρει σε ένα άρθρο για τον m1...

Αν του απαντούσες σωστά θα είχες δίκιο, του απάντησες όμως σαν αυτόν από το ανέκδοτο με τον γρύλο…

ελπιζω να καταλαβαίνεις τι λέω… 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Αν του απαντούσες σωστά θα είχες δίκιο, του απάντησες όμως σαν αυτόν από το ανέκδοτο με τον γρύλο…

ελπιζω να καταλαβαίνεις τι λέω… 🙂

Δεν έχω ιδέα ποιό είναι το ανέκδοτο αλλά το δέχομαι, έχεις δίκιο για το μη ορθό της απάντησης μου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, invisiblesurfer είπε

Ενα αντίστοιχο μικρό και μαζεμένο gaming desktop και τι στον κόσμο....

Μπορείς να το φτιάξεις μόνος σου με ένα sffpc κουτι, το πρόβλημα σήμερα ειναι οι τιμές των καρτών γραφικών όχι οι ultra compact λύσεις για gaming desktop pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nikosgalis είπε

Κάποτε η Apple είχε μερίδιο 2-3% στα desktop και έτσι όπως πάει, σε 3-4 χρόνια θα είναι mainstream πλατφόρμα.
Θα φτάσουμε να τα αγοράζουμε και ως value for money, όχι γιατί θα είναι φτηνά αλλά γιατί θα προσφέρουν τεράστιο value.

Όντως, γιατί mainstream γίνονται όλοι οι υπολογιστές που ξεκινούν από 2500 στην ελληνική αγορά αλλά και παγκοσμίως. Αρκεί να έχουν value ...

Μάτωσαν τα μάτια μου....

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 4
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...