Προς το περιεχόμενο

Cosmote Gigamax Unlimited (απεριόριστα data & λεπτά ομιλίας) στα 37€ [TEΛΟΣ]


blueangel3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, Just_travel_everywhere είπε

Δυστυχώς με περιμένεις αυτές τις ταχύτητες με router  5G δοκίμασα αρκετά αλλά δεν δουλεύουν με τον ίδιο  τρόπο !!! 

 

Το 5G Router που υπήρχε εντός του καταστήματος Γερμανού (ZTE), έβγαλε 880 ταχύτητα. Εγώ έπιασα και λίγο παραπάνω από την παραπάνω φωτογραφία σε δεύτερη μέτρηση έξω από το κατάστημα. Όπως και να έχει δεν αξίζει ίσως το κόστος για 5G Router αν δεν υπάρχει λόγος για αυτή την ταχύτητα να την έχεις, αλλά για το αν πιάνει την ταχύτητα αυτή την πιάνει κανονικά και παραπάνω, αρκεί να είσαι στην σωστή περιοχή όπως είμαι εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ισχύει το γεγονός ότι πρέπει ο αριθμός να παραμείνει 3 μήνες σε καρτοκινητό και μετά να γίνει ξανά συμβόλαιο,κάποιος που έχει Cosmote συμβόλαιο(και γω μέσα),είναι μονόδρομος η φορητοτητα στα αντίστοιχα unlimited των άλλων εταιριών με παρόμοιες τιμές; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, iasonasmei είπε

 Μάγκες,  Prixtel στην Γαλλία, 10 ευρώ τον μήνα, απεριόριστες κλήσεις και SMS, 140GB. Να πάνε να κουρευτούνε οι Gangster στην Ελλάδα...

140 γιγα τον μηνα;

ολο το θεμα ειναι τα απεριοριστα ντατα. 

Καμια σχεση το προγραμμα αυτο με του θεματος.

Ειναι αρκετα αλλα ειναι μονο για κινητο.

Εδω παιζεις μπαλα αλλιως

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, prokomeni είπε

140 γιγα τον μηνα;

ολο το θεμα ειναι τα απεριοριστα ντατα. 

Καμια σχεση το προγραμμα αυτο με του θεματος.

Ειναι αρκετα αλλα ειναι μονο για κινητο.

Εδω παιζεις μπαλα αλλιως

Θέλετε απεριόριστα γιατί το ταβάνι είναι οπτική ίνα asymetric 200/5 Μbit στο σπίτι. Ξεχασα να πώ ότι το fiber στο μέσο νοικοκυριό της Γαλλίας είναι 20 ευρώ το μήνα για 1gbit up/down.

Επεξ/σία από iasonasmei
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ταχύτητες 4G εκεί που ήταν σταθερά 180-220/40 σήμερα εδώ και 1 ώρα και κάτι στο ίδιο σημείο στο σπίτι παίζει 50/40.

Και είναι πιο αργό γενικά δεν ξέρω, το καταλαβαίνεις για αυτό και έκανα speedtest.

Δεν ξέρω γιατί λογικά κάτι παροδικό (ελπίζω)

Το upload είναι εκεί που ήταν πάντως.

Επεξ/σία από user2163
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, iasonasmei είπε

Θέλετε απεριόριστα γιατί το ταβάνι είναι οπτική ίνα asymetric 200/5 Μbit στο σπίτι. Ξεχασα να πώ ότι το fiber στο μέσο νοικοκυριό της Γαλλίας είναι 20 ευρώ το μήνα για 1gbit up/down.

Δεν μπορώ να σε ακολουθήσω. 

Ίσως δεν έχεις καταλάβει το πρόγραμμα του θέματος καλά 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, prokomeni είπε

Δεν μπορώ να σε ακολουθήσω. 

Ίσως δεν έχεις καταλάβει το πρόγραμμα του θέματος καλά 

 

Πόσα GB καταναλώνετε ανά μήνα στο κινητό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή γιατί η cosmote ξεκίνησε το τροπάριο της Vodafone και βάζει κοφτές στην ταχύτητα σε σέρβερ εκτός του δικού της! Βλέπεις υψηλές ταχύτητες ενώ πραγματικά πιάνει 20μαξ.. όσοι έχετε cosmote δοκιμάστε speed test σε άλλους σέρβερ σε τυχαία χρονικά διαστήματα να βγει άκρη. Δεν το κάνει σε όλους συνέχεια και διαρκεί συνήθως κάποιες ώρες ο κόφτης για να μην το παίρνετε χαμπάρι. Δεν ξέρω κάτω από ποιες συνθήκες το κάνουν όμως ακόμα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, prokomeni είπε

1 το πολύ 2

Εγώ το πολύ 25 GB , άντε πες καλοκαίρι θα χαλάσω 100GB . Με 10 ευρώ θα την βγάλω. Τα απεριόριστα είναι κόλπο από τις εταιρίες στην Ελλάδα για να γδέρνουν τον κόσμο , δεν προσφέρουν value με τα χαμηλά πακέτα επίτηδες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Decano είπε

ε ρε γλέντια.....266530639_Screenshot2022-03-24at22_33_58.png.0b1dc9953aaac131f5a7071b097ac7b5.png

4g έχεις η 5;

4 λεπτά πριν, iasonasmei είπε

Εγώ το πολύ 25 GB , άντε πες καλοκαίρι θα χαλάσω 100GB . Με 10 ευρώ θα την βγάλω. Τα απεριόριστα είναι κόλπο από τις εταιρίες στην Ελλάδα για να γδέρνουν τον κόσμο , δεν προσφέρουν value με τα χαμηλά πακέτα επίτηδες

οπότε θεωρείς ότι είναι ακριβά τα 30. Άλλοι τα βρήκαν τρομερή ευκαιρία. και σε αυτό το θέμα εδώ μέσα. 

Άσε να κρίνει ο καθένας για τον εαυτό του 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...