Προς το περιεχόμενο

Cosmote Gigamax Unlimited (απεριόριστα data & λεπτά ομιλίας) στα 37€ [TEΛΟΣ]


blueangel3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 23/5/2022 στις 4:56 ΜΜ, alekout είπε

Εγώ πήρα τηλέφωνο στο 13888 και ρώτησα γιατί αυτές οι χρεώσεις . Η πρώτη απάντηση ήταν οτι είναι αναλογικές οι χρεώσεις με το χρόνο μέχρι την έναρξη του νέου μήνα . Φυσικά είπα αλλά είναι μόνο οι χρεώσεις , δεν υπάρχουν και οι αναλογικές εκπτώσεις . Έτσι είναι ήταν η απάντηση . Στην αντίδρασή μου οτι πουθενά δεν αναφέρεται αυτό στο συμβόλαιο , μου απάντησε οτι έπρεπε να σας είχαν ενημερώσει προφορικά . Προσπάθησα να συγκρατήσω τα γέλια μου και της απάντησα οτι αφού ηχογραφούν τις συνομιλίες , θα μπορούσαν να διαπιστώσουν οτι δεν είναι έτσι , αλλά και έτσι να ήταν , υπάρχει το συμβόλαιο και δεν δέχομαι τη χρέωση . Μου είπε οτι καταγράφει το αίτημά μου και θα με ενημερώσουν . Αυτά από την Παρασκευή . Είναι διάστημα σχεδόν μισού μήνα και η επιπλέον χρέωση σχεδόν 30€ . Δεν είναι τόσο το οικονομικό αλλά και το ότι νομίζουν οτι απευθύνονται δεν ξέρω κι εγώ που . Θα δούμε που θα καταλήξει .

Εμένα με διαβεβαίωσαν μεν θα χρεωθούν αναλογικά τα πάγια από το προηγούμενο συμβόλαιο  με το καινούργιο αλλά θα μου βάλουν τις αφαιρέσουν. Μου πρόσθεσαν έκπτωση με αιτιολογία: Λόγω αλλαγής σύμβασης + έκπτωση παγίου + εκπτωση προωθητικής ενέργειας και μου εκδόθηκε μόλις 10,90 με απαλλαγή φόρου κινητής φυσικά με 2 χρόνια δέσμευσης και μετά βγήκε ο επόμενος που ήταν στα 30ευρώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης
22 ώρες πριν, alienbass είπε

αρα παιδιά παίζει ακόμα το unlimited με 37 ευρω? απλα θελει αυτα τα κολπακια με αιτήσεις φορτητότητας κλπ?

Σε καρτοκινητό cosmoκάρτα που έκανα αίτηση για να φύγω ( φορητότητα προς Vodafone για καρτοκινητό CU ) μου κάναν αντιπρόταση για να μείνω με δώρο 200 λεπτά προς όλους ανά μήνα για ένα χρόνο αν θέλω να παραμείνω σε καρτοκινητό ή το cosmote gigamax unlimited στα 31,17€ τελική τιμή χωρίς εκπτώσεις λόγω σταθερού κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, KGeorgeG7 είπε

Σε καρτοκινητό cosmoκάρτα που έκανα αίτηση για να φύγω ( φορητότητα προς Vodafone για καρτοκινητό CU ) μου κάναν αντιπρόταση για να μείνω με δώρο 200 λεπτά προς όλους ανά μήνα για ένα χρόνο αν θέλω να παραμείνω σε καρτοκινητό ή το cosmote gigamax unlimited στα 31,17€ τελική τιμή χωρίς εκπτώσεις λόγω σταθερού κλπ.

Εγω έχω καρτοσυμβόλαιο cosmote και πηγα μόλις εδώ https://www.getaline.gr/vodafone/online-offers και συμπλήρωσα τον αριθμό μου για να με καλέσουν. Οταν θα με καλέσουν απο την vodafon να τους πω οτι με ενδιαφέρει το Vodafone Giga Unlimited Ultra ώστε να το δεί η cosmote και να μου κάνουν αντιπρόταση για το δικο τους unlimited η δεν παίζει ρολο?

Επίσης ξέρει κανείς αν η cosmote εχει καμια προσφορά για 5G router μαζί με το unlimited προγραμμα για να βαλω μια δευτερη sim εκει?

Επεξ/σία από alienbass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, alienbass είπε

Εγω έχω καρτοσυμβόλαιο cosmote και πηγα μόλις εδώ https://www.getaline.gr/vodafone/online-offers και συμπλήρωσα τον αριθμό μου για να με καλέσουν. Οταν θα με καλέσουν απο την vodafon να τους πω οτι με ενδιαφέρει το Vodafone Giga Unlimited Ultra ώστε να το δεί η cosmote και να μου κάνουν αντιπρόταση για το δικο τους unlimited η δεν παίζει ρολο?

Επίσης ξέρει κανείς αν η cosmote εχει καμια προσφορά για 5G router μαζί με το unlimited προγραμμα για να βαλω μια δευτερη sim εκει?

Αυτοι θα σε ενημερώσουν τι παίζει από παροχές και τιμές,αν εσύ θες το unlimited θα τους πεις κατευθείαν για αυτο.Η Cosmote θα σε καλέσει αφού υπογράψεις με τον κουριερ την επόμενη μέρα περίπου,δεν έχει σημασία σε ποιο πρόγραμμα θα πας αρκεί να δουν αίτηση φορητοτητας 

Επεξ/σία από George6633
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ, απλα εαν υπογραψω εγω συμβόλαιο με την vodafone μετα δεν θα εχω πρόστιμο αν τελικα το ακυρώσω για να μείνω στην cosmote με την καλυτερη προσφορά που θα μου κάνει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, alienbass είπε

Εγω έχω καρτοσυμβόλαιο cosmote και πηγα μόλις εδώ https://www.getaline.gr/vodafone/online-offers και συμπλήρωσα τον αριθμό μου για να με καλέσουν. Οταν θα με καλέσουν απο την vodafon να τους πω οτι με ενδιαφέρει το Vodafone Giga Unlimited Ultra ώστε να το δεί η cosmote και να μου κάνουν αντιπρόταση για το δικο τους unlimited η δεν παίζει ρολο?

Επίσης ξέρει κανείς αν η cosmote εχει καμια προσφορά για 5G router μαζί με το unlimited προγραμμα για να βαλω μια δευτερη sim εκει?

Δεν το ξέρω αυτό το link που έβαλες, εγώ τα έκανα όλα μέσω του https://www.vodafonecu.gr ( συγκεκριμένα, εδώ: https://www.vodafonecu.gr/ela-sto-cu/online/#/portability/true )

Επίσης ίσως μέτρησε θετικά το ότι ήμουν 12 χρόνια στην Cosmote και σχεδόν κάθε μήνα ανανεώνω ένα δεκαρικάκι.

 

  

6 λεπτά πριν, alienbass είπε

οκ, απλα εαν υπογραψω εγω συμβόλαιο με την vodafone μετα δεν θα εχω πρόστιμο αν τελικα το ακυρώσω για να μείνω στην cosmote με την καλυτερη προσφορά που θα μου κάνει? 

Αν τα κάνεις απομακρυνσμένα ( τηλέφωνο ή internet ) και όχι από κατάστημα τότε υπάρχει περιθώριο. Αν το κάνεις από κατάστημα, τότε θα σου χρεώσουν την αναλογία ημερών που ήσουν στο νέο πρόγραμμα. Εγώ σου προτείνω να κάνεις φορητότητα στο CU που δεν δεσμεύεσαι για κάτι.

Επεξ/σία από KGeorgeG7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok έκανα μόλις την αίτηση απο το link που μου έδωσες, εβαλα τα στοιχεία μου και ότι άλλο ζητούσε. Λεει θα μου έρθει σε τρεις εργασιμες μέρες κάρτα SIM με 12ευρω χρόνο ομιλίας.  Θα υπάρχει χαρτί μέσα στον φακελο για να υπογράψω και να το πάρουν πίσω?  Ελπίζω να μην έκανα κάτι λάθος 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, alienbass είπε

ok έκανα μόλις την αίτηση απο το link που μου έδωσες, εβαλα τα στοιχεία μου και ότι άλλο ζητούσε. Λεει θα μου έρθει σε τρεις εργασιμες μέρες κάρτα SIM με 12ευρω χρόνο ομιλίας.  Θα υπάρχει χαρτί μέσα στον φακελο για να υπογράψω και να το πάρουν πίσω?  Ελπίζω να μην έκανα κάτι λάθος 😁

Το πολύ πολύ θα μείνεις στην Vodafone…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, alienbass είπε

ok έκανα μόλις την αίτηση απο το link που μου έδωσες, εβαλα τα στοιχεία μου και ότι άλλο ζητούσε. Λεει θα μου έρθει σε τρεις εργασιμες μέρες κάρτα SIM με 12ευρω χρόνο ομιλίας.  Θα υπάρχει χαρτί μέσα στον φακελο για να υπογράψω και να το πάρουν πίσω?  Ελπίζω να μην έκανα κάτι λάθος 😁

Γενικά ό,τι μου λέγανε οι οδηγίες έκανα, τίποτα παραπάνω. Μου έφερε courier την κάρτα SIM και τα συμβόλαια, τα υπέγραψα, τα σάρωσα και τα έστειλα ( με e-mail ή με την πλατφόρμα που έχουν στο site τους ). Πλήρωσα και 12 ευρώ στον courier για κάρτα ανανέωσης ( τον χρόνο ομιλίας που αναφέρεις, δηλαδή, όχι κάτι παραπάνω ) που όμως δεν την χρησιμοποίησα ποτέ μιας και παρέμεινα στην Cosmote. Επίσης στο συμβόλαιο που μου δώσανε μου βάλαν και έναν έξτρα αριθμό CU ( που δεν το ζήτησα ) αλλά τέλος πάντων αυτό θα το κρατήσω ( δεν πλήρωσα κάτι για αυτό και ίσως βάλω και την κάρτα ανανέωσης σε αυτό κάποια στιγμή ). Όταν δέχθηκα την αντιπροσφορά ( την επόμενη μέρα ) έκανα αίτημα ακύρωσης φορητότητας και αφού ολοκληρώθηκε προχώρησα με την ανανέωση στην Cosmote.

 

Πάντως ένας φίλος που έκανε κάτι αντίστοιχο δεν του πρόσφεραν την τιμή που μου δώσανε εμένα ( 31.17 ) αλλά γύρω στα 39. Οπότε, έχε και αυτό υπόψη.

 

Υ.Σ.: Την φορητότητα για το CU την ήθελα πραγματικά, δεν μπλόφαρα. Μου άρεσαν αρκετά οι παροχές τους. Αλλά σίγουρα προτίμησα καλύτερα το cosmote gigamax unlimited μιας και θα πάρω ένα 5G router για να έχω internet στον σταθερό μέσω αυτού.

Επεξ/σία από KGeorgeG7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία. Έχω unlimited L. Παίζει να μπορώ να βάλω το παλιό καρτοκινητο νούμερο στο ίδιο πρόγραμμα σαν έξτρα σιμ?

 

Αυτή την στιγμή το χρησιμοποιο για ίντερνετ το unlimited και το καρτοκινητο πληρώνω 10ε το μήνα για λεπτά. Αν υπάρχει τρόπος να το βάλω στο ίδιο πρόγραμμα χωρις επιβάρυνση για να συνεχίσω να το χρησιμοποιώ για κλεισιες κτλπ με το πακέτο του προγράμματος θα γαμαγε.

 

Παίζει κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, logo15 είπε

Απορία. Έχω unlimited L. Παίζει να μπορώ να βάλω το παλιό καρτοκινητο νούμερο στο ίδιο πρόγραμμα σαν έξτρα σιμ?

 

Αυτή την στιγμή το χρησιμοποιο για ίντερνετ το unlimited και το καρτοκινητο πληρώνω 10ε το μήνα για λεπτά. Αν υπάρχει τρόπος να το βάλω στο ίδιο πρόγραμμα χωρις επιβάρυνση για να συνεχίσω να το χρησιμοποιώ για κλεισιες κτλπ με το πακέτο του προγράμματος θα γαμαγε.

 

Παίζει κάτι τέτοιο;

Όχι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/6/2022 στις 4:23 ΠΜ, KGeorgeG7 είπε

Γενικά ό,τι μου λέγανε οι οδηγίες έκανα, τίποτα παραπάνω. Μου έφερε courier την κάρτα SIM και τα συμβόλαια, τα υπέγραψα, τα σάρωσα και τα έστειλα ( με e-mail ή με την πλατφόρμα που έχουν στο site τους ). Πλήρωσα και 12 ευρώ στον courier για κάρτα ανανέωσης ( τον χρόνο ομιλίας που αναφέρεις, δηλαδή, όχι κάτι παραπάνω ) που όμως δεν την χρησιμοποίησα ποτέ μιας και παρέμεινα στην Cosmote. Επίσης στο συμβόλαιο που μου δώσανε μου βάλαν και έναν έξτρα αριθμό CU ( που δεν το ζήτησα ) αλλά τέλος πάντων αυτό θα το κρατήσω ( δεν πλήρωσα κάτι για αυτό και ίσως βάλω και την κάρτα ανανέωσης σε αυτό κάποια στιγμή ). Όταν δέχθηκα την αντιπροσφορά ( την επόμενη μέρα ) έκανα αίτημα ακύρωσης φορητότητας και αφού ολοκληρώθηκε προχώρησα με την ανανέωση στην Cosmote.

 

Πάντως ένας φίλος που έκανε κάτι αντίστοιχο δεν του πρόσφεραν την τιμή που μου δώσανε εμένα ( 31.17 ) αλλά γύρω στα 39. Οπότε, έχε και αυτό υπόψη.

 

Υ.Σ.: Την φορητότητα για το CU την ήθελα πραγματικά, δεν μπλόφαρα. Μου άρεσαν αρκετά οι παροχές τους. Αλλά σίγουρα προτίμησα καλύτερα το cosmote gigamax unlimited μιας και θα πάρω ένα 5G router για να έχω internet στον σταθερό μέσω αυτού.

Τελικά έπιασε το κόλπο! 😁 Μόλις έστειλα την αίτηση στην vodafone την επομενη μέρα επεσε τηλ απο την cosmote και μου δωσαν gigamax unlimited με 34 ευρω ! Επίσης μου έκαναν και έκπτωση στο σταθερό του γραφείου. 

Επεξ/σία από alienbass
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...