Προς το περιεχόμενο

Cosmote Gigamax Unlimited (απεριόριστα data & λεπτά ομιλίας) στα 37€ [TEΛΟΣ]


blueangel3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Να επισημανω με αφορμη το σωστο του argi και του Panagiotis, κατι που εννοειται απλα δεν το εγραψα παραπανω, οτι για περιοχες που δεν υπαρχει υποδομη σταθερου VDSL FTTC εστω, ειναι μονοδρομος μαλλον για την ωρα και "λυση" (αρκει να υπαρχει επιβεβαιωμενα σημα ικανοποιητικο).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, panagiotis1988 είπε

Πήρα την απόφαση να βάλω το πακέτο.

 

Εν τέλει θα μου βγαίνει 3,5 ευρώ/μηνα στα δύο χρόνια συμβολαίου πιο ακριβά από τώρα. Αλλα έχω απεριόριστες κλήσεις και δεδομένα σε δύο κινητά άλλα δεν θα έχω σταθερό (δεν με νοιάζει ιδιαίτερα) στην περιοχή που θα μένω δεν προβλέπεται άμεσα vdsl και οι ταχύτητες είναι Μαξ 16mbps. Ελπίζω ότι θα πιάνω τουλάχιστον 50 με 60mbps δεδομένου ότι με το κινητό πιάνω 150. 

 

Πάντως μέχρι στιγμής δεν μας έχει δείξει κανείς speedtests μέσω 4g/5g routers ή δεν θυμάμαι να εχω δει εγώ τουλαχιστον σε αυτό το νήμα 

MR600. Είχα δοκιμάσει διάφορα πριν καταλήξω σ αυτό το οποίο τερματίζει. Νωρίς το πρωί είναι στα 110mbps και όσο περνάει η ώρα π'εφτει. Αντιστοιχες ταχυτητες είχα δει και με το ZTE της cosmote αλλά δεν ήταν τοσο σταθερο οσο το tp-link, επισης η εκδοση που έχει η cosmote το δίνουν χωρίς τα κεραιάκια, ενω σε non branded έρχεται με τα κεραιάκια του.

895485951_Screenshot2022-03-24at11_38_02.png.e09da50c75d955545299539cd7488139.png

Αυριο πρεπει να δουμε πως θα παει με τα απεριοριστα που εχει δωσει στην καρτοκινητη... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο λογικό στο τέλος θα είναι να βάλουν διαβαθμίσεις όπως στην σταθερή. 50mbps, 100mbps, 200mbps κτλ. Απεριόριστο μεν, αλλά με όριο ταχύτητας.

Φυσικά αυτό αν γίνει θα γίνει για να διασφαλιστεί η ποιότητα δικτύου. Τι νόημα έχει να μαζεύεις τους περισσότερους συνδρομητές και να σέρνεται το δίκτυο. Λέμε τώρα, σε περίπτωση που φτάσει να σέρνεται. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοιράζομαι το εν λόγο πρόγραμμα με άλλους 4 φίλους από τον περασμένο Αύγουστο χρησιμοποιώντας την κάρτα πάνω στο netgear nighthawk m1. Στις αρχές μέχρι και τα μέσα Σεπτέμβρη που όλοι χρησιμοποιούσαν το unlimited με τα 10 ευρώ οι ταχύτητες σε ώρα αιχμής ήταν τραγικές κυρίως στο διάστημα 2 το μεσημέρι με 1 τα ξημερώματα   με τα ζόρια έπιανα 10mbps. Το ίδιο παρατήρησα πρόσφατα στην περίοδο της καθαράς Δευτέρας οι ταχύτητες ήταν απελπιστικά αργές έως εκνευρίστηκες προφανώς λόγο της προσφοράς. Στην καθημερινότητα είμαι ικανοποιημένος με μέσο όρο ταχύτητας πάνω από 100Mbps και μάλιστα ασύρματα μέσω Wi-Fi. Υπάρχουν στιγμές που έχει πιάσει και 500αρια. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, moutsa είπε

Μοιράζομαι το εν λόγο πρόγραμμα με άλλους 4 φίλους από τον περασμένο Αύγουστο χρησιμοποιώντας την κάρτα πάνω στο netgear nighthawk m1. Στις αρχές μέχρι και τα μέσα Σεπτέμβρη που όλοι χρησιμοποιούσαν το unlimited με τα 10 ευρώ οι ταχύτητες σε ώρα αιχμής ήταν τραγικές κυρίως στο διάστημα 2 το μεσημέρι με 1 τα ξημερώματα   με τα ζόρια έπιανα 10mbps. Το ίδιο παρατήρησα πρόσφατα στην περίοδο της καθαράς Δευτέρας οι ταχύτητες ήταν απελπιστικά αργές έως εκνευρίστηκες προφανώς λόγο της προσφοράς. Στην καθημερινότητα είμαι ικανοποιημένος με μέσο όρο ταχύτητας πάνω από 100Mbps και μάλιστα ασύρματα μέσω Wi-Fi. Υπάρχουν στιγμές που έχει πιάσει και 500αρια. 

Ετοιμάσου από αύριο να ξαναδείς τα 10mbps... -_- 

Εγώ δεν έχω δει 10 αλλά από τα 70-100 που πιάνει κανονικά όταν δίνει δωρεάν απεριόριστα πάει Μαξ 30-40mbps...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Έχει πάρει κάποιος την προσφορά με 3 extra sim; γιατί σε κατάστημα που πήγα μου είπαν ότι μονο μια extra sim κουμπώνει πάνω στην κυρία γραμμή. Επίσης σε επικοινωνία με cosmote μου είπαν θα το κοιτάξουν και θα με ξανακαλέσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, apdoukas4 είπε

Καλησπέρα. Έχει πάρει κάποιος την προσφορά με 3 extra sim; γιατί σε κατάστημα που πήγα μου είπαν ότι μονο μια extra sim κουμπώνει πάνω στην κυρία γραμμή. Επίσης σε επικοινωνία με cosmote μου είπαν θα το κοιτάξουν και θα με ξανακαλέσουν.

Ότι θέλει λέει ο καθένας; Παρτους τηλέφωνο, παίζει να το πήγαν στην 1 extra sim?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, apdoukas4 είπε

Καλησπέρα. Έχει πάρει κάποιος την προσφορά με 3 extra sim; γιατί σε κατάστημα που πήγα μου είπαν ότι μονο μια extra sim κουμπώνει πάνω στην κυρία γραμμή. Επίσης σε επικοινωνία με cosmote μου είπαν θα το κοιτάξουν και θα με ξανακαλέσουν.

Καλησπέρα, σε τηλεφωνική αίτηση, μου ηρθαν με κουριερ η κυρια καρτα και 2data sim, δεν ζητησα παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγω εκανα αίτηση 18/3/2022 και θα ερχόταν courrier στις 22/03/2022. εχθές πηρα 13888 και μου είπαν οτι εχω κλειδώσει την τιμή αλλα δεν ξέρουν γιατί δεν ήρθε το συμβόλαιο θα το δουν και θα επικοινωνήσουν.. Ακάμα περιμένω να με πάρουν.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, argi73 είπε

Έγω εκανα αίτηση 18/3/2022 και θα ερχόταν courrier στις 22/03/2022. εχθές πηρα 13888 και μου είπαν οτι εχω κλειδώσει την τιμή αλλα δεν ξέρουν γιατί δεν ήρθε το συμβόλαιο θα το δουν και θα επικοινωνήσουν.. Ακάμα περιμένω να με πάρουν.. 

Όταν ξαφνικά θα τελειώσει προσφορά και θα σου πουν ότι δεν μπορούν πλέον να σου δώσουν το συμβόλαιο στην τιμή των 37 € τότε τι θα κάνεις ?

Έπρεπε ήδη να έχεις ακυρώσει την αίτηση και να πας σε ένα κατάστημα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το 5G κινητό της προσφοράς αξίζει για αντικατάσταση του

https://www.skroutz.gr/s/20492204/TP-LINK-Archer-MR600-v1-Ασύρματο-4G-Mobile-Router-Wi-Fi-5-με-4-Θύρες-Gigabit-Ethernet.html?from=account_favorites

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Όταν ξαφνικά θα τελειώσει προσφορά και θα σου πουν ότι δεν μπορούν πλέον να σου δώσουν το συμβόλαιο στην τιμή των 37 € τότε τι θα κάνεις ?

Έπρεπε ήδη να έχεις ακυρώσει την αίτηση και να πας σε ένα κατάστημα…

Εχω ξαναπει δεν με καίει.. αν θέλουν. σε κατάστημα δεν υπάρχει περίπτωση να πήγαινα (λόγω και COVID αλλα και έλλειψης χρόνου) Προσωπικά οσο καθυστερούν όφελος εχω..  Επισης μου ειπαν οτι η τιμη είναι κλειδωμένη 

Επεξ/σία από argi73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, argi73 είπε

Εχω ξαναπει δεν με καίει.. αν θέλουν. σε κατάστημα δεν υπάρχει περίπτωση να πήγαινα (λόγω και COVID αλλα και έλλειψης χρόνου) Προσωπικά οσο καθυστερούν όφελος εχω..  Επισης μου ειπαν οτι η τιμη είναι κλειδωμένη 

Ότι νομίζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...