Προς το περιεχόμενο

Cosmote: Ξεκινά ο δωρεάν διπλασιασμός της ταχύτητας σταθερού ευρυζωνικού Internet


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπτική δεν έχουμε είμαι 300 μέτρα από το dslam και έχω τα παρακάτω στατιστικά στο fritzbox. Κάποιες φορές λέει μέχρι 60000 attainable. Σημαίνει ότι θα πάω στα 60mb από τα 55 επειδή δεν συγχρονίζει το router παραπάνω? 

 

Screenshot_20220316-122554_Chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 288
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
Just now, Arkin said:

Σημαίνει ότι θα πάω στα 60mb από τα 55 επειδή δεν συγχρονίζει το router παραπάνω? 

Στην διαθεσιμότητα βγάζει για 100αρι? Αν όχι, θα μείνεις εκεί που είσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σαν κατοχος ηδη FTTH 100mbps δεν εχω καταλαβει αν θα παω στα 200 ή οχι. Και απο την Cosmote, με 3 υπαλληλους που εχω κατα καιρους συνομιλησει, οι 2 μου ειπαν οτι θα παρω αναβαθμιση κανονικα και ενας οτι δεν δικαιουμαι. Ξερει κανεις με βεβαιοτητα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, N3M3SiS said:

Εγω σαν κατοχος ηδη FTTH 100mbps δεν εχω καταλαβει αν θα παω στα 200 ή οχι. Και απο την Cosmote, με 3 υπαλληλους που εχω κατα καιρους συνομιλησει, οι 2 μου ειπαν οτι θα παρω αναβαθμιση κανονικα και ενας οτι δεν δικαιουμαι. Ξερει κανεις με βεβαιοτητα; 

Από ότι φαίνεται δεν θα διπλασιαστούν οι FTTH, ούτε αυτοί που είναι σε περιοχές με FTTH αλλά έχουν ακόμα πχ ADSL.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στο κατάστημα μου έχω adsl 24αρι και κλειδώνω στα 14-15.

Είχα ρωτήσει πριν λίγους μήνες αν μπορώ να πάω σε 50αρι αλλά μου είπαν ότι δεν το υποστηρίζει η περιοχή μου . Σε αυτή την περίπτωση τι γίνεται θα μου το αναβαθμίσουν ή όχι?

  • Sad 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην περιοχή μου, δίνει διαθεσιμότητα μέχρι 24Mps. Στα υπόλοιπα έχει ένα τεράστιο Χ με υποσημείωση την επικοινωνία..! 

Πιθανόν να μην μας αναβαθμίσουν, αλλά ρωτάω μπας και κατάλαβε κανείς αν θα αναβαθμιστούμε και εμείς, γιατί αυτό το "τεχνικά εφικτό" είναι πολύ αόριστο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το κάνει και η wind θα πάω στα 400 Mbps δηλαδή; Καλοοο. :D

Όσοι ήδη είχαν βάλει 200αρες με 55€ δεν θα είναι λίγο κορόιδα όταν οι άλλοι θα έχουν 200άρες με 35€ που κάνει η 100άρα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, azuli είπε

Ακουγεται οτι θα το κανει και η Wind αυτο.

Οι εργασιες θα ξεκινησουν 1η Απριλιου και θα τελειωσουν 1η Απριλιου.

Και έδω στην πολυκατοικία που μένω προχώρησε η cosmote σε εγκατάσταση οπτικών ινών και μου είχαν πει ότι οι τεχνικοί του ΟΤΕ ότι συνεργάζονται με wind και επειδή έχω wind μου πρότεινε πωλητής 200αρα με τα λεφτά της 100αρας γραμμής, τώρα περίμενω στις ερχόμενες μέρες να έρθουν τεχνικοί για τις απαραίτητες εργασίες.
Στην αρχή αναρωτήθηκα μωρέ μπράβο η wind έγινε και "κουβαρντάς" , ας ελπίσουμε και ότι οι υπόλοιποι πάροχοι θα ενεργήσουν έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DrXavier είπε

Ρε σεις, τι ωραία πράγματα είναι αυτά;

Δηλαδή τόσα χρόνια πληρώνω το ''έως 24'' για να έχω 8, τώρα θα μου γίνει ''έως 50'' για να έχω 16 ;

Μαγεία!

Λογικα παλι 8 θα εχεις :P

  • Like 3
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Σύμφωνα με το πρόγραμμα, συνδρομητές με οικονομικό πρόγραμμα ταχύτητας έως 24Mbps, έως 50Mbps και έως 100Mbps, θα αναβαθμιστούν σε ταχύτητα έως 50Mbps, έως 100Mbps και έως 200Mbps

Όταν δεν πιάνουμε ούτε 11 σταθερό πως θα πάμε σε 50άρα;.. Η περιοχή δεν παρέχει VDSL κτλ..

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Agmourk είπε

Στην περιοχή μου, δίνει διαθεσιμότητα μέχρι 24Mps. Στα υπόλοιπα έχει ένα τεράστιο Χ με υποσημείωση την επικοινωνία..! 

Πιθανόν να μην μας αναβαθμίσουν, αλλά ρωτάω μπας και κατάλαβε κανείς αν θα αναβαθμιστούμε και εμείς, γιατί αυτό το "τεχνικά εφικτό" είναι πολύ αόριστο. 

έτσι ήταν και σε μας στα Γλυκά Νερά και έκαναν αίτηση για οπτικές ίνες οι κάτοικοι και τώρα οι περισσότεροι είναι ευχαριστημένοι όσοι βασικά έχουν cosmote αλλά συνεργάζεται και με άλλες εταιρείες ο ΟΤΕ με wind και nova.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, jmirko15 είπε

Όταν δεν πιάνουμε ούτε 11 σταθερό πως θα πάμε σε 50άρα;.. Η περιοχή δεν παρέχει VDSL κτλ..

Δεν θα πάτε.

Υπομονή για ftth.

Επεξ/σία από user2163
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...