Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, omghi2u said:

πω μλκ... ριξανε μασημα στα λεφτα του πατρεον και των donations... 7 μηνες μετα απο το πρωτο trailer και εχουν να δειξουν... αλλα 3 λεπτα απο preanimated trailer & key visuals.

3 λεπτα για δουλεια 7 μηνων.. και ΤΩΡΑ ανακοινωση για το PRE-PRODUCTION του πρωτου επεισοδιου... maths aint mathing.

κρατιεμαι να μην το πω.

Παρακολουθω την προσπαθεια απο την αρχη και εχω παραβρεθει σε ολες τις συζητησεις / παρουσιασεις των patreon ως ομαδα.

Ενα επισοδιο anime μπορει και να χρειαστει 7 μηνες για την παραγωγη του. Εδω φυσικα δεν εχουμε παραγωγη επιπεδου Attack on Titan, ουτε φυσικα και τον αριθμο ατομων ουτε τον προυπολογισμο αντιστοιχων studios.

Ενα δειγμα του υλικου οπου δημιουργησαν παρουσιαστηκε στο trailer. Εχω δει περισσοτερα οπου λογικα θα αξιοποιηθουν στα επισοδια. Το ιδιο φυσικα ισχυει για την μουσικη, ειδικα εφε, μεταγλωτιστες κτλ.

Στη τελικη ευθεια τωρα για τα επισοδια, οπου με το καλο θα ανακοινωθουν πολλα περισσοτερα νεα νεα. Και για το Berserk και για το Attack on Titan Requiem.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω φτασει στο 16ο vol του Berserk και νιωθω πως με κουραζει λιγο η ιστορια και το αρκ lost children. Μετα τον πονο που εδωσε το golden age. Νιωθω πως αρχισε να κυλαει λιγο αργα η ιστορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, AlexDeLarge είπε

Εχω φτασει στο 16ο vol του Berserk και νιωθω πως με κουραζει λιγο η ιστορια και το αρκ lost children. Μετα τον πονο που εδωσε το golden age. Νιωθω πως αρχισε να κυλαει λιγο αργα η ιστορια.

Συνέχισε, μπορεί το lost children να είναι πιο αδύναμη σε σχέση με το golden age αλλά ανοίγει δρόμο για την επόμενη που, απλά προετοιμασου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εμένα μου άρεσε το Lost Children arc, είχε και

Spoiler

μια από τις καλύτερες μάχες, ενάντια στην Rosine.

Βέβαια όπως έχουμε ξαναπεί, για διαφόρους λόγους (από τον τίτλο και μόνο του arc), δεν θα το δούμε ποτέ officially animated χωρίς να κοπεί πολύ πράγμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

IMG_20240517_174644.jpg.0d53718e0f4893a694285f1e8b13d5fd.jpgIMG_20240517_174654.jpg.43eae0c0d498ce47c28d54922ed2a628.jpg1

Το ΠΣΚ που περασε, πραγματοποιηθηκε το Comicdom Athens οπου ειχε και μια εκθεση για anime / manga. Εβγαλα φωτογραφιες και τις παραθετω στο παρακατω συνδεσμο.

https://1fichier.com/?zg3jurswpd59tr14ze3i

Και εις ανωτερα!

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σχεδον 40 χρονια μετα την κυκλοφορια του πρωτου βιβλιου, ολοκληρωθηκε ο πρωτος κυκλος της σειρας πριν λιγες μερες.

Οσοι αγαπησατε το Grappler Baki και το Ashura Kengan δωστε του μια ευκαιρια!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράλληλα με το berserk '97 ξεκίνησα και το code geass σήμερα. Είδα 2 επεισόδια και φαίνεται αρκετά promising η σειρά.

Θα ήθελα επίσης προτάσεις για ανιμε που θα με κρατήσουν και θα προτιμούσα να είναι τελειωμένα. Μερικά απο τα αγαπημένα μου είναι monster, death note, gintama, fma brotherhood, bleach.

Μου πρότειναν το hajime no ippo αλλά μου φαίνονται αρκετουτσικα τα επεισόδια και δεν ξέρω αν αξίζει τον χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Edel είπε

Ξεκίνα με Hunter x Hunet, όλα τα Jojo, Haikuyy, Hajime no Ippo, Tengen Toppa gurenn lagan, Gungrave, Vinland Saga

Hunter x hunter ειχα δει στο παρελθόν και το παράτησα στο τελευταίο arc.

Jojo έχει πολλά επεισόδια δυστυχώς. 

Τα υπόλοιπα θα τα τσεκαρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, AlexDeLarge said:

Παράλληλα με το berserk '97 ξεκίνησα και το code geass σήμερα. Είδα 2 επεισόδια και φαίνεται αρκετά promising η σειρά.

Θα ήθελα επίσης προτάσεις για ανιμε που θα με κρατήσουν και θα προτιμούσα να είναι τελειωμένα. Μερικά απο τα αγαπημένα μου είναι monster, death note, gintama, fma brotherhood, bleach.

Μου πρότειναν το hajime no ippo αλλά μου φαίνονται αρκετουτσικα τα επεισόδια και δεν ξέρω αν αξίζει τον χρόνο.

Σχετικα με το υφος και θεματολογια του Berserk, κοιταξε τα Record of Lodoss War και παρελκομενες σειρες/ταινιες, τα αναφερει στα Directly Related και Indirectly Related.

Εχουν ολοκληρωθει ολα επισης

https://anidb.net/anime/169

Για κατι διαφορετικο, σε συγχρονη εποχη, κοιταξε το Gungrave οπου εχει επισης ολοκληρωθει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AlexDeLarge είπε

Hunter x hunter ειχα δει στο παρελθόν και το παράτησα στο τελευταίο arc.

Jojo έχει πολλά επεισόδια δυστυχώς. 

Τα υπόλοιπα θα τα τσεκαρω.

Καθε σειρά στο jojo ειναι αυτοτελή, έχει δική δική της αρχη, μέση και τέλος. Επειδή το main cast ειναι διαφορετικό καθε φορά. Μπορείς να ξεκινήσεις απ τη πρωτη σεζόν και να σταματήσεις οπότε θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 minutes ago, Thresh said:

Αυτα συμβαινουν οταν εχεις μεν κυκλοφορησει μια κλασικη δημιουργια (NGE), αλλα την ξεζουμιζεις μεχρι τελικης πτωσης, επενδυοντας εκατομμυρια σε ανουσιες συνεχειες οπου δεν αρεσαν ουτε στους κολλημενους φανατικους του.

Ας προσεχαν, η ζωη συνεχιζεται.

Επεξ/σία από Getta Robo
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...