Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τέλος και η Frieren, ωραίο ήταν. Άντε να δούμε πότε θα συνεχιστεί.

Μου έκανε εντύπωση πάντως που έβγαλαν 28 επεισόδια, δεν μας έχουν συνηθίσει σε τέτοιους αριθμούς. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Τέλος και η Frieren, ωραίο ήταν. Άντε να δούμε πότε θα συνεχιστεί.

Μου έκανε εντύπωση πάντως που έβγαλαν 28 επεισόδια, δεν μας έχουν συνηθίσει σε τέτοιους αριθμούς. 😛

Οτι θα συνεχιστει θα συνεχιστει.

Εγω κανω προσευχες μη το παρατησει ΞΑΝΑ η madhouse οπως εκανε με το one punch man μετα την πρωτη season... και το παρει κανα αλλο studio της σειρας και το ξεφτιλισει (οπως το OPM s2)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ώρες πριν, omghi2u είπε

Οτι θα συνεχιστει θα συνεχιστει.

Εγω κανω προσευχες μη το παρατησει ΞΑΝΑ η madhouse οπως εκανε με το one punch man μετα την πρωτη season... και το παρει κανα αλλο studio της σειρας και το ξεφτιλισει (οπως το OPM s2)

Η αλήθεια είναι ότι έκατσε πολύ καλό staff για την 1η σαιζόν της Frieren και να τους μαζέψουν όλους και για την 2η...θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Edel said:

Αυτό είναι η αφίσα από τους ανεξάρτητους;;; 

Φαίνεται εντυπωσιακό, έχουν χτίσει τρελό hype 

Πολυ σωστα! Και στη πραγματικοτητα, βαση αυτων που εχω δει ως τωρα, θα την χαρακτηριζα μετρια. Λιγο καιρο υπομονη για τα υπολοιπα.

1 hour ago, GhostRiderLSOV said:

Όταν βλέπω ανακοίνωση για trailer, με πιάνει κάτι...

Εχω δει καποιες πρωιμες εκδοσεις του, μια σχεδον τελικη αν καταλαβα καλα θα δειξουν σε φεστιβαλ anime στο Μεξικο, και η τελικη πριν το καλοκαιρι.

Λιγο καιρο υπομονη

😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jobless Reincarnation Season 02 Episode 13

Επιτελους κυκλοφορησε και αυτο, με πολυ καλη επιστροφη. Αναμενουμε ενα δυνατο δευτερο κυκλο.

θα το βρειτε σε ολα τα καλα καταστηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να ξεκινήσω πριν κάτι μέρες το berserk γιατί έχω ακούσει πραγματικά απ' όλους τα καλύτερα. Έχω διαβάσει ελάχιστα μάνγκα γενικά, τα οποία δεν ολοκλήρωσα ποτέ (death note, one punch man, chainsaw man). Αλλά το berserk μου φαίνεται πολλά υποσχόμενο, είμαι στο 3ο volume και το πάω σιγά σιγά για να απολαμβάνω και το artwork.

Επειδή με ψήνει να ξανα μπω λίγο στον κόσμο των μανγκα και ίσως τον άνιμε γιατί έχω να δω πολύ καιρό. Θέλω διάφορες προτάσεις για μανγκα που αξίζουν τον χρόνο μου. Από είδος γενικά γουστάρω τρόμου, μυστηρίου, ψυχολογικό, κάτι που να καίει εγκέφαλο ίσως και κάτι πιο ανάλαφρο για χαλαρό διάβασμα.

Επίσης θέλω να μάθω που μπορώ να βρω οικονομικά μανγκα( μεταχειρισμένα και μη) για να έχω κάποια στην συλλογή μου. Σκέφτομαι να αγοράσω γι' αρχή κάποιο του junji Ito.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, AlexDeLarge said:

Είπα να ξεκινήσω πριν κάτι μέρες το berserk γιατί έχω ακούσει πραγματικά απ' όλους τα καλύτερα. Έχω διαβάσει ελάχιστα μάνγκα γενικά, τα οποία δεν ολοκλήρωσα ποτέ (death note, one punch man, chainsaw man). Αλλά το berserk μου φαίνεται πολλά υποσχόμενο, είμαι στο 3ο volume και το πάω σιγά σιγά για να απολαμβάνω και το artwork.

Επειδή με ψήνει να ξανα μπω λίγο στον κόσμο των μανγκα και ίσως τον άνιμε γιατί έχω να δω πολύ καιρό. Θέλω διάφορες προτάσεις για μανγκα που αξίζουν τον χρόνο μου. Από είδος γενικά γουστάρω τρόμου, μυστηρίου, ψυχολογικό, κάτι που να καίει εγκέφαλο ίσως και κάτι πιο ανάλαφρο για χαλαρό διάβασμα.

Επίσης θέλω να μάθω που μπορώ να βρω οικονομικά μανγκα( μεταχειρισμένα και μη) για να έχω κάποια στην συλλογή μου. Σκέφτομαι να αγοράσω γι' αρχή κάποιο του junji Ito.

Καλως ηρθες στη λεσχη!

Το Berserk ειναι απο τις αγαπημενες μου σειρες. Το μανγκα ξεκιναει λιγο περιεργα, απογειωνεται απο το τεταρτο τομο και επειτα.

Απο αντιστοιχες σειρες / κοσμους μπορεις να δεις τα Claymore και Record of Lodoss War.

Απο τρομου/δρασης μπορεις να δεις το Abara και απο αυτα για να σου καψουν με επιτυχια τον εγκεφαλο, κοιταξε τα Blame και Akira.
Απο anime αντιστοιχως το Texhnolyze.

Στην Ελλαδα υπαρχουν διαφορες επιχειρησεις, απο Αθηνα τα πολυ καλα ειναι Relax Comics και Star Comics. Πωλουν κωμικ και μανγκα, και σε πολυ καλες τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...