Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω φτάσει στο 6ο volume του Berserk και έχω κολλήσει άσχημα. Άρχισα να αγαπώ ξανα τα ανιμε και τα μανγκα, γιατί τα είχα παρατήσει εδώ και καιρό.

Τώρα ψάχνω να δω ενα ανιμε που να έχει τελειώσει και να μην έχει πάρα πολλά επεισόδια για να δω με την αδερφή μου. Έχουμε ήδη δει death note, one punch man, another, mob psycho και gintama.

Θέλω κάτι ψιλο σοβαρό, να σε κρατάει απο την αρχή μέχρι το τέλος και να έχει ενδιαφέρον. Το είδος δεν με ενδιαφέρει τόσο, όσο το να είναι όντως πολύ δυνατό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 hours ago, AlexDeLarge said:

Τώρα ψάχνω να δω ενα ανιμε που να έχει τελειώσει και να μην έχει πάρα πολλά επεισόδια για να δω με την αδερφή μου. Έχουμε ήδη δει death note, one punch man, another, mob psycho και gintama.

Θέλω κάτι ψιλο σοβαρό, να σε κρατάει απο την αρχή μέχρι το τέλος και να έχει ενδιαφέρον. Το είδος δεν με ενδιαφέρει τόσο, όσο το να είναι όντως πολύ δυνατό.

Δοκιμασε τα Noir και Cowboy Bebop. Αξιολογες και σοβαρες σειρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, AlexDeLarge said:

Έχω φτάσει στο 6ο volume του Berserk και έχω κολλήσει άσχημα. Άρχισα να αγαπώ ξανα τα ανιμε και τα μανγκα, γιατί τα είχα παρατήσει εδώ και καιρό.

Τώρα ψάχνω να δω ενα ανιμε που να έχει τελειώσει και να μην έχει πάρα πολλά επεισόδια για να δω με την αδερφή μου. Έχουμε ήδη δει death note, one punch man, another, mob psycho και gintama.

Θέλω κάτι ψιλο σοβαρό, να σε κρατάει απο την αρχή μέχρι το τέλος και να έχει ενδιαφέρον. Το είδος δεν με ενδιαφέρει τόσο, όσο το να είναι όντως πολύ δυνατό.

Steins;Gate αν θέλετε να καεί ο εγκέφαλος σας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, zahos147 said:

Για πες λίγα περισσότερα...

Η σειρά ακολουθεί τη ζωή μιας παρέας φοιτητών και πραγματεύεται το time travel.

Είναι από τα thrillers που δεν μπορείς να αφήσεις μέχρι να τα τελειώσεις και είσαι σε μια μόνιμη κατάσταση σοκ και δέους αναμένοντας τη συνέχεια. Για μένα ο τρόπος που χειρίζονται το time travel είναι από τους πιο υποτυπώδεις σε σειρές τέτοιου είδους. Την είχα δει όταν σπούδαζα Φυσική στο ΑΠΘ και θυμάμαι πως όλο το mood μου με είχε κάνει να την καταευχαριστηθώ.

Από τις πιο αξιομνημόνευτες δικές μου εμπειρίες με anime. Πάνω από 10 χρόνια μετά και ακόμα είναι από τις πρώτες που προτείνω σε όποιον μου ζητήσει ένα anime σχετικά μικρό που να έχει ολοκληρωθεί και να σε κρατάει σε αγωνία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Grim Ripper είπε

Detective Conan: Το Μαύρο Υποβρίχιο, 9 Μαΐου.

Ήρθα να δω το Spy x Family και ήταν το πρώτο trailer. 😛

Για το haikuyy έκανες τίποτα;  θα έρθει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Edel είπε

Για το haikuyy έκανες τίποτα;  θα έρθει; 

Δεν έχω κάνει τίποτα, δεν τα φέρνω εγώ λέμε. 😂

Μακάρι να έρθει και αυτό, γενικά μακάρι να φέρουν όσα περισσότερα γίνεται.

 

Θα πάει κανείς στο Japan Festival;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...